کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا کارت پایان خدمت کسانی که از سپاه صادر شده مشکلزاست؟
از همه دوستانی که این مطلب رو میخونن (مخصوصا آقایون) درخواست میکنم به این سوال جواب بدن و اوندسته ای که پروسه گرین کارت رو گذروندن لطفا تجربه شونو اشتراک بزارن. و اون دسته ایی که مثل من تجربه نکردن نظرشخصیشونو اینجا بیان کنن و اما سوال:
آیا گذراندن و انجام خدمت سربازیه اجباری برای افرادی که خدمتشون در سپاه بوده مشکلی ایجاد میکنه؟ و اونایی که برای مصاحبه رفتن در این باره چی ازشون پرسیدن؟
بین دوستان کسی رو داشتیم که با داشتن این شرایط بهش ویزا بدن.؟
این نیز بگذرد...
تشکر کنندگان:
من خدمتم رو تو سپاه گذروندم. تو فرم ها نوشتم که سابقه خدمت دارم، رسته و درجه خودمو هم نوشتم. اما هیچ کجا تو فرم ها ننوشته بود که تو ارتش خدمت کردی یا تو سپاه. تو مصاحبه هم از من سوالی در مورد خدمت از من نکردن و همه چیز به خیر و خوشی تموم شد.
به نظر من خدمت کردن تو سپاه اصلاً جای نگرانی نیست.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
نه . اصلا سفارت از ایرانی ها نمیپرسه که خدمت رفتید یا نه.البته خدمت اجباری ربطی نداره کجا بودی شما هم از الان به فکر کارهای سفارتت و بلیط آمریکا باشWink
تشکر کنندگان:
در فرم هایی که پر می کنید و می فرستید ( سری اول و دوم ) می خواهند جدول مربوط به خدمت سربازی را اگه رفته اید، پر کنید ولی نمی پرسند کدوم ارگان رفته اید؟ ولی گویا از آخرین سری از برنده ها که رفته اند، ترجمه کارت پایان خدمت را خواسته اند. که ترجمه آن ( خدمت در سپاه ) به انگلیسی میشه: NATIONAL EMBLEM ISLAMIC REVOLUTIONARY GUARDS CORPS که دارلترجمه خیلی گنده اون بالا می نویسد.Sad
از طرفی در فرم هاشون چیزی ننوشته که از ایرونی ها کارت پایان خدمت نمی خواهند. پس این اختیار را دارند که جزو مدارک در خواست کنند. البته ما هنوز برای مصاحبه نرفته ایم، ولی بعدا" میگیم چه اثری می گذارد. امیدوارم + باشهRolleyes
hope for the best, except the worst
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان عزیز کارت پایان خدمت رو ترجمه کنیم ببریم یا لازم نیست ؟
تشکر کنندگان:
اصلا از ایرانی ها کارت پایان خدمت نمی خوان
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010
نامه مربوط به Affidavit of S:می 2010
نامه مربوط به DS230 :جولای 2010
نامه وقت سفارت: Dec 2010
مصاحبه: 24 JAN 2011
دریافت ویزا: 25 JAN
گرفتن پاکت پستی: 27 JAN
ورود به آمریکا:؟
تشکر کنندگان:
دوست من اصلا" فکرشم نکن کارت پایان خدمت نیاز نیست ولی اگر دوست داری اینکار رو انجام بده فقط اگر افسر ازتون خواست نشان بدید خودسرانه اینکار رو نکنید.
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام
من نمیدونم شما دوستانی که پاسخ دادید مصاحبه رفتید یا نه و اگر نه چرا جواب سوال دیگران رو میدید و اونم متاسفانه به اشتباه!!!!

خدمت همه دوستان عرض کنم که کارت پایان خدمت ضروریه و ترجمه اش رو هم باید به همراه داشته باشید ضمن اینکه میپرسند آیا در سپاه خدمت کردید یا نه/ ضمن اینکه ترجمه رو هم از ما گرفتند.

در مورد ما حتی از من هم سوال کردند که همسرت در سپاه خدمت کرده یا نه.
دوستان عزیز خواهشا اگر از چیزی اطلاع نداریم بهتره که پاسخ ندیم .
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان: zohreh36
shadow_1352 نوشته: دوستان عزیز سلام
من نمیدونم شما دوستانی که پاسخ دادید مصاحبه رفتید یا نه و اگر نه چرا جواب سوال دیگران رو میدید و اونم متاسفانه به اشتباه!!!!

خدمت همه دوستان عرض کنم که کارت پایان خدمت ضروریه و ترجمه اش رو هم باید به همراه داشته باشید ضمن اینکه میپرسند آیا در سپاه خدمت کردید یا نه/ ضمن اینکه ترجمه رو هم از ما گرفتند.

سلام
رزا خانم یعنی اگه سپاه بوده باشه ممکنه اذیت کنن و یا ویزا ندن؟
آیا از همه می پرسیدن که سپاه بوده یا نه؟
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
تشکر کنندگان:
shadow_1352 نوشته: دوستان عزیز سلام

با سلام
پرسش افسر از شما کاملا"تصادفی بوده افسر هر سوالی دوست داشته باشه میتونه بپرسه چند تا از دوستان صمیمی بنده بدون اینکه حتی یک سوال درباره خدمت ازشون بپرسن مصاحبشون تمام شد.خود من هم که در چند سفارتخانه اروپایی که فرقی با سفارت آمریکا نمیکنه مصاحبه داشتم اما از اتباع ایرانی کارت پایان خدمت نمیخواهند مگر در موارد خاص که 1 به 1000هست.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ،نظر من هم اینست که از همه یکجور سوال نمیکنند و همه چی بستگی به کنسول مصاحبه کننده دارد ،ما ترجمه کارت و اصل کارت پایان خدمت همسرم همراهمان بود ولی اصلا نه تنها هیچ سوالی درباره خدمت از همسرم نشد حتی ترجمه کارت را هم نخواستند!
تشکر کنندگان:
با سلام از من هم در مصاحبه پرسيدن در رابطه با سربازى و چند نفر هم ميشناسم كه ازشون در رابطه با سربازى در سپاه ازشون سوال شده. چون امريكا سپاه پاسدارن را يك گروه تروريستى اعلام كرده خيلى حساس هستن روى افرادى كه سر بازى را در سپاه گذراندن . و من خيلى مورد در اين رابطه سراغ دارم كه گرفتن ويزاشون به خاطر اين موضوع با مشكل برخورد كرده
تشکر کنندگان:
Matrix عزیز اول از همه اینو بگم که خداییش همه چی اونجا بسته به شانس و کنسولی کهمصاحبه میکنه داره و اینی که من گفتم مبنی بر ندادن ویزا نیست اما نسبت به کسانیکه در سپاه خدمت کردند حساسیت بیشتری نشون میدن و شاید که اف بی آی چک خیلی محکمی براشون درنظر بگیرن اما دلیل بر ندادن ویزا نیست
انشاا... که مشکلی پیش نمیاد و موفق میشی
تشکر کنندگان: matrix
shadow_1352 نوشته: ... اما نسبت به کسانیکه در سپاه خدمت کردند حساسیت بیشتری نشون میدن و شاید که اف بی آی چک خیلی محکمی براشون درنظر بگیرن اما دلیل بر ندادن ویزا نیست

کاملاً با این مساله مخالفم. اونا می دونن که سربازی تو ایران اجباریه و کسی به میل خودش اونجا نمی‌ره. خیلی ها از جمله خود من سربازی تو سپاه بودیم و نه تنها مشکلی برامون پیش نیومده بلکه از خیلی ها هم سریع تر کلیرنس گرفتیم.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان: matrix
آقای صمد گفته شما متین / من نگفتم مشکل اساسیه عرض کردم حساسیت نشون میدن و اینو من به کرات در نزدیک و دور از دوستان شنیدم و دیدم. حتی یکی از دوستانم که دعوتنامه داشت که بره پدرش رو
بعد از 25 سال ببینه فقط و فقط بدلیل اینکه همسرش در سپاه بوده و دوست نادان من بی اهمیت به این مسئله مدارک برده بوده با ویزاشون مخالفت کردند. اونها 2 خواهر بودند با یک دعوتنامه. به خواهر دیگه گفتن شما مشکلی نداری و به شما ویزا میدیم ولی باید دعوتنامه دیگه ای بیاری که منفرد باشه.
من عذر میخوام ولی فکر میکنم ما اینجا تجربیات رو مطرح میکنیم موافقت و مخالفت ما تاثیری در سیستم نداره. با مطرح شدن خیلی از گفته ها دیدمون بازتر میشه که انشاا... بتونیم مراحل رو راحتتر پشت سر بزاریم.
خود من با بیشترین اطلاعاتی که از این سایت گرفتم کارامو راحتتر راست و ریست کردم.Wink
ضمنا از زحماتتون ممنون و درپناه حضرت دوست
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان