کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در اتریش
من ابتدا برای ادامه تحصیل قصد داشتم برای المان اقدام کنم ولی چون اولا دانشگاههای المانی بذیرش دانشگاه ازاد را قبول ندارند ثانیامی خواستم بازبان المانی ادامه تحصیل بدهم گفتم شاید اتریش بهتره.نظر دوستان چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
(2013-11-03 ساعت 11:35)ahmad.y نوشته:  من ابتدا برای ادامه تحصیل قصد داشتم برای المان اقدام کنم ولی چون اولا دانشگاههای المانی بذیرش دانشگاه ازاد را قبول ندارند ثانیامی خواستم بازبان المانی ادامه تحصیل بدهم گفتم شاید اتریش بهتره.نظر دوستان چیه؟

دوست من این سایت و فروم مناسب برای نظر سنجی نیست. نظر سنجی در این رابطه نمیتونه کمکی به شما بکنه چرا که تصمیم گیرنده برای سرنوشتتون شخص شمایید و حتی اگه کسی بخواد در این زمینه اعمال نفوذ کنه شما نباید این اجازه رو بدید. چرا که تمام عواقب مثبت و منفی تصمیمتون شخص شما رو هدف قرار میده. پس بهتر نیست اگه اطلاعات مفیدی دارین که سبب شده همچین تصمیمی رو بگیرید با ذکر دلیل و منابع موثق در اختیار هموطنان و دوستانمون قرار بدین تا کمکی هم به دوستانمون کرده باشین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ParsTrader ، alirezanz
(2013-11-03 ساعت 11:35)ahmad.y نوشته:  من ابتدا برای ادامه تحصیل قصد داشتم برای المان اقدام کنم ولی چون اولا دانشگاههای المانی بذیرش دانشگاه ازاد را قبول ندارند ثانیامی خواستم بازبان المانی ادامه تحصیل بدهم گفتم شاید اتریش بهتره.نظر دوستان چیه؟

دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم دانشگاه های اتریش هم مدرک دانشگاه آزاد رو قبول ندارن
چند روز پیش من به دانشگاه وین میل زدم راجع به مدارک دانشگاه آزاد و جوابشون این بود
Dear Sir/Madam,

Degrees from the Azad University in Iran are not accepted at the University of Vienna. If you hold a diploma from the Azad University, you cannot receive admission at the University of Vienna.
we fight for a better life
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، storagemeter ، Saeedv13 ، poorya-poorya ، alirezanz
بخشی از توضیحات آقای mohammad.maleki گرامی : ((................هزينه زندگی و تحصيل دراتريش ساليانه 7500 يورو می باشد که اين هزينه به عنوان ساپورت مالی برای اخذ ويزای تحصيلی بايد به حساب متقاضی در اتريش واريز گردد........ و مبلغ 7000 يورو به حساب خود پول گذاشته و تاييد آن را از بانک می گيردو به سفارت ارائه می دهد .........))
سلام ممنون از توضیحات جامع تان آقای mohammad.maleki عزیز
می خواهم برای ارشد مددکاری اجتماعی اقدام کنم
هدف من از نحصیل در اتریش گرفتن اقامت (مهاجرت) برای خودم و خانواده ام است(همسرم ، پسر10ساله ودختر 6ماهه ام)
سوالم اینست که :
1- آیا هنوز هم همان 7000 یورو راباید پرداخت کرد یا تغییر کرده؟
2- آیا مبلغ فوق برای فرد مجرد است یا در صورت اقدام خانوادگی هم کفایت می کند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: poorya-poorya ، alirezanz
(2014-01-12 ساعت 15:58)دخت گیلان نوشته:  بخشی از توضیحات آقای mohammad.maleki گرامی : ((................هزينه زندگی و تحصيل دراتريش ساليانه 7500 يورو می باشد که اين هزينه به عنوان ساپورت مالی برای اخذ ويزای تحصيلی بايد به حساب متقاضی در اتريش واريز گردد........ و مبلغ 7000 يورو به حساب خود پول گذاشته و تاييد آن را از بانک می گيردو به سفارت ارائه می دهد .........))
سلام ممنون از توضیحات جامع تان آقای mohammad.maleki عزیز
می خواهم برای ارشد مددکاری اجتماعی اقدام کنم
هدف من از نحصیل در اتریش گرفتن اقامت (مهاجرت) برای خودم و خانواده ام است(همسرم ، پسر10ساله ودختر 6ماهه ام)
سوالم اینست که :
1- آیا هنوز هم همان 7000 یورو راباید پرداخت کرد یا تغییر کرده؟
2- آیا مبلغ فوق برای فرد مجرد است یا در صورت اقدام خانوادگی هم کفایت می کند؟

دوست عزیز در حال حاضر مبلغ 10000 یورو هست و به ازای هر فرد بالای 18 مبلغ 10.000 یورو در حساب بانکی به اسم شما باید باشه
we fight for a better life
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، دخت گیلان ، King Eagle ، alirezanz
با سلام
ببخشی اولا اون میلو به کجا فرستادین میشه آدرسشو به منم بدین میخوام باهاشون مکاتبه کنم
دوما من دارم با ویزای تحصیلی خانومم به عنوان همراه به اتریش میرم مدرک خودم کارشناسی بینایی سنجی از دانشگاه بهشتی تهرانه میخواستم بدونم اگر مدرکمو ترجمه و به تایید سفارت اتریش برسونم اونجا با همین مدارک میتونم واسه دانشگاهای مختلف اقدام کنم یا نه باید حتما از توی ایران قدام بشه
پیشاپیش متشکر از جوابتون
پاسخ
تشکر کنندگان: poorya-poorya
سلام من می خواستم برای ارشد معماری اقدام کنم برای اتریش روند کار چطور هست تا تابستون هم مدرکم رو میگیرم از غیرانتفایی کاردانی صنایع داشتم کاردانی به کارشناسی مهندسی معماری قبول شدم که دارم تمومش میکنم ممنون میشم راهنماییم کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام من دانشجوی سال اخر دندانبزشکی در فیلیبین هستم..برای تخصص می خوام به اروبا برم .کسی از شرایط تخصص در اروبا خبر داره؟ که دانشگاه راحت بذیرش بده با هزینه دانشگاه کم یا مجانی باشه؟ اتریش شرایطش چه جوریه؟ هزینه ها ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-22 ساعت 09:15)monirreh نوشته:  با سلام من دانشجوی سال اخر دندانبزشکی در فیلیبین هستم..برای تخصص می خوام به اروبا برم .کسی از شرایط تخصص در اروبا خبر داره؟ که دانشگاه راحت بذیرش بده با هزینه دانشگاه کم یا مجانی باشه؟ اتریش شرایطش چه جوریه؟ هزینه ها ؟ ممنون

هزينه ماهانه دانشگاه اتريش و بقيه كشورهاي اروپايي رو كه زبان تحصيليتون انگليسي باشه متوسط ماهانه بايد ١٨٠٠ يورو در نظر بگيريد ،حالا بعضي كشورها ٢٠٠ يورو بيشتر بعضي ١٠٠ يورو كمتر . هزينه زندگي ماهانه خودتون هم بين١٠٠٠يورو تا ١٥٠٠ يورو ميتونه متغير باشه . دانشگاههاي رايگان دانشگاههايي هستند كه به زبان رسمي كشورها تدريس ميكنند كه شامل حال شما نميشه . . اين جواب براي بقيه كشورهاي اروپايي مد نظر شماهم صدق ميكنه و تقريبا شرايط يكساني دارند . در مورد اينكه چه چيزايي مد نظرشون هست كه شما بتونيد راحتتر پذيرش بگيريد من اطلاعي ندارم و شما ميتونيد تك تك به سايت دانشگاههاي مورد نظرتون مراجعه كنيد . قطعا اطلاعات مفيدي بدست مياريد . لطفا از مطرح كردن يك سوال تكراري در چندين فروم مختلف اجتناب كنيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
سلام ، من دانشجوی میکروبیولوژی در دانشگاه آزاد هستم و خواستار ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد رشته میکروبیولوژی پزشکی در صورت قبولی در کنکور ایران ، در کشور اتریش هستم ، سوال من این است که : آیا با داشتن کارشناسی از ایران و داشتن کارشناسی ارشد در اتریش ،آیا می توانم در اتریش پس از اتمام کارشناسی ارشد در رشته تخصصی خودم مشغول به کار شوم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، آیا برای خواندن مستر medical microbiology and Hygiene در اتریش باید در آزمون ارشد میکروبیولوژی پزشکی ایران قبول شد و گواهیش را برد و برای خواندن مستر Molecular Microbiology and Immunobiology در اتریش باید در آزمون ارشد ایمنی شناسی پزشکی قبول شد و اگر خیر پس برای خواندن این رشته ها چه کنکوری در ایران باید داد ؟

رشته میکروبیولوژی عمومی را چه دانشگاهی در اتریش دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-05 ساعت 12:19)mohammad.maleki نوشته:  چرا کسی تو این بخش جواب نمیده؟
من از سفارت اتریش برای 1 شنبه وقت گرفتم وقتی هم که داشتم تلفنی صحبت میکردم گفت برای اینکه سریع کارهاتون راه بیفتده باید 400 ساعت زبان المانی بخونین تو خود سفارت و اینکه رزومه خودتون رو کامل کنید بزرگنمایی هم نکنید - برید دانشگاه کارنامه قبولی هم بگیرید بعد بیاید ببینیم چیکار برای شما میتونیم انجام بدیدم و لی در کل کارکنان این سفارت خیلی با ادب - ارام و مهربان هستند نترسید برید وقت بگیرید که دیر می شه مثل من بدبخت می شید

Salam.
In post marboot be chand saale pidh hast. Mikham bedunam hanooz active hast inja va aya be AUstria raftid ya na ?
پاسخ
Salam doostan. Mikhab bedunam madrake daneshgahe payame noor dar otrish ghabool mikonan ? Va daneshgahe azad chetor? Mamnoon

(2014-03-26 ساعت 02:41)saeedayobzadeh نوشته:  با سلام
ببخشی اولا اون میلو به کجا فرستادین میشه آدرسشو به منم بدین میخوام باهاشون مکاتبه کنم
دوما من دارم با ویزای تحصیلی خانومم به عنوان همراه به اتریش میرم مدرک خودم کارشناسی بینایی سنجی از دانشگاه بهشتی تهرانه میخواستم بدونم اگر مدرکمو ترجمه و به تایید سفارت اتریش برسونم اونجا با همین مدارک میتونم واسه دانشگاهای مختلف اقدام کنم یا نه باید حتما از توی ایران قدام بشه
پیشاپیش متشکر از جوابتون

Salam. Mitunam beporsam shoma vase otrish chekar kardid? Aya moafagh be gereftane visa shodid?
پاسخ
سلام به دوستان
ممکن دوستانی که در اتریش تحصیل میکنن راجب خوابگاهای اونجا نظر بدن . چند تا شونو معرفی کنید که خوب .
GUMPENDORFERSTRASSE
GYMNASIUMSTRASSE
LINZER STRASSE
PETER-JORDAN-STRASSE
PFEILGASSE 3A
SCHÄFFERGASSE
SONNENALLEE
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام ممنون میشم اگر در مورد ویزای تحصیلی برای فارغ التحصیلان دندانپزشکی و شرایطش اگر اطلاعی دارید و یا موسسه قابل اعتمادی رو میشناسید منو راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان