کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی(نروژ فنلاند سوئد)
سلام به همه دوستانم
من مدرک کارشناسی برق الکترونیک از دانشگاه ها دولتی دارم معدلم 14.97 میخوام برای ارشد ادامه تحصیل بدم اگر
آیتلس 6.5 داشته باشم
برای پذیرش از سوئد یا فنلاند یا نروژ باید چه مدارکی علاوه بر پاسپورت و ویزا و کارت پایان خدمت اماده کنم
سوئد که پولی شده چقدر باید پول تو حساب به مدت سه ماه داشته باشم؟
و این که سوئد چقدر فاند به ارشد ها میده؟
راستی تاریخ های پذیرش این سه کشور رو برای پاییز 90 (2011) میدونید؟
لطفا اگر دوستی اطلاعات داره من را راهنمایی کند ممنون میشوم
میدونم سوئد ازپاییز 2011 پولی میشه .آیا نروژ و فنلاند هم همینطورند؟
علاوه بر سایتstuderna برای پذیرش سوئد
آیا نروژ و فنلاند هم بوسیله یک سایت پذیرش میگیرند؟
آیا سایتی سراغ دارید که در اونه رنکین دانشگاه ها بوسیله یک رشته خاص مثلا برق مخابرات آورده شده باشه؟
ممنون
یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-08-11 ساعت 22:43)majidazimi نوشته:  سلام به همه دوستانم
من مدرک کارشناسی برق الکترونیک از دانشگاه ها دولتی دارم اگر
آیتلس 6.5 داشته باشم
برای پذیرش از سوئد یا فنلاند یا نروژ باید چی کار کنم
قدم اول چیه؟
یا حق

Big Grin
سلام عزیز دل
یک سایت بهت می دم الان فکر کنم برای بهار دیگه ثبت نام می کنند . ولی از 2011 به بعد همه دانشگاههای "فری توایشن" یا بدون شهریه پولی می شن در شنگن (Scandinavian Countreis)

اینم آدرس :
www.studera.nu
البته بالای صفحه اول زبان رو باید به EN تغییر بدی .
رفتی ان شاء اله اولین نفر و جای من ماچ کن( زن / مرد ) Big Grin
SmileWinkSmileWink
(2010-08-11 ساعت 22:43)majidazimi نوشته:  سلام به همه دوستانم
من مدرک کارشناسی برق الکترونیک از دانشگاه ها دولتی دارم اگر
آیتلس 6.5 داشته باشم
برای پذیرش از سوئد یا فنلاند یا نروژ باید چی کار کنم
قدم اول چیه؟
یا حق

Big Grin
سلام عزیز دل
یک سایت بهت می دم الان فکر کنم برای بهار دیگه ثبت نام می کنند . ولی از 2011 به بعد همه دانشگاههای "فری توایشن" یا بدون شهریه پولی می شن در شنگن (Scandinavian Countreis)

اینم آدرس :
www.studera.nu
البته بالای صفحه اول زبان رو باید به EN تغییر بدی .
رفتی ان شاء اله اولین نفر و جای من ماچ کن( زن / مرد ) Big Grin
SmileWinkSmileWink
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: majidazimi ، mahsa-z ، msar
كي گفته دانشگاه هاي نروژ و فنلاند از 2011 پولي ميشه؟
نه عزيز اين خبرا نيست.فقط سوئد هست كه از 2011 پولي ميشه.فنلاندي ها هم يه خورده بحث شو مي كنن كه تا بخواد اجرا بشه يكي دوسالي طول ميكشه. نروژ كه فعلا خبري از پولي شدن نيست. در ضمن سوئد كه پولي شده از 2012 فاند هاي زيادي رو هم دارن پي ريزي مي كنن.
فنلاند و نروژ سايت جدا گانه اي نداره و بايد با دانشگاه مكاتبه كني براي مقطع ارشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahsa-z ، majidazimi ، cebit66 ، msar
سلام به همه دوستانم
من لیسانس برق الکترونیک دارم و معدلم هم بین 14 و 15 هست اگر
آیتلس 6 بگیرم
دوستی هست که بدونه حالا که سوئد شهریه میگیره آیا وام هم در اختیار دانشجو های ارشد قرارمیده و مقدارش برای هر ترم چقدره؟
راستی تاریخ های پذیرش یا همان key dates سه کشور سوئد فنلاند ونروژ برای پاییز 90 (2011) میدونید؟
علاوه بر سایتstuderna برای پذیرش سوئد آیا نروژ و فنلاند هم بوسیله یک سایت خاص پذیرش میگیرند؟ من تو اینترنت به سایت www.universityadmissions.fi برخوردم آیا این سایت قانونی پذیرش فنلاند هستش؟
و همینطور سایت www.studyinnorway.no برای نروژ آیا این سایت نیز سایت قانونی پذیرش در نروژ است؟
آیا سایتی سراغ دارید که در اونه رنکین دانشگاه های اروپا بوسیله یک رشته خاص مثلا برق آورده شده باشه؟
لطفا اگر دوستی من را راهنمایی کند ممنون میشوم
با تشکر
SmileSmileSmileWink
پاسخ
(2010-08-13 ساعت 16:30)mahsa-z نوشته:  سلام به همه دوستانم
من لیسانس برق الکترونیک دارم و معدلم هم بین 14 و 15 هست اگر
آیتلس 6 بگیرم
دوستی هست که بدونه حالا که سوئد شهریه میگیره آیا وام هم در اختیار دانشجو های ارشد قرارمیده و مقدارش برای هر ترم چقدره؟
راستی تاریخ های پذیرش یا همان key dates سه کشور سوئد فنلاند ونروژ برای پاییز 90 (2011) میدونید؟
علاوه بر سایتstuderna برای پذیرش سوئد آیا نروژ و فنلاند هم بوسیله یک سایت خاص پذیرش میگیرند؟ من تو اینترنت به سایت www.universityadmissions.fi برخوردم آیا این سایت قانونی پذیرش فنلاند هستش؟
و همینطور سایت www.studyinnorway.no برای نروژ آیا این سایت نیز سایت قانونی پذیرش در نروژ است؟
آیا سایتی سراغ دارید که در اونه رنکین دانشگاه های اروپا بوسیله یک رشته خاص مثلا برق آورده شده باشه؟
لطفا اگر دوستی من را راهنمایی کند ممنون میشوم
با تشکر
SmileSmileSmileWink

سلام.
1-بله دولت سوئد فاند هايي رو براي دانشجو ها در نظر گذاشته كه براي 2011 هنوز تصويب نشده.اما 2012 كاملا مشخص هست.بورس هاي متنوعي هست كه هنوز مشخص نيست بر چه معياري ميدن.
2-اگه منظورتون اخرين زمان براي ارسال مدارك هست كه مثله سال هاي قبل اوايل سال ميلادي هست.تو سايت هر دانشگاه نوشته.متغير هست معمولا از دانشگاه به دانشگاه.
3-اون دو تا سايتي كه گفتين فقط براي پيدا كردن رشته ها تو دانشگاه هاي فنلاند و نروژ هست و از اونها نميشه براي اپلاي كردن استفاده كرد.براي اپلاي كردن براي نروژ و فنلاند بايد از طريق دانشگاه اقدام كنين.
4-سايت كه زياده.اما سايت زير بهتره به نظر من:
topuniversities.com
www.webometrics.info
پاسخ
تشکر کنندگان: majidazimi ، msar
کسی میدونه aplication fee رو چطور باید پرداخت کرد؟
و اینکه اگر از 2012 قراره دولت سوئد فاند بده پس افرادی که پاییز 2011 پذیرش میگیرند هیچ فاندی نمیگیرند؟
پاسخ
اگه کسی میدونه کدوم یکی از کشورهای اسکاندیناوی واسه تحصیل و اقامت ایرانیها مناسب تره ممنون میشم راهنمایی کنه
در ضمن میخواستم بدونم منکه لیسانس الکترونیک هستم میتونم تو دانشگاههای اسکاندیناوی ارشد مدیریت بخونم
ممنونWink
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
(2011-01-12 ساعت 17:23)cebit66 نوشته:  اگه کسی میدونه کدوم یکی از کشورهای اسکاندیناوی واسه تحصیل و اقامت ایرانیها مناسب تره ممنون میشم راهنمایی کنه
در ضمن میخواستم بدونم منکه لیسانس الکترونیک هستم میتونم تو دانشگاههای اسکاندیناوی ارشد مدیریت بخونم
ممنونWink

دوست من ، این سوال شما کلی و کمی سلیقه ای است.

مثلا کسی با شرایط فنلاند بهتر میتوانتد خودش رو وقف دهد و دیگری با نروژ و دیگری با سوئد یا لیتوانی و یا لتونی(لاتویا) و یا باز استونی...

اگر کمی جست و جو در زمین این کشور ها انجام دهید ، یا سوالی مشخص تر بپرسید بهتر است.

بله ، شما می توانید در رشته مدیریت ادامه تحصیل دهید.

SmileSmileSmile
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
از نظر اقامت خوب نروژ بهتره.چون دوران تحصيل حساب ميشه به عنوان مدت زمان اقامت اما سوئد نه!
از نظر كار و همچنين در امد هم نروژ بهتره .اما هزينه ها هم بالاست!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2011-01-12 ساعت 23:17)hassanrouhi نوشته:  از نظر اقامت خوب نروژ بهتره.چون دوران تحصيل حساب ميشه به عنوان مدت زمان اقامت اما سوئد نه!
از نظر كار و همچنين در امد هم نروژ بهتره .اما هزينه ها هم بالاست!

سلام
تا انجا که من میدونم مدت تحصیل جزو مدت اقامت حساب نمیشه مگر اینکه بورسیه دکترا باشه و حقوق بگیره که در انصورت چون ویزای کاری بهش تعلق میگیره میتونه بعد از 3 سال اقامت دائم بگیره
سوئد با توجه به پولی شدن دانشگاههاش اصلا نمی ارزه نروژ هم خرج زندگی بالاست اگر دنبال کشوری با هزینه کم و دانشگاه مناسب هستید که اقامت هم بده الان نیوزیلند شهریه سالیانه 6000 دلاری میگیره که خیلی راحت هم اقامت میده هم برای دکترا راحت به کسانی که از این کشور با معدل مناسب مدرک گرفته اند بورسیه با حقوق خوب میده ویزا هم فعلا راحت میده فقط برای دوره فوق لیسانس باید پول به میزان کافی در یک حساب بانکی به انها نشان دهید
ولی تصمیم نهایی با خودتون است
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: asal kaaaaaa ، msar
سلام
بنده مهندس معدن با سابقه ١٠ سال فارغ التحصيل (كارشناسي) از دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم . خواهشمندم درصورت امكان براي ادامه تحصيل در مقطع ارشد و همچنين مهاجرت به كشورهاي نروژ يا سوئد راهنمايي بفرماييد . ضمنا من ٤٠ سال دارم و متاهل و داراي يك فرزند ١٠ ساله هستم .
با تشكر
پاسخ
سلام دوستان
خسته نباشید
کسی اینجا میدونه یک دندانپزشک از ایران چه جوری میتونه فنلاند پذیرش بگیره و ادامه تحصیل بده؟
پاسخ
سلام دوستان امیدوارم که خوش و خرم باشین
من الیاس تمیمی هستم 17 ساله از شیراز و در دبیرستان رشته ی علوم و معارف اسلامی درس می خوانم و معدلم 18 هست آِیلتسم را هم گرفتم با نمره ی 7 همچنین اندکی هم فنلاندی فرانسوی سوئدی ترکی و نروژی و آلمانی بلد هستم و عربی هم فول هستم می خواستم از کشور مهاجرت کنم و رشته ی حقوق را در دانشگاه بخوانم آیا این امکان وجود دارد که در دانشگاه های اسکاندیناوی رشته ی حقوق قبول بشوم و در آنجا کار کنم؟
به نظر شما کدام کشورها از نظر اقتصادی و رفاهی و امنیتی و ... برای من می تواند مناسب باشد و اقامت در آنجا راحت باشد؟ راستی بنده یک عمه در فنلاند و یک خاله در نروژ نیز دارم.
اگر می شود راحت ترین راهه برای اقامت دائم را هم توضیح دهید.
پیشاپیش از زحمات و همکاری شما متشکرم
پاسخ
سلام
من یک سوال دارم
دوستان کسی هست بدونه دانشگاه های اسکاندیناوی بویژه نروژ رشته شهرسازی
در مقطع دکتری دانشجو می گیرد یا نه؟!!
پاسخ
سلام دوستان
ترا خدا هرکسی میتونه راهنمائی کنه چون اینجا نمیذارن من درس بخونم و ادامه تحصیل بدم.
کسی میدونه واسه ادامه تحصیل در مقطع دکتری علوم سیاسی تو کشور نروژ چکار باید کرد؟
دوستان گلم از همتون ممنونیت دارم چه کمک کنید و چه اطلاعی نداشته باشید.
با ارزوی موفقیت برای تمام بچه های این فروم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان