کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
نقل قول:
(2010-09-08 ساعت 16:43)amir416 نوشته:  بچه ها سلام.من یک خبر خوب براتون دارم و اون اینکه من تا حدی می دونم چیکار باید کرد.راستش wushu جان مدارک را باید اول بهNVCفرستاد.بعد اونها خودشون وقت مصاحبه میدن.البته اگه کیست قبول شه.میگن مصاحبش چیز خاصی نیست.و اینکه اگر کسی زبانش خوبه می تونه بره به سایتwww.USCIS.comو اونجا در قسمتImmigrant Visasو زیر شاخهEB1همه اطلاعات مربوطه رو بخونه.راجع به o1 هم چیزی نمیدونم!D:
قیمت وکیلشم گرونه وحول و حوش 30 ملیون و ایناست.البته میگن جدیدا داره دست زیاد میشه واسه اینکار.از اینور اونور شنیدم 5 ملیونیشم داره میاد به بازارD:
رفیق نوکرتم دمت خیلی خیلی گرم

خوب سوالامو می پرسم
1- NVC چیه؟
2- می دونی چه شرایطی می خواد؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، Tomas ، msar
سلام wushu جان.خواهش می کنم.به هر حال همه ما اینجاییم تا به هم کمک کنیم...
NVCمخففNational Visa Center هست.این جاییه که به شما approval میده.بعد از اینکه داد تقریباُ 5-6 ماه بعد وقت مصاحبه میدن که میگن یه جورایی فرمالیتست.
ببین حتماُ لازم نیست که مدال جهانی و اینا داشته باشی،فقط کافیه در سطح ملی باشی.چون این قانون میگه به کسایی ویزا میده که جزء 10% برتر رشته ورزشی یا هنری یا علمی باشند.آنهم در کشور خودشون،کاری با بقیه دنیا نداره.پس با این حساب می مونه حکمهای قهرمانی و بریده جراید ویا گواهی از فدراسیون مبنی بر چند دوره حضور در تیم ملی.البته اگه در سطح جهانی هم داشته باشی که چه بهتر.
اینکه مدارک رو دقیقاُ به کدوم دپارتمان و اینا بفرستی هم همش در اون سایت که بهت گفتم هست.
چاکریم
Malcolm X:I have a dream
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، m.m.a ، Tomas ، mammad sanda ، آلیس-1980 ، msar ، jsmlz
rasty oun site .org hast na .comBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
نقل قول:
(2010-09-09 ساعت 13:19)amir416 نوشته:  سلام wushu جان.خواهش می کنم.به هر حال همه ما اینجاییم تا به هم کمک کنیم...
NVCمخففNational Visa Center هست.این جاییه که به شما approval میده.بعد از اینکه داد تقریباُ 5-6 ماه بعد وقت مصاحبه میدن که میگن یه جورایی فرمالیتست.
ببین حتماُ لازم نیست که مدال جهانی و اینا داشته باشی،فقط کافیه در سطح ملی باشی.چون این قانون میگه به کسایی ویزا میده که جزء 10% برتر رشته ورزشی یا هنری یا علمی باشند.آنهم در کشور خودشون،کاری با بقیه دنیا نداره.پس با این حساب می مونه حکمهای قهرمانی و بریده جراید ویا گواهی از فدراسیون مبنی بر چند دوره حضور در تیم ملی.البته اگه در سطح جهانی هم داشته باشی که چه بهتر.
اینکه مدارک رو دقیقاُ به کدوم دپارتمان و اینا بفرستی هم همش در اون سایت که بهت گفتم هست.
چاکریم
دوست عزیز واقعا ممنون خیلی به این اطلاعات نیاز داشتم حالا میشه لطف کنی بگی این NVC رو کجا باید گیر بیارم برم سفارت ؟؟؟؟یا آدرسی ازش به من میدی ؟
راستش توی این سایت رفتم ولی چیزی به نام Immigrant Visas پیدا نکردم
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
این هم لینک مستقیم به nvc

اینجا کلیک کنید
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، Tomas ، آلیس-1980 ، msar ، amin_j
[سلام دوست عزیز.به نظر من بهترین کار اینه که همهءسایت رو با دقت بخونید.چیزی که مطمئنم اینه که شما باید مدارک رو به NVC بفرستین.ولی چندو چونش رو نمیدونم.احتمالا توی سایت نوشته که چطوری بفرستین.نهایتا میشه با ایمیل ازشون پرسید.ولی میدونم که تا approved نشین به شما وقت مصاحبه نمیدن.اگر هم برین سفارت بعید می دونم جواب درست و درمونی بهتون بدن.ولی میدونم که اگر به دفتر NVC در تگزاس ارسال کنین هم احتمال قبولیتون بیشتره هم زودتر به پروندتون رسیدگی میکنن.
چاکریم
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، nousai ، mammad sanda ، آلیس-1980 ، msar
http://www.uscis.gov/files/nativedocuments/M-618.pdf
سلام دوست عزیز.الان بالاخره فهمیدم باید از کجا شروع کرد.لینکی که در بالا میبینی مربوط به سایت USCIS.GOVهست.اگر روش کلیک کنی یک صفحه باز میشه که زیرش 3تا لینک دانلود با فرمت PDFهست.اولی فرم I-140هست که مهمترین و اولین گام برای ارسال مدارک هست.در این فرم اولین گزینهAn alien of extraordinary ability هست که باید حتما تیک بزنی.یادت باشه که EB1در حقیقت زیر شاخهء Alien workersهست که از طریق Exraordinary ability بهشونPermanent residenceمیدن.پس دنبال چیزی با نام مستقیم EB1 نباش.
در ضمن یک نکتهء مهم اینه که این فرم از طرف تو باید پر بشه نه بوسیلهء تو.البته این چیزیه که اینا میگن.نمیدونم صحت و سقمش چطوریه!کلاُ به این کار E-filing میگن که درحقیقت همون نامه نگاریه اینترنتیه.در فرم دوم مدارک مورد نیاز برای EB1تمام و کمال ذکر شده که اسمش هست Instruction for form I-140.این رو هم دانلود کن و کاملاُ دقیق و مو به مو بخون و مدارک رو جمع و جور کن و به فایلت Attach کن.
فرم سوم چگونگی دریافت ایمیل یا sms و اینا از USCIS هست که میگه اگه اونا یعنی USCISقبولت کنه یا ردت کنه یا مدارک بیشتر بخواد بهت میگه.یادت باشه که USCIS,3تا دفتر داره که بهتره به دفتر تگزاس بفرستس که همونLewisville میشه.
من در بخش قبل یک اشتباهی کردم که گفتم مدارک رو باید به NVCفرستاد.در حالیکه باید به اینجا فرستاد،اگه قبولت کنن خودشون میفرستن NVC که برات وقت مصاحبه تعیین کنن.
چاکریم
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، Tomas ، ravak ، Dana1 ، musicsadaf ، nousai ، Hamid_110 ، آلیس-1980 ، msar ، victor2016 ، amin_j
نقل قول:
(2010-09-10 ساعت 18:22)amir416 نوشته:  http://www.uscis.gov/files/nativedocuments/M-618.pdf
سلام دوست عزیز.الان بالاخره فهمیدم باید از کجا شروع کرد.لینکی که در بالا میبینی مربوط به سایت USCIS.GOVهست.اگر روش کلیک کنی یک صفحه باز میشه که زیرش 3تا لینک دانلود با فرمت PDFهست.اولی فرم I-140هست که مهمترین و اولین گام برای ارسال مدارک هست.در این فرم اولین گزینهAn alien of extraordinary ability هست که باید حتما تیک بزنی.یادت باشه که EB1در حقیقت زیر شاخهء Alien workersهست که از طریق Exraordinary ability بهشونPermanent residenceمیدن.پس دنبال چیزی با نام مستقیم EB1 نباش.
در ضمن یک نکتهء مهم اینه که این فرم از طرف تو باید پر بشه نه بوسیلهء تو.البته این چیزیه که اینا میگن.نمیدونم صحت و سقمش چطوریه!کلاُ به این کار E-filing میگن که درحقیقت همون نامه نگاریه اینترنتیه.در فرم دوم مدارک مورد نیاز برای EB1تمام و کمال ذکر شده که اسمش هست Instruction for form I-140.این رو هم دانلود کن و کاملاُ دقیق و مو به مو بخون و مدارک رو جمع و جور کن و به فایلت Attach کن.
فرم سوم چگونگی دریافت ایمیل یا sms و اینا از USCIS هست که میگه اگه اونا یعنی USCISقبولت کنه یا ردت کنه یا مدارک بیشتر بخواد بهت میگه.یادت باشه که USCIS,3تا دفتر داره که بهتره به دفتر تگزاس بفرستس که همونLewisville میشه.
من در بخش قبل یک اشتباهی کردم که گفتم مدارک رو باید به NVCفرستاد.در حالیکه باید به اینجا فرستاد،اگه قبولت کنن خودشون میفرستن NVC که برات وقت مصاحبه تعیین کنن.
چاکریم

دوست عزیز خیلی خلیی ممون ولی میشه در این مورد بیشتر توضیح بدی
در ضمن یک نکتهء مهم اینه که این فرم از طرف تو باید پر بشه نه بوسیلهء تو
پاسخ
سلام دوست عزیز.راستش من خودم هم نمیدونم منظورش از این جمله چی بوده.ولی چیزی که هست اینه که فکر کنم بتونی خودت این کارو بکنی چون شنیدم کسایی اینکارو کردن.و الان Case number هم دارن و منتظر جواب از USCISهستن.پس خیلی هم جدی نگیر و دست بکار شو
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، Tomas ، آلیس-1980 ، msar
سلام
مرسي امير جان از توضيحات و راهنمائي هات
منم اون صفحات فرم 140 و مابقيشو خوندم.من خودم چند وقتيه از طريق artمي خوام واسه eb1aاقدام كنم .چيزي كه دست گيرم شد اينه كه ميشه خودمون اقدام كنيم.اگه اينطوره فقط نفهميدم پس نقش وكيلائي كه كلي پول از آدم مي گيرند چيه؟!اوناهم اين فرمارو پر مي كنند يا مي رن چونه زني با دادگاهاي آمريكا يا كار ديگه اي انجام مي دند كه كار رو پيش ببره؟. وكيل من ميگه واسه اقدام فعلا 5000$ بايد بدي تا ما كارتو شروع كنيم اگه هم نشد سوخت ميشه! موندم بين دوراهي...
در ضمن من جائي نديدم كه در مورد هزينه هاي فرم و نحوه پرداختش چيزي نوشته باشه؟

بازم تشكر از اين حسن نيتت.

"كسي به جز ما به فكر ما نيست"

رضا
پاسخ
تشکر کنندگان: amir416 ، Tomas ، msar
سلام رضا جان.آره درست میگی.خودمون هم میتونیم اقدام کنیم.کاری که وکیل میکنه اینه که اولا اگر یک وقت کیست Denyشه اگر وکیل قوی و کاربلدی باشه میتونه اعتراض بده و رای رو برگردونه.دوماً یکسری از فرمهای مورد نیاز برای این کیس گرفتن تاییدیه از مراجع یا اشخاص معتبر و مشهور در رشتهء خودت هست که نوشتن این نامه ها فرمت خاصی داره که اگر وکیل کار درست باشه بلده چطوری بنویسه که رضایت کارشناسای مهاجرتی رو جلب کنه.
در ضمن اینم که میگی کسی جز ما به فکر ما نیستم درسته!
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، ravak ، آلیس-1980 ، msar ، amin_j
امير جان فقط من نحوه پرداخت هزينه و مبلغ كل هزينه ها رو نفهميدم چطور ميشه پرداخت كرد وچقدره ؟همچنين آدرس مداركي كه بايد بفرستيم؟
فكر مي كنم اداره مهاجرت اگه مدارك ناقص باشه ومدارك بيشتريبخواد ،اعلام ميكنه ولي اگه به عدم قبولي و عدم واجد شرايط بودن راي بده زياد نشه ديگه كاري كرد.
تنها مشكل اين نوع ويزا بنظرم اينه كه افراد زيادي وجود ندارند كه تجربه اخذ و نحوه انتخاب بهتربن را رو واسه اين ويزا بدونند و طي كرده باشند. اين ويزا براي افراد با قابليتهاي بالاي هنري و ورزشي صادر ميشه .من شخصا كسي رو سراغ ندارم در بين اطرافيانم كه از اين راه اقدام كرده باشه.اگه از دوستان كسي تجربه اي از خودش يا اطرافيان داره كمي سخاوت به خرج بده و
share their opinions please
پاسخ
سلام رضا جان.من کسیو میشناسم که خودش اقدام کرده و الان Case numberداره و منتظر جوابه.به من گفت که کل هزینه ها 1000دلار شده.حالا ازش میپرسم که چطوری و به چه آدرسی مدارک رو ارسال کرده.من توی دوستام 2 نفراز این طریق ویزا گرفتن که یکیشون 1ماه دیگه میره.خیالت راحت.کار میکنه و از این طریق هم رفتن،فقط کسی صداش در نمیاد که چشم نخوره مثلاً
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، آلیس-1980 ، msar
آقا امیر لطفا این سوالا ی من رو به طور کامل جواب بده

ه این فرمی رو که گفتی تو لینک نبود ( راهنمای مهاجرت به آمریکا بود)میشه دوباره آدرس فرم بدی ؟؟

بعد یه سوال دیگه چه مدارکی رو باید ترجمه کنه ؟؟پاسپورت؟؟ شناسنامه؟؟ حکم ها؟؟ بعد باید مهر روش بخوره یا نه؟؟؟؟

مدارک رو باید با این فرم بفرسته به کجا آدرس؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
سلام دوست من.من چند روزه که رسیدم آمریکا.من از طریق ویزای‌یی‌ بی‌‌۱ اقدام کردم و حالا بد از ۱.۵ سال تونستم بیام.اگه میخواهی زود و بی‌ دردسر بیائی آمریکا مثل من وکیل بگیر ولی‌ کمی‌ گرونه.من ۳۰ ملیون پول دادم ولی‌ می‌ارزید چون هیچ مشکلی‌ در هیچ جاییش نداشتم.ولی‌ اگر میخواهی خودت اقدام کنی‌ و پول نعدی کمی‌ سخته.اگه زبانت در حد متوسط به بالا باشه میتونی‌ آنلاین اقدام کنی‌.خودش در هر مرحله بهت کمک می‌کنه.اگر سوال خاصی‌ داشتی‌ بپرس.
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، Tomas ، faridl14 ، آلیس-1980 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان