کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
USMLE یا امتحان فارغ التحصیلان پزشکی
با سلام به دوستان عزیز
من هم چند نکته کوچک درمورد امتحانات usmle از تجربیات شخصیم میخواستم اضافه کنم.من خودم step1و2ck را دادم.همه روهم از روی پکیج کاپلان خوندم وراضی بودم.اما شما بایستی کلا به کتابهای رفرنس دسترسی داشته باشید تا هرجا برای شما قابل درک نبود یا نیاز به مطالعه بیشتر داشتید مراجعه کنید. زدن تستهای u.world بسیار مهمه ودرصورت امکان دوبار بزنید.شما خیلی از مطالب رو درتوضیح پاسخ سوالات یاد میگیرید. فرست اید و مستر دبورد وکیوبانک بسیار مهمند ولی بطور کلی سعی کنید مطالب رو بفهمید تا حفظ کنید.البته پایه قوی داشتن خیلی مهمه ودوستانی که متخصص هستند ویا فوق تخصص راحتتر ممکنه امتحان بدند.درمورد ترتیب امتحان بااینکه من خودم فوق تخصص هستم ولی فکر میکنم استپ یک رو اول پاس کردن بهتر هست وبعد 2ck وحجم مطالب یک خیلی کمتر از 2ck هست فقط مشکل اون از ذهن دورشدن مطالب بعلت گذشت زمان هست ولی استپ دو خیلی زمان برهست ومطالب زیاد وپرنکته.امتحان استپ یک سوالات کوتاه وروندی داره ولی استپ دو بیشتر سوالات بیش از ۷_۸ خط وطولانی وخسته کننده هست.dvdها رودوبار نگاه کنید ونکات رو بالای کتاب بنویسید.من اولا از کنراد فیشر فراری بودم ولی بعد فهمیدم از همشون بهتره وبه خصوص دراستپ دو dvdها بسیار کمک کننده هستند.تو امتحان من روانپزشکی وزنان واطفال خیلی به چشم میومد ودرموردبقیه نمیدونم.البته فکرمیکنم سوالات بصورت پکیج هستند وشانس نقش مهمی داره که سوالات باچه مبحثی شروع بشه که شما بیشتر توش تسلط دارید.
هنوز امتحان 2cs رو ندادم وتجربه ای ندارم.
درضمن من دوامتحان قبلی رو دوبی دادم وبسیار راضی بودم.[/align]
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، jojo_hami ، behniaahmadi ، sina454 ، storagemeter ، msar ، Amir-Behnaz ، drgp ، nora
سلام
از دوستانی که تجربه دارن میشه راهنمایی کنید برای گذروندن چند ماه clinical experience در آمریکا چه راههایی وجود داره و کدوم بهتره؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، mohsenhpd
(2009-10-18 ساعت 16:36)kamran2008 نوشته:  دوست عزیز.برای ثبت نام USMLE باید از سایت ECFMG.ORG ابتدا در قسمت IWA برای خودت یک USER NAME & PASSWORD درخواست کنی و بعد از چند روز که به دستت رسید به همون قسمت مراجعه بکنی و با تعیین محدوده زمانی تاریخ امتحان و اینکه کدوم استپ را و در کجا میخواهی بدهی و پرداخت هزینه امتحان و ارسال یکسری مدارک دانشگاهی براشون ثبت نام کنی.
من استپ ۲ را 2CK ماه پیش دادم و الان برای STEP1 مطالعه میکنم.از دوستان این تاپیک کسی هست که برای ۱ درس بخونه؟

سلام، دوست عزیز،من دارم از صفر شروع میکنم،دنبال پارتنر واسه مطالعه هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-10 ساعت 11:23)jojo_hami نوشته:  آقا چقدر این تاپیک بی حس و حال شده. پزشکانی که قراره برن آمریکا کجان پس؟ نکنه همه چسبیدن به درس!Big Grin
من دارم خودمو جهت امتحان usmle step1 آماده میکنم. هنوزم ثبت نام نکردم. از منابع مختلف هم درس میخونم. اگه کسی هست که بخواد باهم اطلاعاتمونو اشتراک بذاریم یا باهم جلو بریم واسه درس خوندن بهم پیام خصوصی یا ایمیل بفرسته.

منم دارم واسه استپ 1 میخونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها يكي بياد پايه من بشه واسه خوندن،ايميل بزنيد بهمfmaryam78@yahoo.comمن دارم واسه استپ ١ ميخونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
http://www.ipetitions.com/petition/stop-...physicians
دوستان برید تو این سایت برای رفع تحریم مدارک فارغ التحصیلان پزشکی برای شرکت در امتحانات usmle توسط ecfmgرای بدهید
لطفا اطلاع رسانی کنید تا رای بیشتری بیاریم
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، aaraam
(2014-09-12 ساعت 02:41)Farhad23 نوشته:  http://usmlevideos.blogdetik.com
دانلود منابع usmle (ویدئو ها و مطالب)
تازه باهاش آشنا شده ام دیدنش خالی از لطف نیست.

این سایت که باز نمیشهSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
................
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-21 ساعت 09:04)Paradise4 نوشته:  سلام
از دوستانی که تجربه دارن میشه راهنمایی کنید برای گذروندن چند ماه clinical experience در آمریکا چه راههایی وجود داره و کدوم بهتره؟ ممنون

با سلام من کسی را میشناسم که این کار را انجام میدهند
تخصص مورد نطرتون بهشون میگید و ایشون در بیمارستان های چند ایالت به شما گزینه میدهند که انتخاب کنید
سپس پروسه ویزا و پرداخت
اکثرا هر بخش 4 هفته میتونید باشید که برای گرفتن ال او ار یا همون رکومندیشن لتر خیلی خوبه
اگر خواستید راه تماس باهاشون را بهتون میدم
ویزای دانشجویی برای ارشد مدیریت MBA گرفتم در دانشگاهی در کالیفرنیا Smile
تاریخ اپلای: اپریل 2014
دریافت ای-20 یا سویس: می 2014 دقیقا یک ماه
تاریخ مصاحبه:نیمه جون 2014
بعد از مصاحبه: ادمینستراتیو پروسس 24 روز طول کشید
دریافت پاسپورت با ویزا دو ساله ماتیپل اینتری (اجازه ورود و خروج به امریکا)
ورود به فرودگاه لوس انجلس اگوست 2014
شروع ترم: سپتامبر 2014
مدرک زبان : نداشتم و اینجا زبان گذراندم

**لطفا از گزینه تشکر استفاده کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: aaraam ، nora
ممنون از اطلاعات جامعي كه دوستان در اختيار قرار دادن.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان