کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
USMLE یا امتحان فارغ التحصیلان پزشکی
[/color][/size][/font][با سلام و احترام
اگه دوستان در مورد نحوه ثبت نام و رفرانسهاي usmle خبري داره اگه زحمت نباشه لطفابه ما بگه. مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، HAZARA
dooste aziz be ketab forooshi teymoorzadeh morajee konid
hbita
پاسخ
تشکر کنندگان:
من مبحث جراحی 2009 رو (Step 2 Ck)از اینترنت دانلود کردم اما باقی مباحث رو پیدا نکردم ، ظاهرا رفرانس اصلی همان کاپلان هست.
http://www.4shared.com/file/74029738/880...y.html?s=1
پاسخ
تشکر کنندگان: AMIN3Y ، kourosh2011 ، mohammad.maleki
من اطلاعات خوبي دارم كه اگه دوستاني هستند كه كمك بخوان در خدمتم. در مورد رفرنسها بايد بگم كه هر استپ و هر درس با هم فرق ميكنه، البته رفرنس مشخصي معرفي نكردند فقط در بولتني كه هر ساله منتشر ميشه مباحثي كه ازش سوال مياد معرفي ميشه. ولي با نگاه به فارومها و پستهاي افرادي كه در امتحان شركت كردند ميشه ديد توصيه هاي مشتركي در خصوص بسياري از رفرنسها مي كنند، مثلا همه تاكيد ميكنند كه در مورد استپ 1 ويدئو كاپلان در بسياري موارد كمك كننده است يا همه ميگن رفرنس اصلي پاتولوژي "گلجانه" و غيره.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، hamedrouhi ، AMIN3Y ، kourosh2011 ، mohammad.maleki ، NEURON
سلام Amrnsb

ایا اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت نام هم دارین؟ چقدر زمان می بره تا تأییدیه
آنها به اینجا برسه( در بولتن آنها3 هفته قید شده! در عمل هم ! )
بهتره اول ثبت نام کرد و بعد شروع کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
1- در اين خصوص كه چقدر زمان مي بره نامه درخواست تاييديه ECFMG به دانشگاه محل تحصيل شما برسه عموما بيش از مدت ذكر شده در بوكلته،اين مدت عموما با تاخير 2 هفته اي در ايران مواجه ميشه كه من حداقل در 2 مورد شاهد بودم. البته بايد بدونيد كه مشكل اصلي نحوه پاسخدهي دانشگاه شما به درخواست تاييديه ECFMG و عدم آشنايي بسياري از دانشگاهها با فرمت اين مكاتبه است و اخيرا هم ظاهرا موانعي در قالب برخي بخشنامه هاي محرمانه در خصوص اين گونه نامه نگاري ها با دانشگاه هاي آمريكايي ايجاد شده است.
2- بنظر من تقدم ثبت نام بر شروع مطالعه كاملا بستگي به پايه درسي شما و سال فارغ التحصيلي شما داره. اگه فكر ميكنيدfresh هستيد و با فقط چند ماه آمادگي مي تونيد امتحان رو با نمره خوب پاس كنيد بهتره اول schedule كنيد چون شما مي تونيد بر اساس يك timeline مشخص،بهتر برنامه ريزي كنيد و ملزم مي شيد بخش مشخصي از روز رو با توجه به فاصله زماني از امتحان به درس خوندن اختصاص بديد. البته توصيه ميكنم از اونجايي كه نمره step1 در گرفتن پذيرش بسيار موثره زماني كه براش در نظر ميگيريد رو با وسواس بيشتري تخمين بزنيد چراكه مي دونيد اگه نمره اولين تلاش شما در اين امتحان پايين باشه كارتون رو در گرفتن پذيرش سخت تر مي كنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، AMIN3Y ، kourosh2011 ، NEURON
مرسی از اطلاعاتتون
من فکر می کنم با ثبت نام کردن جدی تر میشه درس خوند ، من این و در امتحان IELTS تجربه کردم و بهمین خاطر مهم تر می دونم.
بنابراین اول باید مدرک و آزاد کرد و بعد اقدام کرد.

جایی در تهران می شناسین که مشاوره در این خصوص بدن و یا اینکه بشه
چند نفر و پیدا کرد که باهم درس بخونیم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: AMIN3Y ، kourosh2011
دوست عزیز.برای ثبت نام USMLE باید از سایت ECFMG.ORG ابتدا در قسمت IWA برای خودت یک USER NAME & PASSWORD درخواست کنی و بعد از چند روز که به دستت رسید به همون قسمت مراجعه بکنی و با تعیین محدوده زمانی تاریخ امتحان و اینکه کدوم استپ را و در کجا میخواهی بدهی و پرداخت هزینه امتحان و ارسال یکسری مدارک دانشگاهی براشون ثبت نام کنی.
من استپ 2 را 2CK ماه پیش دادم و الان برای STEP1 مطالعه میکنم.از دوستان این تاپیک کسی هست که برای 1 درس بخونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، SH1A2R3 ، امیر حسین جون ، NEURON
سلام من دنبال شريک درس خواندن ميگردم براي استپ اول اگر مايل باشيد من حاضرم کامران جان من رشيد هستم ساکن تهران
پاسخ
سلام

من هم می خوام شروع کنم برای Step 1 ، فکر می کنم بهتر اول رفرانسها رو
با هم چک کنیم و بعد برنامه ریزی. موافقید؟
پاسخ
سلام
سینا کجایی تحویل نمیگیری بابا!پیشنهاد درس خواندن دادی ولی کم پیدا شدی به هر حال اقایان محترم چپید و کامران 2008من اماده ام شما هم امادگی خود را اعلام کنید یک جلسه حضوری بذاریم یا تلفنی یا ایمیل شروع کنیم
پاسخ
سلام دوستان! من اين روزا گرفتار اسباب كشي ، خريد ماشين ،مقدمات يك سفر و ... بودم ببخشيد. پيشنهاد چپيد براي چك كردن رفرنسها پيشنهاد خوبيه. من در مباحث فيزيولوژي، آناتومي، بيوشيمي، فارماكولوژي و پاتولوژي، كاپلان رو base قرار دادم. براي behavioral يك رفرنسي هست به نام conrad كه عاليه، ميكروب هم بنظرم made rediculously simple خوبه.
پاسخ
سلام
فکر نمی کنین یه جلسه بذاریم خیلی بهتر باشه ؟ برنامه هم می ریزیم. موافقید؟
پاسخ
سلام
منم واسه STEP 1 دارم شروع میکنم .
با برنامه ریزی گروهی موافقم ، اگه تصمیمی گرفتید منم خبر کنید
پاسخ
دی وی دی های کاپلان برای usmle رو از کجا بگیرم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، hamedmas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان