کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
USMLE یا امتحان فارغ التحصیلان پزشکی
(2011-07-14 ساعت 14:52)ali_kuchulu نوشته:  
(2011-07-13 ساعت 23:28)jasmine2953 نوشته:  سلام به همه!
من تصمیم دارم شروع کنم به خوندن Step 1 از کتاب First aid و سوال زدن از First aid Q & A و First aid cases. از اونجایی که طرح میرم و فعلا معلوم نیست کی امتحان بدم یه مقدار خوندن سخت میشه (شاید برای شما هم حالتهای مشابهی وجود داشته باشه). از این جهت گفتم اگر کسی با این برنامه موافق باشه شاید بتونیم برای ادامه همدیگه رو تشویق کنیم... اگر هم خواستید تنهایی بخونید این روش برای امتحان دادن بهتر از اینه که از اول همه کتابهارو بخونید. چون اینهمه سال خوندین! شما با استفاده از First aid نکات مهم رو یادآوری میکنید و با سوال زدن نقاط ضعفتونو پیدا میکنید و در این مرحله سراغ کتابهای دیگه میرید..
یه نکته: لزوما کسی که سواد بیشتری داره بهتر امتحان نمیده!

دوست گرامی تجربه ی تمام کسانی که امتحان دادن و با نمرات خوبی پاس کردن نشون میده که کاپلان رفرنس بسیار مناسبتریه. البته اکثرا کاپلان رو با FA همزمان مطالعه کردن اما من جایی ندیدم کسی فقط با FA تونسته باشه نمره ی خوبی گرفته باشه.
چرا نمیخوای از رو کاپلان بخونی؟

دوست عزیز من هم با نظر شما موافقم
بابا رفرنس خوندن حسش نیس
کاش یو اس ام ال ای جزوه ای چیزی داشت
من پیشنهادم اینکه اگه بجه ها همت کنند میشه خلاصه نویسی کرد و با هم شر کرد مث دوران دانشجویی به زبان شیرین فارسی و با نمونه سوال های انگلیسی و
اضافه کردن نکته های کلاس های کاپلان که تو دی وی دی هاش هست.
من یه مطلب روش تست زنی یو اس ام ال ای هم پیدا کردم مث اینکه این روش های تست زنی کنکور تو این امتحان هم صادقه؟!! اگه دوستان کسی خواست آپلود میکنم اگه چیزی ازش فهمیدین به ما هم بگین
شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، یاشار و ماری ، jasmine2953
دوست عزیز من هم با نظر شما موافقم
بابا رفرنس خوندن حسش نیس
کاش یو اس ام ال ای جزوه ای چیزی داشت
من پیشنهادم اینکه اگه بجه ها همت کنند میشه خلاصه نویسی کرد و با هم شر کرد مث دوران دانشجویی به زبان شیرین فارسی و با نمونه سوال های انگلیسی و
اضافه کردن نکته های کلاس های کاپلان که تو دی وی دی هاش هست.
من یه مطلب روش تست زنی یو اس ام ال ای هم پیدا کردم مث اینکه این روش های تست زنی کنکور تو این امتحان هم صادقه؟!! اگه دوستان کسی خواست آپلود میکنم اگه چیزی ازش فهمیدین به ما هم بگین
----------------------------------------
kourosh2011 عزیز سلام

ورود و حضور فعال شما همکار عزیز را به جمع دوستانه مهاجرسرا خیرمقدم عرض می کنم . من هم مثل شما از همان پزشکان عهد دقیانوس هستم و حس و حال شما را دارم . Tongue البته این یاشار عزیز خیلی انرژی گذاشت تا توانست من پیرمرد را به راه راست برگردانده و در این سر دنیا وادار به خواندن و دیدن کاپلان کند . یاشار خان از نعمتهای کم پیدا در این عصر و زمانه است که بنده به خود افتخار می کنم که از راه دور دوستی ارزشمند مثل ایشان را پیدا کرده ام. برای شما هم آرزوی موفقیت دارم و اگر توانستید و حس و حالش بود Wink روش تست زنی یو اس ام ال ای هم که پیدا کرده اید را آپلود نمایید . بالاخره این دوستان جوانتر ظرف کمتر از یک هفته جراحی اش می کنند و به ما خواهند گفت خوب است یا نه ؟ Big Grin

همینجا هم از فرصت استفاده می کنم و روز پزشک را به همه دوستان خوب و پزشکان مهاجرسرا تبریک و تهنیت عرض می کنم .

ارادتمند
gadfly

[font=Tahoma]باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست . [/font][font=Tahoma] کوروش کبیر[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، jasmine2953 ، یاشار و ماری ، OverLord ، armanbala
(2011-08-24 ساعت 13:59)ali_kuchulu نوشته:  
(2011-08-24 ساعت 10:22)یاشار و ماری نوشته:  در مورد دانشگاه باید بگم که فارغ التحصیلی از هر کدوم از دانشگاه های ایران نکته خیلی مهمی نیست و در پذیرش گرفتن شما نقش مهمی رو ایفا نمی کنه. از طرف دیگه سال فارغ التحصیلی شما می تونه موثر باشه ولی اگه مدارکی ارائه بدین که طی این سالها مشغول به کار مرتبط با پزشکی بودین، بازهم قابل قبوله. من کسانی رو می شناسم که بدون پاس کردن حتی یک step از امتحان های USMLE الان اونجا مشغول research هستن و حقوق هم می گیره که خیلی خوبه و شخص رو قادر می کنه که recommendation بگیره (برای گرفتن چنین موقعیت هایی شما باید بتونین مخ یه استاد رو تلیت کنین). تا اونجایی که من شنیدم پذیرش گرفتن در برخی رشته های پایه مثل داخلی، پزشک خانواده و ... راحتتره و حتی نیاز به recommendation هم نداره. باید توجه داشته باشین اگه بخواین کار بالینی بکنین باید حتماً امتحان های USMLE رو پاس کنین. همونطوری که قبلاً هم گفتم افرادی بودند که حتی با وجود یک یا دو بار fail شدن در step 1 تونستن پذیرش بگیرن.

یاشار عزیز باید یادآور شم سال فارغ التحصیلی کاملا موثره و تقریبا در هفتاد درصد موارد، دانشگاهها در قسمت "شرایط متقاضیان" مستقیما ذکر کردن که "از فارغ التحصیلی کمتر از ... سال نگذشته باشد". حالا این سه نقطه میتونه از 3 تا 7 سال متغیر باشه که کاملا بستگی به رنکینگ دانشگاه و رشته ی مورد نظر داره. البته در این هیچ شکی نیست که در هرحال این مورد negotiable هست (و بعضی از دانشگاهها به این هم مستقیما اشاره کردن).
اون افرادی که شما میگی بدون پاس کردن امتحان مشغول research هستن قطعا سوابق تحقیقاتی قبلی بسیار خوبی داشتن (مثل داشتن مقاله در مجلات معتبر و تماس متمادی و طولانی مدت با اساتید اون طرف آب).
ضمن اینکه مخ اساتید به این راحتیا تیلیت نمیشه مگر اینکه سابقه ی علمی و تحقیقاتی مثبت و روشنی ارائه بدیم.
هیچیک از رشته های تخصصی رزیدنتی در آمریکا بدون recommendation قابل ورود نیست و در این مورد کاملا مطمئن هستم . استثنایی در این زمینه وجود نداره و فقط رشته هایی مثل طب خانواده و داخلی ، بخاطر اینکه متقاضی زیادی از خود آمریکاییها ندارن بیشتر توسط مهاجرین انتخاب میشن و شانس پذیرش در اونها بالاتره. درواقع باید گفت در نهایت میزان قدرت recommendation letter هست که تعیین کننده ی نهایی رشته و دانشگاهی هست که در امریکا به شما پذیرش میده. اگر توصیه نامه قوی از اساتید بنام تو جیب آدم باشه حتی از هاروارد و جان هاپکینز هم میشه پذیرش گرفت و بالعکس، اگر توصیه نامه نباشه با احراز رتبه ی اول امتحان usmle هم نمیشه پذیرش گرفت.

دوستانی که میخوان از جزئیات دقیق ، به روز و بدون واسطه ی هر دانشگاه و بیمارستانی برای پذیرش در رشته های تخصصی در آمریکا مطلع بشن میتونن به
https://freida.ama-assn.org/Freida/user/...mSearch.do
مراجعه کنن. در قسمت Program search میتونین به تفکیک رشته و همچنین ایالت مورد نظر، هر رشته ای رو در هر ایالتی سرچ کنین. به عنوان مثال، میتونین ببینین که مثلا رشته طب اورژانس در ایالت میشیگان 12 برنامه تربیت متخصص داره (این که گفتم مثال بود) و میتونین به جزئیان از میزان مدت تحصیل، اساتید، ویزاهای مورد پذیرش و حتی حقوق سالیانه رزیدنت و مدت کار در هفته و ... مطلع بشین. سایت دانشگاه یا بیمارستان مورد نظر هم آدرسش هست که میتونین برین و شرایط application رو مستقیما مطالعه کنین و اگر دوست داشتید به ایمیل پرانی با مدیر برنامه پذیرش بپردازید.

خلاصه اینکه :Letter of Recommendation یه جورایی مثل همون "نامه ی عمل" هست که تو تعالیم مذهبی بهش اشاره شده. اونجا میگن اگر نامه ی عمل رو بدن دست راست میری بهشت، بدن دست چپ میری جهنم. اینجا هم همینه. اگر LOR داشته باشی میری آمریکا (ویزا و اینا همه خود بخود حل میشه) و اگر نداشته باشی حتی آمریکا هم که بری نمیتونی متخصص بشی! Smile

با تشکر از راهنمایی های شما علی عزیز به سایتی که گفتی سرزدم مطالبش جالب بود
باز هم ممنون
شاد باشید
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord
خدمت دوست عزیز خدای پرواز!

اسمش اینه:

USMLE Step 1
Secrets
Your Key to USMLE Success

اینم لینک دانلودشه :

http://up6.iranblog.com/uploads/13141959871.pdf

هرکدوم از عزیزان اون قضیه پنج دلاری رو فهمید به ما هم بگه !!!
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، jasmine2953 ، ali_kuchulu ، OverLord
(2011-08-24 ساعت 19:37)kourosh2011 نوشته:  خدمت دوست عزیز خدای پرواز!
.
.
.
کوروش خان عزیز سلام
ممنونم به خاطر لینکی که گذاشتید . البته این که خودش یک کتاب 256 صفحه ایه که خوندنش برای من پیرمرد یکسال طول می کشه Big Grin فکر می کنم یاشار خان که استاد تندخوانیه ظرف دو یا سه روز تمومش می کنه و خبرش رو به ما هم میده Wink
ضمناً من پرواز رو دوست دارم ولی خدای پرواز نیستم ، من گدفلای هستم که با اجازه تون میشه همون خرمگس معرکه که همه لعنتش می کنندBig Grin

[font=Tahoma]باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست . [/font][font=Tahoma] کوروش کبیر[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، OverLord ، kourosh2011 ، Amir-Behnaz
(2011-08-24 ساعت 21:43)gadfly نوشته:  
(2011-08-24 ساعت 19:37)kourosh2011 نوشته:  خدمت دوست عزیز خدای پرواز!
.
.
.
کوروش خان عزیز سلام
ممنونم به خاطر لینکی که گذاشتید . البته این که خودش یک کتاب 256 صفحه ایه که خوندنش برای من پیرمرد یکسال طول می کشه Big Grin فکر می کنم یاشار خان که استاد تندخوانیه ظرف دو یا سه روز تمومش می کنه و خبرش رو به ما هم میده Wink
ضمناً من پرواز رو دوست دارم ولی خدای پرواز نیستم ، من گدفلای هستم که با اجازه تون میشه همون خرمگس معرکه که همه لعنتش می کنندBig Grin

با دست های مشت کرده . . .
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، kourosh2011 ، OverLord ، Amir-Behnaz
سلام به همه دوستان
داشتم سایت ecfmg رو نگاه می کردم که دیدم نوشته بوکلت usmle 2012 رو به زودی می ذاره رو سایتش و دیگه میشه برای سال 2012 ثبت نام کرد. امیدوارم امسال با وعده وعید هایی که مسئولین آمریکا علی الخصوص اوباما در مورد راحت تر شدن امکان تحصیل دانشجویان ایرانی تو امریکا داده، امکان ثبت نام از داخل ایران هم وجود داشته باشه و اسم ایران تو اون لیست کشور ها اضافه بشه.....اینجوری شاید دیگه بشه حین تحصیل پزشکی تو ایران تو امتحان usmle هم شرکت کرد...مثل بقیه آدم ها!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، kourosh2011 ، armanbala
دوستان گرامی من تازه عضو شدم.ممنون میشم بفرمایید اونایکه برنده گرین کارت شده اند هم در انتخاب رشته های تخصص محدودیت دارن؟ مگه سیتیزن نیستن؟[/size][/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
سلام به همه سروران گرامی چند تا نکته:
1- از ابراز لطف دوستان به خصوص کوروش، Gadfly و علی کوچولو ممنونم.
2- بازم ما یه چیزی نوشتیم استاد علی کوچولو ایراد کار ما رو گوشزد کرد Tongue
علی دل و روده ECFMG و مطالب مرتبط رو در آورده و فکر می کنم اطلاعات ایشون در مورد match و گرفتن پذیرش موثق تر باشه
3- در مورد لینک هایی که دوستان زحمت کشیدن، گذاشتن باید بگم که به دلیل پاره ای از مشکلات هنوز نتونستم چک شون کنم ولی از همگی سپاسگذارم.
4- اون دوستی که گفتم بدون پاس کردن USMLE مشغول Research شده فوق تخصص رتین داره. تا اونجایی که من می دونم ایشون مقاله ای منتشر نکردن ولی از چند ماه قبل از رفتنشون با یکی از اساتید چشم اونجا که هندی هم بوده مکاتبه (به صورت email) داشتن و همین استاد ایشون رو برای research معرفی کردن.
5- تا اونجایی که من می دونم، تایید مدارک شما توسط ECFMG چندان کاربرد نداره و فقط به این درد می خوره که شما بتونین در امتحان USMLE شرکت کنین. ضمن اینکه صدور مدرک تایید شده پزشکی هم (بعد از پاس کردن مراحل USMLE) توسط همین سازمان انجام می شه. در ضمن اطلاع کاملی ندارم که در صورت ثبت نام در ECFMG آخرین بازه زمانی که می تونین برای امتحان انتخاب کنین کی خواهد بود. علی جان اینجا رو یه کم کمک کن.
6- کوروش خان من هم به نوبه خودم از حضور فعال شما در این جمع خوشحال شدم.
7- دوست عزیز mostafa.m خوش اومدین. شما همین الان هم می تونین از داخل ایران ثبت نام کنین. تنها محدودیت اینه که باید آدرسی خارج از ایران برای نامه نگاری ECFMG با شما در اختیار این سازمان قرار بدین. در ضمن فرستادن یک پست در دو تاپیک مجزا با قوانین مهاجرسرا مغایرت داره. لطفاً یکی از پست هاتون رو حذف کنین
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، gadfly ، armanbala
(2011-08-26 ساعت 15:15)delir نوشته:  دوستان گرامی من تازه عضو شدم.ممنون میشم بفرمایید اونایکه برنده گرین کارت شده اند هم در انتخاب رشته های تخصص محدودیت دارن؟ مگه سیتیزن نیستن؟[/size][/font]
همکار عزیز سلام. هیچ کس (چه افرادی که گرین کارت دارن یا سیتیزن هستن و چه افرادی که نیستن) محدودیتی برای رشته های تخصصی ندارن، ولی پذیرش گرفتن در برخی رشته ها نیاز به سابقه تحقیقاتی و همچنین recommendation letter های قوی و متعدد داره و افرادی که دوران تحصیلشون رو خارج از US گذروندن به سختی می تونن این موارد رو فراهم کنن. توصیه می کنم یه نگاهی هم به تاپیک چگونه رزومه خود را برای match کردن تقویت کنیم بندازین
ارادتمند
یاشار و ماری
پ ن بابا از دست این علی کوچولو خواب نداریم. باید این رو اصلاح کنم که: بعضی رشته ها ممکنه برای افراد غیر سیتیزن پذیرش نده. این رشته ها معمولاً خیلی استراتژیک هستن.

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، California ، OverLord ، kourosh2011 ، delir ، ali_kuchulu ، armanbala ، Amir-Behnaz
یاشار دوست گرامی، ما کی باشیم که نذاریم شما بخوابی Smile
اتفاقا کاملا حق با شماست و به نظر میاد من نتونستم منظورمو در پستهای قبلی درست برسونم. در واقع هیچ محدودیتی برای درخواست پذیرش در رشته های مختلف در آمریکا وجود نداره اما با توجه به همون بحث Letter of Recommendation و سابقه ی تحقیقاتی و مقاله و ... احتمال پذیرش در بعضی از رشته ها (که اکثرا به "لوکس" معروف هستن) تقریبا صفره. روی کلمه ی "تقریبا" تاکید میکنم چون اگر کسی از نظر موارد بالا قوی باشه حتی تو رادیولوژی هاروارد هم میتونه پذیرش بگیره (یه خانم دکتر ایرانی رو میشناسم که از همین رشته و همین دانشگاه پذیرش گرفت. اما اون آدمی بودکه اگر تو ایران میموند یه چیزی تو مایه های دکتر حسابی از جنس مونث میشد!). حرف من همیشه این بود که چون ماها _ و اکثر پزشکان مهاجر از تمام دنیا - از سابقه ی علمی و تحقیقاتی بسیار قوی و طبیعتا Letter of recommendation قوی برخوردار نیستیم پس نمیتونیم رو رشته های لوکس و دانشگاههای رنکینگ بسیار بالا حسابی باز کنیم.
پس در این مورد باز هم اگر منظورم رو به درستی نرسوندم اصلاح میکنم و پوزش میطلبم.

پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، OverLord ، kourosh2011 ، gadfly ، delir ، armanbala ، Amir-Behnaz
ممنوم از تذکر به جاتون
در ضمن من شنیدم که اگه مشغول به تحصیل باشی و ثبت نام کنی و آدرس خارج از ایرانو بدی،ecfmg ازت می پرسه که چه جوری ایران درس می خونی ولی آدرست خارج از ایرانه؟!! اون وقت تقاضای ثبت نامتو رد می کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
در این مورد باید از دوستانی که هنوز دانشجو هستن و برای ECFMG Certification اقدام کردن سوال کنید. ماها که همه پیر شدیم رفته Smile
اما این یه کم بعیده که چنین سوالی بکنه چون خودشون خیلی خوب میدونن که تحریمهای 30یا30 باعث شده آدرس ایران قابل قبول نباشه و همینطور خوب میدونن کسانی که از ایران اقدام میکنن حتی بعد از فارغ التحصیلی با وجود اینکه ساکن ایران هستند باید آدرسی خارج از ایران بدهند.
با این حال تحقیق بیشتر قبل از اقدام قطعا مفید و لازمه.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، kourosh2011 ، یاشار و ماری ، armanbala
آقا این مرحله واریز هزینه ثبت نام، قبل از پر کردن فرم ها ست یا اینکه بعد پر کردن فرم ها باید پولو بپردازیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-08-27 ساعت 16:30)یاشار و ماری نوشته:  سلام به همه سروران گرامی چند تا نکته:
1- از ابراز لطف دوستان به خصوص کوروش، Gadfly و علی کوچولو ممنونم.
2- بازم ما یه چیزی نوشتیم استاد علی کوچولو ایراد کار ما رو گوشزد کرد Tongue
علی دل و روده ECFMG و مطالب مرتبط رو در آورده و فکر می کنم اطلاعات ایشون در مورد match و گرفتن پذیرش موثق تر باشه
3- در مورد لینک هایی که دوستان زحمت کشیدن، گذاشتن باید بگم که به دلیل پاره ای از مشکلات هنوز نتونستم چک شون کنم ولی از همگی سپاسگذارم.
4- اون دوستی که گفتم بدون پاس کردن USMLE مشغول Research شده فوق تخصص رتین داره. تا اونجایی که من می دونم ایشون مقاله ای منتشر نکردن ولی از چند ماه قبل از رفتنشون با یکی از اساتید چشم اونجا که هندی هم بوده مکاتبه (به صورت email) داشتن و همین استاد ایشون رو برای research معرفی کردن.
5- تا اونجایی که من می دونم، تایید مدارک شما توسط ECFMG چندان کاربرد نداره و فقط به این درد می خوره که شما بتونین در امتحان USMLE شرکت کنین. ضمن اینکه صدور مدرک تایید شده پزشکی هم (بعد از پاس کردن مراحل USMLE) توسط همین سازمان انجام می شه. در ضمن اطلاع کاملی ندارم که در صورت ثبت نام در ECFMG آخرین بازه زمانی که می تونین برای امتحان انتخاب کنین کی خواهد بود. علی جان اینجا رو یه کم کمک کن.
6- کوروش خان من هم به نوبه خودم از حضور فعال شما در این جمع خوشحال شدم.
7- دوست عزیز mostafa.m خوش اومدین. شما همین الان هم می تونین از داخل ایران ثبت نام کنین. تنها محدودیت اینه که باید آدرسی خارج از ایران برای نامه نگاری ECFMG با شما در اختیار این سازمان قرار بدین. در ضمن فرستادن یک پست در دو تاپیک مجزا با قوانین مهاجرسرا مغایرت داره. لطفاً یکی از پست هاتون رو حذف کنین
ارادتمند
یاشار و ماری
من با حرف یاشار و ماری کاملا موافقم.این دکتری که معرفی کردن واقعا درسته و ایشون حالا در کالیفرنیا در ریسرچ کار میکنن.و همسرشون هم قراره به زودی در قسمت ریسرچ کار کنن.و میدونم هیچکدوم یه دونه هم کار تحقیقاتی نداشتن.

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، kourosh2011 ، یاشار و ماری ، armanbala

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان