کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: کلیرنس شما چقدر طول کشید؟
بدون نیاز به کلیرنس
18.90%
31 18.90%
یک هفته
6.71%
11 6.71%
یک ماه
14.63%
24 14.63%
دو ماه
17.68%
29 17.68%
سه ماه
10.37%
17 10.37%
چهار ماه
6.71%
11 6.71%
پنج ماه
4.27%
7 4.27%
شش ماه
3.05%
5 3.05%
بیش از شش ماه
17.68%
29 17.68%
مجموع 164 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس شما چقدر طول کشید؟
با احترم به اقاى صمد من پسر دايم 2 سال پيش كليرنسش تا 31 سپتامبر نيا مد و لاتارى را از دست داد و در چند سايت ديدم كه كليرنس بعضى افراد نيامده و لاتارى از دست دادن البته خيلى كم هست تعداد اين افراد ولى هست. البته من را ببخشيد كه اين مطلب را نوشتم قصدم نااميد كردن كسى نيست فقط محض آطلاع گفتم لطفا تيربارونم نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: samad ، dreamer60 ، lighter ، Rock ، atlantis770 ، msar ، m.ghoreishi
nina نوشته: با احترم به اقاى صمد من پسر دايم 2 سال پيش كليرنسش تا 31 سپتامبر نيا مد و لاتارى را از دست داد و در چند سايت ديدم كه كليرنس بعضى افراد نيامده و لاتارى از دست دادن البته خيلى كم هست تعداد اين افراد ولى هست. البته من را ببخشيد كه اين مطلب را نوشتم قصدم نااميد كردن كسى نيست فقط محض آطلاع گفتم لطفا تيربارونم نكنيد

چرا تیر بارون؟ حقیقت همیشه راهگشای همه هست. حتی اگر کمی تلخ باشد. با تشکر از شما که این مساله رو در اینجا مطرح کردید. اگر امکان دارد بیشتر در مورد این تجربه پسر دایی شما بنویسید. مثلاً :
1- چقدر فاصله بین مصاحبه ایشون تا 31 سپتامبر بود؟
2- اگر مدت زیادی این کلیرنس طول کشیده به گمان شما دلیل آن چه بوده؟
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: armin021 ، msar
من فكر ميكنم د رابطه با كيس پسر داييم چون ما سيد هستيم آسمش سيد داشت و فاميلمون هم كمى براى امريكايها ناخوشايند است. در ضمن سربازيش هم در سپاه گذرانده بود خودش ميگفت فكر كنم اين مسايل باعث شد كليرنسش طولانى تر نشه. 24 اپريل 2007 مصاحبه داشت.
پاسخ
متاسفانه زیاد با این موارد موافق نیستم.

1- من خودم سربازی ام را در سپاه گذراندم.
2- کسی را می شناسم که نام کوچکش "سیدحسین" است.
3- فرد دیگری را می شناسم که فامیلش "XXXXXX " است. (نامی که آنرا در اینجا نمی آورم اما یاد آور مسایل تروریستی بسیار خطرناکی است).
4- شخص دیگری را می شناسم که سال ها در یکی از شرکت های دولتی وابسته به سپاه کار کرده (شغل فنی بدون ارتباط با مسائل نظامی).
5- در آنکارا با یک نفر که شغل دولتی در حد کارمند وزارت خانه داشته (کارمند کتابخانه و آرشیو یکی از وزارت خانه ها) داشته آشنا شدم.

و همه این افراد الان در آمریکا هستند... گاهی واقعاً کلیرنس مسئله اسرار آمیزی می شود.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، farzad24 ، Shahoo52 ، mina_s ، afshin4749 ، Danoosh ، lighter ، armin021 ، msar ، m.ghoreishi
سلام بچه ها
یه سوال عجیب !
من برنده 2010 هستم و چند ماه دیگه مصاحبه خواهم داشت . به نظرتون راحتترین و بی خطرترین راهی که میشه انجام داد روز مصاحبه که کلیرنس بخوریم چیه ؟
نقص مدارک چطوره ؟ کدوم مدرک رو ندم ؟
و یه سوال دیگه از زمانی که کلیر می شویم و اسممون تو سایت میاد که پاشو بیا ویزاتو بگیر چقدر مهلت داریم بریم ویزارو بگیریم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
hamed_gh نوشته: سلام بچه ها
یه سوال عجیب !
من برنده 2010 هستم و چند ماه دیگه مصاحبه خواهم داشت . به نظرتون راحتترین و بی خطرترین راهی که میشه انجام داد روز مصاحبه که کلیرنس بخوریم چیه ؟
نقص مدارک چطوره ؟ کدوم مدرک رو ندم ؟
و یه سوال دیگه از زمانی که کلیر می شویم و اسممون تو سایت میاد که پاشو بیا ویزاتو بگیر چقدر مهلت داریم بریم ویزارو بگیریم ؟

با سلام دوست عزیز نقصی مشهود مدارک امکان منتفی شدن ویزا را هم در بر دارد ، خلاصه خود دانید حالا چقدر اون موضوع واستون اهمیت داره قضاوتش با خودتون!!!!!
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
سلام دوستان
اخیرا یکی از دوستانم که برنده لاتاری است در ابوظبی هم سربازیش سپاه بود و هم اسمش سید داشت
براحتی به خودش که برنده اصلی بود وبه خانمش و بچه اش بدون اف بی ای چک ویزا دادند
دوستان به نظر من این گونه موارد معیار کلیشه ای صد در صد نیست برای اف بی ای چک خوردن
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، matrix ، Shahoo52 ، rayan.s ، armin021 ، msar ، shahabjafari
سلام
من برنده اصلی هستم و به من کلیرنس نخورد اما کلیرنس همسرم حدود 4 ماه و 20 روزی طول کشید.
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، kavoshgarnet ، mina_s ، vm1974 ، Danoosh ، armin021 ، msar ، AMIRI1
با سلام
لطفا توضیح مختصری بدهید که کلیرنس و کیس نامبر اصلا چی هست ؟؟؟
پاسخ
(2010-03-04 ساعت 23:31)20reza نوشته:  با سلام

رضا جان شما باید یه خورده زحمت بکشید تاپیک رو مطالعه کنین تا به جوابتون برسید
واقعا تکراریه
ممنون
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، R.F ، WIKIMAN ، 20reza ، Hossein81 ، armin021 ، msar
(2010-03-04 ساعت 23:31)20reza نوشته:  با سلام

اگر اجازه بدهيد من براي ايشان توضيح مي‌دهم چون فكر نمي‌كنم كه ايشان برنده لاتاري يا داراي پرونده درخواست ويزاي آمريكا باشند و نيازي به وقت گذاشتن براي خواندن اينهمه پست داشته باشند.
دوست عزيز اينجا يكي از تالارهاي مربوط به برندگان لاتاري يا درخواستگران ويزاي مهاجرت به آمريكاست كه در باره مدت زمان كليرنس گفتگو مي‌شود. دوستاني كه براي اخذ ويزا به سفارت مربوطه مي‌روند در آنجا كنسول پس از مصاحبه بررسي مي‌كند كه آيا اين شخص نياز هست كه سوابقش كنترل شود يا نه و پس از تمام شدن اين بررسي پرونده تاييد مي شود يعني در واقع متقاضي كلير Clear مي شود و به آن كليرنسClearance مي گويند. و اگر كلير نشود درخواست رد مي‌شود و گويا به آن Denial مي‌گويند اين آخري را مطمئن نيستم.
كيس نامبر هم در واقع شماره پرونده متقاضي مي‌باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، R.F ، payam_prz ، Ali Sepehr ، 20reza ، Shahoo52 ، mina_s ، sara513 ، emankh101 ، gadfly ، SOBH1384 ، silence7 ، amirhr123 ، afshin4749 ، lighter ، Rock ، armin021 ، SAAM_60 ، taherifar ، Seattle2015 ، msar
سلام
اگر کسی سابقه کار در صنایع نظامی وابسته به وزارت دفاع را داشته باشد ( مثل افراد بورسیه یا افرادی که پیمانی شش سال در وزارت دفاع کار کردند) و بعد تز پایان تعهداتش اومده باشد بیرون و دو سالی کار خصوصی کرده باشد احتمال رد شدنش هست ؟ ضمن اینکه می تواند سوابق بیمه دو سال کار کردنشو ارائه کند و اصلا صحبتی از کار در صنایع نظامی نکند؟ یا نه بههتره صادقانه بگه سابقه کار در صنایع نظامی را دارد؟ لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ
(2010-04-04 ساعت 01:56)redmars نوشته:  سلام
اگر کسی سابقه کار در صنایع نظامی وابسته به وزارت دفاع را داشته باشد ( مثل افراد بورسیه یا افرادی که پیمانی شش سال در وزارت دفاع کار کردند) و بعد تز پایان تعهداتش اومده باشد بیرون و دو سالی کار خصوصی کرده باشد احتمال رد شدنش هست ؟ ضمن اینکه می تواند سوابق بیمه دو سال کار کردنشو ارائه کند و اصلا صحبتی از کار در صنایع نظامی نکند؟ یا نه بههتره صادقانه بگه سابقه کار در صنایع نظامی را دارد؟ لطفا راهنمایی کنید.

اشکالی پیش نمیاد اگه بگید کجا کار می کردید و نهایتا ویزا رو میگیرید. ولی به نظر من اصلا نگید کجا بودید. من با توجه به تجربه خودم میگم. بی جهت کلیرنستون طولانی میشه . هیچ لزومی نداره که بگید و اونا هم اصلا متوجه این موضوع نمیشن.
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، armin021 ، msar
من برنده اصلی بودم و بخاطر خدمت سربازی تو نیروی هوایی ارتش ،جواب کلیرم طبق ایمیلی که برام اومد 35 روز و طبق نوشته روی ویزام دقیقا" یک ماه طول کشید.( شماره کیس نامبرم تو جدول کلیرنس سفارت آمریکا در آنکارا هیچ وقت درج نشدTongue )

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، emankh101 ، satusa ، frozen mind ، sepinod ، cmbt ، Yashar1989 ، reasonable ، msar
سلام
من برنده اصلی بودم و خدا رو شکر با وجود سفرهای زیاد و سوابق کار دولتی 67 روزه کلیر شدم
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، ali.narooei ، Yashar1989 ، armin021 ، Seattle2015 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان