کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
(2013-04-19 ساعت 05:45)ttadai نوشته:  سلام من هنوز جواب سوالم کامل نگرفتم من گیرین کارت دارم می خوام برای فوق لیسانس اقدام کنم به من کمک هزینه تحصیلی تعلق میگیره و اینکه من اصلا نمیدونم چطوری از کجا باید شروع کنم برای ورود به دانشگاه
(2013-04-19 ساعت 06:00)ttadai نوشته:  یه سوال دیگه اگه نگیم لیسانس داریم بریم کالج بعد بخواییم برای فوق اقدام کنیم داستان این پولی که میدن چی میشه من تو همین جا بود خوندم نوشته بودید کسی که 2 سال تو کالج زبان بخونه دیگه ازش تافل نمی خوان اگه اطلاعات دارید لطفا به من بگید چون من نمیدونم باید چی کار کنم
برای فوق لیسانس کمک هزینه از نوع work study و loan تعلق میگیره. work study توی دانشگاه کار میکنی کارایی که از عهده یه دانشجو بر میاد و توی مقاطع بالاتر ممکنه کار تحقیقی بهت بدن یا به استاد کمک کنی همچین چیزایی. loan هم که وامه و بعد از تموم شدن درس باید پس بدی. اگر واجد شرایط باشی (وضعیت درس ات خوب باشه مخترع مبتکر ورزشکار هنرمند و ...) میتونی دنبال scholarship هم بری که هدیه است و بخاطر تواناییت بهت میدن.
سوال دومت چند تا سوال تو یه سوال بودBig Grin من پروسه تحصیل در امریکا رو طی نکردم اما برای apply کردن توی کالج ازت میپرسن سوابق تحصیلیتو. اگه نگی لیسانس داری خوب این میره توی پروندت بعدا نمی تونی بگی اه یادم رفت. بعدا اگه بفهمن واجد شرایط گرفتن کمک هزینه نبودی پولو باید پس بدی و بخاطر دروغ گفتن تو دردسر میوفتی. اگه می خوای ادامه بدی از اول بگو لیسانس داری.
راجع به تافل نمی دونم اما اینو میدونم که برای هر رشته ای یه درسایی پیش نیازه. مثل زبان انگلیسی و ریاضی. برای زیر لیسانس دانشجوهای غیر خارجی هر کالجی که اون پیشنیازهارو بگذرونن کفایت میکنه. فقط باید credit باشه.
این چیزارو یکم توی وب سایت دانشگاها جستجو کنی بدست میاری.
search کن دانشگاهای ایالتی که هستی رو بیاره. ببین کدومشون رشتتو داره. ببین چقد هزینه داره. deadline ثبت نامش کیه و اینجوری.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، M_star1316 ، gbtm ، ali234 ، mirzamemar ، sasbk ، Hedieh20 ، مانترا ، romance33 ، Soap McTavish ، Sepasttian ، someil ، odiseh ، noobnoobi ، shatsi ، mehdi2014
مرسی از راهنماییاتون خوب من لیسانس دارم این دور وریام گفتن نگو برو زبان بخون بد اپلای کن واسه فوق پس فاتحه ام خوندس
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، noobnoobi
(2013-04-20 ساعت 13:40)ttadai نوشته:  مرسی از راهنماییاتون خوب من لیسانس دارم این دور وریام گفتن نگو برو زبان بخون بد اپلای کن واسه فوق پس فاتحه ام خوندس
سلام,
از دوستانی که اطلاع کافی دارن خواهش میکنم یکبار برای همیشه این مسئله grant و loan رو روشن کنن :
فرض کنین در ایران لیسانس گرفتیم و اینکه به سفارت یا ففسا این رو اطلاع دادیم یا نه بماند , ولی نمیخوایم چه الان و چه بعدها هیچگونه استفاده مادی, شغلی یا تحصیلی ( ادامه برای Master) ازش بکنیم و این رو هم بهشون صریحا اعلام کنیم ( یعنی به کل میخوایم بزاریمش کنار) اونوقت چی؟! باز هم grant تعلق نمیگیره؟
ممنون
ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
پاسخ
تشکر کنندگان: exxedus ، kopol ، noobnoobi
(2013-04-14 ساعت 22:59)shatsi نوشته:  با درود....
من چند تا سوال دارم که اگه بعضیاش مربوط به اینجا نیست عذر میخوام:
1-من و خانمم دانشجوی لیسانس (کارشناسی ناپیوسته هستیم)یعنی فوق دیپلم داریم و داریم برای لیسانس میخونیم....من برق -الکترونیک میخونم....خانمم هم معماری ...میخونه....فعلاً هم در ابتدا قصد داریم بریم کالیفرنیا...(البته فعلاً)....به نظر دوستان الان که تو دوره کلیرنس هستیم و کیسمون هم لاتاری ...واحدها رو ادامه بدهیم یا نه؟

2-اگه بیاییم اونجا باید از کجا شروع کنیم...؟ از کالج ....مدرک فوق دیپلم رو قبول دارن....واحدهای گذرونده رو بگیریم بیاریم....؟

3-میشه ازfasfa با توجه به پول بسیار کمی که اونجا میاریم استفاده کنیم؟و با توجه به مورد 2 عنوان شده ....از ابتدا چکار باید بکنیم....
4- با توجه به رشته های عنوان شده در بند 1 ....کدوم کالج یا دانشگاه رو پیشنهاد میکنین....
معذرت میخوام از زیادی سوال....ممنون میشم اگه راهنمایی کنین......

کسی از دوستان قابل نمیدونه جواب بده؟
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
پاسخ
تشکر کنندگان: KOUROSHAVIN ، exxedus ، farzaam3 ، noobnoobi
(2013-04-20 ساعت 19:07)M_star1316 نوشته:  سلام,
از دوستانی که اطلاع کافی دارن خواهش میکنم یکبار برای همیشه این مسئله grant و loan رو روشن کنن :
فرض کنین در ایران لیسانس گرفتیم و اینکه به سفارت یا ففسا این رو اطلاع دادیم یا نه بماند , ولی نمیخوایم چه الان و چه بعدها هیچگونه استفاده مادی, شغلی یا تحصیلی ( ادامه برای Master) ازش بکنیم و این رو هم بهشون صریحا اعلام کنیم ( یعنی به کل میخوایم بزاریمش کنار) اونوقت چی؟! باز هم grant تعلق نمیگیره؟
ممنون
اگه بخوای منتظر افراد کاملا مطلع باشی شاید به این زودیا به جواب نرسی. اما من در شرایط نیمه مطمئن فکر کنم تعلق می گیره. من جایی ندیدم بگن به کسایی که مدرک بالا دارن grant نمی دیم. میگن برای گرفتن مدرک بالاتر از لیسانس نمیدیم. البته قوانین دگه هم هست ک شامل ماها که مهاجریم نمیشه. مثلا از اولین درخواست برای grant تا آخرین درخواست فاصلش باید 4 سال باشه. یعنی نمیشه 20 سال هی لیسانس بگیری grant بدن بهت. البته مثل اینکه توی یه دوره 5 ساله صفر میشه (یادم نیس دقیق).
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، ali234 ، shatsi ، mirzamemar ، مانترا ، odiseh ، noobnoobi ، khder ، mehdi2014
سلام دوستان یک سوال فنی
اگر یکی با لاتری بره لوس آنجلس و بعد از گرفتن گرین کارت و (اس اس ان) بخواد مستقیم برای دوره لیسانس کمک هزینه بگیره از fafsa.ed.gov / آیا اجاره خونه رو هم میدن یا فقط تحصل؟ میشه یکی اطلاعات به من بده / منظورم اینه که آیا فقط با کمک هزینه این وبسایت میتونه بدون کار کردن درس بخونه و اجاره بده؟؟؟ و سوال دیگه هم آیا با 4 سال درس خوندن در دوره لیسانس این 4 سال هم بابت 5 سال دوره انتظار برای اقامت محسوب میشه یا نه؟؟؟ یا باید حتما مالیات بدیم تو این 5 سال تا بتونیم برای شهروندی اقدام کنیم / ممنون میشم یکی با تجربه راهنماییم کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi ، مانترا ، noobnoobi
یکی از دوستان لینک سایتی را ازیکی از کالج ها که به زبان فارسی در مورد کمک های تحصیلی توضیح می داد گذاشته بود که باز نمی شد .
فکر می کنم سایت درست این باشه :

http://www.dvc.edu/pdfs/FinancialAidHandbook-Farsi.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، Hedieh20 ، مانترا ، Alirezaa2013 ، romance33 ، Sepasttian ، noobnoobi ، mehdi2014 ، farzindavabi
(2013-05-28 ساعت 21:56)Carrot نوشته:  سلام دوستان یک سوال فنی
اگر یکی با لاتری بره لوس آنجلس و بعد از گرفتن گرین کارت و (اس اس ان) بخواد مستقیم برای دوره لیسانس کمک هزینه بگیره از fafsa.ed.gov / آیا اجاره خونه رو هم میدن یا فقط تحصل؟ میشه یکی اطلاعات به من بده / منظورم اینه که آیا فقط با کمک هزینه این وبسایت میتونه بدون کار کردن درس بخونه و اجاره بده؟؟؟ و سوال دیگه هم آیا با 4 سال درس خوندن در دوره لیسانس این 4 سال هم بابت 5 سال دوره انتظار برای اقامت محسوب میشه یا نه؟؟؟ یا باید حتما مالیات بدیم تو این 5 سال تا بتونیم برای شهروندی اقدام کنیم / ممنون میشم یکی با تجربه راهنماییم کنه
هر 2 سوال جوابش مثبته. شما وقتی فرم fafsa رو پر میکنی اونها میان بررسی میکنن و طبق اطلاعات فرم شما به شما کمک می کنن. باید واجد شرایط باشی. مثلا میپرسن چقدر توی حسابتته. خوب اگه بگی 99999999.....$ یا اگه بگی 3 تا خونه داری مطمئنا برای گرفتن کمک برای بچه های بی سرپرست میان سراغتBig Grin
ببین یه عددی هست تحت عنوان cost of attendance که با توجه به شهر ایالت کالج مقطع و اینجور مسائل محاسبه میشه که شامل هزینه tuition و supply و transportation و housing و هزینه های متفرقه(miscellaneous) میشه. اما اینو اونا میسنجن و مثلا میگن 15000 تا برای 1 سال. بعد شما اگه هزینه هات بیشتر شد خودت باید بدی. اینجور که من دیدم اونها یه زندگی معمولی دانشجویی رو در نظر میگیرن که همش داره درس میخونهBig Grin
این پول هم هر چقدر باشه فقط حدود 5600 تاش بلاعوضه بقیش وامه و باید پس بدی.
سوال دومم که ربطی نداره. شما از در خونه بیای بیرون تا برگردی خونه قشنگ مالیات دادن رو حس میکنی. بحث citizenship اینه که شما فرم ها رو پر کنی. خوب اگه کار نکنی مالیات بر درآمد نمیدی. همین. انواع دیگه مالیات زیادن که بسته به ایالت متفاوته.
پاسخ
(2013-05-29 ساعت 21:33)mehD نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 21:56)Carrot نوشته:  سلام دوستان یک سوال فنی
هر 2 سوال جوابش مثبته. شما وقتی فرم fafsa رو پر میکنی اونها میان بررسی میکنن و طبق اطلاعات فرم شما به شما کمک می کنن. باید واجد شرایط باشی. مثلا میپرسن چقدر توی حسابتته. خوب اگه بگی 99999999.....$ یا اگه بگی 3 تا خونه داری مطمئنا برای گرفتن کمک برای بچه های بی سرپرست میان سراغتBig Grin
ببین یه عددی هست تحت عنوان cost of attendance که با توجه به شهر ایالت کالج مقطع و اینجور مسائل محاسبه میشه که شامل هزینه tuition و supply و transportation و housing و هزینه های متفرقه(miscellaneous) میشه. اما اینو اونا میسنجن و مثلا میگن 15000 تا برای 1 سال. بعد شما اگه هزینه هات بیشتر شد خودت باید بدی. اینجور که من دیدم اونها یه زندگی معمولی دانشجویی رو در نظر میگیرن که همش داره درس میخونهBig Grin
این پول هم هر چقدر باشه فقط حدود 5600 تاش بلاعوضه بقیش وامه و باید پس بدی.
سوال دومم که ربطی نداره. شما از در خونه بیای بیرون تا برگردی خونه قشنگ مالیات دادن رو حس میکنی. بحث citizenship اینه که شما فرم ها رو پر کنی. خوب اگه کار نکنی مالیات بر درآمد نمیدی. همین. انواع دیگه مالیات زیادن که بسته به ایالت متفاوته.

مرسی جواب دادی دوستم / آخه من از یکی که الان تو لوس آنجلس ساکنه شنیدم که از 5 سال باید 3 سالش رو کار کنی و مالیات بر درآمد بدی / یعنی اگر یکی پولدار باشه و تو این 5 سال بخوره و بخوابه دیگه بعد از 5 سال اقدام کنه برای شهروندی قبول نمیکنند و میگن باید 3 سال از 5 سال رو کار میکردی و مالیات بر درآمد میدادی / البته من فقط شنیدم و صحتش رو مطمئن نیستم
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi ، mehdi2014
من هم از شما می شنوم و جای دیگه ندیدم. به نظر هم درست نمیاد. شما موظفید فرم های مالیاتی رو پر کنید. و اصلا این فرم های مالیاتی برای اینه که حساب کتاب کنن ببینن بدهکارید یا بستانکار. شما در طول سال هر روز در حال مالیات دادنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: sasbk ، Alirezaa2013 ، exxedus ، noobnoobi ، mehdi2014
(2013-05-30 ساعت 22:34)mehD نوشته:  من هم از شما می شنوم و جای دیگه ندیدم. به نظر هم درست نمیاد. شما موظفید فرم های مالیاتی رو پر کنید. و اصلا این فرم های مالیاتی برای اینه که حساب کتاب کنن ببینن بدهکارید یا بستانکار. شما در طول سال هر روز در حال مالیات دادنین.

خیلی خوب میشه اگر اینی که میگی درست باشه / راستی اگر لینک منبع در مورد حرفت پیدا کردی اینجا بزاری ممنون میشم / منظورم لینک منبع در مورد مالیات بر درآمد ندادن در این 3 سال از 5 سال / مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، noobnoobi ، mehdi2014
با عرض معذرت بابت خارج شدن بحث به کل از موضوع تاپیک...
این لینک مربوط به 3 سال از 5 سال نیست و مربوط به مهاجر و غیره نیست. جهانشمولهBig Grin
http://www.irs.gov/uac/Do-I-Need-to-File...-Return%3F
پاسخ
تشکر کنندگان: Sepasttian ، noobnoobi ، mehdi2014
(2013-06-02 ساعت 16:14)mehD نوشته:  با عرض معذرت بابت خارج شدن بحث به کل از موضوع تاپیک...
این لینک مربوط به 3 سال از 5 سال نیست و مربوط به مهاجر و غیره نیست. جهانشمولهBig Grin
http://www.irs.gov/uac/Do-I-Need-to-File...-Return%3F

این لینکی که دادید چه ربطی به سوال من داشت؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببین اینکه مالیات بر درآمد باید بدی یا نه یا اینکه اصلا لازم هست فرم های مالیاتی رو پر کنی یا نه و موارد اینجوری تابع پارامترهای زیادیه. توی این لینک یه سری سوالات میپرسه بعد میگه که لازم هست فرم پر کنی یا نه.
مثلا اگه زیر 65 سال سن داشته باشی و مجرد باشی و درآمدت سالانه زیر $9,750 باشه و یه سری موارد دیگه، اصلا لازم نیست فرمها رو پر کنی. اما اگه توی سوال جواب ها بگی که می خوای از مزایای کمک به محصل هایی که مالیات دادن استفاده کنی باید فرم ها رو پر کنی اما مالیات بر درآمد ازت نمی گیرن. یه سریا هم که درآمدشون کمه و یه سری شرایط دیگه هم داشته باشن این فرمهارو پر میکنن که یه پولیم از دولت پس میگیرن.
کلا یه federal tax داریم و یه state tax . اینی که من لینکشو دادم واسه federal اه فقط. من چون washington هستم لازم نیست state tax بدم. اما شما یه search کن ببین ایالتی که هستی state tax میگیره یا نه و شرایطشو در بیار.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hedieh20 ، مانترا ، fariba_a ، romance33 ، Soap McTavish ، Sepasttian ، manila ، نوروز ، shatsi ، khder ، noobnoobi ، mehdi2014
(2013-06-03 ساعت 10:31)mehD نوشته:  ببین اینکه مالیات بر درآمد باید بدی یا نه یا اینکه اصلا لازم هست فرم های مالیاتی رو پر کنی یا نه و موارد اینجوری تابع پارامترهای زیادیه. توی این لینک یه سری سوالات میپرسه بعد میگه که لازم هست فرم پر کنی یا نه.
مثلا اگه زیر 65 سال سن داشته باشی و مجرد باشی و درآمدت سالانه زیر $9,750 باشه و یه سری موارد دیگه، اصلا لازم نیست فرمها رو پر کنی. اما اگه توی سوال جواب ها بگی که می خوای از مزایای کمک به محصل هایی که مالیات دادن استفاده کنی باید فرم ها رو پر کنی اما مالیات بر درآمد ازت نمی گیرن. یه سریا هم که درآمدشون کمه و یه سری شرایط دیگه هم داشته باشن این فرمهارو پر میکنن که یه پولیم از دولت پس میگیرن.
کلا یه federal tax داریم و یه state tax . اینی که من لینکشو دادم واسه federal اه فقط. من چون washington هستم لازم نیست state tax بدم. اما شما یه search کن ببین ایالتی که هستی state tax میگیره یا نه و شرایطشو در بیار.

بابت جواب هایی که دادی ممنونم داداشم / این سوال من که آیا تو این 3 سال از 5 سال باید حتما کار کنیم و مالیات بر درآمد بدیم برای شهروند شدن خیلی برام مهمه / اینجا هم تاپیک نامناسبیه برای بحث ما / داداشم اگر جواب منو پیدا کردی از یه منبع خوب خواهشا برام پیام خصوصی بده چون من شاید دیگه این تاپیک نیام / مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، noobnoobi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان