کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هتل مناسب در انکارا
سلام.
میخواستم نظر و تجربه دوستان رو در مورد انتخاب هتل مناسب(از جهت نزدیکی به سفارت و راحتی و قیمت) بدونم.یکی از دوستان به من هتل best western 2000سفارش کرده.منتظر راهنماییتون هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ooghab ، REZA1390 ، mml ، msar
(2010-08-27 ساعت 14:27)ساشا نوشته:  AZ BIRONESH KE SHIK BOOD GEIMATASHO NEMIDONAM SARE KOCHEYE ELIT PALASE KOLLAN HAMEYE HOTELHA BA HAM 1-2 MIN FASELEH DARAN

برای اتاق 2 نفره شبی 74 یورو قیمت گرفتم.مناسبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، mml ، msar
بستگی به هزینه ای داره که می خواهید برای این منظور صرف کنید. در غیر این صورت هتلهای بسیار زیادی در خیابان تونلی هیلمی، آکای و بلوار آتاتورک وجود داره که فاصله هر کدوم تا دکتر و سفارت از سه دقیقه تا بیست دقیقه نهایتاً متفاوته.

اگر هزینه پایین تر مد نظر دارید و جای نسبتاً ارزونتر ولی آرام، تمیز و راحت رو ترجیح می دهید بهتون هتل ازیلهان رو توصیه می کم که من و مادرم 5 سال پیش اونجا رفتیم. تمام امکانات رفاهی رو که بخواهید داره + اینترنت رایگان که اخیرا راه اندازی شده. کارکنانش خیلی کم هستند ولی سرویس دهی خوبی دارند. حدودا 7-8 دقیقه پیاده با سفارت فاصله داره .

یکی از برندگان لاتاری در سفرنامه خودشون به این هتل که در اون اقامت کردند اشاره داشتند و عکس هم گذاشتند. اینجا. این هتل خودش می گه دو ستاره است ولی در حد 4 ستاره متوسط امکانات داره

هتل های 4 ستاره ای مثل الیت پالاس و رویال هم هستند که من تجربه ای در موردشون ندارم ولی برندگان لاتاری که رفتند الیت پالاس رو بیشتر ترجیح دادند. تمام این هتلها سایت دارن که امکاناتشون رو از اونجا می تونید ببینید.

اما هتلهای 5 ستاره از ددمان شروع میشه ( بلوک A این هتل بهتر از بلوک B است) که من برای سینگل که قیمت گرفتم 84 دلار بود. هتل هیلتون هم هست که حدود 67 یورو است برای ااتاق سینگل و هتل ریکسوس که 75 یورو است با همین شرایط. با این تفاوت که هتل هیلتون و ریکسوس ( روبروی سفارت ) بسیار بهتر از ددمان هستند اما اینترنت رایگان مثل ددمان ندارند. تقریبا برای هر ساعت استفاده از اینترنت 10 لیر دریافت می کنند.

هتلهای یک ستاره که بیشتر شبیه مسافرخونه است هم وجود داره که از همه ارزونتره . مثل بیوک ارشان که گویا اینترنت رایگان هم داره ولی من که 5 سال پیش اول اونجا وارد شدم از شدت وخیم بودن اوضاع فرار کردم ! البته اونجا پاتوق ایرانی هاست. برای خیلی از افراد وضعیت هتل مهم نیست برای همین اونجا انتخاب اولشونه با توجه به قیمتش که از همه ارزونتره. این هتل هم سایت داره.

به طور خلاصه همانطور که گفتم تمام این هتلها در یک محدوده هستند که دکتر اونگان و سفارت هم در اون محدوده قرار دارند.

پاسخ
توجه داشته باشید که این یک سفر کاریست و آنکارا هم یک شهر ساحلی مثل آنتالیا و یا پوکت نیست که بخواهید تمام مدت توی ساحل لم بدید و یا تفریح کنید اصولا ترجیح میدهید بیشتر اوقات روز را بیرون باشید و یا به کارهاتون برسید پس زیاد بابت هتل هزینه نکنید هتل بیوک ارسان اگرچه خیلی ابتدایی است ولی در یک منطقه شاد و مملو از بار ها و رستورانهای خیابانی زیبا واقع شده و به واقع شما میتونید تمام وقتتون را بیرون سپری کنید و از استرس قبل از مصاحبه بکاهید ضمن اینکه هزینه کمتری نسبت به سایر هتلها میپردازید
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، f.khorasani ، REZA1390 ، mml ، ali.narooei ، Farshid22 ، shang ، armin021 ، msar
(2010-08-29 ساعت 21:18)shaan نوشته:  توجه داشته باشید که این یک سفر کاریست و آنکارا هم یک شهر ساحلی مثل آنتالیا و یا پوکت نیست که بخواهید تمام مدت توی ساحل لم بدید و یا تفریح کنید اصولا ترجیح میدهید بیشتر اوقات روز را بیرون باشید و یا به کارهاتون برسید پس زیاد بابت هتل هزینه نکنید هتل بیوک ارسان اگرچه خیلی ابتدایی است ولی در یک منطقه شاد و مملو از بار های و رستورانهای خیابانی زیبا واقع شده و به واقع شما میتونید تمام وقتتون را بیرون سپری کنید و از استرس قبل از مصاحبه بکاهید ضمن اینکه هزینه کمتری نسبت به سایر هتلها میپردازید
در تائید حرف شما واقعا این هتل جای بسیار خوبی قرار گرفته تا نیمه های شب رستورانها و قهوه خونه هاشون باز هستن و کلا محیط زنده ای داره
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: shaan ، REZA1390 ، mml ، ali.narooei ، Farshid22 ، armin021 ، msar
man emrooz varede hotel dedeman shodam albateh shabe aval roo dar hotel ersan gozarandam keh yek kaboose vaghei bood!!!be hame tosieh mikonam ke hata az 1kiloometrish rad nashin hotel dedman nesbatan khoob hast va internet free va laby khoobi dard va 15min ta us embassy piyadeh rah hast
------
من امروز وارد هتل ددمان شدم البته شب اول رو در هتل ارشان گذراندم که یک کابوس واقعی‌ بود!!!به همه توصیه می‌کنم که حتی از ۱کیلومتریش رد نشین هتل ددمان نسبتا خوب هست و اینترنت فری و لابی خوبی‌ دارد و ۱۵دقیقه تا us embassy پیاده راه هست
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، kaveh1979 ، pashaneco ، f.khorasani ، viking ، REZA1390 ، mml ، ali.narooei ، Mehrafarin ، f1f ، Farshid22 ، armin021 ، msar
(2010-08-27 ساعت 14:14)sasan ranjbar نوشته:  سلام.
میخواستم نظر و تجربه دوستان رو در مورد انتخاب هتل مناسب(از جهت نزدیکی به سفارت و راحتی و قیمت) بدونم.یکی از دوستان به من هتل best western 2000سفارش کرده.منتظر راهنماییتون هستم.

that 's wonderfuuuuuuuul
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، mml ، ali.narooei ، msar
هتل ددمان نسبتا خوب است و دقیقاً ۱۰ دقیقه پیاده با سفارت فاصله داره البته کلا هتلهای ترکیه از نظر قیمت و تعداد ستاره‌ها مطابقت نداره هم ستارهشون و هم قیمتشون الکی‌ بالا هستند ولی‌ به هر حال بدونید که هتل‌های ۳ستاره ترکیه اصلا بدرد نمیخوره و در حد مسافرخونه است مثل بیوک ارشان که در حد خانه وحشت است!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، bbboys1981 ، f.khorasani ، nastaran86 ، REZA1390 ، mml ، ali.narooei ، IrradaArislal ، f1f ، aliraha23 ، Farshid22 ، armin021 ، msar
من best western 2000 رو پیشنهاد میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، rozollina ، REZA1390 ، mml ، ali.narooei ، msar ، mehdihk
(2010-09-16 ساعت 23:29)shaan نوشته:  man emrooz varede hotel dedeman shodam albateh shabe aval roo dar hotel ersan gozarandam keh yek kaboose vaghei bood!!!be hame tosieh mikonam ke hata az 1kiloometrish rad nashin hotel dedman nesbatan khoob hast va internet free va laby khoobi dard va 15min ta us embassy piyadeh rah hast
------
من امروز وارد هتل ددمان شدم البته شب اول رو در هتل ارشان گذراندم که یک کابوس واقعی‌ بود!!!به همه توصیه می‌کنم که حتی از ۱کیلومتریش رد نشین هتل ددمان نسبتا خوب هست و اینترنت فری و لابی خوبی‌ دارد و ۱۵دقیقه تا us embassy پیاده راه هست
مرسی از توضیحاتت.آیا وایرلس ددمان قابل استفاده تو اتاق هم هست یا فقط در لابی قابل استفادس؟با سپاس
(2010-09-16 ساعت 23:29)shaan نوشته:  man emrooz varede hotel dedeman shodam albateh shabe aval roo dar hotel ersan gozarandam keh yek kaboose vaghei bood!!!be hame tosieh mikonam ke hata az 1kiloometrish rad nashin hotel dedman nesbatan khoob hast va internet free va laby khoobi dard va 15min ta us embassy piyadeh rah hast
------
مرسی از توضیحاتت.آیا وایرلس ددمان قابل استفاده تو اتاق هم هست یا فقط در لابی قابل استفادس؟و فرق بلوک A با B؟ با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، mml ، msar
سلام
به نظر من هتل گرفتن در آنکارا پول دور ریختنه . من و برادرم دو بار داریم به آنکارا میریم و هر دو بار خونه اجاره کردیم . خونه همه امکانات رو داره و میتونید خودتون غذا درست کنید و شما مجبور نیستید غذاهای نامناسب هتل رو بخورید و تا مرکز شهر ( کیزیلای ) خرجش نفری 2 لیره با مینیبوس که هر 1 دقیقه یکی خالی میاد و با تاکسی 8-10 لیره . ما از یه ایرانی به نام خانوم شیدا این خونه رو اجاره کردیم که دفترش هم دقیقا طبقه اول دکتر اونگان هستش . 2011 شبی 60 دلار به ما اجاره داده . دو خوابه ، مبله ، گاز ، لباس شویی ، اتو ، حدود 50 شبکه تلویزیونی ، فروشگاه و مواد غذایی در 100 متری ( سرکوچه ) ، تلفن کارتی هم 50 متری خونس و در خیابان دیکمن قرار داره که همه چی توی این خیابون پیدا میشه و کافینت هم روبروی کوچه هستش . و از همه مهمتر اصلا و به هیچ وجه سروصدایی نیست چون آپارتمان مسکونیه و محله بسیار تمیزیه . به نظر من خونه بهتره ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، yousef156 ، REZA1390 ، anab ، mml ، ali.narooei ، kourosh2011 ، f1f ، msar
هتل ANKARA PLAZA هتل خیلی خوبیه تازه سازه ، فوق العاده تمیزه تو خیابان بسته کار bestekar فاصلش با هتل گولد 50 قدمه. دفعه آخری پارسال رفتیم 90 یورو با صبحانه فوق العاده ،پرسنل اکثرا انگلیسی بلد بودن و بسیار مودب و همکاری کننده
تور هایی که داشتنم قیمتش از 7-8 جای دیگه ارزونتر بود. من از قبل 5-6 تا هتل رو نشون کردم که بعد از مستقر شدن در روز های بعدی رفتم و دیدمشون و خوشحال شدم که انتخاب مناسبی کردم.
البته الان هیلتون 40% off زده که اونم وسوسه کنندست اما انصافا پلازا بسیار تمیز تره و جاش بهتر.
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، mml ، ali.narooei ، vroom ، msar
من هیلتون بودم.اگر می خواهید از بودنتان آخرین لذت را ببرید برید این هتل .البته کمی گران است ولی تمام امکاناتی که می خواهید دارد البته هزینه اش را باید بدهید .
1-BUSINESS CENTER: دارای اینترنت و دستگاه فکس و کپی در طبقه هم کف
2- رستورانی بسیار خوب صبحانه کامل و روی قیمت اتاق است . غذاهایش بسیار گران است ولی بسیار هم خوشمزه است . کلا" مهمانها آمریکایی و اروپایی هستند بنا براین قیمتها هم اینطوری است.لازانیا و یک غذایی مثل جوجه کباب خودمان داشت به جای ما امتحان کنید.! ولی حتما" قبلش مواظب هزینه باشید.
3- سرویس لباسشویی : هزینه اش بسیار زیاد است
4- سیستم تهویه بسیار مجهز
5- یخچال و مینی بار داخل اتاق . البته غذاهای مینی بار بسیار گران حساب می شود . یک کم پایینتر از هتل روبرروی سفارت ایران یک بقالی است که مواد مورد نیازتان مثل آب- شکلات- نوشابه و... را دارد.روز اول بگویید می خواهید مینی بار را خالی کنید. در ضمن وسایل برای تهیه چای و قهوه داغ هم به صورت رایگان در اتاق هست.
6- اگر اهلش هستید بار بسیار مجلل در طبقه اول
7- باشگاه ورزشی و استخر شبانه روزی
8- تلویزیون با حدود 50 کانال تلویزیونی ماهواره ای
9-جلوی هتل ایستگاه تاکسی است و هر وقت خواستید می توانید تاکسی بگیرید.
10- محل آرام و دنج و در کنار سفارت ایران عزیز! می توانید سمندهای محترم را فقط در این مکان در ترکیه زیارت کنید.
11- البته با 2-3 دقیق پیاده روی به خیابان تونالی هیلمی و پارک قو برسید که به قول یکی از دوستان تجسم لذت و گردش و خرید است. ترکیبی از میدان تجریش و خیابان ولیعصر و میدان محسنی خودمان البته در طولی 2-3 کیلومتری.
انواع رستورانها( مک دونالد- کینگ برگر-کباب ترکی) را می توانید اینجا پیدا کنید . به همراه قهوه فروشی استار باکس که پاتوق من بود و مدتها در آنجا در حالی که قهوه ام را مزه مزه می کردم به علت تفاوت وضعیت حال ایران و ترکیه می اندیشیدم و به جوانانی ترک پولداری نگاه می کردم که ادای جوانان اروپایی را در می آوردند ( این مملکته اونها دارند؟! این مملکته ما داریم؟!)
12- لابی بسیار وسیع در مقایسه با ددمان .
13- همه کارکنان از پذیرش هتل تا گارسون رستوران مثل بلبل انگلیسی صحبت می کنند و شما می توانید در اولین برخوردتان ببینید در انگلیسی چند مرده حلاجید .
14- این هتل اصطلاحا" در بالای شهر آنکارا هست و باالطبع خصوصیات آنرا دارد. به خاطر موقعیت هیلتون را به ریکسوس ترجیح می دهم . ریکسوس بر بلوار آتاتورک هست و جای زیادی دور و برش نیست ولی هیلتون هر وقت دلتان تنگ شد بروید تونالی نوردی! یا بپرید توی تاکسی و بروید یکی از پاساژهای بزرگ آنکارا مثل آنکامال-آرمادا- و... ( در سفرنامه بچه های دیگر ببینید . زیاد اهل لباس و خرید نیستم.کلا" کاری که من در پاساژها داشتم پاساژ نوردی! و شکم چرانی و دیدن فیلم بود. در آنکامال طبقه آخر یک سینمای چند سالنه هست که فیلمهای روز را دارد و می توانید ببینید)
امنیت خوب است .من ساعت 12 هم بیرون بودم و احساس بدی نداشتم .البته ترجیحا" قبل ساعت 10 هتل باشید. از آمریکا بسیار بهتر است . می روید خودتان می بینید . وقتی توی مرکز شهرها سیاههای 2 متری ! اینجا و آنجا آواره هستند و می چرخندو حتی یک ماشین پلیس نمی بینید آنوقت در مورد مفهوم امنیت شاید دقت بیشتری کنید و به ارزش آن پی ببرید.!
15- یک سری جزئیات مثل تمیزی اتاق- اتو- ابزار واکس زدن- انواع شامپو و نرم کننده در حمام- SAFTY BOX - ساعت زنگدار و... هم هست که می روید می بینید.
من فکر می کردم که هیلتون آنکارا قیمت بعضی خدماتش ( مثل اینترنت -لباسشویی و.. ) گران هست ولی بعد دیدم کلا" این سیاست هیلتون هست .تازه در آمریکا صبحانه مجانی نیست و خیلی از هتلهایشان کهنه هستند در صورتی که هیلتون آنکارا نوساز و قیمتش ( حتی در مقایسه با هیلتون استانبول ) مناسب است . شعارشان هم اینست که شما باید احساس خانه را داشته باشید.
مینی بار و ابزار تهیه چای و قهوه از خصوصیات هیلتون است . البته من خودم درسفر اول که به آمریکا و سانفرانسیسکو برای چند روز داشتم هتل هایت گرفتم چون هیلتون آنجا ظاهرا" به خوبی آنکارا نیست و قدیمی است و راضی هم بودم . هر چند تفاوتهایی داشت. کلا" برای من چیزهایی مثل تمیزی محل اقامت - سکوت- امنیت محل اقامت و... مهم هست و بالطبع هزینش هم باید بدهید .
برای آمریکا درست یکماه و نیم داشتم REVIEW هتلهای سانفرانسیسکو رو می خوندم تا آخرش تصمیم گرفتم و مطابق پیش بینیم هم بود.
آژانس آفای راهواری هم ظاهرا" با هیلتون قرارداد دارند و آنجا هم می شناسندشان.

پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، f1f ، REZA1390 ، anab ، mml ، maymary1220 ، ali.narooei ، sasan_rock ، kamranjon ، nazanin_nik ، shadi79 ، msar
با سلام

پدر و مادر من در هتل ETAP BULVAR اقامت داشتن و بسیار بسیار زیاد راضی بودند - هتل در کیزلای قرار دارد ( پشت هتل ازیلهان معروف !!!! )
با تخفیف برای 2 نفر تنها 60 دلار ( تنها 6 دلار گران تر از ازلیهان) با صبخانه - کولر - یخچال و بسیار تمیز و نو ساز - پرسنل مودب و صمیمی ...
در جلوی هتل ماشینی تردد نمیکند و تنها چند کتاب فروشی هست.
آدرس وب سایت : www.hoteletapbulvar.com

برای خرید خوراکی مکان پیشنهادی ما:

فروشگاه SOYKAN اطراف مسجد KOCATEPE و رستوران شبهای تهران

در زیر مسجد نیز یک فروشگاه بزرگ برای خرید لباس هست.

مطب دکتر جهت چک پزشکی در یک ساختمان 7 طبقه واقع شده چون بعضی دوستان به ساختمان 4 طبقه اشاره کرده اند که کمی گیج کننده است.

جلوی هتل جنب کتاب فروشی ها دکه های اغذیه فروشی ارزان و سالم موجود هست . یک دکه هم با فکس و کپی و ... وجود دارد.

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، kamranjon ، emankh101 ، f1f ، verlaine ، سانازی ، storagemeter ، amin arefi ، msar
دوستان بین هتل بست وسترن و هالیدی و ددمان کدوم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان