کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2012-07-13 ساعت 07:21)hitab نوشته:  ولی این برنامه واقعا وجود داره . عمو و زن عموی بنده سنشون بالای 65 هست. حقوق دریافت میکنند و خونه ارزون مخصوص سالمندان هم بهشون دادند. بدون اینکه کار کنند....

اینجوری نشد که! دهههه! میخوای دل بسوزونی؟
قشنگ اطلاعات بده بلکه ما هم یک جوری شامل شدیم!! این عمو زن عموی شما چند ساله در آمریکا زندگی و کار میکنن یا اصلا کار نکرده و زندگی نکرده، به صرف سیتیزن شدن شروع کردن به حقوق گرفتن؟
این اسم برنامه رو میشه ازشون بپرسین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Danoosh ، payam62 ، lingni
راستش این دوست ما که این موضوع رو به من گفت، یکی از اقوامشون سیتیزنه و کلا ایران زندگی میکنن و اصلا هم سابقه کار نداشتن توی آمریکا. حالا بالای 65 سالن و دارایی توی آمریکا ندارن. بعد به همه گفتن که ما ماهی 800 دلار از دولت آمریکا دریافت میکنیم. و گفتن علتش هم نداشتن دارایی توی آمریکا و سن بالای 65 ساله. راستش من باورم نشد واسه همین اینجا پرسیدم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، lingni ، sib 24
خوب من یک مقداری تحقیق کردم و متوجه شدم که به هر سیتیزنی که سینیور باشد مبلغ حداقل ماهی 800$ تعلق می گیرد حتی اگر کار نکرده باشد. در واقع سوشیال سکوریتی که شاغلان می پردازند برای تمام افراد مسن خرج می شود ولی اگر کسی کار کرده باشد به تعداد سالهایی که سوشیال سکوریتی پرداخته است به مستمری او اضافه می شود که رقم آن هم از چند صد دلار بیشتر نمی شود. در هر حال بیمه درمانی و دارو و بیمارستان و بیشتر هزینه های پزشکی هم برای همه سینیورها مجانی است. البته این قانون ممکن است فقط مربوط به کالیفرنیا باشد و در ایالتهای دیگر فرق کند. اگر کسی در ارتش و یا مشاغل سخت کار کرده باشد هم پول ماهانه جداگانه ای به او می دهند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
منم یه پرس و جویی کردم ولی گویا چند سالی هست که دیگه اینجور مزایا رو نمیدن یعنی به کاندید های جدید و قبلا هم گویا همه ایالات نبوده و کالیفرنیا و چند ایالت دیگه ولی مثل اینکه مدیکر هنوز برقراره ولی نه اینکه باز شامل همه باشه و شرایطی داره.
سایت زیر هم یک پرسشنامه داره که اگر پر بشه در اخر میگه که چه مزایایی ممکنه شامل شخص سالمند بشه ولی بالشخصه معتقدم که طبق 1 قاعده کلی تا کسی اپلای نکنه و تا اخر کار رو نره چیزی مشخص نیست مثل بقیه مسائل مشابه.

http://www.benefits.gov/
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، saied-k ، sib 24
سلام
یه سوال: اگر کسی 28 اسفند بیاد ایران تا 28 مرداد ماه یا شهریور ماه باید بره امریکا؟ لطفا بهم جواب بدید خیلی حیاتی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-17 ساعت 09:49)سارا2013 نوشته:  سلام
یه سوال: اگر کسی 28 اسفند بیاد ایران تا 28 مرداد ماه یا شهریور ماه باید بره امریکا؟ لطفا بهم جواب بدید خیلی حیاتی؟
دوست عزیز 6 ماه فرصت دارن پس میشه شهریورSmile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
(2010-07-30 ساعت 04:20)hvm نوشته:  
(2010-07-30 ساعت 01:42)saba1100 نوشته:  نه ربطیبه مالیات نداره فقطشما باید هر 6 ماه بیایید و بروید حتا اگر برای 2 روز هم که شده همین

برعکس
دوست گرامی لطفا اطلاعات اشتباه ارائه نفرمایید
همان طور که دوستمان آرش اعلام نمودند اولا رفت و آمد به این صورت که میفرمائید باعث میشود به هیچ وجه پروسه سیتی زن شیپی به سرانجام نرسد(چنین رفت و آمد هایی اگر از حد معمول بیشتر شود حتی گرین کارد را نیز به خطر خواهد انداخت)
دوما پرداخت مالیات نقش بسیار مهمی در پروسه فوق دارد
حرف مدیر سابق هستی بانو کاملا درست است ،و مدیر جدید ، من مطلبه کوچکی اضافه میکنم :
باید با یک وکیل صحبت کرد ، و باید ثابت کنند که در ان بار خروج که بیش از ۶ ماه بوده ، علتی قانع کننده وجود داشته که توانائی بازگشت به فرد را نمیداده است . مثل بیماری ، وکلا توانائی کمک کردن در این زمینه را دارند .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Danoosh
دوستان:
پاس سفید گرفتیم و بعد دو سال انشالله میخوایم برگردیم امریکا
ی جایی خوندم که از این 2 سال یک سال جزو سیتیزنی محسوب میشه
کسی تجربه داره دقیق توضیح بده؟؟
ممنون...چون هنگ کردم
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، Danoosh ، sadeghi897
سلام

کسی که گرینکارد داره می تونه با ۵ سال رفت و آمد ۶ ماه ۶ ماه و در پایان یک دوره ۶ ماه الی ۱ سال ( اما نه ۲.۵ سال) موندن تو خود آمریکا سیتیزن بشه؟ می خوام بدونم می شه با ارایه مدارک مربوط به پرداخت مالیات و داشتن حساب و این چیزا بگیم که امریکابودیم؟ چیزی که مهمه برام اینه که برای بررسی درخواست سیتیزن شیپ ورود و خروج ها چک می شن یا نه؟ چون من دیدم کسانی رو که با موندن دوره هایی کمتر از ۳۰ ماه در امریکا سیتیزن شدن...

خوشحال می شم اگر کسی تجربه ای یا شنیده ای داره بگه... ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-27 ساعت 12:09)Hamid.al نوشته:  سلام

کسی که گرینکارد داره می تونه با ۵ سال رفت و آمد ۶ ماه ۶ ماه و در پایان یک دوره ۶ ماه الی ۱ سال ( اما نه ۲.۵ سال) موندن تو خود آمریکا سیتیزن بشه؟ می خوام بدونم می شه با ارایه مدارک مربوط به پرداخت مالیات و داشتن حساب و این چیزا بگیم که امریکابودیم؟ چیزی که مهمه برام اینه که برای بررسی درخواست سیتیزن شیپ ورود و خروج ها چک می شن یا نه؟ چون من دیدم کسانی رو که با موندن دوره هایی کمتر از ۳۰ ماه در امریکا سیتیزن شدن...

خوشحال می شم اگر کسی تجربه ای یا شنیده ای داره بگه... ممنون
باید فرض را بر این بگذاریم که اداره مهاجرت ورود و خروج ما را می داند چون این کار بسیار ساده است و الآن حتی عقب افتاده ترین کشورها هم ورود و خروج افراد را در کامپیوتر ثبت می کنند. گرین کارت یک نوار مغناطیسی دارد که تمام تاریخچه ما در آن ثبت شده است و احتمال دارد که آن را بدون اینکه ما متوجه شویم در زمان ورود و خروج از امریکا با یک کارت خوان مغناطیسی ثبت کنند. شنیده ام که تازگی ها در مورد کسی که در امریکا زندگی نمی کند بسیار سخت گیری می کنند و پنج سال تاریخ اقدام برای سیتیزنشیپی را به عقب می اندارند. کسی که بخواهد سیتیزن شود لااقل سه سال آخر را باید به طور واقعی در امریکا زندگی کرده باشد تا شانسی برای این کار داشته باشد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، behzadb57 ، storagemeter ، سارا کوچولو ، MPU ، nastaran86 ، Danoosh ، tartar ، saher ، **USA**
دوستان عزیز سلام .
یه سئوال داشتم .
من و خانومم و بچه ام واسه اولین بار برای فعال سازی پروسه گرین کارت تاریخ 3 جولای وارد سانفرانسیسکو شدیم . حدود 15 روز اونجا بودیم اما توی این 15 روز نه از گرین کارت خبری بود و نه از سوشیال . 18 جولای برگشتیم ایران . نکته مهم اینه : توی فرودگاه سانفراسیسکو موقع ورود روی ویزامون یه مهر زدن اما موقع خروج چیزی جائی مهر نزدن . فقط روی کارت پروازمون یه خط صورتی کشیدن . حدود 3 روز پیش گرین کارتمون اومد به اون آدرسی که داده بودیم . می خواستم اینو بدونم که تا کی من می تونم خارج از آمریکا باشم . دوستمون می خواد گرین کارتها رو بفرسته ایران . واسه ورود که مشکلی نداره اونا رو نشون بدیم . آخه خروج نخورده . میشه واسه این پروسه یه توضیح بدین .؟ مرسی از دوستان عزیز .
برنده لاتاری 2012
ورود به خاک آمریکا : 3 جولای 2012
هزینه بلیط : 6.800.000 تومان برای 2 نفر و یه بچه
ایرلاین : لوفتانزا
محل اقامت : سن هوزه
فرودگاه ورودی : سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-28 ساعت 08:31)hamid_reza نوشته:  دوستان عزیز سلام .
یه سئوال داشتم .
من و خانومم و بچه ام واسه اولین بار برای فعال سازی پروسه گرین کارت تاریخ 3 جولای وارد سانفرانسیسکو شدیم . حدود 15 روز اونجا بودیم اما توی این 15 روز نه از گرین کارت خبری بود و نه از سوشیال . 18 جولای برگشتیم ایران . نکته مهم اینه : توی فرودگاه سانفراسیسکو موقع ورود روی ویزامون یه مهر زدن اما موقع خروج چیزی جائی مهر نزدن . فقط روی کارت پروازمون یه خط صورتی کشیدن . حدود 3 روز پیش گرین کارتمون اومد به اون آدرسی که داده بودیم . می خواستم اینو بدونم که تا کی من می تونم خارج از آمریکا باشم . دوستمون می خواد گرین کارتها رو بفرسته ایران . واسه ورود که مشکلی نداره اونا رو نشون بدیم . آخه خروج نخورده . میشه واسه این پروسه یه توضیح بدین .؟ مرسی از دوستان عزیز .

خیلی جالبه. شما رو چطور سوار کردن ؟ گرین کارت من رو نه تنها در فرودگاه امریکا بلکه توی هر دو فرودگاه بین راه (تورانتو و لندن) نگاه کردن و در لندن اسکن کردن حدود 2 ماه پیش. فکر کنم اگر نداشتم دردسری بودبرا خودش نمیدونم دوستای مسافر دیگه چی بوده وضعیتشون. جالبه اگر اینجا بنویسن.

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
(2012-07-28 ساعت 10:34)soheilbadami نوشته:  
یه سئوال داشتم .

خیلی جالبه. شما رو چطور سوار کردن ؟ گرین کارت من رو نه تنها در فرودگاه امریکا بلکه توی هر دو فرودگاه بین راه (تورانتو و لندن) نگاه کردن و در لندن اسکن کردن حدود 2 ماه پیش. فکر کنم اگر نداشتم دردسری بودبرا خودش نمیدونم دوستای مسافر دیگه چی بوده وضعیتشون. جالبه اگر اینجا بنویسن.
گرین کارد‌های ما را هم در فرودگاه آمریکا نگاه کردند(شاید هم swipe کردند )

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، **USA** ، lingni
یه سئوال داشتم .

کسی نمی خواد جواب بده ؟
می خوام تصمیم گیری کنم واسه آینده ام . تو رو خدا راهنمائی کنین .
(2012-07-28 ساعت 11:07)cmbt نوشته:  
(2012-07-28 ساعت 10:34)soheilbadami نوشته:  
یه سئوال داشتم .

گرین کارد‌های ما را هم در فرودگاه آمریکا نگاه کردند(شاید هم swipe کردند )

فقط پاسپورت ما رو نیگاه کرد . وقتی گرین کارت نداریم چی رو نیگاه کنن ؟
برنده لاتاری 2012
ورود به خاک آمریکا : 3 جولای 2012
هزینه بلیط : 6.800.000 تومان برای 2 نفر و یه بچه
ایرلاین : لوفتانزا
محل اقامت : سن هوزه
فرودگاه ورودی : سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان: lingni
به هر شکل موقع ورود از شما میپرسه که چه مدت بیرون بودید و جواب شما رو ثبت میکنه. فکر کنم برای اطمینان بیشتر برای اینده شما میباید راستش رو بگید و در ضمن هیچ معلوم نیست که ایا اون افسر میتونه بفهمه شما کی خارج شدی یا نه یعنی اینکه راستش رو نگید خب ریسک داره شاید بتونه حرف شما رو وریفای کنه شایدم نه این بسته به شماست. مثلا برای مقدار پول همراه شما هم اول به همون نوشته شما اطمینان میشه و ممکنه از 10 تا ایرانی 1 نفر رو بگردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، hamid_reza ، الهه سابق ، behzadb57 ، Danoosh ، lingni

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان