کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات برندگان 2011 که نامه اول را دریافت نکرده اند
سلام دوستان.....
با تشکر از همه برو بچه های این تاپیک و مدیر عزیزش که با راهنمایی های مفیدشون به من کمک کردند، منم کیس نامبرمو گرفتم حدود ***44
تشکر کنندگان: User ، mml ، aghdam ، farnaz82 ، ehsan.birjandian ، tamanna ، MHM ، silia ، maaref ، b!ta
(2011-03-03 ساعت 09:10)User نوشته:  
(2011-03-03 ساعت 01:14)pefa نوشته:  به سفارت و KCC ایمیل دادم و گفتم فرصت یک روزه زمانی نیست که من بتونم در سفارت برای مصاحبه حاضر شم.
با KCC هم صحبت کردم و اونا گفتن به سفارت مربوطه
از طرفی رو سایت سفارت آنکارا نوشته :
VERY IMPORTANT NOTICE FOR DIVERSITY VISA APPLICANTS!!!!
Diversity Visa appointments cannot be rescheduled for reasons other than serious medical or similar emergencies. A DV reschedule request will only be considered if it is accompanied by a medical report or other documentation regarding the emergency reason

یعنی من تنها راه تعویق زمان مصاحبه ام گواهی پزشکیه؟ آیا این وضعیت من جزو شرایط ضروری خواهد شد؟
دوستان راهنماییم کنید که موارد اینچنینی مشاهده کردین؟
من فردا نوبت مصاحبه دارم و ایمیلی که بهشون دادم به گفته ی خودشون ممکنه تا 5 روز کاری خونده نشه. اونوقت نمی گن طرف سر قرار حاضر نشده و کیسش باطل؟
فردا ساعت 16 تا 17 به وقت ترکیه وقت دارم که با یه شماره ی سفارت تماس بگیرم ولی بازم اینا چیزی نیست که بعدا بشه بهش استناد کرد.
چی کار کنم؟
این نامرد ها امروز به من کیس نامبر دادن و فردا رو روز مصاحبه تعیین کردن. نگران اینم که این فاصله ی خیلی کم(8 ساعت) حتی به مستند کردن علت تاخیرم و نرسیدن به مصاحبه نرسه و کیسم رو باطل کنن.

سلام دوست عزیز
حتا اگر بدون اطلاع سر مصاحبه حاضر نشوی دوباره می توانی درخواست مصاحبه کنی. اصلا جای نگرانی نیست.
فقط یک ایمیل به سفارت بزن و توضیح بده.

pefa ی عزیز،

اصلاً نگران نباش، تو اولین مستندت ایمیلیه که کیست رو فرستادن و میتونی به تاریخش استناد کنی که دقیقه نود برات فرستادن، نامه دوم هم که نگرفتی و اگه برات هم بیاد دوباره میتونی به تاریخ مهر روی پاکت استناد کنی، سومین مستندت تاریخ ایمیل خودت برای تغییر تاریخ مصاحبه است که بازم مشکل تو نیست که اونا 5 روز طول میکشه تا بخونن، تو کارتو درست انجام دادی!

این نگرانی هارو بذار کنار و به کیس نامبر پایین ات فکر کن که الان همه احتمالاً دارن بهش حسودی میکنن. CoolWink من اخیراً مصاحبه داشتم و اکیداً پیشنهاد می کنم که حتماً یک ماه حداقل زمان مصاحبه رو عقب بندازی، من دقیقاً از اومدن کیس تا رفتن به مصاحبه 30 روز وقت داشتم، و همه کارام دقیقه نود انجام شد.

شب عیدم اگه بخوای بری اونطور که من چک کردم هم بلیط بخاطر high season گرون شده و هم گیر نمیاد و حدود 750 دلار باید بلیط ترکیش رو بگیری که با کانکشن استانبول میره آنکارا (البته اگه آنکارا رو انتخاب کردی)... مشکل گواهی تمکن مالی رو هم داری که اگه بخوای حسابتو پر کنی احتمالاً شب عیدی کسی به راحتی پول قرض نمیده! Wink

بازم تبریک بخاطر کیس پایینت و پیشاپیش آرزوی مصاحبه ای موفق!
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: aghdam ، alirezagh ، rayan.s ، User ، tamanna ، satusa ، silia ، لیلا ج ، maaref ، sare
کی این بمب ساعتی رو کار گذاشته بود ؟ این که خراب بودش ! Big Grin
امروز شنبست و هنوز این تاپیک بازه . . . Wink
شماره کیس : 2011AS44XXX
تاریخ ورود به آمریکا : 2012 Feb
تشکر کنندگان: maaref
(2011-03-05 ساعت 15:44)aghdam نوشته:  کی این بمب ساعتی رو کار گذاشته بود ؟ این که خراب بودش ! Big Grin
امروز شنبست و هنوز این تاپیک بازه . . . Wink
سلام منفجر شده ، اما صدا خفه كن داشته صداش نيومده
همينكه كيس نامبر همه اومده يعني اين تاپيك تمومه ،نمي دونم چرا دست از سر اين تاپيك بر نمي داريم ما ، بريم پي كارمون دنبال بقيه تاپيكاي مهم كه چند ماهي هست ازشون دوريم و خبر نداريم اوضاعشون چطورهBig Grin
يوزر عزيز ، اين تاپيك رو بي زحمت قفلش كن كه ديگه كسي نتونه چيزي توش اضافه كنهWink
تشکر کنندگان: farnaz82 ، mml ، maaref ، silia
(2011-03-05 ساعت 17:49)sare نوشته:  نمي دونم چرا دست از سر اين تاپيك بر نمي داريم ما ، بريم پي كارمون دنبال بقيه تاپيكاي مهم ...

من هنوز ناراحتِ ترانه ام، من با بچه هاي اين تاپيك 6-7 ماهه هر روز زندگي كردم، هر پيشرفت اونا تو دريافت كيس براي من و بشري هم پيشرفت بود و هر ناراحتي اونا براي ما هم يه مشكل جديد... وقتي خانم ضرابي يه ضرب ويزاشو گرفت، همه ما رو به افق روشن داستان خودمون اميدوار كرد و وقتي ترانه reject شد، منم واقعاً يه نگراني عجيبي سراغم اومد كه نكنه ما رو هم به خاطر اشتباه در تاريخ تولد بشري رد كنند، نميدونم عادت شده يا نگراني و دلبستگي اي كه با اينكه هنوز همديگرو نديديم، مثل يه خانواده نگران هميم، من حتي شب قبل از مصاحبه كه سايت رو چك مي كردم، اول صفحه اين تاپيك رو باز كردم، الان هم هنوز همون طوريه...
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: MHM ، tamanna ، یاشار و ماری ، maaref ، sare ، arezoo_zarrabi ، silia
(2011-03-05 ساعت 18:59)mml نوشته:  
(2011-03-05 ساعت 17:49)sare نوشته:  نمي دونم چرا دست از سر اين تاپيك بر نمي داريم ما ، بريم پي كارمون دنبال بقيه تاپيكاي مهم ...

من هنوز ناراحتِ ترانه ام، من با بچه هاي اين تاپيك 6-7 ماهه هر روز زندگي كردم، هر پيشرفت اونا تو دريافت كيس براي من و بشري هم پيشرفت بود و هر ناراحتي اونا براي ما هم يه مشكل جديد... وقتي خانم ضرابي يه ضرب ويزاشو گرفت، همه ما رو به افق روشن داستان خودمون اميدوار كرد و وقتي ترانه reject شد، منم واقعاً يه نگراني عجيبي سراغم اومد كه نكنه ما رو هم به خاطر اشتباه در تاريخ تولد بشري رد كنند، نميدونم عادت شده يا نگراني و دلبستگي اي كه با اينكه هنوز همديگرو نديديم، مثل يه خانواده نگران هميم، من حتي شب قبل از مصاحبه كه سايت رو چك مي كردم، اول صفحه اين تاپيك رو باز كردم، الان هم هنوز همون طوريه...
حس منم دقیقا همین طوره شاید چون ما اینجا یه خانواده کوچکی بودیم و بیشتر با هم در ارتباط بودیم اینجوری شدیم،امیدوارم برای خانواده کوچیکمون دیگه همچین اتفاقاتی نیوفته و انشاالله بتونیم بعدها که رفتیم اون طرف راحت همدیگه را ببینیم Wink
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: tamanna ، لیلا ج ، maaref ، sare ، mml ، sorooshii ، silia
در پروسه لاتری سال 2011 شرکت کنندگان این امکان را داشتند که بعد از جون 2010 با مراجعه به سایت ثبت نام از برنده شدن خود آگاه شوند. بسیاری از برندگان بعد از مراجعه به این سایت، از برنده شدن کیس خود آگاه شدند و مشتاقانه به دنبال یافتن اطلاعاتی از چگونگی ادامه پروسه به ساحلی به نام مهاجرسرا رسیدند.
برندگانی که نامه اول را دریافت نکرده بودند، با به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود ادامه راه را با هم پیمودند.
در اولین گام آنها می بایست تا پایان آگست 2010 منتظر می ماندند شاید نامه آنها به دستشان برسد. این اولین توصیه KCC به این دسته از برندگان بود.
بعد از پایان جون 2010 شروع به مکاتبه با KCC‏ کردند. توصیه دوم KCC‏ ارسال هر چه سریعتر فرم های تکمیل شده بود. فرم ها تکمیل و ارسال شدند و با یک مکاتبه از دریافت آنها مطمئن شدند.
بعد از ارسال فرم ها دوره سخت "انتظاری با پایان نامعلوم" شروع شد. هرچند KCC‏ در جواب نامه برندگان پیوسته تاکید می کرد که نداشتن شماره پرونده خللی در ادامه پروسه ایجاد نمی کند، اما عدم اطلاع از شماره پرونده خودبخود دلیلی بزرگ برای نگرانی این برندگان بود که باعث می شد آنها تقریبا نتوانند برنامه ریزی درستی برای انجام کارهای مربوط به این پروسه داشته باشند.
در این مدت برندگان بارها با KCC‏ مکاتبه کردند و راه های مختلفی را برای دریافت شماره پرونده از طریق ایمیل آزمایش کردند. اما پاسخ KCC‏ همچنان ثابت بود: KCC‏ شماره پرونده را از طریق ایمیل نمی فرستد و نداشتن شماره پرونده خللی در ادامه پروسه ایجاد نمی کند.

اما این جواب برای برندگانِ "نگران" راضی کننده نبود.
در مقاطعی از زمانِ طولانی انتظار بعد از ارسال فرم ها، آنها حتا تصمیم گرفتند تا یک وکیل در آمریکا استخدام کنند برای مراجعه حضوری به KCC‏ و مذاکره برای دریافت شماره پرونده. اما این ایده در نهایت راه به جایی نبرد.
در میانه این انتظار معدودی از برندگان ادعا کردند که بدون هیچ گونه اطلاع قبلی از سوی KCC‏ برای آنها ایمیل آمده و برنده شدن و شماره پرونده را به اطلاع آنها رسانده است!
این خبر به قدری ناسازگار با واقعیت می نمود که بسیاری از برندگان ادعای فرد مدعی را حقیقت نپنداشته و از قبول آن خودداری کردند. چند مورد مشابه دیگر از این دست برندگان نیز در انجمن مدعی شدند که آنها شماره پرونده را به طور کاملا پیش بینی نشده و بدون اطلاع از برنده شدن از طریق آدرس ایمیل زمان ثبت نام دریافت کرده اند!
این موضوع در عین حال که در تناقض شدید با اصرار پیوسته KCC‏ مبنی بر عدم ارسال خبر برنده شدن و شماره پرونده از طریق ایمیل بود، همزمان باعث ایجاد نوری از امید در دل برندگان شد. آنها مشتاقانه به طور روزمره ایمیل خود را کنترل می کردند. در این میان کسانی نیز بودند که کلمه عبور ایمیل ثبت نام را فراموش کرده بودند و بعد از تلاشی زایدالوصف و تماس های طولانی با سرویس دهنده ایمیل "یاهو" توانستند آن را دوباره بازیابی کنند به این امید که نامه ای از KCC‏ در آن بیابند اما ایمیلی در کار نبود.
ناامیدی حاصل از بلاتکلیفی تقریبا در اوج بود که خبری ناگهانی همه را امیدوار کرد: نامه دوم یکی از برندگان به آدرسی که داده بود ارسال شده و شماره پرونده و زمان مصاحبه را به اطلاع آنها رسانده است!
این خبر مثل امواج سونامی سواحل مهاجرسرا را درنوردید و خیل برندگان بدون شماره دوباره امیدوار شدند. این بار اما بسیار مطمئن تر!
خبر دریافت نامه های "همزمان با اعلام بولتن ویزا" باعث شد برندگان هر ماه پس از انتشار بولتن ویزا با KCC‏ تماس بگیرند؛ شاید پرونده آنان کارنت شده باشد.
موفقیت بهره تنی چند از برندگان شد.
اما در نهایت و در اواخر فوریه 2011 بعد از گذشت نزدیک به 7 ماه بود که KCC‏ تصمیم گرفت شماره پرونده ها را برای تمامی برندگان ارسال کند. آن هم فقط با ارائه نام کامل و تاریخ تولد از طریق آدرس ایمیل ارایه شده در فرم های ارسالی.
این خبر موج خوشحالی زایدالوصف برندگان را در پی داشت. شماره پرونده ها یکی پس از دیگری دریافت شد و انتظار طولانی و دشوار برای دریافت شماره پرونده به سر رسید.
داستان این تاپیک نیز به سر رسید، اما برندگان مصمم و امیدوارتر از پیش در حال پیگیری سایر کارهای مرتبط با این پروسه هستند.
خبر خوب برای برندگان سالهای آینده این است که KCC‏ دیگر هیچ نامه ای ارسال نمی کند. آخرین قسمتِ سنتی مانده ي این پروسه نیز رنگ و بوی مدرنیزه خواهد گرفت، تا دیگر برندگان به دلیل مشکلات پستی مجبور به تحمل انتظاری دشوار نباشند.

برندگان بدون شماره این تاپیک درس صبر و استقامت به ما دادند. آنها ثابت کردند با دوستی و همدلی هر انتظاری قابل تحمل و سر آمدنیست.
با یادی از یکی از دوستان "ترانه امینی" که با وجود همه مشکلات پرونده اش اما دست از تلاش برنداشت و تمامی راه های ممکن را آزمایش کرد هرچند در پایان نتوانست ویزا را دریافت کند؛ به همه برندگان تبریک گفته و برای آنها آرزوی پیروزی های بیشتر می کنیم.
یک شنبه، 15 اسفند 1389
6مارچ 2011

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان