کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
استرالیا یا کانادا؟
(2017-10-08 ساعت 01:03)yami نوشته:  
(2017-10-07 ساعت 01:39)m_f_sky نوشته:  من دانشجوی دکترا معدن دولتی داخل ایران هستم 33 ساله و همسرم هم دبیر آموزش و پرورش هستن و فوق لیسانس کامپیوترو 34 ساله. ایشون 7 سال سابقه کار آموزش و پرورش (استخدام رسمی. دبیر کامپیوتر) تا الان دارن و من هم 8 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی( مسئول دفتر فنی شرکت معدنی). من اصلا رشته ام رو تخصصی کار نکردم و همسرم هم مهارتش در رشته اش کاملا معمولیه یعنی مهارت آنچنانی در رشته خودمون توی ایران کسب نکردیم که رزومه قوی ای داشته باشیم. یک فرزند  6 ساله هم داریم. همسرم تازه برای یادگیری زبان میخواد اقدام کنه و منم زبانم معمولیه رو به پایینه..نمیدونم آیلتس رو چند بگیرم و هنوز واس آیلتس اقدام نکردم.
میخواهیم که  به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنیم و واس همین میخوام از الان شروع کنم به برناه ریزی هاش که تا 3 سال دیگه که درسم تموم میشه به یک نتایجی رسیده باشیم: و انتظارتمون از مقصد مهاجرتمان هم به شرح زیر هست:
1- موقعیت شغلی و درآمد و بیمه
2- طببعت و آب و هوا.... من عشق طبیعت لوکیشن سریال آن شرلی هستم... مثل طبعیت اطراف شهر کلن آلمان بود. فوق العاده سرسبز با مرتع و درخت و ...
3- سطح رفاه
4- ثبات و احترام کاری و اجتماعی
5- شرایط تحصیلی و آموزشی و فرهنگی عالی برای فرزندم
6- امنیت
7- زندگی و کار بدون استرس همراه با لذت از زندگی

لطفا راهنماییم کنید که:
1- از بین این کشورها کدام برای خواسته های ما مناسبتر هست؟؟
2- و همینطور مراحل مهاجرتش راحتتره؟؟
انگلیس
کانادا
استرلیا
ایرلند
اسکاتلند
نیوزلند
ضمنا ترجیح میدهیم تا جایی که امکان داره ویزای تحصیلی نگیریم آخه دیگه واقعا درس خوندن از حوصله ام خارجه....
3- لطفا مراحل اقدام برای مهاجرت رو برام مفصل توضیح بدید؟ من هیچ اطلاعاتی در موردشون ندارم....
4- همسرم میخواد یک رشته رو دانشگاه پیام نور شروع کنه به تحصیل که یک مدرک لیسانس یدک هم داشته باشه برای مهاجرت چه رشته ای رو پیشنهاد میدید که بکارش بیاد؟؟ من مترجمی زبان مد نظرم هست

5- ضمنا در رابطه با مهاجرت به آلمان هم یه مقایسه با کشورهایی که گفتم رو بهم بگید...البته بخاطر زبان آلمانی اصلا تمایلی ندارم مگر اینکه مزیتهای بیشتری داشته باشه.
سپاسگزارم از وقتی که میگذارید و صبوریتون

بعد از بیش از هفت سال زندگی در آمریکا با قاطعیت نظرم این هست که در کشورهای دور مثل آمریکا کانادا استرالیا زندگی کردن برای افرادی که وضعیت زندگیشان با زندگی در اروپا ممکن است فرق چندانی نکند، اشتباه هست!
مگر چند بار قراره زندگی کنین؟ حیف نیست ادم تو اروپا نباشه و همش بتونه بره سفر و از تنوع فرهنگی و زبانی و تاریخی اروپا لذت ببره؟
بنظرم اینکه چشم ادم رو ببندن و در کشوری به وسعت کل اروپا هر جاش باز کنند و ادم نتونه بگه کجای اون کشوره واقعا کسالت اوره!!! من هر جای آمریکا میرم خیلی برام یکنواخته (بجز نشنال پارکها که واقعا بینظیر هستند) و اروپا رو بیشتر دوست دارم مخصوصا از خوش مشرب بودن و سادگی ایرلندی ها خیلی خوشم میاد.
در ضمن دوستانم میگن دولت استرالیا خیلی دزده و کارش چاپیدن از افراد عادی به انواع اقسام اسمها و ریختن بخشی از پول تو حلق مفت خوران جامعه و برداشتن بقیه اش است!
کانادا هم خدمات اجتماعیش و مردمش یکم بهتر از آمریکاست ولی از نظر شهریت و مدرنیته بنظرم خیلی عقبه (به استثنای یکی دو سه شهر مطرحش). یکجایی خواندم که بیش از نود درصد جمعیت کانادا در فاصله کمتر از صد کیلومتری مرز آمریکا زندگی میکنند!!
نیوزاند هم که اصلا بنظرم جای زندگی نیست. بینهایت دور و در مقایسه با استرلیا اصلا مزیتی نداره.
یامی جان دست گذاشتی رو داغ دلم Sad Sad Sad
۱۰۰٪ باهات موافقم Big Grin
زندگی در آمریکا هیچ هیجانی برای منم نداره همه جاش مثل هم هست. با اینکه سعی می کنم تفریحات جدیدی( از اسکای دایوینگ و تیراندازی و هایکینگ بگیر تا ماهیگیری و .... ) برای خودم پیدا کنم ولی باز هم یکنواختی زندگی خیلی کلافه کننده است. شاید به خاطر اینکه عاشق مسافرت هستم این حس در من به وجود آمده ولی از طرفی هم مسافرت های داخلی آمریکا هیچ انگیزه و هیجانی بهم دست نمی ده. Sad
ولی تا دلت بخواد مسافرت اروپا بهم می چسبه مخصوصا کشورهای اروپای شرقی که به نظرم بهشتی است برای دوران بازنشستگی Big Grin
ارزانی و سهولت دسترسی به حمل و نقل عمومی ، تنوع سبک زندگی ، شادابی و تربیت برخورد با یکدیگر رو در کشورهای اروپایی خیلی دوست دارم Smile
منطقه Algarve پرتغال رو اگه یک بار ببینی دیگه هیچ کجای دنیا رو برای زندگی نخواهی پسندی. اگه نرقتی یک بار امتحان کن که برای همیشه دور امریکا رو خط خواهی کشید. قول می دهم با ضمانت کتبی Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: m_f_sky ، yami ، kasra
(2017-10-09 ساعت 21:45)marco250 نوشته:  
(2017-10-08 ساعت 01:03)yami نوشته:  [quote='m_f_sky' pid='765044' dateline='1507324198']

بعد از بیش از هفت سال زندگی در آمریکا با قاطعیت نظرم این هست که در کشورهای دور مثل آمریکا کانادا استرالیا زندگی کردن برای افرادی که وضعیت زندگیشان با زندگی در اروپا ممکن است فرق چندانی نکند، اشتباه هست!
مگر چند بار قراره زندگی کنین؟ حیف نیست ادم تو اروپا نباشه و همش بتونه بره سفر و از تنوع فرهنگی و زبانی و تاریخی اروپا لذت ببره؟
بنظرم اینکه چشم ادم رو ببندن و در کشوری به وسعت کل اروپا هر جاش باز کنند و ادم نتونه بگه کجای اون کشوره واقعا کسالت اوره!!! من هر جای آمریکا میرم خیلی برام یکنواخته (بجز نشنال پارکها که واقعا بینظیر هستند) و اروپا رو بیشتر دوست دارم مخصوصا از خوش مشرب بودن و سادگی ایرلندی ها خیلی خوشم میاد.
در ضمن دوستانم میگن دولت استرالیا خیلی دزده و کارش چاپیدن از افراد عادی به انواع اقسام اسمها و ریختن بخشی از پول تو حلق مفت خوران جامعه و برداشتن بقیه اش است!
کانادا هم خدمات اجتماعیش و مردمش یکم بهتر از آمریکاست ولی از نظر شهریت و مدرنیته بنظرم خیلی عقبه (به استثنای یکی دو سه شهر مطرحش). یکجایی خواندم که بیش از نود درصد جمعیت کانادا در فاصله کمتر از صد کیلومتری مرز آمریکا زندگی میکنند!!
نیوزاند هم که اصلا بنظرم جای زندگی نیست. بینهایت دور و در مقایسه با استرلیا اصلا مزیتی نداره.
یامی جان دست گذاشتی رو داغ دلم  Sad  Sad  Sad
۱۰۰٪ باهات موافقم  Big Grin
زندگی در آمریکا هیچ هیجانی برای منم نداره همه جاش مثل هم هست. با اینکه سعی می کنم تفریحات جدیدی( از اسکی دایوینگ و تیراندازی و هایکینگ بگیر تا ماهیگیری  و .... ) برای خودم پیدا کنم ولی باز هم یکنواختی زندگی خیلی کلافه کننده است. شاید به خاطر اینکه عاشق مسافرت هستم این حس در من به وجود آمده ولی از طرفی هم مسافرت های داخلی آمریکا هیچ انگیزه و هیجانی بهم دست نمی ده.  Sad
ولی تا دلت بخواد مسافرت اروپا بهم می چسبه مخصوصا کشورهای اروپای شرقی که به نظرم بهشتی است برای دوران بازنشستگی  Big Grin  
ارزانی و سهولت دسترسی به حمل و نقل عمومی ، تنوع سبک زندگی ، شادابی و تربیت برخورد با یکدیگر رو در کشورهای اروپایی خیلی دوست دارم   Smile
منطقه Algarve  پرتغال رو اگه یک بار ببینی دیگه هیچ کجای دنیا رو برای زندگی نخواهی پسندی. اگه نرقتی یک بار امتحان کن که برای همیشه دور آمریکا رو خط خواهی کشید. قول می دهم با ضمانت کتبی  Big Grin  Big Grin

ممنون از نظراتتون
من و همسرم هم عاشق سفر و کشف موارد جدید هستیم از طرفی آلمان هم مامانم هست اما بخاطر رشته ام که معدن هست و شنیدم که قاره آمریکا بازار کار بهتری داره و همچنین بدلیل اینکه فرصت شغلی به طور کلی شنیدم اونجا بیشتره فک کردیم آمریکا یا استرالیا بهترن!!!! و از اون گذشته با یادگیری زبان آلمانی خیلی مشکل داریم!!! اصلا برام قابل هضم نیست....
با این تفاسیر نظرتون رو بگید لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-07 ساعت 01:39)m_f_sky نوشته:  

زندگی در آمریکا هیچ هیجانی برای منم نداره همه جاش مثل هم هست. با اینکه سعی می کنم تفریحات جدیدی( از اسکای دایوینگ و تیراندازی و هایکینگ بگیر تا ماهیگیری  و .... ) برای خودم پیدا کنم ولی باز هم یکنواختی زندگی خیلی کلافه کننده است. شاید به خاطر اینکه عاشق مسافرت هستم این حس در من به وجود آمده ولی از طرفی هم مسافرت های داخلی آمریکا هیچ انگیزه و هیجانی بهم دست نمی ده.  Sad
ولی تا دلت بخواد مسافرت اروپا بهم می چسبه مخصوصا کشورهای اروپای شرقی که به نظرم بهشتی است برای دوران بازنشستگی  Big Grin  
ارزانی و سهولت دسترسی به حمل و نقل عمومی ، تنوع سبک زندگی ، شادابی و تربیت برخورد با یکدیگر رو در کشورهای اروپایی خیلی دوست دارم   Smile
منطقه Algarve  پرتغال رو اگه یک بار ببینی دیگه هیچ کجای دنیا رو برای زندگی نخواهی پسندی. اگه نرقتی یک بار امتحان کن که برای همیشه دور آمریکا رو خط خواهی کشید. قول می دهم با ضمانت کتبی  Big Grin  Big Grin

مارکو جان بله شرایط و روحیاتمون عین همه
و برای افراد عشق سفر و تنوع دوست و ماجراجو امریکا زود کهنه میشه
من از درد اینکه کمی تنوع داشته باشم امدم نزدیک مکزیک موندم که هر از گاهی برم این شهرهای داغونش چون همان هم حس سفر و ماجراجویی بهم میده
امریکاییها و کلا ملل انگلوساکسون متاسفانه ملتی بشدت درگیر کار و زندگی هستن و کمتر از زندگی بصورت واقعی لذت میبرن و حتی تفریح کردنشون هم فیک و قلابی هست (باستثنای مردم مید وست که همش تو کوه و دشت و صحران ولی با ماها حال نمیکنن و بیشتر تو خودشونن)
اینکه تفریحاتشونم به من و تو نمیچسبه بعلت اینه که ضمیر ناخوداگاهمون اون حس فیک بودن رو سریع میگیره و اجازه نمیده مثل اونا بتونیم الکی خوش باشیم
منم اروپای شرقی رو دوست دارم و مخصوصا در کنارش اسپانیا و اینالیا و پرتغالم مطمنم از هر دو اینا مشدی تر و خاکی تره ملتش
حالا بحث زبان و اقتصاد کشور بخث جداییست و اگر قرار بود اسپانیا مثلا هم اقتصادش عالی باشه هم زبانش انگلیسی باشه هم ملتش مشدی که دیگه اسپانیا نبود!! میشد امریکا با نوشایه و نان اضافه
پاسخ
تشکر کنندگان: m_f_sky ، marco250
(2017-10-09 ساعت 22:27)m_f_sky نوشته:  
(2017-10-07 ساعت 01:39)m_f_sky نوشته:  بعد از بیش از هفت سال زندگی در آمریکا با قاطعیت نظرم این هست که در کشورهای دور مثل آمریکا کانادا استرالیا زندگی کردن برای افرادی که وضعیت زندگیشان با زندگی در اروپا ممکن است فرق چندانی نکند، اشتباه هست!
زندگی در آمریکا هیچ هیجانی برای منم نداره همه جاش مثل هم هست. با اینکه سعی می کنم تفریحات جدیدی( از اسکی دایوینگ و تیراندازی و هایکینگ بگیر تا ماهیگیری  و .... ) برای خودم پیدا کنم ولی باز هم یکنواختی زندگی خیلی کلافه کننده است. شاید به خاطر اینکه عاشق مسافرت هستم این حس در من به وجود آمده ولی از طرفی هم مسافرت های داخلی آمریکا هیچ انگیزه و هیجانی بهم دست نمی ده.  Sad

ممنون از نظراتتون
من و همسرم هم عاشق سفر و کشف موارد جدید هستیم از طرفی آلمان هم مامانم هست اما بخاطر رشته ام که معدن هست و شنیدم که قاره آمریکا بازار کار بهتری داره و همچنین بدلیل اینکه فرصت شغلی به طور کلی شنیدم اونجا بیشتره فک کردیم آمریکا یا استرالیا بهترن!!!! و از اون گذشته با یادگیری زبان آلمانی خیلی مشکل داریم!!! اصلا برام قابل هضم نیست....
با این تفاسیر نظرتون رو بگید لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟

هم خدا هم خرما نمیشه بشه هم ماهارو اونجا راه نمیدن Big Grin
اولویتهاتونو مشخص کنید اگر اولیتتان تشکیل زندگی و کار کردن تا اخر عمره بیایین امریکا کانادا استرالیا
اما اگر حاضرین مثل من تو کلبه عمو تام تو دهات اسپانیا و پرتغال و ایتالیا با مردم خونگرم و مشدی زندگی کنید ولی از زندگی لذت ببرید و پی سفر و ماجراجویی باشید دور این کشورها و اروپای غربی رو خط بکشید
پاسخ
تشکر کنندگان: m_f_sky ، gbtm
(2017-10-10 ساعت 11:05)yami نوشته:  [quote='m_f_sky' pid='765155' dateline='1507571849']
[quote='marco250' pid='765154' dateline='1507569332']

هم خدا هم خرما نمیشه بشه هم ماهارو اونجا راه نمیدن  Big Grin
اولویتهاتونو مشخص کنید اگر اولیتتان تشکیل زندگی و کار کردن تا اخر عمره بیایین آمریکا کانادا استرالیا
اما اگر حاضرین مثل من تو کلبه عمو تام تو دهات اسپانیا و پرتغال و ایتالیا با مردم خونگرم و مشدی زندگی کنید ولی از زندگی لذت ببرید و پی سفر و ماجراجویی باشید دور این کشورها و اروپای غربی رو خط بکشید

من سطح اطلاعات و معلوماتم پائینه میشه کمکم کنید تا دو دو تا چهار تا با خودم بکنم؟!!!
من عاشق کار کردن هستم و اصلا یک دلیل مهاجرتم اینه که ایران کار مرتبط با رشته ام (معدن) پیدا نمی کنم و حتی کار غیر مرتبط هم پیدا نمیکنم!!! اما در کنار کار کردن میخوام زندگی هم بکنم... مثلا اقلا سالی یکبار مسافرت خارج از کشور... و در طول هفته یا ماه هم گاها تفریحاتی داشته باشم.
ساعت کار روزانه و تعداد روزهای کاری در کانادا یا استرالیا چقدر هست؟؟
مرخصیهاشون برای مشاغل مختلف در طول سال به چه صورته؟؟؟؟
وضعیت بازنشستگیشون چطور؟
بطور کلی قوانین کاریشون چیه؟
ضمنا شما فرمودید که عاشق اروپا هستید، برای کسی که کانادا زندگی میکنه چه مشکلاتی هست که اقلا سالی یکبار بره اروپا یا آسیا مسافرت؟؟؟ میشه این رو با جزئیات واسم توضیح بدید؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-10 ساعت 11:24)m_f_sky نوشته:  
(2017-10-10 ساعت 11:05)yami نوشته:  
(2017-10-09 ساعت 22:27)m_f_sky نوشته:  
(2017-10-09 ساعت 21:45)marco250 نوشته:  هم خدا هم خرما نمیشه بشه هم ماهارو اونجا راه نمیدن  Big Grin
اولویتهاتونو مشخص کنید اگر اولیتتان تشکیل زندگی و کار کردن تا اخر عمره بیایین آمریکا کانادا استرالیا

من سطح اطلاعات و معلوماتم پائینه میشه کمکم کنید تا دو دو تا چهار تا با خودم بکنم؟!!!
من عاشق کار کردن هستم و اصلا یک دلیل مهاجرتم اینه که ایران کار مرتبط با رشته ام (معدن) پیدا نمی کنم و حتی کار غیر مرتبط هم پیدا نمیکنم!!! اما در کنار کار کردن میخوام زندگی هم بکنم... مثلا اقلا سالی یکبار مسافرت خارج از کشور... و در طول هفته یا ماه هم گاها تفریحاتی داشته باشم.
ساعت کار روزانه و تعداد روزهای کاری در کانادا یا آمریکا یا استرالیا چقدر هست؟؟
ضمنا شما فرمودید که عاشق اروپا هستید، برای کسی که آمریکا یا کانادا زندگی میکنه چه مشکلاتی هست که اقلا سالی یکبار بره اروپا یا آسیا مسافرت؟؟؟ میشه این رو با جزئیات واسم توضیح بدید؟؟

دوست عزیز کار خوب و دارای امنیت شغلی و مرتبط با رشته پیدا کردن بینهایت سخته چه امریکا چه جای دیگه
خیلیها اولش همینو میگن ولی اخرش بعد یکی دو سال از بازار کار مرتبط با رشته که مجبورا دور ماندن و دیگه نتپنستن واردش بشن بیخیالش میشن
امنیت شغلی در امریکا و بیشتر کشورها بینهایت پایینه
مهم نیست چه سمت و سابقه و تحصیلاتی دارید. اخراج با از دست دادن کار از انچه در ایینه میبینید به شما نزدیکتر است!!
کلا عدم امنیت شغلی اساس و نیروی محرکه اقتصاد کاپیتالیستی هست
مرخصی در امریکا واقعا گرفتنش سخته و کلا ملت مرخصی برویی نیستن مگر بعد بازنشستگی در هفتاد سالگی به بعد
معمولا روال عادی مرخصی مجاز از سالی دو‌هفته شروع میشه که با کسر دو سه روز استفاده در روز مبادا چیزی برای مسافرت طولانی مدت ازش نمی مونه
حالا تازه اگر حاضر باشن مثلا یکجا بهتون ده روز مرخصی بدن
کلا مرخصی در محیط کار امریکایی به نوع تابو محسوب میشه
در ضمن در کنار اینها سختی گرفتن اقامت امریکا در این شرایط خاص جهانی رو هم اضافه کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، m_f_sky ، gbtm
(2017-10-10 ساعت 10:59)yami نوشته:  
(2017-10-08 ساعت 01:03)yami نوشته:  بعد از بیش از هفت سال زندگی در آمریکا با قاطعیت نظرم این هست که در کشورهای دور مثل آمریکا کانادا استرالیا زندگی کردن برای افرادی که وضعیت زندگیشان با زندگی در اروپا ممکن است فرق چندانی نکند، اشتباه هست!
زندگی در آمریکا هیچ هیجانی برای منم نداره همه جاش مثل هم هست. با اینکه سعی می کنم تفریحات جدیدی( از اسکای دایوینگ و تیراندازی و هایکینگ بگیر تا ماهیگیری  و .... ) برای خودم پیدا کنم ولی باز هم یکنواختی زندگی خیلی کلافه کننده است. شاید به خاطر اینکه عاشق مسافرت هستم این حس در من به وجود آمده ولی از طرفی هم مسافرت های داخلی آمریکا هیچ انگیزه و هیجانی بهم دست نمی ده.  Sad

مارکو جان بله شرایط و روحیاتمون عین همه
و برای افراد عشق سفر و تنوع دوست و ماجراجو آمریکا زود کهنه میشه
من از درد اینکه کمی تنوع داشته باشم امدم نزدیک مکزیک موندم که هر از گاهی برم این شهرهای داغونش چون همان هم حس سفر و ماجراجویی بهم میده
آمریکاییها و کلا ملل انگلوساکسون متاسفانه ملتی بشدت درگیر کار و زندگی هستن و کمتر از زندگی بصورت واقعی لذت میبرن و حتی تفریح کردنشون هم فیک و قلابی هست (باستثنای مردم مید وست که همش تو کوه و دشت و صحران ولی با ماها حال نمیکنن و بیشتر تو خودشونن)
اینکه تفریحاتشونم به من و تو نمیچسبه بعلت اینه که ضمیر ناخوداگاهمون اون حس فیک بودن رو سریع میگیره و اجازه نمیده مثل اونا بتونیم الکی خوش باشیم
منم اروپای شرقی رو دوست دارم و مخصوصا در کنارش اسپانیا و اینالیا و پرتغالم مطمنم از هر دو اینا مشدی تر و خاکی تره ملتش
حالا بحث زبان و اقتصاد کشور بخث جداییست و اگر قرار بود اسپانیا مثلا هم اقتصادش عالی باشه هم زبانش انگلیسی باشه هم ملتش مشدی که دیگه اسپانیا نبود!! میشد آمریکا با نوشایه و نان اضافه

تابستان یک سفر رفته بودم مونیخ، تو فروشگاه زنجیره ای گالریا (اگه اسمش رو اشتباه نکنم Big Grin ) به دو تا پسر و دختر آمریکایی برخوردم که اهل ویرجینیا و کالیفرنیا بودند و چند سالی بودند که موو کرده بودند. از مقایسه زندگی آلمان و آمریکا پرسیدم ، جالب بود که جفتشون اظهار رضایت کامل می کردند از زندگی در آلمان و اروپا ، و حاضر به برگشت به آمریکا نبودند. یکیشون بهم گفت که اگه می خواهی زندگی کنی آمریکا کشور ایده آلی هست ولی اگه می خواهی از زندگی لذت ببری امریکا به دردت نمی خوره.
پاسخ
تشکر کنندگان: m_f_sky ، yami ، gbtm ، dv2017
ساعت کار روزانه و تعداد روزهای کاری در کانادا یا استرالیا چقدر هست؟؟
وضعیت بازنشستگیشون چطور؟
بطور کلی قوانین کاریشون چیه؟
ضمنا شما فرمودید که عاشق اروپا هستید، برای کسی که کانادا زندگی میکنه چه مشکلاتی هست که اقلا سالی یکبار بره اروپا یا آسیا مسافرت؟؟؟ میشه این رو با جزئیات واسم توضیح بدید؟؟
[/quote]
دوست عزيز اگه قصد مهاجرت داريد هدف مهمه و اينكه چجور زندگي رو دوست دارين.من تجربه زندگي اروپا رو دارم( كمتر از يكسال) و الان چهار ساله آمريكا هستم. من خودم اروپا رو خيلي دوست دارم و به خاطر دوري امريكا از ايران و روابط دو كشور ترجيحم اروپا هست ولي خوب من بر خلاف دوستان معتقدم اروپا يكنواخت تر هست و امريكا بسيار متنوع تر. يه مورد كه در زمينه مهاجرت مهمه زبان هست از نظر من تا شما نتوني با مردم ارتباط خوب برقرار كني راديو و تلويزيون و روزنامه نتوني بخوني، توي اون كشور حس خونه نداري و يادگيري زبان جديد در سن بالا سخت هست. البته اين رو كاملا قبول دارم اگه دنبال كشوري هستي كه سطح فرهنگ و دانش بالاتره اروپا گزينه بسيار بهتريه و متاسفانه مردم آمريكا بيشتر تحت تاثير رسانه هستن.اينكه جا افتادن در امريكا از اروپا اسونتره رو هم حتما ميدوني نه صرفا براي اينكه اروپا نژاد پرستي بيشتره براي اينكه اونجا سال هاست فرهنگش تعريف شده هست.
در نهايت اينكه اگه جاه طلب نباشي و دنبال زندگي ارومتر كشورهاي خوب اروپايي بهتره چون حمايت دولت رو داري و خدمات درماني ولي اگه تخصص خوب داري و با كار زياد مشكل نداري و دنبال داشتن خونه بزرگ و ماشين خوب هستي امريكا بهترين گزينه هست.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: m_f_sky ، yami ، gbtm ، dv2017
(2017-10-10 ساعت 21:59)marco250 نوشته:  
(2017-10-10 ساعت 10:59)yami نوشته:  
(2017-10-09 ساعت 21:45)marco250 نوشته:  Big Grin
یکیشون بهم گفت که اگه می خواهی زندگی کنی آمریکا کشور ایده آلی هست ولی اگه می خواهی از زندگی لذت ببری آمریکا به دردت نمی خوره.

جامع و مانع!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: m_f_sky ، dv2017 ، marco250 ، ParsTrader
(2013-08-09 ساعت 19:00)gbtm نوشته:  
(2013-08-09 ساعت 15:31)Hamed jojo نوشته:  من خودم 2 سال بیشتره که توی کانادا هستم و تا حالا 2 بار هم استرالیا سفر کردم و هر سوالی بود پاسخ میدم...
خوش حال میشم یه مقیم استرالیا هم بیاد و به ما کمک کنه...
من مقیم استرالیام سوالتون رو بپرسید در خدمتم

سلام من کاردانی کامپیدتر دارم و ۸ سال شرکت داشتم و به کار ساخت و ساز هم آشنا هستم چون اپارتمان سازی هم کردم میخواستم ببینم چطور میتونم برا استرالیا اقامت بگیرم اگر راهنماییم کنید ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
اگه بخوام خیلی منطقی مقایسه کنم که استرالیا یا کانادا، باید از تک تک جهات بررسی کنیم، فکر کنم جواب همه سوالات داده بشه :

هزینه زندگی: هزینه زندگی در استرالیا نسبت به کانادا بیشتر است، اما در صورت داشتن شغل درآمد زیادی کسب خواهید کرد و به علت حقوق و دستمزدهای بالا خواهید توانست این هزینه ها را پوشش دهید.
   فرآیند مهاجرت: هر دو کشور کانادا و استرالیا سیستم مهاجرتی امتیاز محور دارند، اما به طور نسبی کانادا در مقایسه با استرالیا قوانین مهاجرتی سخت تری دارد. هرچند ارزیابی مهارت و یا جواب تست مهارت سنجی در سراسر استرالیا معتبر است در حالی که معمولا در کانادا ارزیابی اعتبار آموزشی یا تحصیلات آکادمیک مطرح است که می تواند در سراسر کانادا معتبر نباشد.
   حقوق و امتیازات: در کانادا، بعد از مقیم شدن (دریافت اقامت دائم) واجد شرایط دریافت حقوق و امتیازات یک شهروند عادی می شوید، در حالی که در استرالیا برای این منظور باید 2 سال صبر کنید.
   هزینه مسکن: هزینه های مسکن در استرالیا نسبت به کانادا بیشتر است، هرچند اگر شغل پردرآمدی داشته باشید به راحتی صاحب خانه می شوید.
   اجتماعات چند فرهنگی: هر دو کشور کانادا و استرالیا دارای اجتماعات چند فرهنگی از آسیا و دیگر نقاط جهان می باشند، با این وجود کانادا در مقایسه با استرالیا دارای فرهنگ پذیراتری نسبت به مهاجران است.
   ابعاد زیست پذیری: هر دو کشور استرالیا و کانادا جای فوق العاده ای برای زندگی می باشند. کانادا برای خانواده ها یک محیط امن بشمار می رود، از طرف دیگر سبک زندگی سریع و پرانرژی استرالیا برای افراد با انگیزه، رقابتی و هدفمند مناسب می باشد.
   ابعاد جغرافیایی: همانطور که در بالا اشاره شد، از استرالیا به راحتی می توانید به نیوزیلند دسترسی داشته باشید از طرف دیگر کانادا در مجاورت آمریکا قرار دارد و می تواند فرصت های زیادی در اختیار مهاجران قرار دهد.
   سیستم آموزشی و خدمات درمانی: وقتی بحث کیفیت آموزش رایگان و بهره مندی از خدمات درمانی در میان است چیز زیادی برای انتخاب میان استرالیا و کانادا وجود ندارد. آموزش همگانی و خدمات درمانی در هر دو کشور با کیفیت بالا موجود می باشند که برای ساکنین و مهاجران، خدمات آموزشی و یا درمانی رایگان و یا در حد استطاعت را فراهم می کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان