کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
(2015-07-11 ساعت 17:52)ps5 نوشته:  
(2015-07-11 ساعت 15:50)hamed_gh نوشته:  
(2015-07-10 ساعت 17:00)ps5 نوشته:  
(2015-07-10 ساعت 05:29)renausa نوشته:  
(2015-07-10 ساعت 05:14)ps5 نوشته:  شما که برنده لاتاری هستی مشکلی نداری وقتی International student باشی تافل یا امتحان های دیگه ای رو لازم داری منظورم از اینترنشنال اینه که با ویزای دانشجویی اگر بخوای بیای باید امتحان رو بدی اما اگر لاتاری هستی گرین کارت رو بگیر بعد برو راحت دانشگاه هیچ امتحانی هم نمیخواد بدی
شما مطمئن هستی که داری این نسخه رو می پیچی؟
شما برای مقطع فوق و دکتری باید امتحان GRE بری در رشته های مهندسی بدی. حتی خود آمریکایی هم باید این امتحان رو بده. شاید یک دانشگاهی باشه که نه خودش اعتباری داشته باشه و نه مدرکش و فقط پول شما براش مهم باشه.

تافل هم اگر لیسانست رو در دانشگاه انگلیسی زبان نگذرونده باشی دانشگاه های معتبر ازت خواهند هست. مگر در شرایط خاصی برات waive کنند. مثلا اقامت بیش از یک سال یا گذروندن یک سری کلاس در کالج و ..
من که برای حدود ۷-۸ تا دانشگاه اقدام کردم همشون هم تافل و هم GRE رو می خواستند و تازه با نمره تافل و GRE نسبتا خوب فقط سه تاشون به من پذیرش دادند.

ضمنا اگر زبان شما در حدی هست که نمیتونی حداقل نمره مورد نیاز رو بیاری ( این حداقل مورد نیاز هست و معمولا در پذیرش در رشته های پرطرفدار و دانشگاه های خوب نمره بالای تافل و GRE رقابتی میشه)
چطوری میخوای در دانشگاه درس بخونی و موفق باشی.
به نظر من هر چی وقت داری صرف بهبود زبانت کن، قبل از اینکه وارد آمریکا بشی.

دوست عزیز من چیزی رو که میدونم بهتون گفتم و مطمئن باشید حرف الکی نمیزنم و همش برای همش مدرک دارم شما اگر با گرین کارت وارد آمریکا بشید یعنی رزیدنت اینجا هستید و سیتیزن ها و رزیدنت های آمریکا هیچ نیازی به دادن امتحان تافل یا امتحان های زبان دیگری ندارن. اما مسئله GRE فرق داره اون اصلا از امتحان های دیگه جدا هست و یک امتحان بایدی هست یعنی هیچ راهی نداری از دستش خلاص بشی . شما در مورد تافل حرف زدی بنده هم برای تافل جوابت رو دادم.

منم صحبت renausa رو تایید میکنم. من برای 12 تا دانشگاه تو مقطع دکتری اپلای کردم و همه اونها مدرک تافل میخواستن ، با وجود اینکه مدرک فوقم رو تو آمریکا گرفتم. امتحان GRE هم واسه دوره فوق و دکتری تقریبا همه جا اجباری هست. اگه جایی هم باشه(که خیلی کمن) که بگه اختیاریه چون بقیه همه میفرستن شانس شما که این امتحان رو ندادی میاد پایین.

موفق باشید.

الان باز دوباره چک کردم بستگی به دانشگاه و بستگی به مدت زمانی داره که توی آمریکا بودید .
http://magoosh.com/toefl/۲۰۱۴/toefl-for-...d-holders/
شخصا تجربه خودم رو میگم خیلی کسایی رو میشناسم که گرین کارتی بودن و در دانشگاه unlv اپلای کردن و اصلا احتیاجی به برداشتن امتحان تافل نداشتن. همون طور که در لینک بالا شاید ببینید هیچ قانون مشخصی براش وجود نداره بعضی دانشگاه ها میگن حتی اگر سیتیزن باشی و بفهمن انگلیسیت خوب نیست باید تافل رو امتحان بدی. اما تجریبه شخصی من نشون داده که نمیخواد (فقط unlv نیست جاهای دیگری رو هم میشناسم که نمیخواسته)
ممنون ps 5 عزیز
موفق باشی

{{زندگی به من یاد داده، برای داشتن آرامش و آسایش، امروز را با خدا قدم بر دارم، و فردا را به او بسپارم …}}
Smile زندگی زیباست Smile
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یه سوالی برام پیش اومده من احتمالا خودم رو دیپلم معرفی میکنم چون میخواهم از شرایطش استفاده کنم و رشته ای رو که دوست دارم در کالج برم سوال من در مورد امتحان ورودی هست که میگیرن شامل چی میشه ؟ سخته ؟
F4
Ankara
Interview = 13th may 2015
update in ceac :14th may
15th may
(1) 18th may
(7th jul (1
( 27th aug (by E-mail
(7th oct (by E-mail
/: 13th oct : (1):or . ,2,3,4:
Clearance: 14th oct

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یه سوال دادم
من وقتی وارد ففسا میشم به عنوان کاربر جدید شروع میکنم سوال ۲۷ به بعد راجع به مدرسه ام میپرسه و فقط ایالات امریکا رو میده چرا،ک
پاسخ
تشکر کنندگان:
منظورم اینه که سوالات ۲۷ تا ۲۹ راجع به محل تحصیله که حتما باید داخل امریکا باشه.من گرین کارت و سوشیال دارم چطور باید ثبت نام کنم با توجه به اینکه تمام تحصیلاتم رو تا الان تو ایران انجام دادم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-30 ساعت 14:54)saman98 نوشته:  دوستان یه سوالی برام پیش اومده من احتمالا خودم رو دیپلم معرفی میکنم چون میخواهم از شرایطش استفاده کنم و رشته ای رو که دوست دارم در کالج برم سوال من در مورد امتحان ورودی هست که میگیرن شامل چی میشه ؟ سخته ؟

سوالها خیلی اسونه از لینک زیر که مربوط به پیرس کالج لس انجلس هست میتونید نمونه سوالات ریاضی و زبان رو ببینید:

http://www.piercecollege.edu/offices/ass...sample.asp
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-21 ساعت 05:38)viragooo نوشته:  منظورم اینه که سوالات ۲۷ تا ۲۹ راجع به محل تحصیله که حتما باید داخل آمریکا باشه.من گرین کارت و سوشیال دارم چطور باید  ثبت نام کنم با توجه به اینکه تمام تحصیلاتم رو تا الان تو ایران انجام دادم.

من خودم برای ففسا اقدام نکردم ولی یادمه برای چندنفر این فرم رو پر کردم و تا جاییکه یادمه یک اپشن overseas میده که شما باید اون رو انتخاب کنید .
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: viragooo
سلام دوستان.
یک سوال فوری داشتم.
من تصمیم دارم در رشته رجیستر نرسینگ تحصیل کنم.اما هرچی در منطقه زندگیمون و شهرهای اطرافش در گوگل میگردم دانشگاهی پیدا نمی کنم.هرچی در نتایج جستجو نمایش میده لیست کالج ها و مدارس نرسینگ هست.ایا مجبورم اول به کالج برم و نمی شه مستقیم در دانشگاه این رشته رو بخونم و دوره دوساله و چهار ساله ش رو بگذرونم؟
من در منطقه ریورساید در کالیفرنیا ساکنم
نوع ويزا:نامزديk1
تاريخ ارسال مدرك:اگست ٢٠١٦
تاريخ مصاحبه:١٠ژانويه ٢٠١٧
تاريخ ورود:فوريه ٢٠١٧
تاريخ ازدواج:فوريه٢٠١٧
ارسال مدارك براي گرين كارت:مي ٢٠١٧
تاريخ انگشت نگاري: ٢٣ جون ٢٠١٧
دريافت نامه مصاحبه:اگست ٢٠١٧
دريافت مجوز كار و سفر:سپتامبر٢٠١٧
مصاحبه:٢٦سپتامبردريافت گرين كارت:يكهفته بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-25 ساعت 11:01)negarak62 نوشته:  سلام دوستان.
یک سوال فوری داشتم.
من تصمیم دارم در رشته  رجیستر نرسینگ تحصیل کنم.اما هرچی در منطقه زندگیمون و شهرهای اطرافش در گوگل میگردم دانشگاهی پیدا نمی کنم.هرچی در نتایج جستجو نمایش میده لیست کالج ها و مدارس نرسینگ هست.ایا مجبورم اول به کالج برم و نمی شه مستقیم در دانشگاه این رشته رو بخونم و دوره دوساله و چهار ساله ش رو بگذرونم؟
من در منطقه ریورساید در کالیفرنیا ساکنم

تو امریکا بحث یونیورسیتی با برداشت تمام دنیا فرق داره حتی برای اروپائیهام درکش سخته 😊
یونیورسیتی شامل چندین اسکول یا دانشکده هست که مقاطع بالای دیپلم و... ارائه میشه
کالج یکی از اسکولهاست که میتونه فوق دیپلم و لیسانس ارائه بده بهرحال undergraduate
مقاطع بالاتر مستر و دکترا gradue & postgraduate فقط در یونیورسیتی ارائه میشه.
پس درمورد شما کالج همون دانشکده پرستاریه و درسته. حالا شما باید ببینی باتوچه به برنامه و بودجه تون دولتی یا خصوصی میخاین. یا سرتیفاید و مجاز هست مدرک اون کالج برای رجیستری مشکلی نباشه
https://www.studyusa.com/en/a/107/what-i...in-the-usa
پاسخ
تشکر کنندگان: negarak62

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان