کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
طریقه فرستادن ارز (پول) از ایران به آمریکا و یا بالعکس
ولش کن شاید روزه بوده حوصله نداشته :دی
من به دل نمیگیرم
ممنونم از شما که آدرسو دادی
میگم شما تو سامان کار میکنی؟؟؟
من مشهدم رام دوره بیخیال داداشی
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، online27H ، taherifar
(2010-08-15 ساعت 00:37)@Š!M نوشته:  
(2010-08-14 ساعت 23:36)mh_hshk نوشته:  شخصا اینجانب از طریق بانک سامان و با افتتاح حساب ارزی برای عموم تو سیتی بانک کشور دوست و همسایه! ایالات متحده مرگ بر امریکا! پول ارسال کردم. فقط و فقط سوئیفت کد شعبه مورد نظر را گرفتم

من که برعکسش رو امتحان کردم نشد.یعنی از خارج از ایران میخواستم پول بفرستم به ایران.......ازم سوئیفت و کد ای بن و حتی ادرس پستی بانک توی ایران رو خواستن و گفتن هیچ مشکلی نیست این انتقال انجام میشه اما بعد از یه هفته پاسخ دادن امکان ارسال پول به این حساب نیست البته از انگلیس اقدام کرده بودم

شیما خانم حق با شماست.طبق تحقیقاتی که به سبک کارآگاه علوی خودمون! ( البته دست تنها و بدون آسپیران دودکار ) انجام دادم، متاسفانه!!!!! نه از ایران میشه برای بانک های ابلیس خبیث انگلیس! ( کل ایالت پادشاهی!) و چند تا از کشورهای جهان!!!! ( فکر کنم غیر از روسیه و چین و کره های شمالی و جنوبی و مالزی و اندونزی ) نمیشه از طریق سوئیفت پول ارسال یا دریافت کرد. (خدا باعث و بانی هاشو لعنت کنه!!!! بلند بگید ایشالا!!!!!!)
خدا خواهی بوده که من تونستم پول ارسال کنم!
در پایان هم از ادمین خوب و مهربان و مدیران بزرگوار سایت عاجزانه تقاضا دارم این پست ما را پاک نکید.
ملالی نیست جز دوری شما عزیزان!
و السلام علیکم و رحمته الله و برکاته
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، online27H ، یه مهاجر ، frozen mind ، پرستو ، royalfalcon ، MPU ، taherifar
پس یعنی به غیر از این چند کشوری که گفتین از بقیه کشورای اروپائی میشه ارسال و دریافت کرد؟ چون من الان از طریق صرافی ها دارم انتقال میدم که با اوضاع نابسامان کلی ضرر میکنم و اینا هم هی کارمزدشون رو بالا پائین میبرن........من چون یه بار از انگلیس امتحان کرده بودم و نشد کلا بی خیال شدم....البته برای انتقال پول از سوئد من با سفارت ایران صحبت کردم و اونا هم به من باز صرافی ها رو پیشنهاد دادن! یعنی اطلاع نداشتن که از طریق بانکها میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، Amirreza ، taherifar
من هم چند وقت پیش که یک مقداری پول خواستم بفرستم اروپا (فرانسه) فقط دو راه بهم معرفی کردند:
1- صرافی 2 ارسال با کد سوییفت از بانک های کشور (نه همه آنها).
اولیش فکر کنم حدود 50 تا 100 تومن هزینه داره، دومی هم همین حدودا، شاید نزدیک به 150 تومن هم بشه بعضی وقتا! (طبق گفته کارمندان یک بانک دولتی)
تازه اطمینان 100% هم نمی دادند که پول به مقصد برسه! (قصد من ارسال پول از شعبه بانک دولتی در تهران به شعبه همون بانک در پاریس بود! نه حتا به یک بانک غیر ایرانی)
ختی خود کارمندان بانک هم صرافی رو توصیه می کردند! غیر از این دو راه راه دیگه ای متصور نیست! مگر اینکه با پست بفرستی! یا خود فرد ورداره ببره!

بد نیست یک تجربه جالب براتون بگم: خانم من چند وقت پبش برای ویزای فرانسه درخواست داد، گفتند که 6 (یا 8 یادم نیست) هزار یورو باید ارسال کنید بانکی در فرانسه، گواهی اون رو بگذارید جزو مدارک بعد درخواست ویزا بدید! خودشون هم بانک دولتی ... رو معرفی کردند که در پاریس شعبه داره،
ما هم فرستادیم پول رو، به این شکل که یک حساب ریالی با موجودی حداقل معادل 10هزار یورو معرفی کردیم و تفویض اختیار برداشت به حد لازم برای رساندن 6 هزار یورو به پاریس! (هر چند وقت یک بار که چک می کردم مقادیری برداشت می شد.) بعد از 10 روز اطلاع دادند که پول رسیده پاریس (با همون کد سوییفت ارسالش کردند به شعبه خودشون در پاریس). اما سفارت فرانسه ویزا نداد...! رفتیم بانک گفتیم پول رو میخواهیم برگردونیم، گفتند نمیشه باید شخصا برید پاریس خودتون تحویل بگیرید. چون حواله فقط به نام شماست!!! گفتیم که ویزا ندادند؟ گفتند ما نمیتونیم اینجا کاری کنیم!!
رفتیم امور ین الملل بانک و مدیریت مرکزی ... همه گفتند نمیشه! یک بنده خدایی هم بود اونجا گفت زنگ بزنید شعبه پاریس..
زنگ زدیم شعبه پاریس اشون، از اون طرف گفت: بیخود کرده (البته من س.ا.ن س. ور کردم اصل کلمه اش رو) که گفته نمیشه! برید همون شعبه بگید فلان فرم رو بهتون بدند ارسال کنند اینجا، 3 -4 روزه پول تو حساب شماست!!!
و واقعا 3-4 روزه پول بازگشت به مام میهن!

سردرگمی نظام بانکی ما رو ببینید!!

حالا بماند که خواب خوش برداشت از ATMهای ایران از حساب های MASTER و VISA رو دارند!
پاسخ
سرکار شیما خانم جز اون 8-9 کشوری که گفتم و چند کشور دوست و همسایه ی آفریقایی ! به هیچ کجا نمیشه پول ارسال کرد!!!!!!!!!!!!! کارمندان محترم سفارت هم میدونن که نمیشه ولی چرا نگفتند را من نمیدونم!

(2010-08-17 ساعت 12:43)@Š!M نوشته:  پس یعنی به غیر از این چند کشوری که گفتین از بقیه کشورای اروپائی میشه ارسال و دریافت کرد؟ چون من الان از طریق صرافی ها دارم انتقال میدم که با اوضاع نابسامان کلی ضرر میکنم و اینا هم هی کارمزدشون رو بالا پائین میبرن........من چون یه بار از انگلیس امتحان کرده بودم و نشد کلا بی خیال شدم....البته برای انتقال پول از سوئد من با سفارت ایران صحبت کردم و اونا هم به من باز صرافی ها رو پیشنهاد دادن! یعنی اطلاع نداشتن که از طریق بانکها میشه؟

عرض بنده هم همین بود مدیر جان! اینجا روی هیچ چیزی نمیشه حساب باز کرد! تا دیروز یکی از بانک ها ویزا و مستر کارت با ارز دلار باز میکرده امروز کلا جمعش کرده! ماشالا از این خبرا زیاده به لطف دوستان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(2010-08-17 ساعت 13:59)User نوشته:  من هم چند وقت پیش که یک مقداری پول خواستم بفرستم اروپا (فرانسه) فقط دو راه بهم معرفی کردند:
1- صرافی 2 ارسال با کد سوییفت از بانک های کشور (نه همه آنها).
اولیش فکر کنم حدود 50 تا 100 تومن هزینه داره، دومی هم همین حدودا، شاید نزدیک به 150 تومن هم بشه بعضی وقتا! (طبق گفته کارمندان یک بانک دولتی)
تازه اطمینان 100% هم نمی دادند که پول به مقصد برسه! (قصد من ارسال پول از شعبه بانک دولتی در تهران به شعبه همون بانک در پاریس بود! نه حتا به یک بانک غیر ایرانی)
ختی خود کارمندان بانک هم صرافی رو توصیه می کردند! غیر از این دو راه راه دیگه ای متصور نیست! مگر اینکه با پست بفرستی! یا خود فرد ورداره ببره!

بد نیست یک تجربه جالب براتون بگم: خانم من چند وقت پبش برای ویزای فرانسه درخواست داد، گفتند که 6 (یا 8 یادم نیست) هزار یورو باید ارسال کنید بانکی در فرانسه، گواهی اون رو بگذارید جزو مدارک بعد درخواست ویزا بدید! خودشون هم بانک دولتی ... رو معرفی کردند که در پاریس شعبه داره،
ما هم فرستادیم پول رو، به این شکل که یک حساب ریالی با موجودی حداقل معادل 10هزار یورو معرفی کردیم و تفویض اختیار برداشت به حد لازم برای رساندن 6 هزار یورو به پاریس! (هر چند وقت یک بار که چک می کردم مقادیری برداشت می شد.) بعد از 10 روز اطلاع دادند که پول رسیده پاریس (با همون کد سوییفت ارسالش کردند به شعبه خودشون در پاریس). اما سفارت فرانسه ویزا نداد...! رفتیم بانک گفتیم پول رو میخواهیم برگردونیم، گفتند نمیشه باید شخصا برید پاریس خودتون تحویل بگیرید. چون حواله فقط به نام شماست!!! گفتیم که ویزا ندادند؟ گفتند ما نمیتونیم اینجا کاری کنیم!!
رفتیم امور ین الملل بانک و مدیریت مرکزی ... همه گفتند نمیشه! یک بنده خدایی هم بود اونجا گفت زنگ بزنید شعبه پاریس..
زنگ زدیم شعبه پاریس اشون، از اون طرف گفت: بیخود کرده (البته من س.ا.ن س. ور کردم اصل کلمه اش رو) که گفته نمیشه! برید همون شعبه بگید فلان فرم رو بهتون بدند ارسال کنند اینجا، 3 -4 روزه پول تو حساب شماست!!!
و واقعا 3-4 روزه پول بازگشت به مام میهن!

سردرگمی نظام بانکی ما رو ببینید!!

حالا بماند که خواب خوش برداشت از ATMهای ایران از حساب های MASTER و VISA رو دارند!
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، online27H ، User ، taherifar
(2010-08-17 ساعت 15:15)mh_hshk نوشته:  سرکار شیما خانم جز اون 8-9 کشوری که گفتم و چند کشور دوست و همسایه ی آفریقایی ! به هیچ کجا نمیشه پول ارسال کرد!!!!!!!!!!!!! کارمندان محترم سفارت هم میدونن که نمیشه ولی چرا نگفتند را من نمیدونم!

اره کشورای دوست و همسایه رو که میدونم مشکلی نیستBig Grin .بدبختی به کار ما نمیاد.کارمندای سفارت هم خب برای همین چیزی نگفتن چون سوئد که جز اون کشورای دوست بحساب نمیاد.....برای منم جالب بود تونستین به امریکا پول ارسال کنین واقعا در حد معجزه ست این موضوعWink
پاسخ
تشکر کنندگان: online27H ، zara man ، mh_hshk ، taherifar
اگر هم بانکی از ایران به امریکا پول ارسال کنه به نظر من ریسک داره، احتمال بلوکه شدن حساب در اونور آب زیاد هست. با توجه به تحریم ها ارسال و دریافت پول روز به روز سخت تر میشه. من پارسال رفتم بانک HSBC تو هند حساب باز کردم که پول بفرستم ایران و تاکید داشتم که هدف من از باز کردن حساب فرستادن پول به ایران هست و اونها هم گفتن مشکلی نیست. حساب باز شد و ما هم یک هفته بعد پول حواله کردیم و لی نرسید ایران بعد از چند روز پی گیری گفتن طبق قانونی که چند روز پیش آمده دیگه امکان ارسال پول به ایران نیست، متاسفیم.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، seravin ، یه مهاجر ، mh_hshk ، hamed_gh ، laili ، Hossein81 ، پرستو ، afshinghwink ، taherifar
دوستان طبق پیگیری جدیدی که واسه حواله ارزی انجام دادم بانکهای ایرانی به هیچعنوان قادر به اینکار نیستن حتی بانکهای خصوصی ولی بانک سامان یه شرکتی به نام شرکت صرافی سامان تاسیس کرده که از طریق دوبی حواله رو انجام میده و یه هفته هم زمان کاریشه و البته شبیه کار صرافی هارو انجام میده و 50 دلار هم کارمزد داره واسه هر مبلغی.(1500 تا به بالا)
شما باید مشخصات یه حساب و کد سوئیفت رو بهشون ارائه کنین همین.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، frozen mind ، homeless ، mh_hshk ، hamed_gh ، parviz ، afshinghwink ، taherifar ، ed2008
من يه سوال بي ربط دارم!!!

ميشه بگين اين پول‌هايي که ميخواين بفرستين، کجاست که منم برم يه کمش رو براي خودم بفرستم!
Big GrinBig GrinBig GrinWink
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، MPU ، taherifar
سلام به همه
حسین جان بانک سامان سیستم سوئیفتش همیشه برقرار بوده ، الآنم هست فقط یک سری از کشور ها از لیست حذف شدن، اگر مدیران اجازه بدن و اشکال نباشه من لیستشو از بانک گرفتم،اسکن میکنم و میگزارم برای همه.علاوه بر سوئیفت مستقیم با از یک روشی استفاده میکنه به نام NOSTRO که به یک حساب تو بانک مقصد واریز میشه . متاسفانه ایالات متحده دیگه در لیست هیچکدام از روش های سوئیفت قرار نداره،البته یک نکته مهم هم وجود داره ! اینکه کلی تعهد و بند و بساط داره فرستادن از طریق سوئیفت داره،احتمال برگشت خوردن هم خیلی خیلی زیاده.

(2010-08-25 ساعت 10:52)Hossein81 نوشته:  دوستان طبق پیگیری جدیدی که واسه حواله ارزی انجام دادم بانکهای ایرانی به هیچعنوان قادر به اینکار نیستن حتی بانکهای خصوصی ولی بانک سامان یه شرکتی به نام شرکت صرافی سامان تاسیس کرده که از طریق دوبی حواله رو انجام میده و یه هفته هم زمان کاریشه و البته شبیه کار صرافی هارو انجام میده و 50 دلار هم کارمزد داره واسه هر مبلغی.(1500 تا به بالا)
شما باید مشخصات یه حساب و کد سوئیفت رو بهشون ارائه کنین همین.

پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، Hossein81 ، taherifar
سلامBig Grin
این تاپیک هم باحاله هم عجیب . حالا که 5-6 از آخرین ماه گذشته ماشاالله همه چی حتما کن فیکن شده . کسی خبر جدیدی داره ؟؟با وجود همه صحبتها میشه پول زبون بسته را بیاریم امریکا که لا اقل یه چند وقت استرس کمتر داشته باشیم ؟؟ Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2011-02-04 ساعت 23:27)shahrzad_a نوشته:  سلامBig Grin
این تاپیک هم باحاله هم عجیب . حالا که 5-6 از آخرین ماه گذشته ماشاالله همه چی حتما کن فیکن شده . کسی خبر جدیدی داره ؟؟با وجود همه صحبتها میشه پول زبون بسته را بیاریم امریکا که لا اقل یه چند وقت استرس کمتر داشته باشیم ؟؟ Sad

هر چقدر بیشتر بتونید با خودتون پول بیارید خیالتون راحت تره و دردسر ها و هزینه های حواله از طریق صرافی ها که کلی زمان بر هم هست ندارید
2010
------------------------------
آموخته ام ... که زندگي دشوار است، اما من از او سخت ترم
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، MPU ، batis2010 ، taherifar
(2011-02-05 ساعت 06:45)aadine نوشته:  
(2011-02-04 ساعت 23:27)shahrzad_a نوشته:  سلامBig Grin

هر چقدر بیشتر بتونید با خودتون پول بیارید خیالتون راحت تره و دردسر ها و هزینه های حواله از طریق صرافی ها که کلی زمان بر هم هست ندارید
آخه تا میشد آوردم اما تموم شد Big Grin حالا چی کار کنم؟ اونایی که ایران درآمد دارن چی میشن ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، batis2010 ، taherifar
سلام
كسي از دوستان راهي براي ارسال پول به آمريكا پيدا نكرده؟چون شنيدم جديدا فرودگاه ايران گير ميدن و از طرفي بردن مبلغ بالاي 10000 دلار بصورت نقد ريسك داره .. اگر صرافي مطمئني دوستان سرغ دارند كه اين كار را انجام دهند و در قبال دريافت دلار با كارمزد معقولي اين كار را انجام دهند(نه اينكه اول دلار را به خرند و بعد براي حواله به نرخ روز دوباره برامان حواله كنند) ممنون ميشم معرفي كنند
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، batis2010 ، ronmony ، taherifar
dostan kasi sarafi motmaen nemishnase be man suggest kona
man mikham ye meghdar pol befrestam iran az usa

mamnoon

دوستان کسی صرافی مطمئن نمیشناسه به من پیشنهاد کنه؟
من می خوام یه مقدار پول بفرستم ایران از آمریکا

ممنون

دوست عزیز لطفا قوانین فارسی نویسی را رعایت کنید.
ناظم
پاسخ
تشکر کنندگان: amir1345 ، batis2010 ، ronmony ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان