کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کتاب و CD راهنمای امتحان شهروندی (Citizenship)
سلام .
تا جایی که من میدونم ، کسانی مثل مادربزرگ من که فرزندانشون آمریکا زندگی میکنند و از طریق اونها گرین کارت دارند ، و مدام به آمریکا رفت و آمد میکنند ، بعد از 15 سال گرین کارت داشتن ، باید یک امتحان از تاریخ آمریکا بدند و بعدش سیتیزن میشن و از بیمه ، حقوق ماهیانه و مزایای دیگر برخودار میشن .

خیلی ها نگران این امتحان هستند ، مخصوصاً کسانی مثل مادر بزرگ من که زبان انگلیسی بلد نیستند و باید با یه نفر که فارسی بلده امتحان بدند .

من کتابی رو که ازش امتحان میگیرند رو از یکی از آشناهامون تو آمریکا گرفتم و میخوام سوال هاش رو همراه با فایل MP3 اینجا آپلود کنم که کسانی که در این شرایط هستند بتونند ازش استفاده کنند .
کسانی هم که مثل من و اکثریت افراد اینجا نمیخوان این امتحان رو بدند ، اگر اینا رو بخونند خوبه . به هر حال اطلاعات عمومی راجع به آمریکاست .

Learn About The United States
Quick Civics Lessons for the New Naturalization Test

[عکس: BookCover.jpg]
[عکس: DiscViwe.jpg]

این کتاب شامل 100 تا سوال همراه با جواب هست .
در برخی جا های کتاب هم تصاویری مربوط به سوال وجود داره .

من هر سوال را به همراه جواب و فایل MP3 در قالب یک ارسال میفرستم و در جاهایی که تصویر وجود داره سعی میکنم تصویر را هم آپلود کنم بذارم .

به نظرم تایپ این سوال ها بهتر از اسکن کردن کتاب هست . چون فایل های اسکن شده کیفیت زیاد مطلوبی ندارند و کسانی که سرعت اینترنتشون پایینه نمیتونن فایل های 10-15 مگابایتی دانلود کنند .

پس با وجود سخت تر شدن کار ، ترجیح میدم تایپ کنم که همه بتونند ازش استفاده کنند .
و طبق راهنمایی هستی _ بانو من بعد از سوال و جواب ، ترجمه ی سوال و جواب رو هم میذارم .( شاید بعضی جاها که بلد نیستم یا حوصله ندارم ترجمه کنم ، از سرویس ترجمه ی گوگل استفاده کنم )

از همه دوستان چند تا خواهش دارم :
1 - برای تشکر فقط از دکمه ی تشکر استفاده کنند و پاسخ ارسال نکنند تا اینجا زیاد شلوغ نشه . ( فقط سوال های خیلی مهم مطرح بشه )
2 - من از قوانین سیتیزن شدن رو نمیدونم و از هر کسی که میدونه خواهش میکنم بذاره که سوال ها رفع بشند .
مرسی .

شما میتوانید همه ی این نوشته ها به زبان انگلیسی را از فایل های پیوست به صورت PDF و با خطی بسیار خوانا تر از ارسال ها ، دانلود نمایید .
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، leily ، Ali Sepehr ، WIKIMAN ، damghan ، admeyl ، matmir ، Zoya911 ، babak.n
شروع میکنیم !
من مقمدمه کتاب رو آماده کردم و میخوام بذارم . فقط قبلش خواستم بگم که بعضی قسمت های این کتاب رو در لینک زیر میتونید بخونید .
ولی خیلی خلاصه شده هست . یعنی فقط سوال + جواب .

لینک سوال ها + جواب

ولی تو این که دست من هست راجع به هر موضوعی توضیح اضاضه داده که سعی میکنم کامل بذارم .

در ضمن این کتاب فقط راجع به تاریخ آمریکا نیست . بلکه راجع به حکومت آمریکا هم هست .
اگر هر جایی از این ها اشتباهی در تایپ یا ترجمه یا .... داشتم ، با پیام خصوصی بگید درستش کنم .
نظراتتون هم اگر نظری داشتید با پیام خصوصی بگید . ممنون .....
Thank you for your interest in becoming a citizen of the USA . your decision to apply for U.S. citizenship is a very meaningful demonstration of your commitment to this country and we applaud your efforts .
The united states has a long and rich history of welcoming immigrants from all parts of the world. U.S. citizenship is the common thread that connects people from different cultures and back grounds. For more than 200 years, the United States has remained strong because of our citizens and the common civic values we share.
As you prepare for U.S. citizenship, learn about the United States: Quick civics lessons for the new naturalization test will help you study for the civics and English portions of the naturalization interview. There are 100 civics (history and government) questions on the naturalization test. During your naturalization interview , you will be asked up to 10 questions from the list of 100 questions . you must answer correctly at least six (6) of the 10 questions to pass the civics test.
Applicants who are age 65 or older and have been a lawful permanent resident for at least 20 years at the time of filing form N-400 are only are only required to study 20 of the 100 civics test questions for the new naturalization test.
These questions are flagged with an asterisk (*) in this booklet. Learn about the United States contains short lessons based on each of the 100 civics (history & government questions. This additional information will help you learn more about important concepts in America history and government. During your naturalization interview, you will not be tested on the additional information in the short lessons.
There are three components to the English portion of the test : Speaking, reading, and writing. Your ability to speak English is determined by the USCIS officer based on your answers to questions normally asked during the eligibility interview on the application for naturalization form N-400.
For the reading test, you must read one (1) out of three (3) sentences correctly to demonstrate an ability to read in English. There is a reading vocabulary list with all the words found in the English reading portion of the naturalization test included in the back of this booklet.
For the writing test, you must read one (1) of three (3) sentences correctly to demonstrate an ability to write in English. There is a writing vocabulary list with all the words found in the English writing portion of the naturalization test included in the back of this booklet.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

خلاصه ی ترجمه و اهداف متن مقدمه :
تشکر از شما برای سیتیزن شدن .
اشاره به ویژگی مهاجر پذیر بودن آمریکا ( مردم با فرهنگ ها و ... مختلف )
برای شهروند آمریکا بودن ، باید نکات مدنی راجع به اونجا را بدانید که در این کتاب در قالب سوال و جواب خواهید فهمید .
شما برای سیتیزن شدن باید 100 تا سوال موجود در کتاب را بخوانید و بلد باشید . روز امتحان 10 تا از این سوال ها رو از شما میپرسند و شما باید حداقل 6 تا را جواب درست دهید تا قبول بشید .
افراد بالای 65 سال فقط 20 تا سوال را باید بخوانند و بلد باشند .
زبان انگلیسی شامل حرف زدن ، خواندن و نوشتن میشود .
حرف زدن شما با جواب دادن شفاهی به کارمند اداره سیتیزن مورد امتحان قرار میگیرد .
شما برای امتحان خواندن باید حداقل 1 جمله از 3 جمله را درست بخوانید .
شما برای امتحان نوشتن باید حداقل 1 جمله از 3 جمله را درست بنویسید .

فایل‌های پیوست
.pdf   Thank you for your interest in becoming a citizen of the USA.pdf (اندازه 5.58 KB / تعداد دانلود: 682)
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Ashkan78 ، WIKIMAN ، mahmood_eng ، admeyl
American Government :
In the united states, the government gets its power to govern from the people. We have a government of the people, by the people, and for the people. Citizens in the united states shape their government and its policies, so they must learn about important public issues and get involved in their communities. Learning about American government helps you understand your rights and responsibilities and allows you to fully participate in the American political process. The founders of this country decided that the united states should be a representative democracy. They wanted a nation ruled by laws, not by men. In a representative democracy, the people choose officials to make laws and represent their views and concerns in government. The following section will help you understand the principles of American democracy, the U.S. system of government, and the important rights and responsibilities of U.S citizenship.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

خلاصه ی ترجمه و اهداف متن :
- حکومت آمریکا قدرت را از مردم میگیرد .
- حکومت از مردم است ، بوسیله ی مردم و برای مردم .
- شهروندان ایالات متحده ، دولت و سیاست های آن را شکل می دهند. بنابراین - ضروری است که مسائل مهم عمومی را بیاموزند و در اجتماعات مربوطه حضور داشته باشند.
-یادگیری قوانین آمریکا به شما کمک می کند که از حقوق و مسئولیتهای خود آگاه شوید و در فرآیند سیاسی آمریکا مشارکت نمایید.
-بنیان گذاران آمریکا تصمیم گرفتند که ایالات متحده باید حکومتی با دموکراسی پارلمانی باشد.
- آنها خواهان ملتی بودند که توسط قانون اداره شوند ، نه عقاید شخصی افراد.
آنجا مردم دولتمردان را انتخاب میکنند .
- در حکومت دموکراسی پارلمانی، مردم مراجع قانون گذاری را انتخاب کرده و دیدگاههای خود را به دولت بروز می دهند.
- آنچه در ادامه می آید به شما کمک می کند تا اصول دموکراسی پارلمانی - سیستم دولت ایالات متحده - و حقوق و مسئولیتهای مهم شهروندان آمریکا را درک کنید.

فایل‌های پیوست
.pdf   1.pdf (اندازه 3.42 KB / تعداد دانلود: 399)
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Ashkan78 ، WIKIMAN ، mahmood_eng ، admeyl
What is the supreme law of the land ?
*The Constitution

برترین قانون این سرزمین چیست ؟
* قانون اساسی

DOWNLOAD MP3 FILE
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

The founding fathers of the United States wrote the constitution in 1787. The constitution is the “Supreme law of the land.” The U.S. constitution has lasted longer than any other country’s constitution.
It establishes the basic principles of the united states government. The constitution establishes a system of government called “representative democracy.”
In a representative democracy citizens choose a president to lead the executive branch of government. The constitution lists fundamental rights for all citizens and other people living in the united states.
Laws made in the united states must follow thw constitution.

- بنیانگذاران آمریکا ، قانون اساسی را در سال 1787 میلادی نوشتند .
- قانون اساسی برترین قانون این سرزمین است .
- قدمت قانون اساسی آمریکا نسبت به قانون اساسی سایر کشورها بیشتر است.
- این قانون، سه اصل اساسی را برای دولت آمریکا مشخص کرده و سیستمی دولتی با عنوان دموکراسی پارلمانی/نمایندگی را بنیان نهاده است.
- در دموکراسی پارلمانی، شهروندان، رئیس جمهور را برای هدایت شاخه اجرایی دولت انتخاب می کنند.
- قانون ، مشخص کننده حقوق اساسی تمام شهروندان و سایر افرادی است که در ایالات متحده زندگی می کنند.
- قوانینی که در ایالات متحده وضع می شوند باید پیروی قانون اساسی باشند.

فایل‌های پیوست
.pdf   1Q.pdf (اندازه 3.1 KB / تعداد دانلود: 321)
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، WIKIMAN ، admeyl
Question 
What does the Constitution do?
* sets up the government
* defines the government
* protects basic rights of Americans
2 - قانون اساسی چه کاری را انجام میدهد ؟
* بر پایی دولت
* تعریف دولت
* محافظت از حقوق اساسی مردم آمریکا

DOWNLOAD MP3 FILE
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

The Constitution of the United States divides Government power between the national government and state governments. The name for this division of power is “federalism.” Federalism is an important idea in the Constitution. We call the Founding Fathers who wrote the Constitution the “Framers” of the Constitution. The Framers wanted to limit the powers of the government, so they separated the powers into three branches: executive, legislative, and judicial. The Constitution explains the power of each branch. The Constitution also includes changes and additions, called “amendments.” The first 10 amendments are called the “Bill of Rights.” The Bill of Rights established the individual rights and liberties of all Americans.

- قانون اساسی قدرت دولت را بین دولت ملی و دولت های ایالتی تقسیم میکند . نام این تقسیم قدرت " فدرالیسم " هست .
-فدرالیسم ایده مهمی در قانون اساسی است .
- ما از بنیانگذارانی که قانون اساسی را نوشتند، به عنوان " Framers " یاد میکنیم .Framers خواستار محدود ساختن قدرت دولت بودند، از این رو قدرت را بین سه شاخه مجریه ، مقننه و قضایی تقسیم کردند.
- قانون اساسی قدرت هر کدام از این شاخه ها را توضیح میدهد .
- قانون اساسی همچنین شامل تغییرات و ضمایمی ، با عنوان "اصلاحات " است که ده مورد نخست آنها به نام منشور حقوق ایالات متحده خوانده می شوند. این منشور دربردارنده حقوق فردی و آزادی های همه ی آمریکایی ها است.

فایل‌های پیوست
.pdf   Q2.pdf (اندازه 7.32 KB / تعداد دانلود: 325)
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، Ali Sepehr ، Ashkan78 ، WIKIMAN ، mahmood_eng ، admeyl
Question 
The idea of self-government is in the first three
words of the Constitution. What are these
words?
*We the People

حکومت خودگردان در نخستین کلمات قانون اساسی

منظور از " ما مردم " چیست؟

DOWNLOAD MP3 FILE

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

The Constitution says:
“We the People of the United States, in Order to form a more perfect Union, establish Justice, insure domestic Tranquility, provide for the common defense, promote the general Welfare, and secure the Blessings of Liberty to ourselves and our Posterity, do ordain and establish this Constitution for the United States of America.”
With the words “We the People,” the Constitution states that the people set up the government. The government works for the people and protects the rights of people. In the United States, the power to govern comes from the people, who are the highest power. This is called “popular sovereignty.” The people elect representatives to make laws.

قانون اساسی میگوید :
- "ما مردم ایالات متحده ، به منظور ایجاد یک اتحاد کامل تر ، برقراری عدالت ، تضمین آرامش داخلی ، آمادگی برای دفاع مشترک ، ارتقای رفاه عمومی و حفاظت از برکات آزادی برای خود و آیندگانمان ،قانون اساسی را برای آمریکا وضع کردیم "
- با بیان کلمات "ما مردم"، قانون اساسی تصریح می کند که مردم ، تنظیم کننده دولت هستند. دولت برای مردم کار می کند و محافظ حقوق آنها است.
- در ایالات متحده ، قدرت حکومت از جانب مردم است که بالاترین قدرت به شمار می آیند. به این امر، "اصل حاکمیت عمومی" گویند.
- مردم نمایندگان خود را برای قانون گذاری انتخاب میکنند .

فایل‌های پیوست
.pdf   Q3.pdf (اندازه 4.54 KB / تعداد دانلود: 281)
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، Ali Sepehr ، WIKIMAN ، mahmood_eng ، admeyl
Question 
What is an amendment?
* A change to the constitution
* An addition to the Constitution

ملحقات / متمم چیست ؟
* تغییر در قانون اساسی
*ضمیمه قانون اساسی

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، admeyl ، M...
Exclamation 

این ، آخرین ارسال این تاپیک هست .

با توجه به اینکه وکیلمون یه سری مدت زمان راجع به رفتنمون اعلام کرد بهمون ، ما حساب کتاب کردیم و دیدیم که من یکی دو ماه باید تو ایران مدرسه برم و این موضوع باعث شد که من تو این ماه آخر تابستون شروع به درس خوندن کنم .

برای همین ، فرصت کافی برای ترجمه و ... را ندارم . پس تصمیم گرفتم اعلام کنم که من الان کل کتاب رو به صورت یه فایل PDF میذارم اینجا و همچنین لینک همه ی فایل های صوتی را میذارم . زحمت ترجمه رو خودتون بکشید لطفا ! .

از هستی بانوی عزیز تشکر ویژه میکنم که همه ی غلط های من تو ترجمه رو اصلاح کردند .

و از همه مدیرا و کاربرا به خاطر کامل نکردن این تاپیک معذرت میخوام ، به هر حال این کتابی که آپلود کردم ، همون کتابیه که من داشتم اینجا مینوشتم .

شما میتونید کل کتاب رو به صورت یه فایل PDF از فایل پیوست یا از سایت CIS دانلود کنید .
و همچنین فایل های صوتی رو هم میتونید از طریق لینک هایی که در فایل TXT پیوست وجود داره دانلود کنید .

فایل‌های پیوست
.pdf   M-638_red.pdf (اندازه 1.48 MB / تعداد دانلود: 646)
.txt   LearnAboutUSA.txt (اندازه 5.02 KB / تعداد دانلود: 471)

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان