کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
(2016-10-24 ساعت 15:22)hesgan نوشته:  سلام به همۀ دوستان مهاجرسرایی

عضو جدید هستم، نویسنده و کارگردان فیلم و سینما. برای EB1 اقدام کردم و Approve شدم. برای اطلاع دوستان از پروسه و مدت زمان پرونده ام، اینجا خلاصه اش رو می نویسم، شاید مفید باشه:

نوع ویزا EB1
مدرک تحصیلی: مهندس کامپیوتر
حرفه: فیلمساز مستقل با سابقۀ مشارکت در پروژه های بین المللی و دریافت جوایز
اقدام از طریق یک وکیل آمریکایی
تعداد: من و همسرم (بدون فرزند)

شروع پروسه (جمع آوری مدارک و ترجمه ها و...): از اردیبهشت 93 تا اردیبهشت 94
ارسال مدارک: خرداد 94
اقدام برای سه دسته: Leading Role، Judging و Exhibition & Showcases

دریافت جواب Approve: هفتم خرداد 95 (یکضرب قبول، بدون RFE)

22/06/2016: ارسال تاییدیه از USCIS به NVC
18/07/2016: تایید دریافت پرونده و نامۀ تایید توسط NVC و صدور فاکتور هزینۀ گرین کارت ها
23/07/2016: پرداخت هزینه به NVC (هر نفر 345 دلار که از طریق وکیل انجام شد)
01/08/2016: پر کردن فرم های DS-260 بصورت آنلاین
03/08/2016: ارسال مدارک درخواستی توسط NVC به آدرس وکیل (عکس و ترجمه شناسنامه و...)
17/08/2016: ارسال مدارک به NVC (توسط دفتر وکیل)
21/08/2016: تایید دریافت مدارک توسط NVC
21/09/2016: تایید تکمیل بودن مدارک توسط NVC و قرار گرفتن در صف مصاحبه
04/10/2016: اعلام تاریخ مصاحبه - 29 نوامبر (نهم آذرماه)، ابوظبی

این روزها مشغول انجام کارهای مدیکال در ایران (پاستور) هستیم.

بعد از مصاحبه هم اطلاعات تکمیلی رو ارسال خواهم کرد.

با آرزوی موفقیت برای همۀ دوستان.

ممنون از اطلاعات مفیدتون، منتظر خبرهای خوب یعدی هستیم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Nasertexas
بعد از 9 ماه اداره مهاجرت به من پاسخ داد یه سری مدارک خواست که براشون ارسال کنم حالا زده تو سایت دوباره در حال برسی پرونده هستن سه ماه گذشته چقدر طول میکشه پاسخ دوم رو بدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-26 ساعت 23:26)mbusa نوشته:  بعد از 9 ماه اداره مهاجرت به من پاسخ داد یه سری مدارک خواست که براشون ارسال کنم حالا زده تو سایت دوباره در حال برسی پرونده هستن سه ماه گذشته چقدر طول میکشه پاسخ دوم رو بدن؟

امیدوارم که جواب اپروو سریعتر بگیرید... میشه یه توضیح راجع پروندتون بگین... خودتون اقدام کردید یا با وکیل؟؟ و اینکه اگه ورزشی بوده کیسون در بخش ادیشنال اویدنس چه مدارک اضافه تری ازشما خواستن؟؟مثلا مدرکی بود که فرستاده باشید و بگن که برای اثبات آن مدرک،مدرک دیگری بفرستید؟؟از 10 مورد که گفتند چند مورد ارسال کردید و تو نامه ادیشنال چند تا رو اوکی کرده بودند؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من از طریق وکیل اقدام کردم ورزشی نمیدونم چه مدارکی لازم داشتند اونا انجام دادن کارها رو و الان سوالم اینه اگه کسی هست کمک کن بگه

بعد از 9 ماه اداره مهاجرت به من پاسخ داد یه سری مدارک خواست که براشون ارسال کنم حالا زده تو سایت دوباره در حال برسی پرونده هستن سه ماه گذشته چقدر طول میکشه پاسخ دوم رو بدن؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
(2016-10-27 ساعت 13:14)mbusa نوشته:  من از طریق وکیل اقدام کردم ورزشی نمیدونم چه مدارکی لازم داشتند اونا انجام دادن کارها رو و الان سوالم اینه اگه کسی هست کمک کن بگه

بعد از 9 ماه اداره مهاجرت به من پاسخ داد یه سری مدارک خواست که براشون ارسال کنم حالا زده تو سایت دوباره در حال برسی پرونده هستن سه ماه گذشته چقدر طول میکشه پاسخ دوم رو بدن؟؟؟

در این زمینه که من اطلاعاتی ندارم ...همانطور که میبینید برای من توی 40 روز از تشکیل پرونده نامه ادیشنال زدن و برای شما بعد 9ماه و برای دوست دیگرمان بعد از 11ماه....اختلاف روند پرونده از نظر زمان بسیار متفاوته...
حالا در کل چنانچه در سایتی که رسیونامبرتان را وارد میکنید عضو شوید استپ بای استپ پروندتونو میتونید ببینید... حتی نکست استپ را هم میزنه... البته بعد از عضویت مستقیما نمیره داخل صفحه...وقتی اطلاعات را وارد کنید و login شوید به صفحه ارور وارد میشوید..بعد دوباره نیو تب باز کنید و وارد همان جایی شوید که رسیو نامبر را وارد میکنید... در این مرحله پایین اون اطلاعات همیشگی مراحل روند پرونده تان را نشان میدهد...

مثلا برای من درحال حاضر نوشته بعد از ارسال ادیشنال اویدنس درمورد پرونده تان تصمیم خواهیم گرفت..به اضافه رکویستی که من فرستادمو هنوز اونا بررسیش نکردن...
البته اگه خودتان این موضوع را میدانستید و من گفتم بگذارید برحساب دادن اطلاعات به دیگر دوستان Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mbusa ، nora
(2016-10-27 ساعت 13:14)mbusa نوشته:  من از طریق وکیل اقدام کردم ورزشی نمیدونم چه مدارکی لازم داشتند اونا انجام دادن کارها رو و الان سوالم اینه اگه کسی هست کمک کن بگه

توی صفحه eb1 هندیها خوندم که زده از چند روز تا 60 روز باید جواب بدهند... اگه بیشتر شد باهاشون تماس بگیرید.... چیزی که اونجا خواندم را برایتان نقل قول کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-28 ساعت 15:17)algh90 نوشته:  

توی صفحه eb1 هندیها خوندم که زده از چند روز تا 60 روز باید جواب بدهند... اگه بیشتر شد باهاشون تماس بگیرید.... چیزی که اونجا خواندم را برایتان نقل قول کردم.

مرسی دوست عزیز بابت اطلاع رسانیت حتما این کارو میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-28 ساعت 00:11)algh90 نوشته:  

در این زمینه که من اطلاعاتی ندارم ...همانطور که میبینید برای من توی 40 روز از تشکیل پرونده نامه ادیشنال زدن و برای شما بعد 9ماه و برای دوست دیگرمان بعد از 11ماه....اختلاف روند پرونده از نظر زمان بسیار متفاوته...
حالا در کل چنانچه در سایتی که رسیونامبرتان را وارد میکنید عضو شوید استپ بای استپ پروندتونو میتونید ببینید... حتی نکست استپ را هم میزنه... البته بعد از عضویت مستقیما نمیره داخل صفحه...وقتی اطلاعات را وارد کنید و login شوید به صفحه ارور وارد میشوید..بعد دوباره نیو تب باز کنید و وارد همان جایی شوید که رسیو نامبر را وارد میکنید... در این مرحله پایین اون اطلاعات همیشگی مراحل روند پرونده تان را نشان میدهد...

مثلا برای من درحال حاضر نوشته بعد از ارسال ادیشنال اویدنس درمورد پرونده تان تصمیم خواهیم گرفت..به اضافه رکویستی که من فرستادمو هنوز اونا بررسیش نکردن...
البته اگه خودتان این موضوع را میدانستید و من گفتم بگذارید برحساب دادن اطلاعات به دیگر دوستان Wink

ممنون از اطلاعات خوبتون
میشه بگید دقیقا کجای این سایت میشه عضو شد آخه هیچ گزینه ای برای رجیسترشدن وجود نداره
شما دقیقا تو کدوم قسمت این سایت ثبت نام کردید و عضو شدید
ممنون از راهنماییتون
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-29 ساعت 21:48)materials نوشته:  
(2016-10-28 ساعت 00:11)algh90 نوشته:  

ممنون از اطلاعات خوبتون
میشه بگید دقیقا کجای این سایت میشه عضو شد آخه هیچ گزینه ای برای رجیسترشدن وجود نداره
ممنون از راهنماییتون
موفق باشید

خواهش میکنم... در همان صفحه ای که رسیو نامبرتان را وارد میکنید... پایینش نوشته
Why sign up for an account?
و جلوش زده account login و sign up و زیرش نوشته click here
شما click here را بزنید و وارد میشوید به بخش وارد کردن اطلاعات برای ساخت اکانت.... یادتان باشد که برای رمز حتما از اعداد و حروف بزرگ و کوچک استفاده نمایید...
همانطور که گفتم وقتی هم که وارد میشوید به صفحه ارور برمیخورید که اینجا باید دوباره صفحه رسیو نامبر را بیاورید و رسیو نامبرتونو بزنید تا پایین صفحه اطلاعات کیستون را نشان بدهد
پاسخ
تشکر کنندگان:
مثلا جمعه آخرین تغییر پرونده من این بوده که رکویستم از قسمت next step رفته به بخش case history چون برای پاسخگویی رکویستو دادن به یک افیسر و احتمالا بعد از تعطیلات آخر هفته شون ادیشنال اویدنسمو دوباره به آدرس جدیدی که درخواست دادم میفرستند و چون حدودا بعد از 5 روز بدست دوستمون تو امریکا میرسه تا دوشنبه دیگه میتونم تخمین بزنم که نامه را دریافت میکنم... روند پرونده من خیلی جالبه که بر اساس یکسری تایمهای مشخص انجام میشه و من این دایره کاریشون رو کاملا حفظ شدم.. مثلا تغییرات داخل پرونده همیشه آخر تایم کاریشون در صفحه کاربریم اپلود میشه و من معمولا صبح که بیدار میشم جریان پروندمو چک میکنم..
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-29 ساعت 22:34)algh90 نوشته:  
(2016-10-29 ساعت 21:48)materials نوشته:  
(2016-10-28 ساعت 00:11)algh90 نوشته:  در این زمینه که من اطلاعاتی ندارم ...همانطور که میبینید برای من توی 40 روز از تشکیل پرونده نامه ادیشنال زدن و برای شما بعد 9ماه و برای دوست دیگرمان بعد از 11ماه....اختلاف روند پرونده از نظر زمان بسیار متفاوته...

ممنون از اطلاعات خوبتون
ممنون از راهنماییتون
موفق باشید

خواهش میکنم... در همان صفحه ای که رسیو نامبرتان را وارد میکنید... پایینش نوشته
Why sign up for an account?
و جلوش زده account login و sign up و زیرش نوشته click here
شما click here را بزنید و وارد میشوید به بخش وارد کردن اطلاعات برای ساخت اکانت.... یادتان باشد که برای رمز حتما از اعداد و حروف بزرگ و کوچک استفاده نمایید...
همانطور که گفتم وقتی هم که وارد میشوید به صفحه ارور برمیخورید که اینجا باید دوباره صفحه رسیو نامبر را بیاورید و رسیو نامبرتونو بزنید تا پایین صفحه اطلاعات کیستون را نشان بدهد

خیلی خیلی ممنون راهنماییهاتون واقعا مفید هستند
شما آخر رسید نامبر براتون به صورت نامه فرستاده شده یا از طریق ایمیلتون دنبال میکنید؟؟ پروندتون را
پاسخ
تشکر کنندگان:

خیلی خیلی ممنون راهنماییهاتون واقعا مفید هستند
شما آخر رسید نامبر براتون به صورت نامه فرستاده شده یا از طریق ایمیلتون دنبال میکنید؟؟ پروندتون را
[/quote]

آخرش رکویست دادم و نامه رسید درب منزل دوستمان در امریکا... دوباره هم با ایمیل تقاضای چنج آدرس دادم و نامه اش رفت همونجا... الانم درخواست دادم که نامه ادیشنال بره اونجا.... فقط خداکنه پروندم قبول بشه.... تو استرس زیادی هستم و برایم سواله که چطوری برای سایر دوستان بعد از گذشت ماه های زیادی ادیشنال اویدنس برایشان ارسال کردند و برای پرونده من بعد از 40 روز!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان
از دوستانی که پروندشون اپروو شده تقاضای کمک دارم . اینکه اگر دوستان نمونه کاور لتر خودشون رو برام تو خصوصی ایمیل کنند تا من بتونم ازش ایده بگیرم برا نوشتن کاورلتر خودم .
و دوم اینکه تو بخش مدارک بیشتر از من خواسته شده که براشون ثابت کنم که من برای دولت امریکا فایده دارم و سود خواهم رساند . از دوستان تقاضی دارم تا بنده رو راهنمایی کنند .
نوع ویزا: EB1
تشکیل پرونده:24/10/2015
دریافت  Receipt Number: 20/11/2015
درخواست مدارک بیشتر از سوی اداره مهاجرت: 7/10/2016
ارسال مدارک بیشتر در خصوص درخواست آنها :16/12/2016
دریافت نامه اپروو و ارسال مدارک از سوی اداره مهاجرت به اداره NVC -2017/2/2
ایمیل دعوت به مصاحبه july/14/2017
خود مصاحبه August/23/2017 نتیجه مصاحبه AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-01 ساعت 10:48)Nasertexas نوشته:  با سلام خدمت دوستان
از دوستانی که پروندشون اپروو شده تقاضای کمک دارم . اینکه اگر دوستان نمونه کاور لتر خودشون رو برام تو خصوصی ایمیل کنند تا من بتونم ازش ایده بگیرم برا نوشتن کاورلتر خودم .
و دوم اینکه تو بخش مدارک بیشتر از من خواسته شده که براشون ثابت کنم که من برای دولت آمریکا فایده دارم و سود خواهم رساند . از دوستان تقاضی دارم تا بنده رو راهنمایی کنند .

سلام دوست عزیز

من فیلمساز هستم و پرونده ام اپروو شده، اگر شما هم در همین زمینه فعالیت داشتین می تونم کاور لتر خودمو براتون بفرستم. اگر در زمینۀ علمی یا ورزشی فعالیت داشتین که تفاوت زیاد خواهد بود.

در بخش مدارک بیشتر هم اگر RFE خوردین بهتون دقیقاً می گن که ازتون چه مدارکی می خوان، اما اگر پرونده رو فرستادین و هنوز منتظر نتیجۀ اولیه هستین که باید منتظر جواب اونها بمونین. از زمانی که بررسی تموم بشه و بگن چه مدارک بیشتری لازم دارن می تونین دقیقاً برین دنبالش

و اینکه من هیچ مدرکی مبنی بر اینکه برای دولت آمریکا فایده دارم ارائه نکردم، اصلا در EB1 این بحث مطرح نیست. فقط باید ثابت کنین که در رشتۀ کاری خودتون جزو افراد شاخص و استثنایی هستین و قصد دارین همین کار رو در آمریکا ادامه بدین. من به توصیۀ وکیل دقیقاً طبق همین ساختار پیش رفتم و پرونده ام هم یکضرب قبول شد.

باز هم اگر سوالی باشه در خدمتم.

موفق باشید
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-02 ساعت 00:49)hesgan نوشته:  
(2016-11-01 ساعت 10:48)Nasertexas نوشته:  با سلام خدمت دوستان
و دوم اینکه تو بخش مدارک بیشتر از من خواسته شده که براشون ثابت کنم که من برای دولت آمریکا فایده دارم و سود خواهم رساند . از دوستان تقاضی دارم تا بنده رو راهنمایی کنند .

سلام دوست عزیز

من فیلمساز هستم و پرونده ام اپروو شده، اگر شما هم در همین زمینه فعالیت داشتین می تونم کاور لتر خودمو براتون بفرستم. اگر در زمینۀ علمی یا ورزشی فعالیت داشتین که تفاوت زیاد خواهد بود.

در بخش مدارک بیشتر هم اگر RFE خوردین بهتون دقیقاً می گن که ازتون چه مدارکی می خوان، اما اگر پرونده رو فرستادین و هنوز منتظر نتیجۀ اولیه هستین که باید منتظر جواب اونها بمونین. از زمانی که بررسی تموم بشه و بگن چه مدارک بیشتری لازم دارن می تونین دقیقاً برین دنبالش

و اینکه من هیچ مدرکی مبنی بر اینکه برای دولت آمریکا فایده دارم ارائه نکردم، اصلا در EB1 این بحث مطرح نیست. فقط باید ثابت کنین که در رشتۀ کاری خودتون جزو افراد شاخص و استثنایی هستین و قصد دارین همین کار رو در آمریکا ادامه بدین. من به توصیۀ وکیل دقیقاً طبق همین ساختار پیش رفتم و پرونده ام هم یکضرب قبول شد.

باز هم اگر سوالی باشه در خدمتم.

موفق باشید

خب دقیقا چون شما وکیل گرفتید ،توضیح ندادید... چون این موارد را خود وکیل به پرونده اضافه میکنه... مثلا من برای توضیح رزومه ام و توضیح در مورد برنامه آینده ام حدود 40 صفحه بهمراه عکس ارسال کردم... برای هر عنوانی هم که نوشتم یه مدرک ترجمه شده گذاشته بودم... همچنین به جای 3مورد از 10 مورد ..5 مورد فرستادم.. احکام قهرمانی،عضویت در انجمن خاص، داوریها،اخبار در نشریات، مقالات علمی مربوط به رشته ام.... با اینحال RFE خورد به پرونده ام... جوری پرونده ام را چیده بودم که RFE نخورد... ولی بعد 40 روز از تشکیل پرونده ام RFE ارسال کردند..البته هنوز نامه اش بدستم نرسیده کهببینم چه چیزهایی برایشان قابل قبول نبوده.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان