کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج: مصاحبه در ناپل ایتالیا
سلام دوستان . من برای مصاحبه باید برم ایتالیا . کسی در مورد سفارت امریکا تو ایتالیا اطلاعاتی داره؟ برای من خیلی عجیبه که اونجا افتادم .اگر کسی چیزی می دونه بهم بگه لطفا .
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
شما چرا درخواست نمیدید محل مصاحبتون تو جایی که میخواهید باشه چون گرفتن ویزای ایتالیا هم براتون یک کم دردسر داره( اگر تو ایران زندگی میکنید.)
پاسخ
تشکر کنندگان:
من ایران هستم و همسرم امریکا . ایشون پرسیدن و جواب دادن که اگر تغییر بدیم پروسه وقت مصاحبه 3 ماه عقب میافته به خاطر تغییر محل مصاحبه. برای همین ترجیح می دیم بریم ایتالیا. شما می دونید که کسی محلش رو تغییر داده باشه؟ یا همه از اول انکارا و ابوظبی افتادن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام سارا جان
1 سوال برای من پیش اومده. مگه محل مصاحبه رو خودتون از همون اول تعیین نکردین؟ در اولین فرمی که پر می کنید قسمت آخرش سوال کرده که کحل مصاحبه کجا می خواهید باشه.
درضمن, فکر نمی کنم برای گرفتن ویزا شنگن مشکلی پیش بیاد وقتی که ببینن وقت مصاحبه در سفارت آمریکا دارید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
بهار جان فکر می کنم این کار رو نکردیم . تماس گرفتیم و گفتن که ایتالیا افتاده .اما وکیل امروز به همسرم گفته که دوباره تماس بگیره و مصاحبه رو به آنکارا منتقل کنه . برای اینکه اونجا بیشتر با پرونده های ایرانی ها آشنا هستن . حالا شاید اینکار رو کردیم و نیازی به ایتالیا و دردسرهاش نباشه .راستی می دونید اگه همه اطلاعات کامل باشه چقدر طول می کشه که وقت مصاحبه بدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سارا جان من اطلاعی از زمان وقت مصاحبه ندارم. الان 6 ماه هست که تشکیل پرونده دادم ولی هنوز خبری از وقت مصاحبه نیست. البته نامزدم محل مصاحبه رو ابوذبی انتخاب کرده. چقدر طول کشید تا محل مصاحبه شما مشخص شد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من پروندم رو وقتی عقد کردیم و همسرم گرین کارت داشت تشکیل دادیم .تقریبا 1 سال و نیم پیش. اما از وقتی همسرم سیتیزن شده که میشه ژانویه 2009 ، پرونده فعال شده و دو هفته پیش خبر دادن که ایتالیا افتاده. اما ما نمی تونیم الان بریم مصاحبه و می خوایم که آنکارا باشه و برای تیرماه . امیدوارم که بشه البته . شما ویزای نامزدی اقدام کردین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله. ویزای من نامزدی هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز ، من از این سایت تا بحال جواب خیلی از سوال هایم رو گرفتم، و ممنونم از همه!
من و همسرم الان کیسمون به مرحله اینترویو رسیده ولی نه دبی هست نه ترکیه بلکه ناپلی ایتالیاست. هفته اول مهر وقت اینترویو دارم و الان دنبال کارهای ویزای ایتالیا(شینگن) هستم.که البته سفارت ایتالیا تو تهران با بررسی مدارک ویزا را صادر میکنه.
کسی اینجا بوده که اینترویو اش ناپلی ایتالیا بوده باشه تا بتونه یکسری اطلاعات به من بده؟
آیا من هم برای کلییرنس باید برگردم ایران یا اونجا سریع کارهامون انجام میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
يه صحبتي با shayan1994 بكني بد نيست. شايد اطلاعاتتون به درد هم بخوره.

(2010-09-08 ساعت 12:23)memol73 نوشته:  سلام دوستان عزیز ، من از این سایت تا بحال جواب خیلی از سوال هایم رو گرفتم، و ممنونم از همه!
من و همسرم الان کیسمون به مرحله اینترویو رسیده ولی نه دبی هست نه ترکیه بلکه ناپلی ایتالیاست. هفته اول مهر وقت اینترویو دارم و الان دنبال کارهای ویزای ایتالیا(شینگن) هستم.که البته سفارت ایتالیا تو تهران با بررسی مدارک ویزا را صادر میکنه.
کسی اینجا بوده که اینترویو اش ناپلی ایتالیا بوده باشه تا بتونه یکسری اطلاعات به من بده؟
آیا من هم برای کلییرنس باید برگردم ایران یا اونجا سریع کارهامون انجام میشه؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ، ما مهاجرت خانوادگی F4 هستیم و مصاحبمون هم تو ناپل هست ...

هنوز نرفتیم مصاحبه ولی همین روزا باید نامه ی مصاحبمون بیاد تا بریم دنبال ویزا و اینا ...

ما چند روز پیش رفتیم یه سری اطلاعات به دست اواردیم ، امیدوارم بتونم به سوالاتون جواب بدم .
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78
سلام مرسی که جواب دادید.
من همسرم سیتیزن آمریکاست و دقیقا 13 اکتبر پارسال اقدام کردیم و الان هم وقت سفارتمون اومده ، آخرای سپتمبر، من امروز وقت سفارت ایتالیا تو تهران رو داشتم ولی متاسفانه اسمم تو لستشون نبود، همسرم به سفارت آمریکا تو ناپل ایمیل زد و اونا گفتن دوباره لیست رو ایمیل میکنند براشون، امیدوارم وقت کم نیارم،
با توجه به چیزی که نوشته بودید فکر کنم ما از شما جلوتر باشیم چون من وقت اینترویو رو گرفتم، فقط نمیدونم با این سفارت شلوغ ایتالیا چه کنم!!!!
و اینکه اونجا کلییرنسم چی میشه؟
اگه سوالی دارید خوشحال میشم کمکتون کنم....
پاسخ
تشکر کنندگان:
با توجه به چیزی که شما گفتید و اطلاعاتی که من دارم :
نامه ی شما رو باید به کنسولگری ایتالیا تو تهران ( خیابان مهیار ) بفرستند ...
1) اگر نامه ی شما با ایمیل فرستاده بشه ، 4 روز بعد از ارسال ایمیل اون ها فایل رو دانلود میکنند و جواب شما رو میدند .
2) اگر نامه ی شما رو با فکس بفرستند به کنسولگری ، همون موقع که نامه به دستشون برسه آماده ویزا دادن به شما هستند ...

حالا ، تا جایی که من میدونم ، شما باید 4 روز بعد از اومدن نامه مصاحبتون ( ظاهراً مال شما رو با ایمیل فرستادند به سفارت ایتالیا ) ساعت 9 شب برید خیابان مهیار ، ساعت 12 شب مسئول های اونجا میاد و با توجه به دعوتنامتون بهتون وقت میدند ...

بعدش نمیدونم دقیقاً چی بشه ...

امیدوارم به مصاحبه برسید و بدون کلیرنس برید آمریکا
همچنین امیدوارم نامه ی ما هم زود تر بیاد ....
3 ماه هست که منتظرشیم . 3 ماه پیش ترجمه ی مدارک و DS-230 به دست NVC رسیده و ما همچنان منتظریم

اگر از تجربیاتتون تو سفارت آمریکا تو ناپل برامون بنویسید ، ممنون میشیم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
حتما با هم دیگه در تماس خواهیم بود و من بهتون خواهم گفت که تو ناپل چه خبر بوده ولی میخواستم بدونم شما از کجا می دونید که بعد از ایمیل اونها 4 روز طول میکشه تا سفارت روی اون ایمیل ترتیب اثر بده !!!! 4 روز واسه من خیلی زیاده و شاید ویزام در نیاد........
من از طریقه وقت سفارت ایتالیا گرفتن آگاهی دارم الان هم دوباره وقت گرفتم ولی نمیدونم چه جوری میتونم از اینکه اسمم اونجا هست یا نه آگاه بشم؟
سفارت آمریکا تو ناپل جواب ایمیلمون رو داد و گفت که لیست رو مجددا ارسال کرده...
یعنی من اگه فردا برم بازم نیست!!!! و باید 4 روز دیگه برم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما یه شب ساعت 10 رفتیم ، کسانی که اونجا بودند گفتند که اگر دعوت نامه با ایمیل بیاد ، 4 روز طول میکشه تا سفارت لیست رو آپدیت کنه و دعوت نامه ها رو دانلود کنه ...

نمیدونم من که اگر شما فردا برید چی بشه !! ما از شما عقب تریم Sad(
ولی چیزی که میدونم اینه که اصلاً نباید راحت از کنار موضوع گذشت ، اگر لازم شد حتی به نظر من هر شب هم برید تا لیست رو آپدیت کنند..
امیدوارم نامه ی ما هم زود تر بیاد ....
فعلاً که شنبه و یکشنبست و اونجا تعطیله ، از دوشنبه به بعد باید پیگیر باشیم ما ...
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان