کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
استرالیا یا کانادا؟
بە عنوان نفری کە در اروپا زندگی میکنم و به هر دو کشور در تابستون و زمستون مسافرت کردم و هر دو کشور رو از نزدیک دیدم و با دوستانم در هر دو جا در این مورد صحبت کرده ام و البته هنوز هم در تماس هستم (چون خودم هم قصد مهاجرت دارم) میتونم با جرأت بگم کە استرالیا بە مراتب از کانادا بهتره و دلایل خودم رو بدون هیچ غرضی مینویسم و امیدوارم موجب رنجش خاطر هموطنان مقیم کانادا نشە که منظور فقط راهنمایی دوستانیه که قصد مهاجرت دارند و این سوأل براشون مطرحه.

١. تو استرالیا طبق نوشته یکی از دوستان با یک شیفت کار در روز بدون ا‌حتیاج بە شغڵ دوم میشە راحت زندگی کرد، این چیزیه کە تو کانادا کمتر امکان داره یعنی بشه با یک شیفت راحت زندگی کرد ورگنه میشه گذران امور کرد و مهاجرانی کە بە کانادا مهاجرت کردن خیلی شاکی هستند کە خیلی خسته هستند و به شوخی میگن کە وقتی برای پول خرج کردن ندارن.
٢. شرایط آب و هوایی سرد و یا مرطوب (ایالت بریتش كولمبیا و شهر ونکوور کە عنوان خوش آب و هواترین منطقه و شهر كـــانــــادا رو یدک میکشە نهایتأ یه شوخیە تلخه کە در بهترین فصل سال یعنی تابستون با میزان ابرهای تیره و بارش بارون فراوان، ممکنه شاید فقط برای ایرانیهای شمال کشورمون عادی باشه نه برای بقیه ایرانیهایی کە بە هوای آفتابی عادت دارند)
٣. سطح تحصیلات دانشگاهی استرالیا بالاتره
این هم لینک که اگر خواستین مقایسه کنین:
http://www.topuniversities.com/universit...y-rankings
٤. خرج زندگی ارزانتر گاهأ در بعضی موارد تا دو برابر نسبت بە کانادا (ونکوور)
معایب استرالـــــــــــــــــــــــیا:
١. دوری از قاره های دیگه
٢. آب هوای گرم و در بعضی مناطق سوزان
٣. مشکل لایه اوزون و اشعه ماورابنفش بالاتر از استاندارد (خطر سرطان پوست)
٤. شرایط مهاجرتی سخت (در عمل خیلی سخت تر از کانادا)

_شرایط کاری در هر دو کشور کاملأ بستگی به سن متقاضی (کمتر از ٣٥ سال) و تخصص و تجربه کاری و البته زبان انگلیسیه مرتبط با سطح کار درخواستی داره (فاکتورهای شانس و آشنا (پارتی) رو هم تویه همین خارج هم خیلی جدی بگیرید)
_امنیت و مدرنیت شهری در هر دو کشور همطرازه و مشکل بشه گفت که کدوم پــــــیــــــشـــــــرفـــــتــــــــه تــــــــره؟

البته اینها فقط به فقط نتیجه تحقیقات شخصی منه و شاید برای افرادی که تعلق خاطر به جای دیگه دارند زیاد مهم نباشه.

بهرحال موفق و خوش اقبال باشید
پاسخ
با تشکر از نظراتتان ، من هم با شما درباره استرالیا موافقم.
استرالیا بازار کار بهتری دارد ، رفاه بالاتری دارد، ما ایرانیان به این دلیل به خارج از کشورمان مهاجرت می کنیم که زندگی راحتری داشته باشیم و از امکانات آن کشور استفاده کنیم که با توجه به سرمای کانادا فکر نمی کنم وقت زیادی برای استفاده از تفریحات باشد و فقط مزیتی که دارد نزدیکی به آمریکاست.
من خودم با توجه به تحقیقات و بررسی ها استرالیا را می پسندم.

پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، رامین راد ، پرسیمون ، mhsenpc ، we are one ، msar
(2011-02-23 ساعت 09:36)کهربا نوشته:  
(2011-02-08 ساعت 11:59)lucia20 نوشته:  100% کانادا بهتر است.شاید فقط به خاطر اینکه هر دو دو قطب بزرگ مهاجر پذیر هستن با هم مقایسه میشوند.در واقعیت اصلا شبیهه به هم نیستند.من به هردو سفر کردم .همچنین در چند کشور اروپایی به دلایل ادامه تحصیل و بیزینس خانوادگی زندگی کرده ام.بار ها و بارها این جمله رو در سایت و وبلاگ های واقع بین دیده اید که استرالیا نمی تواند انتظاراتی که شما از یک مهاجرت را دارید را بر اورده کند..در مقایسه با کانادا اگر چه در کانادا در بعضی فصول افت شدید دما را تجربه خواهید کرد.اما با جامعه ای مدرن تر با سطح رفاه بالا و مردمی بسیار تحصیل کرده مواجه خواهید شدکه مهاجر و مهاجرت را پذیرفته اند .کانادا به لحاظ قدمت تاریخی تمدنی بسیار قدیمی تر از استرالیا دارد.اگر استرالیا 100 سال است که کشور شده است ..کانادا 400 سال است که کشوری مستقل بوده و بومی های انجا تاریخی بسیار کهن دارند.اگر به دنبال جامعه ای بسیار ساده زیست ..ساکت و کمی کسل کننده .پر از اجناس اسیایی ...غنی شده با نژاد های اسیای شرقی با فرهنگ و رنگ و بوی روستایی (هر چند پنهان شده در پوسته های شهری )هستید استرالیا را انتخاب کنید.

نظر من کاملا بر خلاف شماست. مطمئن نیستم که شما استرالیا را دقیق از نزدیک دیده باشید، ولی من در استرالیا بیش از چهار سال زندگی کرده‌ام و به کانادا، آمریکا، اروپای مرکزی، و چند کشور از آسیای جنوب شرقی سفر کرده‌ام. تصمیم‌گیری میان این دو کشور ابدا ساده نیست. از نظر فرهنگی و رفاه، این دو کشور بسیار به هم نزدیک‌اند. برای مثال می‌توانید به مجموعه‌ی فشرده‌ای از آمار جدید مراجعه کنید:

http://www.livingin-canada.com/canada-vs-australia.html

میزان بی‌کاری در استرالیا کم‌تر و درآمد به‌طور متوسط بالاتر است، هرچند که در مجموع رفاه در این دو کشور تقریبا برابر است. کانادا به هیچ عنوان «مدرن‌تر» یا «با فرهنگ‌تر»‌ یا دارای «مردم تحصیل‌کرده‌تر» نیست. در همه‌ی این‌ها این دو کشور به هم بسیار شبیه‌اند و شاید در مواردی (مانند اصول شهرسازی، سامانه‌ی حمل و نقل عمومی، بازار کار و غیره) استرالیا پیش‌تر است، که شاید این به علت جوان‌تر بودن کشور باشد.

در مورد تاریخ هم، اولین شهر کانادا حدود ۴۰۰ سال پیش و اولین شهر استرالیا حدود ۲۲۰ سال پیش بنیان نهاده شده‌اند. در هر دو حالت ۴۰۰ یا ۲۰۰ چندان به عنوان تاریخ به حساب نمی‌آیند و نمی‌توان آنرا «تاریخ»‌ به حساب آورد که بگوییم کانادا تاریخ کهن‌تری دارد! هر دو کشور پیشینه‌ی کمی دارند و کشورهایی نوپا محسوب می‌شوند.

تاریخچه‌ی بومیان کانادا حدود ۲۰۰۰۰ سال است در حالی که در استرالیا این تاریخ به ۴۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد و بومیان بسیار قدیمی‌تری دارد، اگرچه به نظر من در کل این هم پارامتری تعیین‌کننده نیست. من واقعا مطمئن نیستم که مهم باشد بومیان کدام‌یک قدیمی‌ترند!

فرهنگ استرالیا به فرهنگ انگلیسی نزدیک‌تر است، در حالی‌که در کانادا این فرهنگ آمریکایی‌ست که به‌طور محسوسی به همه‌چیز غلبه دارد. چیزی که من از کانادا دیدم این بود که وجود این کشور بسیار وابسته به هم‌مرزی با آمریکاست و چندان کشوری باریشه و از نظر فرهنگی مستقلی نیست. در خارج از کانادا بسیاری آن‌را (البته طبعا نه کاملا به درستی) طفیلی آمریکا می‌دانند و باور دارند هرکس که دستش به آمریکا نرسیده در کانادا مستقر شده است.

در هر صورت به نظر من انتخاب یکی از این دو کشور بسیار سخت است. برای بسیاری مزیت کانادا نزدیکی به آمریکاست، البته اگر هدفشان در نهایت آن‌جا باشد. از طرفی هوای نا مطبوعی دارد و زندگی از این بابت سخت‌تر است. در مقایسه هوای استرالیا بسیار مطلوب است ولی از اروپا و آمریکا دور است. شاید بسته به این‌که کدام یک برایتان مهم‌تر است بتوانید تصمیم بگیرید. در ضمن آن‌طور که من دیدم تنها شهری که رفاه، پیشرفتگی و آب و هوای آن با استرالیا قابل مقایسه است ونکوور است. تورونتو به کل برای من غیر قابل تحمل بود، چه از نظر آب و هوا و چه از نظر فقر فرهنگ عمومی و تبهکاری و بی‌نظمی.

نکته‌ی آخر این‌که ما هیچ کداممان نه صاحب این دو کشور هستیم و نه بزرگ‌شده‌ی آن که بخواهیم تعصبی داشته باشیم. هدف تنها این باید باشد که بسته به شرایط‌مان بهترین انتخاب را انجام دهیم.

موفق باشید

(2011-08-20 ساعت 15:42)Soushiant نوشته:  
(2011-02-08 ساعت 11:59)lucia20 نوشته:  100% کانادا بهتر است.شاید فقط به خاطر اینکه هر دو دو قطب بزرگ مهاجر پذیر هستن با هم مقایسه میشوند.در واقعیت اصلا شبیهه به هم نیستند.من به هردو سفر کردم .همچنین در چند کشور اروپایی به دلایل ادامه تحصیل و بیزینس خانوادگی زندگی کرده ام.بار ها و بارها این جمله رو در سایت و وبلاگ های واقع بین دیده اید که استرالیا نمی تواند انتظاراتی که شما از یک مهاجرت را دارید را بر اورده کند..در مقایسه با کانادا اگر چه در کانادا در بعضی فصول افت شدید دما را تجربه خواهید کرد.اما با جامعه ای مدرن تر با سطح رفاه بالا و مردمی بسیار تحصیل کرده مواجه خواهید شدکه مهاجر و مهاجرت را پذیرفته اند .کانادا به لحاظ قدمت تاریخی تمدنی بسیار قدیمی تر از استرالیا دارد.اگر استرالیا 100 سال است که کشور شده است ..کانادا 400 سال است که کشوری مستقل بوده و بومی های انجا تاریخی بسیار کهن دارند.اگر به دنبال جامعه ای بسیار ساده زیست ..ساکت و کمی کسل کننده .پر از اجناس اسیایی ...غنی شده با نژاد های اسیای شرقی با فرهنگ و رنگ و بوی روستایی (هر چند پنهان شده در پوسته های شهری )هستید استرالیا را انتخاب کنید.

نظر من کاملا بر خلاف شماست. مطمئن نیستم که شما استرالیا را دقیق از نزدیک دیده باشید، ولی من در استرالیا بیش از چهار سال زندگی کرده‌ام و به کانادا، آمریکا، اروپای مرکزی، و چند کشور از آسیای جنوب شرقی سفر کرده‌ام. تصمیم‌گیری میان این دو کشور ابدا ساده نیست. از نظر فرهنگی و رفاه، این دو کشور بسیار به هم نزدیک‌اند. برای مثال می‌توانید به مجموعه‌ی فشرده‌ای از آمار جدید مراجعه کنید:

میزان بی‌کاری در استرالیا کم‌تر و درآمد به‌طور متوسط بالاتر است، هرچند که در مجموع رفاه در این دو کشور تقریبا برابر است. کانادا به هیچ عنوان «مدرن‌تر» یا «با فرهنگ‌تر»‌ یا دارای «مردم تحصیل‌کرده‌تر» نیست. در همه‌ی این‌ها این دو کشور به هم بسیار شبیه‌اند و شاید در مواردی (مانند اصول شهرسازی، سامانه‌ی حمل و نقل عمومی، بازار کار و غیره) استرالیا پیش‌تر است، که شاید این به علت جوان‌تر بودن کشور باشد.

در مورد تاریخ هم، اولین شهر کانادا حدود ۴۰۰ سال پیش و اولین شهر استرالیا حدود ۲۲۰ سال پیش بنیان نهاده شده‌اند. در هر دو حالت ۴۰۰ یا ۲۰۰ چندان به عنوان تاریخ به حساب نمی‌آیند و نمی‌توان آنرا «تاریخ»‌ به حساب آورد که بگوییم کانادا تاریخ کهن‌تری دارد! هر دو کشور پیشینه‌ی کمی دارند و کشورهایی نوپا محسوب می‌شوند.

تاریخچه‌ی بومیان کانادا حدود ۲۰۰۰۰ سال است در حالی که در استرالیا این تاریخ به ۴۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد و بومیان بسیار قدیمی‌تری دارد، اگرچه به نظر من در کل این هم پارامتری تعیین‌کننده نیست. من واقعا مطمئن نیستم که مهم باشد بومیان کدام‌یک قدیمی‌ترند!

فرهنگ استرالیا به فرهنگ انگلیسی نزدیک‌تر است، در حالی‌که در کانادا این فرهنگ آمریکایی‌ست که به‌طور محسوسی به همه‌چیز غلبه دارد. چیزی که من از کانادا دیدم این بود که وجود این کشور بسیار وابسته به هم‌مرزی با آمریکاست و چندان کشوری باریشه و از نظر فرهنگی مستقلی نیست. در خارج از کانادا بسیاری آن‌را (البته طبعا نه کاملا به درستی) طفیلی آمریکا می‌دانند و باور دارند هرکس که دستش به آمریکا نرسیده در کانادا مستقر شده است.

در هر صورت به نظر من انتخاب یکی از این دو کشور بسیار سخت است. برای بسیاری مزیت کانادا نزدیکی به آمریکاست، البته اگر هدفشان در نهایت آن‌جا باشد. از طرفی هوای نا مطبوعی دارد و زندگی از این بابت سخت‌تر است. در مقایسه هوای استرالیا بسیار مطلوب است ولی از اروپا و آمریکا دور است. شاید بسته به این‌که کدام یک برایتان مهم‌تر است بتوانید تصمیم بگیرید. در ضمن آن‌طور که من دیدم تنها شهری که رفاه، پیشرفتگی و آب و هوای آن با استرالیا قابل مقایسه است ونکوور است. تورونتو به کل برای من غیر قابل تحمل بود، چه از نظر آب و هوا و چه از نظر فقر فرهنگ عمومی و تبهکاری و بی‌نظمی.

نکته‌ی آخر این‌که ما هیچ کداممان نه صاحب این دو کشور هستیم و نه بزرگ‌شده‌ی آن که بخواهیم تعصبی داشته باشیم. هدف تنها این باید باشد که بسته به شرایط‌مان بهترین انتخاب را انجام دهیم.

موفق باشید
سلام
می تونید کمکم کنید. 5 ماهه دارم تحقیق می کنم. کارشناس ارشد MBA هستم با مدرک لیسانس زبان انگلیسی و همسرم هم ارشد الکترونیک. هم شرایط استرالیا رو دارم هم کبک. برای استرالیا فقط ایلتس لازم دارم ولی در کبک فرانسه هم می خواد. میگن که مدرک نمی خوان ولی همه می دونیم که برای کار فرانسه رو باید فول باشی. من شخصا از سرما متنفرم و از طرفی با دوری استرالیا از قاره ها هم مشکل دارم. می خوام بدونم شرایط کار و زندگی کجا بهتره چون تنها چیزی که برای مهاجر مهمه هزینه های زندگی در اون کشور و کار پیدا کردنه. کسی می تونه راهنماییم کنه. نمی دونم با مدرک مدیریت اینجا می تونم اونجا راحت کار پیدا کنم یا نه. شما کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید؟

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، kia_0950 ، msar
سلام
چون همسر شما الکترونیک خوندن می تونند برای فدرال کانادا اقدام کنند و نیازی به کبک و زبان فرانسه نیست.
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

موفق باشید

ممنون از اطلاعات خوب دو دوست عزیزمان
من بدقت هر دو مطلب را خواندم و از جنبه هائی خوب بودند که می تواند در تصمیم گیری موثر باشد
نظر من با توجه به صحبت های بالا در چند بند خلاصه می شود:
-1بیائید هدف از مهاجرت را بررسی کنید ببینید میخواهید کلا از ایران برید پس هر کدام را انتخاب کنید ضرر نکردید چون میخواهید تجربه زندگی خارج از کشور و گرفتن اقامت دائم اون دو تا کشور را داشته باشید
2-کانادا دارای آب و هوای سرد و یخبندان است پس کسانی که تحمل شرایط سرما رادارند این مفصد برایشان بهتر است توجه د اشته باشید که بقول دوستی که 25 سال اونجا زندگی میکند می گفت که ما در جائی زندگی می کردیم که 25 درجه زیر صفر بود اما لباس های ما نمیگذاشت ما احساس سرما کنیم....
3-گرفتن اقامت کانادا به معنای سفر به 120 کشور دنیا بدون ویزا است اطلاعی که دارم گرفتن اقامت استرالیا به معنای سفر بدون ویزا به آمریکا و انگلستان و چند کشور دیگر است
4- بحران های اقتصادی روی دو کشور فوق آسیب جدی وارد نکرده این بدلیل سرمایه گذاری روی منابع انسانوی واقتصاد مستقل اسا
5-اما من ترجیح میدهم کانادا برم چون شرایط ام برای اقامت وزندگی بهتره

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، parsley ، mhsenpc ، we are one ، msar
بله منم طبق چیزایی ک توهمین سایت خوندم فهمیدم واسه مهاجرت از ایران کاناداخیلی عالیه اما بازم توهم اینجا امروز خوندم ک سفارت کانادا ب خاطر مهاجرت زیاده ایرانیا برخورد خوبی نداره دیر ویزامیدن یا اصن نمیدن!حتی اگه شرایطتت واسه مهاجرت خوب باشه تقریبا"خلاصه ما ک نفهمیدیم کجا خوبه امااگه واقعا هدف رفتن ازایران باشه میشه شرایط بده جای دیگه روتحمل کرد بعد اگه تونستی بری کشوره دیگه مثلن همین کانادا فک نکنم کسی از شرایط عالی بدش بیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-08-29 ساعت 14:58)mahbube نوشته:  بله منم طبق چیزایی ک توهمین سایت خوندم فهمیدم واسه مهاجرت از ایران کاناداخیلی عالیه اما بازم توهم اینجا امروز خوندم ک سفارت کانادا ب خاطر مهاجرت زیاده ایرانیا برخورد خوبی نداره دیر ویزامیدن یا اصن نمیدن!حتی اگه شرایطتت واسه مهاجرت خوب باشه تقریبا"خلاصه ما ک نفهمیدیم کجا خوبه امااگه واقعا هدف رفتن ازایران باشه میشه شرایط بده جای دیگه روتحمل کرد بعد اگه تونستی بری کشوره دیگه مثلن همین کانادا فک نکنم کسی از شرایط عالی بدش بیاد

درود بر شما ...
هر کشوری شرایط خوب خودش رو داره و قوانین خاصی برای مهاجرت ( کار - زندگی - تحصیل و ... ) طبق آماری ایرانیها بیشتر برای کانادا اقدام می کنند ...
به همین خاطر ممکنه شرایط کمی سخت تر شده باشه ...
البته بستگی داره به شرایط خود فرد که با کجا سازگار باشه ...
به عنوان مثال دوست برادرم در ایران لیسانس مهندسی مکانیک داشت و بعد یه مدت تو بازار آزاد فعالیت کرد ( آخه چی بگم : لیسانس مهندسی مکانیک باشی و .... ) و بعد به خاطر برخی شرایط که خودتون میدونید و نیاز به گفتن نیست !!!!!! تصمیم به مهاجرت گرفت برای استرالیا و مثل جت بهش ویزا دادن و الان حدود 10 ماهی است که رفته و برای برادر کوچکترش نیز اقدام کرد و ایشون هم مدت 4 ماهی است که رفته ... ( به تازگی پرونده ای نیز برای خواهرش جهت ادامه تحصیل تشکیل داده که اونم تا یه مدتی دیگه مسافر استرالیا خواهد بود ... ) وقتی با ایمیل در ارتباطیم از شرایط فوق العاده استرالیا حرف میزنه که آدم دهنش آب میافته و دلش میخواد با پای پیاده بره استرالیا .....و .....
همونطور که گفتم به نظر من بیشتر بستگی به شرایط خود فرد داره که سازگار با چه محیطی باشه ...
مثلا من هم بیشتر دوست دارم برم استرالیا تا اینکه کانادا ...!!!!!!!!!
[font=Verdana]Wait Australia , I Come[/font]
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mahbube ، kia_0950 ، mhsenpc ، msar ، AliReza.Sh
واقعا همین طوره بستگی زیادی ب فردی ک قصده مهاجرت داره.....امیدوارم همه دوستان ب هدفایی ک دارن برسن ما ک هنو راه زیاد داریم تا برسیم ب اینکه تصمیم بگیریم کجا بریم!
پاسخ
تشکر کنندگان: mhsenpc ، msar
(2011-08-21 ساعت 14:58)MITA نوشته:  ممنون از اطلاعات خوب دو دوست عزیزمان
من بدقت هر دو مطلب را خواندم و از جنبه هائی خوب بودند که می تواند در تصمیم گیری موثر باشد
نظر من با توجه به صحبت های بالا در چند بند خلاصه می شود:
-1بیائید هدف از مهاجرت را بررسی کنید ببینید میخواهید کلا از ایران برید پس هر کدام را انتخاب کنید ضرر نکردید چون میخواهید تجربه زندگی خارج از کشور و گرفتن اقامت دائم اون دو تا کشور را داشته باشید
2-کانادا دارای آب و هوای سرد و یخبندان است پس کسانی که تحمل شرایط سرما رادارند این مفصد برایشان بهتر است توجه د اشته باشید که بقول دوستی که 25 سال اونجا زندگی میکند می گفت که ما در جائی زندگی می کردیم که 25 درجه زیر صفر بود اما لباس های ما نمیگذاشت ما احساس سرما کنیم....
3-گرفتن اقامت کانادا به معنای سفر به 120 کشور دنیا بدون ویزا است اطلاعی که دارم گرفتن اقامت استرالیا به معنای سفر بدون ویزا به آمریکا و انگلستان و چند کشور دیگر است
4- بحران های اقتصادی روی دو کشور فوق آسیب جدی وارد نکرده این بدلیل سرمایه گذاری روی منابع انسانوی واقتصاد مستقل اسا
5-اما من ترجیح میدهم کانادا برم چون شرایط ام برای اقامت وزندگی بهتره

گمان نمی‌کنم اگر شما «تحمل» شرایط سختی را داشته باشید به این معنی باشد که این شرایط برای شما «بهتر» است. برای مثال اگر من تحمل‌ام در برابر گرسنه ماندن از دیگران بیشتر باشد آیا به این معنی‌ست که برایم بهتر است غذا نخورم؟! Smile
گمان کنم صحیح‌اش این‌ست که دوستانی که تحمل‌شان در برابر سرمای سخت بیش‌تر است این ضعف کانادا در تصمیم‌گیری‌شان تاثیر کم‌تری دارد. در ضمن لباس زیاد پوشیدن شرایط را برابر نمی‌کند. شما در عوض پوشیدن لباس زیاد راحتی، کارایی، و انعطاف‌پذیری‌تان پایین می‌آید و مثلا هر جایی در هر شرایطی و هر زمانی نمی‌توانید بروید.

در مورد قدرت پاسپورت این دو کشور، مانند خیلی جنبه‌های دیگر، چندان فرقی با هم ندارند. استرالیایی‌ها به ۱۶۶ کشور و کانادایی‌ها به ۱۶۴ کشور بدون نیاز به ویزا می‌توانند سفر کنند:
https://www.henleyglobal.com/citizenship...strictions

بحران اقتصادی جریانش کمی متفاوت است. کانادا به دلیل وابستگی زیاد به آمریکا دچار صدمه‌ی بیشتری شد. حال آن‌که استرالیا اقتصادش بیشتر به کشورهای آسیایی، خصوصا چین، وابسته است. اگر اتفاقی برای اقتصاد آسیا بیافتد آن‌وقت این استرالیاست که صدمه‌ی بیشتری از کانادا متحمل می‌شود.

در هر صورت همان‌طور که همه‌مان توافق داریم مهم این‌ست با توجه به شرایط‌مان بهترین انتخاب را انجام دهیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، alireza_hsi ، پرسیمون ، farzad47 ، mhsenpc ، we are one ، msar
(2011-01-27 ساعت 21:46)aminas84n نوشته:  ما خوزستانی ها که به سرما عادت ندارم در کانادا واقعا اذیت میشیم
چند وقت پیش یکی از دوستانم که به کانادا مهاجرت کرده میگفت : به لحاظ کاری زیاد مشکل نداشتم ( البته تحصیلات عالیه داره ) ولی سرما مجال هر کاری را از ما گرفته !!!

قبول دارم که ما خوزستانیا اصلا نمیتونیم تو سرما زندگی کنیم حتی سرمای ایران چه برسه به کانادا اما دوست عزیز میتونم یه خاطره بگم که شاید نظرت نسبت به انتخاب آب و هوا تغییر بده

دایی من به همراه خانواده در شهر سان آنتونیو آمریکا زندگی میکردن که خیلی گرم هست و بیشتر سال باید رطوبت رو هم به علاوه اون گرما تحمل میکردن و همیشه مثل ما که این همه تو اهواز از گرما مینالیدیم مینالیدن تا اینکه رفتن لینکلن سیتی اونجا خیلی هوای سردی داره با زمستونهای طولانی اولش بازم میگفتن یخ کردیم و از این حرفا اما پس از یه مدت وقتی که دمای هواشون به 24-20 درجه میرسید میگفتن مردیم از گرما !

این رو گفتم که دوست عزیز متوجه بشه آب و هوا در درجه دوم یا شاید سوم اهمیت داشته باشه چون بدن عادت میکنه و پس از مدت کوتاهی مثل خودشون میشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، mhsenpc ، msar
هر کس باید طبق انتظاراتی که داره مهاجرت کنه. من شخصا کانادا رو برتر می دونم چون دومین کشور بزرگ دنیاست اقتصاد خوبی داره به تحصیلات بیشتر اهمیت میده با کشور های دیگه در ارتباطه تعداد ایرانی هم اوجا زیاد تره و از امن ترین کشور هاست. از دید من استرالیا بیشتر جنبهی تفریحی داره ی حالت جزیره ی تنها به حساب می آد.من کشورای زیادی از جمله این دو کشور رفتم. از 4 سالگی در scotland '' بزرگ شدم. . العان18 سال دارم ایران هستم ولی قصدم اینه که برم دانشگاه torento شرایط شغلی اونجا بهتره. از نظر من هر کس دنبال شغل و درامد درست و حسابی کانادا رو انتخاب کنهTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: shahyad ، kia_0950 ، msar
سلام دوستان. پارسال موقعیتی پیش اومد من مسافرتی به تورنتوکانادا داشتم. ازنزدیک وضعیت شهری وخیابانها را دیدم. درمجموع چندان تو دلم ننشست! دبی بمراتب اوضاع بهتری بلحاظ شهرسازی نسبت به تورنتو داره! با اطلاعاتی که از دوستانم که آنجا زندگی میکنندکسب کردم متوجه شدم آب وهوای سرد حدود 8 ماه از12 ماه سال جولان میده و واقعا اهمیت داره!(برخلاف دوستی که درتاپیک بالا فرمودندچندان مهم نیست) وکیفیت زندگی را پایین میاره. دوری از قاره اروپا را کانادا هم داره،واسترالیا هم داره. احساس میکنم شرایط استرالیا بهترباشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: پرسیمون ، mhsenpc ، msar
البته کانادا ولی چون پروسه کانادامون ریجکت شد حالا استرالیا
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، msar
هزینه های زندگی در استرالیا بسیار بالاست.قیمت اتومبیل دو برابر امریکا و کاناداست.(قابل توجه علاقه مندان به خودرو)همین طور قیمت خونه.
ورود بیش از حد مهاجران غیر قانونی به استرالیا باعث شده که کیفیت زندگی پایین بیاد.
به نظر من استرالیا جو بسیار سردی داره.مردمش بسیار آروم هستند و جنب و جوشی درشون دیده نمیشه.
در نظر بگیرید که یک هفته تعطیلی یا مرخصی پیش رو دارید.تنها جایی که میتوانید به آن سفر کنید نیوزیلند هست . زیرا استرالیا بسیار دور افتاده است و سفر به کشور های دیگه زمان زیادی میخواد(ساعت ها باید در هواپیما بنشینید).در واقع اگر به استرالیا آمدید باید قید مسافرت خارجی رو بزنید.داخل استرالیا هم که کلا مسافرت معنی نداره چون مناطق مرکزی آن بدون سکنه است و تماما بیابان هست.
همون جور که دوستان گفتن مشکل لایه ازون در استرالیاست. که روز به روز این مشکل ابعاد وسیع تری پیدا میکنه.آیا این ریسک رو قبول میکنید که هر لحظه ممکنه سرطان بگیرید؟
دوستان برخی از موضوعات بالا رو قبلا گفته بودند.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، ParsTrader ، ehsan-inventor ، نسرین 68 ، mhsenpc ، peyman1989 ، we are one ، msar
(2012-08-27 ساعت 09:59)masih sh نوشته:  هزینه های زندگی در استرالیا بسیار بالاست.قیمت اتومبیل دو برابر آمریکا و کاناداست.(قابل توجه علاقه مندان به خودرو)همین طور قیمت خونه.
ورود بیش از حد مهاجران غیر قانونی به استرالیا باعث شده که کیفیت زندگی پایین بیاد.
به نظر من استرالیا جو بسیار سردی داره.مردمش بسیار آروم هستند و جنب و جوشی درشون دیده نمیشه.
در نظر بگیرید که یک هفته تعطیلی یا مرخصی پیش رو دارید.تنها جایی که میتوانید به آن سفر کنید نیوزیلند هست . زیرا استرالیا بسیار دور افتاده است و سفر به کشور های دیگه زمان زیادی میخواد(ساعت ها باید در هواپیما بنشینید).در واقع اگر به استرالیا آمدید باید قید مسافرت خارجی رو بزنید.داخل استرالیا هم که کلا مسافرت معنی نداره چون مناطق مرکزی آن بدون سکنه است و تماما بیابان هست.
همون جور که دوستان گفتن مشکل لایه ازون در استرالیاست. که روز به روز این مشکل ابعاد وسیع تری پیدا میکنه.آیا این ریسک رو قبول میکنید که هر لحظه ممکنه سرطان بگیرید؟
دوستان برخی از موضوعات بالا رو قبلا گفته بودند.
سلام
با توجه به اینکه من الان حدود یکماه است در استرالیا هستم والبته قبل از ورود و بعد از در مورد استرالیا و کانادا و امریکا تحقیاتی کرده بودم چند مورد را بیان می کنم .
1- قیمت خودرو حدود 50% بیش تر از امریکا و کانادا است . اما قیمت خونه تا انجا که من دیدم وبا اطلاعاتی که از دامادمون که الان در کانادا در کار املاک است به دست اوردم وقیمتی که کالیفرنیا می بینم قیمت خونه اینجا از کانادا و امریکا(کالیفرنیا) به مقدار کمی پاینتر هم هست .
البته میزان در امدها در استرالیا بسیار بالاست و حقوق 100.000 $ در سال برای یک مهندس با 3 تا 4 سال سابقه کار کاملا معمولی است . در حالی که این حقوق برای همین موقعیت در کانادا و امریکا به طور معمول 60000 دلار است .
برای افرادی 10 سال و بیشتر سابقه کار دارند و به معنی واقعی کار تخصصی انجام می دهند به راحتی حقوقی بین 150.000 تا 200000 دلار دریافت می دارند.
از طرف دیگر میزان بیکاری در استرالیا به مراتب پایین تر کانادا و امریکا است و در حدود 5% است در حالی که برای امریکا و کانادا به ترتیب حدود 9% و 7% است .
و پیدا کردن کار تخصصی برای مهاجران در اینجا به مراتب از کانادا اسانتر است .
2- هر ساله از طریق کشتی و قایق حدود تعدادی افراد به استرالیا پناهنده می شوند که البته حدود 5 تا 6 هزار نفر را هرسال می پذیرد که بعید می دانم این میزان خیلی کیفیت زندگی را بخواهد کاهش دهد . الان در امریکا حدود 3 میلیون مکزیکی به شکل غیر قانونی زندگی می کنند که کیفیت زندگی با این نگاه باید در امریکا زیر صفر باشد .
3- اتفاقن شور و زندگی در استرالیا به مراتب بالاتر از کاناداست . مردم استرالیا برعکس مردم کانادا خیلی خونگرم و صمیمی هستند. و من از رفتارشون و برخوردشون بسیار راضی هستم و دوستانمون که چند سال است الان در استرالیا هستند مردم استرالیا را خونگرم تر از مردم ایران می دونند؟!!
4- در مورد مسافرت خارج رفتن شرایط کمی در کانادا بهتر است. اما این را هم در نظر بگیرید که من الان خواهرم در طول این چندین سال فقط یکبار به امریکا رفته است . اما به هر حال برای مسافرت خارجی شرایط استرالیا پایین تر است .
5- بزرگترین مشکل استرالیا همین لایه اوزون است . اما من در اینجا بسیار زیاد افرادی را میبینم که در زیر افتاب حمام افتاب می گیرند و اصلا به این مساله بی توجه هستند . اما به هر حال این مشکل هست .
از نظر من اشکالات استرالیا به شرح زیر است
1- نازک شدن لایه اوزون در بالای این کشور
2-لهجه بد مردم این کشور . به طوری که من فیلم امریکایی را خیلی راحت میفهمم اما صحبت کردن این مردم را به سختی متوجه میشوم .
3-گران بودن خودرو
نکات مثبت استرالیا
1- درامد بالاتر نسبت به کانادا
2- میزان بیکاری کمتر و پیدا کردن راحتتر کار تخصصی نسبت به کانادا (البته من هنوز در این یکماه کاری پیدا نکرده ام دیSmile
3-اب و هوای بسیار بهتر نسبت به کانادا و داشتن روزهای بیشتر برای گشت و گذار و پیک نیک و ....
4- مردمی بسیار خونگرم ومهربان که قابل مقایسه با مردم سرد کانادا نیستند
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان