کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در خارج از کشور برای افراد متوسط از نظر مالی
سلام دوستان
من متولد 73 هستم و سال 91 ممنوع الخروج میشم و امسال وارد سال دوم دبیرستان میشم .رشته ام ریاضیه و از مهندسی و موسیقی خوشم میاد همین طور از مهندسی صوت. خیلی مایلم که برای تحصیل برم خارج از ایران (و همونجا هم تا آخر بمونم و زندگی کنم) ولی هر دفعه خانواده ام میگن که پول کافی برای هدف من ندارند ... هر چند که تابحال هیچ وقت درباره تحصیل در خارج از کشور در اینترنت سرچ نکردند و هیچ اطلاعاتی هم ندارند Sad ولی من حاضرم در اونجا سختی هم بکشم ولی به هدفم برسم... تا بحال هم فکر هایی مثل ایمیل دادن به دانشگاه ها درباره کمک کردن به من و یا قرض گرفتن پول از یه دوست آمریکایی به سرم زده ولی هیچ کدوم عملی نشده ... یه چیزایی هم درباره دانشگاه ها و موسسات آموزشی خارج از کشور که مجانی یا کم هزینه هستند هم شنیدم ولی واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟ آیا راهی برام وجود داره؟
(درضمن تصمیم من جدیه و دوست دارم به آمریکا یا کانادا یا استرالیا و یا اروپا و انگلیس برم نه مالزی و هند و اتریش.........)
منتظرتون هستم...............
بی سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی توانند بخوانند و بنویسند، بلکه کسانی هستند که نمی توانند آموخته های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند. / آلوین تافلر
" مردان شجاع فرصت مي آفرينند ترسوها و ضعفا منتظر فرصت مي نشينند " . گوته
پاسخ
تشکر کنندگان:
Smile 
ببینید دوست عزیز به گفته خودتون وضع مالی متوسطی دارین و این کشور هایی که شما مد نظر دارین کشور های گرونی هستند برای مثال :

انگلیس و امریکا سالانه خرج دانشگاه و هزینه زندگی بین 40 تا 50 میلیون می شه.

GOOD LUCK
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی از پاسخت حامد جان ولی من میدونم امکان پذیر هست ....ولی حرف شما هم درسته...منتظر بقیه دوستان هم هستم.....
با تشکر
بی سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی توانند بخوانند و بنویسند، بلکه کسانی هستند که نمی توانند آموخته های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند. / آلوین تافلر
" مردان شجاع فرصت مي آفرينند ترسوها و ضعفا منتظر فرصت مي نشينند " . گوته
پاسخ
تشکر کنندگان:
نمي دونم چقدر پول دارين.
براي ليسانس رك بگم قيد امريكا -كانادا-استراليا رو بزنين. بايد بيشتر از 150ميليون تومان پول داشته باشين.مطمئن باش اين كمترين مقداره. البته براي دانشجويال اينترنشنال
اگه زبان واستون مهم نيست برين بلاروس با سالي 7-8 ميليون ميشه جمع كرد.
اگه وقت مهم نيست برين تركيه با سالي 3-4ميليون ميشه جمعش كرد.البته ليسانس تو تركيه 6سالست
.بايم اگه زبان مهم نيست ميتونين برين نروژ .اما سالي 10 تا
سوئد همين
فنلاند تقريبا 8 تا
قبرس هم همين حدودا
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، سمبل
سلام
به نظر من ترکیه بهترین گزینه براتونه چون 1-هزینه در هر حالت کمه
2-اگه بتونی مدرک درست کنی که از آذری زبانهای ایران هستی تا 60 درصد تخفیف میگیری(دوستانم کردن 4 نفر الان هم اونجان) اگر هم که آذری زبانی میتونی بری سفارت ترکیه تو آنکارا و... اگر آذری نیستی یه 1 سالی تلاش کن یاد بگیری
3-هزینه زندگی در ترکیه مثل خود ایرانه حتی کمتر
4- ورودی اروپا و غربه و خودش هم آزادی داره در حد خوب(به نظر من از کشورهایی مثل یونان قبرس مجارستان بلاروس خیلی خیلی سرتری اگه باور نداری turksat)
5-مشکل از لحاظ فرهنگی پیدا نمیکنی منظورم تطابق دادنت با جامعه آمریکا خوبه ولی مطمئن باش 1 سال مثل فلج ها هستی
6-اگر در مورد آموزش زبان و ... کمک خواستی انشاللا من میتونم راهنماییت کنم
7-اگه آذری رو یاد گرفته باشی 5 ماهه میتونی مثل بلبل استانبولی حرف بزنی
8-و مهمتر از همه دخترای ترک واسه خاطر ایرانیها از سر و کول هم میرن بالا:d
راستی یادم رفت
کی گفته 6 ساله 4 ساله من آیین نامه دانشگاههای دولتی شو دارم شظ از خوده سایتهایه ترک هم میتونی پیدا کنی
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، mdtrmd ، سمبل

متاسفانه اکانت و ارسال و منبع شما صرفا تبلیغاتی میباشند
درجه اخطار به 100% رسید و از این پس نمیتوانید مطلبی ارسال نمایید
hvm
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود
کلا شرایط عمومی برای رفتن به ترکیه چیه؟
گرفتن ویزای تحصیلی یا کاریش چیا میخواد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-25 ساعت 02:29)vahid87 نوشته:  سلام
2-اگه بتونی مدرک درست کنی که از آذری زبانهای ایران هستی تا 60 درصد تخفیف میگیری(دوستانم کردن 4 نفر الان هم اونجان) اگر هم که آذری زبانی میتونی بری سفارت ترکیه تو آنکارا و... اگر آذری نیستی یه 1 سالی تلاش کن یاد بگیری
...

يعني چي؟ تركيه توي پايتخت خودش سفارت داره؟!!!!! جل الخالق! Big Grin

عزيز من، قبل از پست كردن نوشته ات يك بار از اول تا آخر بخونش.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان:
همان روزی که به موسسه W.I.P. برای مشاوره مهاجرت مراجعه کردم (که پشیمون هم شدم ... میتونید ماجرای کاملش را در این لینک http://leili-nabi.blogfa.com/ بخوانید) ، بروشور های APOLONIA College را مطالعه کردم. مثلاً برای دوهفته کلاس در فرانسه اقامت در خوابگاه مدرسه نزدیک 10000 یورو بود و برای دو هفته کلاس در انگلیسی در لندن حدود 8000 پوند . البته کلاس برای بچه های زیر هفده سال بود و کلی افسوس خوردم که چرا برای بزرگسالان کلاس نداره . دیروز به طور اتفاقی داشتم دنبال دیکشنری فرانسه تو سایت میگشتم به این سایت برخوردم که کلاسهای زبانهای خارجی از جمله انگلیسی ، فرانسه ، ایتالیایی ، اسپانیایی و غیره را در خود کشور مربوطه تشکیل میدهد و با قیمتهای بسیار عالی . برای مثال یک کلاس استاندارد فرانسه در پاریس برای دو هفته با جای خواب در آپارتمان دو تخته زیر 900 یورو و برای کلاس انگلیسی در لندن ، سیدنی ، تورنتو و میامی برای دو هفته حدود 600 دلار بود . فوق العاده است . تصمیم گرفتم نزدیک مصاحبه ام با خانمم کلاس فرانسه اش را بریم . هم فاله ، هم تماشا

این آدرس سایتش.

www.sprachcaffe.com

اونجا یک لینکی هست که اگر کاتالوگشون را بخواهی باید کلیک کنی . آدرس ایمیلت را بدهی . برات با ایمیل می فرستند .

من لینکش را میگذارم تا منتظر ایمیل اونها نشید .

www.sprachcaffe.com/downloads/EN-2010/catalogue-study-abroad-2010.pdf

استفاده کنید ، لذت ببرید و گول شیادان و کلاهبرداران طماع ایرانی را نخورید .
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، ZZR ، hamedrouhi ، indmehdi ، rrrraaaazzzz ، mehrdad.mohajersara
(2010-10-25 ساعت 02:29)vahid87 نوشته:  سلام
3-هزینه زندگی در ترکیه مثل خود ایرانه حتی کمتر
4- ورودی اروپا و غربه و خودش هم آزادی داره در حد خوب(به نظر من از کشورهایی مثل یونان قبرس مجارستان بلاروس خیلی خیلی سرتری اگه باور نداری turksat)
5-مشکل از لحاظ فرهنگی پیدا نمیکنی منظورم تطابق دادنت با جامعه آمریکا خوبه ولی مطمئن باش 1 سال مثل فلج ها هستی
6-اگر در مورد آموزش زبان و ... کمک خواستی انشاللا من میتونم راهنماییت کنم
7-اگه آذری رو یاد گرفته باشی 5 ماهه میتونی مثل بلبل استانبولی حرف بزنی
8-و مهمتر از همه دخترای ترک واسه خاطر ایرانیها از سر و کول هم میرن بالا:d
راستی یادم رفت
کی گفته 6 ساله 4 ساله من آیین نامه دانشگاههای دولتی شو دارم شظ از خوده سایتهایه ترک هم میتونی پیدا کنی

fek nakonam ein harfat ziad manteghi o motabegh ba vagheatbashe!
dar har hal, benazare man, kamhazine tarin keshvar bara mohandesi, Belaruse!
albate na bara zendegi!
dar hale hazer az Iran ham arzuntare!
vali jayi nist ke beshe pishraft kard...
پاسخ
تشکر کنندگان:
من جای شما بودم بلاروس رو کاملا بی خیال می شدم. اگه نمی شی خودت یه کم خوب سرچ کن.
ترکیه اگه این چیزا که می گن درست باشه خیلی خوبه خیلی خوبه.
ولی بی رودربایسی می گم آمریکا، کانادا و ... یه جورایی اصلا نمی شه چون اینترنشنالی و آمریکا که کار نمی تونی بکنی کانادا هم ببین تعداد دانشگاهاش کمه برای همین این ظرفیت رو به خارجیها نمی ده و من شنیدم که اگه دانشگاه هم پذیرش بده ویزا نمی دن. انرژیت رو رو ترکیه و آیلتس/ تافل بذار
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
Question 
از دوستان درخواست دارم که بهم بگن در اروپا و دوبی برای ادامه تحصیل کجا بروم(دوم دبیرستان)

اصلا مشکل من پول نیست .لطفا راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من دکتری مهندسی دارم
می خواستم با توجه به تجربه هایی که دارین راهنمایی کنین که
1- اصلا به فکر مهاجرت باشم یا خیر؟
2- کجا بهترین جا برای مهاجرت هست؟
3- چگونه باید اقدام کنم؟
ممنون می شم از اهنمایی هاتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
من به شدت احتیاج به کمک و راهنمایی از طرف دوستانی دارم که تجربه ی مهاجرت رو داشتند و دارند .
در رابطه با شرایط و دلایلم در گفتگوی آزاد ، به شدت احتیاج به کمک دارم به طور تقریبا کامل توضیح دادم .
منتهی نکته ایی که احتیاج دارم بدونم .
من یه دختر سه ساله دارم .
به خاطرش حاضرم دنیا رو زیر و رو کنم .

از نظام آموزشی اینجا حالم بهم میخوره ، خودم ده سال معلم بودم !
گذشته از شرایط مالی که در حقیقت ( شرایط مالی خوبی هم ندارم ) و نداشتن آشنا و به زبان هم مسلط نیستم .
آیا به خاطر پیشرفت و آینده ی بچه ام مهاجرت رو به من توصیه می کنید ؟
فکر می کنید می تونم در یک کشور غریب آینده ی بچه ام رو تضمین کنم ؟
آیا اونجایی که شما هستید ، واقعا بهتر از اینجاست ( از نظر آموزش و فرهنگ و پیشرفت و شرایط حاکم در جامعه برای رسیدن به موفقیت ها گذشته از توانایی های شخصی ) ؟SadShy
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه برادر ! اگه وضع مالی خوبی نداری همونجا که هستی باش. الان مشکلاتت مجازی هستن بعد اونجا حقیقی میشن ! من نظرمو گفتم .
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان