کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن ویزا برای دانش آموز
هیچکس تا حالا شنیده یا دیده که برای یه دیپلمه توی کالج های آمریکا بشه ویزا درخواست کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، mh_hshk ، nika ، msar
(2010-09-09 ساعت 22:27)هما نوشته:  هیچکس تا حالا شنیده یا دیده که برای یه دیپلمه توی کالج های آمریکا بشه ویزا درخواست کرد؟

سلام به سایت خوش اومدید
ببینید یه زمانی هست که شما مهاجرت خوانوادگی میکنید
اون وقت اونور واسه ادامه تحصیل میرید و پذیرش میگیرید
یه زمانی هست نه از اینجا واسه ویزا اقدام میکنید
کلا دیپلمه ها کمتر به فکر مهاجرت میافتند
ولی من تو همین سایت دیدم کسی برای پذیرش از هاروارد تلاش میکرده
..................
شندیدنو هم شنیدم یکی از اقوام چون نخبه بوده با مدال طلای شیمی کشوری تونسته اونجا پذیرش بگیره
پاسخ
تشکر کنندگان: amirreza.sh ، nika ، msar
هر کس که مدال المپیاد کشوری بیاره به راحتی میتونه بره .
کسانی که در الکپیاد ها موفق میشن کشور های پیشرفته خودشون برای جذب دانش آموز اقدام میکنند و حتی به دانش آموز اجازه ی اقامت با خانواده هم میدهند .
این مورد برای یکی از دوستان من اتفاق افتاد .
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، Night-Jasmine ، nika ، lighter ، msar
بله می شه ، فقط برای ویزای تحصیلی فرد باید اثبات کنه که به کشور خودش بر می گرده ولی چون معمولا دلایل افراد در این سن کمتر هستش گرفتن ویزا سخت تر می شه . اولین کاری که باید انجام بشه گرفتن پذیرش هست،که معمولا نیاز به داشتن تافل و در بعضی موارد گرفتن نمره خوبی در آزمون SAT هستش.
راستی دوست عزیز هاروارد در آمریکاس Wink
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، nika ، msar ، soma12345
سلام
راستش من با خوندن چنتا از تایپکهای این فروم به کلی نا امید شدم!!
من دیپلم ریاضی دارم و امسال پیش میخونم
دلم میخواست هنر بخونم ولی بنا به دلایلی نتونستم و امکان تغییر رشته در امسال هم برام فراهم نشد!!
راستش من دلم میخواست تحصیلات دانشگاهیم رو توی آمریکا یا کانادا بگذرونم(رشته ی هنر البته و اگر امکانش باشه سینما) ولی با خوندن نظرات و گفته های دوستان یه کم نا امید شدم...
در مورد هزینه ها میشه یه کارایی کرد ولی اصل کار گرفتن پذیرش از ه دانشگاه یا کالج درست و حسابی و فراهم کردن ویزاست...
دوستان نمیتونن اطلاعات دقیقی در مورد رشته ای که من قصد دارم بخونمش رو بهم بدن؟
اصلا امکانش هست که بتونم تحصیلات بعد از دیپلمم رو اونجا بگذرونم؟(البته با فرض اینکه مشکل سربازیم هم حل شده باشه ها!)
ممنون میشم جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
نقل قول:
(2010-09-13 ساعت 01:58)jj_jinny نوشته:  سلام
راستش من با خوندن چنتا از تایپکهای این فروم به کلی نا امید شدم!!
من دیپلم ریاضی دارم و امسال پیش میخونم
دلم میخواست هنر بخونم ولی بنا به دلایلی نتونستم و امکان تغییر رشته در امسال هم برام فراهم نشد!!
راستش من دلم میخواست تحصیلات دانشگاهیم رو توی آمریکا یا کانادا بگذرونم(رشته ی هنر البته و اگر امکانش باشه سینما) ولی با خوندن نظرات و گفته های دوستان یه کم نا امید شدم...
در مورد هزینه ها میشه یه کارایی کرد ولی اصل کار گرفتن پذیرش از ه دانشگاه یا کالج درست و حسابی و فراهم کردن ویزاست...
دوستان نمیتونن اطلاعات دقیقی در مورد رشته ای که من قصد دارم بخونمش رو بهم بدن؟
اصلا امکانش هست که بتونم تحصیلات بعد از دیپلمم رو اونجا بگذرونم؟(البته با فرض اینکه مشکل سربازیم هم حل شده باشه ها!)
ممنون میشم جواب بدید

دوست من نا امیدی چرا؟؟؟

بله گرفتن پذیرش برای لیسانس از دانشگاه های آمریکا و کانادا خیلی خیلی سخته و در ضمن هزینه های بالای هم داره ولی شما می تونید برای دانشگا های مالزی ترکیه و هند اقدام کنید و شما چه رشته ی میخونید؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
من قصد دارم اگه امکانش باشه هنر بخونم
در حال حاضر هم رشته م ریاضیه (فعلا)
پاسخ
سلام بچه ها من پسرم ویزاش حاضره ولی ما نمی تونیم باهاش بریم و اون باید تنها بره. فکر می کنید در امریکا جایی هست که بتونه درس بخونه و جایی هم برای سکونتش باشه مثلا پانسیون یا یه همچین جایی؟ پسرم الان 17 سالشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Afies ، msar
نقل قول:سلام بچه ها من پسرم ویزاش حاضره ولی ما نمی تونیم باهاش بریم و اون باید تنها بره. فکر می کنید در آمریکا جایی هست که بتونه درس بخونه و جایی هم برای سکونتش باشه مثلا پانسیون یا یه همچین جایی؟ پسرم الان 17 سالشه.

سلام. پسرتون از چه راهي ويزا گرفته؟ يكم توضيح بدين
پاسخ
سلام
میشه بیشتر توضیح بدید پسرتون چطور ویزا گرفتن؟ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
سلام من الان 17 سالمه و سوم ریاضی فیزیک درس میخونم میخوام ببینم با چه شرایطی میتونم ویزا بگیرم و اینکه اصلا میتونم با دیپلم ریاضی اونجا پزشکی بخونم یا نه...
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
زهرا جان اینجا اکثرا لاتاری برنده شدن و واسه همین میگن ویزای بچه مون اومده.
شما باید دیپلمتو که گرفتی و البته تافل و جی آر ای رو هم که گرفتی، بیفتی دنبال سرچ کردن راجع به اینکه چه دانشگاهی بهت پذیرش میده. با دیپلم ریاضی هم میتونی واسه پزشکی اقدام کنی. بعد که پذیرشتو گرفتی از طریق ویزای دانشجویی اقدم کنی که البته واسه دیپلمه ها به این راحتی ویزای تحصیلی نمیدن. شاید اگه دانشگاه معتبری بهت پذیرش بده و از طرفی وضع مالیت خیلی خوب باشه بهت ویزا دادن
از طریق پذیرش گرفتن توی مدارس زبان هم میتونی اقدام کنی. ولی شانس ویزا پایینه دیگه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، ابی22 ، msar
Smile 
باسلام خدمت شما
بنده می خواستم در مقطع دبیرستان ادامه به تحصیل کنم در امریکا یا کانادا
می خواستم بنده رو مشاوره دهید. هزینه تحصیل چقدر می شود؟هزینه زندگی چطور؟ایا برای دبیرستان هم بورسیه می توان شد؟
خیلی ممنونSmile
پاسخ
دوستان من سال سومم تمام شد، روی معدل بالا حساب نمی کنم، در عوض 2تا سرتیفیکیشن ربوکاپ دارم، ربوکاپ های دیگری هم پیش رو دارم. به زودی هم توی تیم MRL که بهترین تیم رباتیک ایران هست توی لیگ انسان نمای سایز کوچک به عنوان عضو آزمایشی کارم رو شروع میکنم. قرار شده تا مهر ماه ربات های NAOی آموزشگاه خودمون واسه ی لیگ انسان نمای استاندارد پلتفرم خریداری بشه، من هم از برنامه نویس هاشون خواهم بود.

تا الان تجربه ی برنامه نویسی 1 ربات به زبان C واسه میکروکنترلر های AVR و همچنین طراحی مکانیک ربات رو دارم. برنامه نویسی به زبان های MatLab و ActionScript رو هم در سطح مبتدی بلدم.
این تابستون C رو برای ARM و MatLab رو باید کامل یاد بگیرم و همچنین JavaScript ، HTML و ActionScript رو خودم توی برنامم دارم. احتمالا زبان هایی غیر از دوتای اول هم نیاز بشه یاد بگیرم.
زبان انگلیسی رو در حد High-Intermediate پشت سر گذاشتم و الان IELTS میخونم، 1 ترم دیگه IELTS هم تموم میشه.

بدون در نظر گرفتن آینده این سرتیفیکیشن ها واسه اپلی کردن توی رشته ی گیم دیزاین چقد امتیاز به حساب میان واسم؟ با در نظر گرفتن آینده چطور؟ آیا جای معدلم رو پر میکنن؟
اگر پر میکنن به نظر شما روی چه سطحی از دانشگاه های آمریکا میتونم حساب کنم؟ سری A یا B?

با کمال تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، msar
از دوستان اگه کسی میخواد ویزایه دانشجوی بگیره و از سفارت آنکارا اقدام کنه من یه مبلغ 160$ ریختم برای ویزایه توریستی منتها چون آنکارا وقت ویزایه توریستی نمیده میخوام کد کنفرمشن رو بفروشم. اگه کسی میخواد بگه
شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان