کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA

گرفتن وام از دولت فدرال برای ادامه تحصیل یکی از اقدامات لازم برای ادامه تحصیل در ایالات متحده است. سایت ففسا(آدرس بالا) محلی است برای اقدام برای این وامها. در این تاپیک از دوستانی که تجربه در اقدام و دریافت این نوع وامها دارند دعوت می‌کنیم اطلاعات گرانبهایشان را در اختیار دیگران قرار دهند.
پاسخ
این قدری که من اطلاع دارم، شما خودت مستقیماً نمی‌تونی درخواست FASFA بکنی. شما باید در یک کالجی دانشگاهی چیزی قبول بشی، بعد اون‌ها برات درخواست FASFA می‌کنن. البته یک سری اطلاعات رو خودت باید در سایت فاسفا وارد کنی (در مورد درآمد و غیره) که فاسفا بر اساس اون تشخیص می‌ده آیا شما برای گرفتن کمک هزینه eligible (واجد شرایط) هستی یا نه. غیر از این ظاهراً آقایونی که می‌خوان فاسفا بگیرن باید تکلیف این که مشمول سربازی در آمریکا هستن یا نه رو هم از طریق سازمان Selective Services مشخص کنن؛ خانوم‌ها که این مرحله رو ندارن.
پاسخ
محسن جان فکر کنم FAFSA درسته
البته بازم هرچی شما بگی ما میگیم همون درسته Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، mohsen324 ، mml ، maaref ، 8A8I ، HAZARA ، sce ، sadeghi897 ، noobnoobi ، قصه گو ، HERMES7 ، msar
ممنون
درستش کردم.
راجع به این که وامهای بلاعوض رو به چه کسانی میدن کسی اطلاعاتی نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، HAZARA ، man.u65a ، sce ، sadeghi897 ، daad ، noobnoobi ، قصه گو ، msar
کاش این تاپیک هم داغ بود. حیف شد...
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، mohamad_counter ، HAZARA ، man.u65a ، sce ، daad ، noobnoobi ، قصه گو ، msar
سلام دوستان. من برای FAFSA اقدام کردم و منتظر نتیجش هستم.هر سؤالی داشتید در خدمتم.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: hanim ، Jav3 ، mml ، maaref ، pr.kia ، HAZARA ، valencia ، man.u65a ، sce ، sadeghi897 ، odiseh ، نوروز ، daad ، noobnoobi ، mehdi2014 ، free pigeon ، Nima90 ، msar
سلام دوست عزيز
اول كه اميدوارم نتيجه اش خيلي خوب و رضايت بخش باشه. بعدش يه سوال دارم. FAFSA‌ را دانشجوهاي اينترنشنال هم مي تونن براش apply‌كنند يا فقط LPR ‌ها , citizen ها؟

(2011-04-30 ساعت 23:45)sib 24 نوشته:  سلام دوستان. من برای FAFSA اقدام کردم و منتظر نتیجش هستم.هر سؤالی داشتید در خدمتم.

پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، mml ، maaref ، mitr.p ، HAZARA ، man.u65a ، sce ، sadeghi897 ، sib 24 ، daad ، noobnoobi ، قصه گو ، msar
(2011-04-30 ساعت 23:45)sib 24 نوشته:  سلام دوستان. من برای FAFSA اقدام کردم و منتظر نتیجش هستم.هر سؤالی داشتید در خدمتم.

سلام. شما برای چه مقطعی اقدام کردین؟ اسم دانشگاه خاصی رو هم باید اعلام کنین؟یکی یا فرقی نداره چندتا؟ قبلش در اون دانشگاه ها اپلای کردین؟

بازم ممنون
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، HAZARA ، man.u65a ، sce ، sadeghi897 ، daad ، noobnoobi ، msar
سقف مبلغ مجاز برای شما رو آخر مراحل ثبت نام اعلام می کنه. اگر کار نداشته باشید کل اون مبلغ رو بهتون میدن...
فکر کنم حدود 5500 دلار بلاعوض و 10 هزار دلار هم وام مجاز می کنند معمولا
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، mml ، maaref ، mitr.p ، HAZARA ، mirzamemar ، مانترا ، man.u65a ، sce ، sadeghi897 ، noobnoobi ، mehdi2014 ، babakgholamizadeh ، msar
(2011-05-01 ساعت 10:45)moraddad نوشته:  

سلام. شما برای چه مقطعی اقدام کردین؟ اسم دانشگاه خاصی رو هم باید اعلام کنین؟یکی یا فرقی نداره چندتا؟ قبلش در اون دانشگاه ها اپلای کردین؟

بازم ممنون

سلام. من از اول شروع کردم برای مقطع AA ART .ترم جاری تو کالج درس میخونم.برای ترم پائیز اقدام کردم.اینم بگم fafsa رو سالی‌ ۱بار باید فرمش رو پر کنیم.راستش تو فرمها از من سوال کرده بود واسه چه کالج‌ها یا دانشگاه‌ها میخواین اقدام کنید که من هیچی‌ نگفتم.فقط اسم کالجی که میرم رو گفتم.
(2011-05-01 ساعت 08:01)hanim نوشته:  سلام دوست عزيز
اول كه اميدوارم نتيجه اش خيلي خوب و رضايت بخش باشه. بعدش يه سوال دارم. FAFSA‌ را دانشجوهاي اينترنشنال هم مي تونن براش apply‌كنند يا فقط LPR ‌ها , citizen ها؟

سلام.ممنونم.شما حتما باید اقامت اینجا رو داشته باشید.من هنوز ۱سال نیست اینجام ولی‌ هم ssn دارم هم گرین کارت.فکر می‌کنم به دانشجوی اینترنشنال فقط بورس تعلق بگیره.بازم ۱۰۰% مطمئن نیستم.آخه بورس رو مردم خیّر کمک می‌کنن ولی‌ فایننشال اید یا همون کمک هزینه درسی رو دولت تقبّل می‌کنه.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
امروز من در باره وام ففسا با یکی از کارمندای آنلاین صحبت کردم! خوب این یعنی چی؟ یهنی اینکه وقتی روی سایت ففسا http://www.fafsa.ed.gov می روید امکان این را دارید که همانجا با یک نفر صحبت کنید و سوالتان را بپرسید.
من سوالم را پرسیدم درباره اینکه شرایط دریافت این وام چیه. ایشون حواب دادند: فقط داشتن گرین کارت و SSN برای شما کافیه:
سوال من:
I
wanted to know If I can apply for FAFSA for a college program, or for the next year for a PhD degree at the Universities.
و اینهم جواب:
John Matulovich: If you have a green card and a social security number, being a permanent resident then you can apply, yes

حالا سوال هنوز هم اینجاست یک قضیه یک سال را آیا جان متولوویچ یادش رفته؟ یا اینکه من باید ذکر می کردم که در ایالت کالیفرنیا هستم؟ من این سوال رو دوبار پرسیدم و جان هم تصریح کرد! جوابشو!

این هم جواب سوال من درباره اینکه چه کسانی واجد شرایط دریافت این وام هستند:

John Matulovich: As long as you are U.S. Citizen or Eligible Non- Citizen with a social security number then you can apply for aid, yes. For
financial aid purposes, an eligible noncitizen is generally one of the following:
A U.S. permanent resident who has a Permanent Resident Card (I-551 or I-151) (also known as a green card). A conditional permanent resident (I-551C).
A noncitizen with an Arrival-Departure Record (I-94) from the Department of Homeland Security (DHS) (specifically, the U.S. Citizenship and Immigration Services) showing any one of the following designations: "Refugee," "Asylum Granted," "Paroled" (the I-94 must confirm 'paroled for a minimum of 1-year and status' has not expired), "Conditional Entrant"(valid only if issued before April 1, 1980) or "Cuban-Haitian Entrant, status pending."
A student also may qualify as an eligible noncitizen if he or she holds a T-visa (for victims of human trafficking) or if his or her parent holds a T-1 visa.
پاسخ
دوستان من همه نکات رو راجع به ففسا مطالعه کردم از همه وقتی که گذاشتین بی نهایت ممنونم اما دو تا نکته رو متوجه نشدم...اول اینکه ففسا به همه رزیدنت ها تعلق میگیره یا باید شرایط خاصی داشته باشیم؟!دوم اینکه هر تایمی میشه براش اقدام کرد یا باید تایم به خصوصی این کار رو انجام داد...برای مثال من هنوز سوشیال نامبرم رو ندارم میتونم مراحل اولیه اش رو شروع کنم ؟!

در مورد loan هم اگه میشه یه توضیحی بدین من معدل ایرانم خیلی خوبه منتها نمیدونم تاثیری توی گرفتن لون داره یا نه !
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، mitr.p ، HAZARA ، مانترا ، man.u65a ، daad ، pv-n ، noobnoobi ، قصه گو ، msar
(2011-05-25 ساعت 09:51)User نوشته:  امروز من در باره وام ففسا با یکی از کارمندای آنلاین صحبت کردم! خوب این یعنی چی؟ یهنی اینکه وقتی روی سایت ففسا http://www.fafsa.ed.gov می روید امکان این را دارید که همانجا با یک نفر صحبت کنید و سوالتان را بپرسید.
من سوالم را پرسیدم درباره اینکه شرایط دریافت این وام چیه. ایشون حواب دادند: فقط داشتن گرین کارت و SSN برای شما کافیه:
سوال من:
I
wanted to know If I can apply for FAFSA for a college program, or for the next year for a PhD degree at the Universities.
و اینهم جواب:
John Matulovich: If you have a green card and a social security number, being a permanent resident then you can apply, yes

حالا سوال هنوز هم اینجاست یک قضیه یک سال را آیا جان متولوویچ یادش رفته؟ یا اینکه من باید ذکر می کردم که در ایالت کالیفرنیا هستم؟ من این سوال رو دوبار پرسیدم و جان هم تصریح کرد! جوابشو!

این هم جواب سوال من درباره اینکه چه کسانی واجد شرایط دریافت این وام هستند:

John Matulovich: As long as you are U.S. Citizen or Eligible Non- Citizen with a social security number then you can apply for aid, yes. For
financial aid purposes, an eligible noncitizen is generally one of the following:
A U.S. permanent resident who has a Permanent Resident Card (I-551 or I-151) (also known as a green card). A conditional permanent resident (I-551C).
A noncitizen with an Arrival-Departure Record (I-94) from the Department of Homeland Security (DHS) (specifically, the U.S. Citizenship and Immigration Services) showing any one of the following designations: "Refugee," "Asylum Granted," "Paroled" (the I-94 must confirm 'paroled for a minimum of 1-year and status' has not expired), "Conditional Entrant"(valid only if issued before April 1, 1980) or "Cuban-Haitian Entrant, status pending."
A student also may qualify as an eligible noncitizen if he or she holds a T-visa (for victims of human trafficking) or if his or her parent holds a T-1 visa.

دوست عزیز، شما برای ففسا از همون روز اول می تونید اقدام کنید و وام بگیرید.
بحث یک سال مربوط به دانشگاه یا کالجی است که می روید.
معمولا کالج ها و دانشگاه ها برای متقاضی های بومی (رزیدنت) و غیر بومی دو نرخ مختلف دارند. نرخ غیر بومی خیلی بالاست و حتی با کمک گرفتن از ففسا بازهم باید مبلغی رو پرداخت کنید. در حالی که بعضی از کمک هزینه ها به شما تعلق نمی گیره.
تعریف متقاضی بومی این است که شما یک سال در اون ایالت قبض پرداخت کرده باشید. یعنی باید ثابت کنید که یک سال در اون ایالت زندگی کردید.
دلیل این امر این است که دانشگاه ها و کالج ها اولویت اول رو برای متقاضی همون ایالت داشته باشند و کمتر کسی بخاطر تحصیل از ایالتی به ایالت دیگه بره.
به رزیدنت یا بومی بیشتر In-State گفته میشه.
برای مثال به اینجا بروید و ببینید دانشگاه UCLA برای بومی های کالیفرنیا و غیر بومی ها چطور قیمت ها رو تعیین کرده
http://www.admissions.ucla.edu/prospect/budget.htm
پاسخ
موقع مهاجرت (خانوادگی) هم ما و هم اسپانسر یک فرم پر کردیم که قول میدیم که سر بار دولت نخواهیم شد و کمک دولتی دریافت نمیکنیم.
حالا کسی می دونه این فافسا شامل این کمک ها هست یا نه؟ تا اونجایی که یادمه مثلا ما نمی تونیم برای فود استمپس یا مدیک اید تقاضا بدیم. من الان خیلی احتیاج دارم به یه برنامه کار-تحصیل تا بتونم هزینه هامو بدم اما مطمئن نیستم که میتونم یا نه.
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010
نامه مربوط به Affidavit of S:می 2010
نامه مربوط به DS230 :جولای 2010
نامه وقت سفارت: Dec 2010
مصاحبه: 24 JAN 2011
دریافت ویزا: 25 JAN
گرفتن پاکت پستی: 27 JAN
ورود به آمریکا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، maaref ، مانترا ، daad ، noobnoobi ، msar
(2011-08-26 ساعت 21:51)Zoso نوشته:  موقع مهاجرت (خانوادگی) هم ما و هم اسپانسر یک فرم پر کردیم که قول میدیم که سر بار دولت نخواهیم شد و کمک دولتی دریافت نمیکنیم.
حالا کسی می دونه این فافسا شامل این کمک ها هست یا نه؟ تا اونجایی که یادمه مثلا ما نمی تونیم برای فود استمپس یا مدیک اید تقاضا بدیم. من الان خیلی احتیاج دارم به یه برنامه کار-تحصیل تا بتونم هزینه هامو بدم اما مطمئن نیستم که میتونم یا نه.

ففسا شامل این کمک نمی شود. من مکاتبه کردم و به من جواب دادند تنها دو شرط برای دریافت این وام وجود دارد:
1- شماره سوشیل سکیوریتی داشته باشی
2- نوع ویزای شما یکی از انواعی باشه که به شما اجازه اقامت و کار می ده. به عبارتی دارنگان گرین کارت این نوع ویزا را دارند. البته دارای گرین کارت هستند که خود بالاتر از هر ویزایی است.

پس نگران نباشید. برای دریافتش اقدام کنید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان