کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکلات احتمالی در آمریکا
سلام به همه یه بحثی که گوشه کنار تو تاپیک ها مشاهده میشه استرس و مشکلات احتمالی تو آمریکاست
دوسته عزیزمون seravin خیلی خوب بعضی از مشکلاتو باز کردند
به درخواست یکی از کاربران این تاپیک باز شد تا هر کس اطلاعاتی داره در اختیار ما بزاره
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، Farshid22 ، AmericanHamid ، afsoun ، ramfar ، farzad24 ، خانه ، Mrng93 ، taherifar ، msar
درود
با تشکر از amirreza برای درست کردن این تاپیک.
هر فردی که تصمیم به انجام کاری داره و اگر انتظار موفقیت رو هم داشته باشه. یکی از شرایط موفقیت بررسی مشکلات احتمالی اون کار هست تا فرد با چشم بار بتونه اون کار رو انجام بده.
ما که تصمیم به مهاجرت داریم .مهمترین تصمیم زندگیمون رو میگیریم .پس باید بدونیم کجا میریم و قراره چه اتفاقی برامون بیفته.
و اگه بتونیم مشکلات رو پیش بینی کنیم درصد موفقیتمون بیشتر میشه .و در این راه دوستانی که در امریکا زندگی کرده اند میتونند بهترین راهنما باشند.
من خودم رو برای مشکلاتی مثل: پیدا کردن شغل دلخواه-خانه -دوست - دوری از خانواده- درک فرهنگ- زبان و... آماده کردم و در این راه نیازمند یاری سبز دوستان امریکا نشین هستیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، afsoun ، ramfar ، امین 13 ، taherifar ، rouham ، msar
سلام به دوستان عزیزبحث از مشکلات و مسائل اجتماعی آن هم در مورد ایالات متحده آمریکا بحثی است که نباید خالی از ظرافت و توجه های خاص باشد.
اما آنچه که در مورد تحقیق حاضر باید مورد توجه قرار گیرد اینست که تحقیق حاضر به مقتضای موضوع خود صرفا به معضلات و مشکلات اجتماعی ایالات متحده آمریکا خواهد پرداخت ولی این امر نه از آن جهت است که نویسنده معتقد به گرایش نفی کلی میباشد, بلکه نویسنده در عین این که اعتقاد دارد جامعه ایالات متحده نقاط مثبت و منفی را در کنار هم دارد و فاقد جنبه های مثبت نمیباشد یک کتابی روبیشنهادمی کنم که می تونین توسایت زیراونودانلودکنین که درموردمشکلات امریکاستwww.ebooks.ketabnak.com
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، امین 13 ، taherifar ، msar ، h.hayati
چرا دوستانی که در دیگر تاپیکها هر چی مشکل بود رو مینوشتند به جز موضوع تاپیک .اینجا نمیاند . و ما رو بهره مند نمیفرمایند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، taherifar ، msar
(2010-09-19 ساعت 03:00)AmericanHamid نوشته:  چرا دوستانی که در دیگر تاپیکها هر چی مشکل بود رو مینوشتند به جز موضوع تاپیک .اینجا نمیاند . و ما رو بهره مند نمیفرمایند؟

دوست عزیز به نظر من این تاپیک یه مقداری گنگه.....
مشکلات احتمالی فقط مختص به آمریکا نیست این مشکلات میتونه در هر جای دنیا پیش بیاد.مثل مشکلات اقتصادی ....مشکلات سلامتی و یا مشکلات روحی .....من دقیقا منظور شما رو نفهمیدم...اگه سوال به خصوصی دارید مطرح کنید حتما دوستانی که اطلاع داشته باشند راهنمائی میکنند ولی این سوال که چه مشکلاتی ممکنه در آمریکا پیش بیاد خیلی کلیه و نمیشه بهش جواب داد.

جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، AmericanHamid ، soli asali ، taherifar ، msar
(2010-09-16 ساعت 16:16)afsoun نوشته:  سلام به دوستان عزیزبحث از مشکلات و مسائل اجتماعی آن هم در مورد ایالات متحده آمریکا بحثی است که نباید خالی از ظرافت و توجه های خاص باشد.
اما آنچه که در مورد تحقیق حاضر باید مورد توجه قرار گیرد اینست که تحقیق حاضر به مقتضای موضوع خود صرفا به معضلات و مشکلات اجتماعی ایالات متحده آمریکا خواهد پرداخت ولی این امر نه از آن جهت است که نویسنده معتقد به گرایش نفی کلی میباشد, بلکه نویسنده در عین این که اعتقاد دارد جامعه ایالات متحده نقاط مثبت و منفی را در کنار هم دارد و فاقد جنبه های مثبت نمیباشد یک کتابی روبیشنهادمی کنم که می تونین توسایت زیراونودانلودکنین که درموردمشکلات امریکاستwww.ebooks.ketabnak.com

میشه لطفا بیشتر در مورد این سایت توضیح دهید.متشکرم
پاسخ
حالا نه اینکه تو ایران کم مشکل و استرس داریم؟!
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، taherifar ، msar ، حریر
(2010-09-19 ساعت 10:35)laili نوشته:  
(2010-09-19 ساعت 03:00)AmericanHamid نوشته:  چرا دوستانی که در دیگر تاپیکها هر چی مشکل بود رو مینوشتند به جز موضوع تاپیک .اینجا نمیاند . و ما رو بهره مند نمیفرمایند؟

دوست عزیز به نظر من این تاپیک یه مقداری گنگه.....
مشکلات احتمالی فقط مختص به آمریکا نیست این مشکلات میتونه در هر جای دنیا پیش بیاد.مثل مشکلات اقتصادی ....مشکلات سلامتی و یا مشکلات روحی .....من دقیقا منظور شما رو نفهمیدم...اگه سوال به خصوصی دارید مطرح کنید حتما دوستانی که اطلاع داشته باشند راهنمائی میکنند ولی این سوال که چه مشکلاتی ممکنه در آمریکا پیش بیاد خیلی کلیه و نمیشه بهش جواب داد.
منظور مشکلاتی که انتظار ان را نداریم. یک سری مشکلات که همه جا مشترک هست مثل از دست دادن شغل .شرایط بد اقتصادی ولی یک سری مشکلات مربوط میشه به مهاجران که برامون غیر قابل پیش بینی هست . مثل مشکلات فرهنگی یا اینکه درچه مواردی به یک تازه وارد اعتماد ندارند یا هر چی که فکر میکنید با ایران تفاوت داره و مشکل ساز میشه.
پاسخ
امیدوارم به دردتان بخورد
1: قویترین قسمت بدن شما آرنجتان میباشد. در صورتیکه به اندازه کافی به شخصی نزدیک هستید که بتوانید از آرنجتان استفاده نمایید، این کار را انجام دهید
2: در صورتیکه دزدی از شما کیف پولتان را خواست، آن را به او تحویل ندهید. کیف را به سمتی دور از خود پرتاب کنید.
ممکن است این شانس وجود داشته باشد که دزد به کیف شما بیش از خود شما علاقه نشان دهد و به سمت کیف برود در این لحظه شما مانند دیوانگان در جهتی دیگر بدوید
3: در صورتیکه شما را داخل صندوق ماشین انداخته اند چراغ های عقب را در آورید و دستتان را از سوراخ بیرون برده، دیوانه وار آن را تکان دهید. راننده شما را نمیبیند، اما سایرین میبینند. این کار جان افرادی را نجات داده است
4: خانم ها معمولا عادت دارند که هنگامیکه پس ار خرید یا کار وارد اتومبیل خود می شوند در آن بنشینند و کارهای دیگر انجام دهند ممکن است کسی شما را زیر نظر داشته باشد و در یک فرصت مناسب
از در سمت پیاده رو وارد اتومبیل شده اسلحه ای را بر سر شما بگذارد و به شما بگوید که به کجا بروید به محض اینکه وارد خودرو شدید، درها را قفل کرده و محل را ترک کنید. اگر هنگامیکه سوار خودرو شدید، شخص دیگری نیز در اتومبیل بود و اسلحه ای را به سمت شما نشانه رفت متوقف نشوید تکرار میکنم اتومبیل خود را متوقف نکنید و به جای ترمز کردن، پای خود را بر روی گاز فشار دهید و با سرعت به چیزی بکوبانید که ماشین خرد شود کیسه هوا جان شما را نجات خواهد داد و اگر شخص دیگری در صندلی عقب نشسته باشد به محض متلاشی شدن ماشین به بدترین نحو خسارت میبیند فرار کنید، بهتر از این است که جسد شما در جایی پیدا شود.
5- چند نکته هنگام سوار شدن به ماشین در یک پارکینگ مسقف یا سرپوشیده - حواس خود را جمع کنید
اطراف خود ، درون ماشین و صندلی عقب را نگاه کنید
زمین سمت پیاده رو را نگاه کنید
- اگر ماشین شما در کنار یک ون بزرگ پارک است از در سمت پیاده رو سوار اتومبیل شوید
بیشتر قاتل های زنجیره ای قربانیان خودرا در حالیکه میخواهند سوار ماشین شوند به داخل ون میکشند
- به ماشینی که در سمت خیابان و یا پیاده رو، نزدیک ماشین شما پارک است نگاه کنید. اگر مردی تنها در صندلی ای که نزدیک ماشین شما است، نشسته است، به عقب برگردید و با یک نگهبان یا پلیس به ماشین خود نزدیک شده و سوار شوید
6-همیشه از آسانسور به جای پله استفاده نمایید راه پله ها مکان هایی ترسناک برای تنها بودن هستند و بخصوص در شب مکان های خوبی برای جنایت می باشند
7-در صورتیکه شخصی اسلحه دارد و شما تحت کنترل او نیستید همیشه بدوید. شخص مهاجم تنها به شما شلیک میکند در حالیکه شما یک هدف متحرک هستید احتمال اینکه تیر به شما بخورد 4 به 100 است و همچنین بیشتر اوقات مکانی که مورد اصابت قرار میگیرد یکی از ارگان های حیاتی شما نیست. پس بدوید و ترجیحا به صورت زیک زاگ
8-خانم ها معمولا تلاش می کنند که دلسوز و شفیق باشند ادامه ندهید! دیگر بس است!! این رفتار ممکن است به شما صدمه زده و یا حتی به کشته شدنتان منجر شود تد باندی که یک قاتل بود و قتل های زنجیره ای انجام میداد. وی مردی خوش تیب و با سواد بود که از حس شفقت زنان سوء استفاده میکرد او با عصایی در دست لنگان لنگان راه میرفت و برای سوار شدن به اتومبیل خود درخواست کمک میکرد.
9-نکته امنیتی دیگر:
شخصی به من گفت که دوستش صدای گریه یک بچه را شب هنگام در راهروی پشت در آپارتمان شنیده است. و بدلیل اینکه دیر وقت بوده به پلیس زنگ زده است او فکر میکرد که این عجیب است. پلیس به او گفت:
هرکاری که میکنی، در را باز نکن زن گفت که این مانند صدای یک بچه است که انگار از پنجره به بیرون خزیده و ممکن است وارد خیابان شود. او نگران بچه است. پلیس گفت، یکی از واحدهای اعزامی ما در راه است. هر کاری که میکنی، در را باز نکن! پلیس به او گفت که آنها فکر میکنند که یک قاتل قتل های زنجیره ای صدای یک بچه را ضبط کرده است و با استفاده از آن زنان را با فکر اینکه کسی یک بچه آنجا گذارده است، به بیرون از خانه میکشاند. او گفت که آنها هنوز این موضوع را تایید نکرده اند. اما تعداد زیادی خانم تماس گرفته اند که میگویند هنگامیکه شب هنگام در خانه تنها بوده اند، صدای گریه یک بچه را از بیرون در میشنوند
10 – اگر صدا چکه آب از شیرهای یرون خانه در نیمه شب شنیدید از خانه برای رد یابی مشکل خارج نشوید. بعضی از دزدان شیر آب شما را مشكل دار مینند تا شما برای پیدا کردن محل صدای چکه از خانه خارج شوید در صورتیکه صدای آب شنیدید، از همسایه های خود کمک بگیرید.
داستان گریه بچه، هنگام دستگیری یکی از قاتلان زنجیره ای تایید شد.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
سلام بر یاشار و ماری عزیز

سپاس و صدها سپاس از بی پرده گوییتان
این است احتمالات و خطرات و ذهنیات محتمل و راههای مبارزه و مواجهه با آن... دست مریزاد
اینها به واقع مشکلات احتمالی امنیتی اشخاص در امریکا ست.
با این که تو ذوق زننده و سست کننده برخی تعلقات خاطر به زیبایی های امریکایی در افراد است ولی بخشی از طبیعت جامعه 300 میلیونی امریکاست و باید مد نظر گرفته شود
ما مهاجر سرایی ها ایرانی و در شرایط امن شهر ومحل خود چنین مخاطراتی را در ایران متصور نیستیم(یه نیمچه امنیتی دور وبرمون هست حداقل تو روز)مطلق بحث نمی کنم و می دونم نسبی است این عقیده!
لحاظ این موارد منجر به تصمیم گیری های درست برای انتخاب اماکن محل سکونت و کار و تحصیل خواهد بود.
-آیا نزدیک به مراکز پلیس ساکن باشیم بهتر نیست.؟
-آپارتمانها در کجا ها امن ترند .در مراکز شهر های کوچک سکونت بهتر است یا در شهر های بزرگ اما در حاشیه؟
-خانه های تک واحدی(ویلایی) با پارکینگ جدا بهتر نیست؟
-پذیرش مفهوم حمل اسلحه در افراد(زن/مرد)ایرانی و نحوه استفاده آن در هنگام ضرورت و دفاع فردی.
-فراگیری کلاسهای دفاع شخصی و کنترل اعمال مهاجم و دفع خطر
-نحوه پوشش افراد(من منکراتی نیستم هاTongue). پوشش های خاص جلب توجه می کند و شخص تابلو می شود (چه در آقایان و چه در خانمها).
-چه میزان در انتخاب شهر و ایالت (موضوع تاپیک :
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3661) فاکتورهای تاثیر گذار (کرایم)را مد نظر گرفته و خودمونی چقدر به لحاظ مالی جلوی چشم هستیم(تا سیبل سوء استفاده گردیم)؟
-کجا فرزندانمان ایمن و راحت و جلوی چشم هستند(حداقل تا زمانی که خود بتوانند گلیم خود از آب بگیرند)؟
.....

دوستان بیشتر در این زمینه بگویید و مشارکت در گفتگو کنید.
آنهایی که در امریکا مسائل مشابه داشتند بهتر می دانند پس بنویسند.
سپاس از همگانSmile
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، Parniyan ، armido ، shivarahbari ، saeed5564 ، امین 13 ، taherifar ، msar ، ayden
با تشکر از دوست خوبمان maxsupermax
از توجهتان به موضوع سپاسگذارم.
راستش را بخواهید دفعه دوم که آمدم و نوشته ام را خواندم کمی ترسیدم. گفتم نکنه دوستان عزیز سایت خدای ناکرده تصور کنند که قصد من سیاه نمایی و ترساندن مردم است. اما نوشته شما را که خواندم خوشحال شدم که اینقدر مثبت به موضوع نگاه کرده اید.
این مطلب در قالب ایمیلی با عنوان "توصیه های یک پلیس" به من رسیده بود و من در ارسالم به آن اشاره نکرده بودم.
دانستن و خواندن این مسائل به نظر من نه تنها ترسناک و خوفناک نیست، بلکه آگاهی دهنده است. و اگر کسی مانند شما هم بتواند با دانستن آنها از وقوع چنین مواردی پیشگیری کند که دیگر عالی است.
نکته ای که می خواهم اضافه کنم این است که لطفا تمرین کنید تا در هنگام بروز احتمالی این مسائل به خودتان مسلط باشید. ما در یک مجتمع آپارتمانی بسیار امن زندگی می کنیم که تقریبا تمامی ساکنان آن می توانند امن بودن مجتمع را تایید کنند. چند هفته پیش حدود ساعت 6 عصر وارد مجتمع شدم و همینطور که داشتم به طرف خانه می آمدم متوجه یک ماشین پیکان شدم که یک جای غیر معمول پارک کرده بود و دو مرد در آن نشسته بودند. سعی کردم فضولی نکنم و بدون نگاه کردن راهم را ادامه بدهم. وقتی داشتم از جلوی ماشین رد می شدم آن ماشین به من چراغ داد!! من ناراحت شدم، ایستادم و آنها را نگاه کردم وبعد می خواستم به راهم ادامه بدهم که منصرف شدم و برگشتم که از نگهبانی بپرسم که این ماشین متعلق به چه کسی است. همین که به طرف نگهبانی برگشتم ماشین حرکت کرد و با سرعت زیاد به طرف درب دیگر مجتمع رفت و از مجتمع خارج شد. من رفتم که به نگهبانی موضوع را اطلاع بدهم اماااااااااااااااااااااا شماره ماشین را برنداشته بودم!!!!!!!!!!!!!!!! چون که هول بودم و برخودم مسلط نبودم. اگر آن ماشین دوباره در مجتمع مزاحم کسی بشود شاید یک مقداری هم تقصیر من باشد که نتوانستم جلوی ورود دوباره آنها را به مجتمع بگیرم.
ممنون ازتوجهتان.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، sib 24 ، armido ، Danoosh ، مانترا ، el333 ، shivarahbari ، kasrafo ، nasam ، امین 13 ، taherifar ، msar ، Amir.Mansoury
سلام دوست عزیز.شماره پلیس تو آمریکا ۹۱۱ هست یعنی‌ هرجا و هرموقع مشکلی‌ داشته باشی‌ ظرف چند دقیقه چندتا ماشین جلوت حاضر میشن.راستش من خودم نمیدونم اداره پلیس شهرم کجاست!!!چونکه پلیس همه جاست.اگه تو اتوبان خدای نکرده ماشینتون خراب شد بزنین کنار جاده پنجرتون رو بدین بالا و درب هارو قفل کنین.چند دقیقه بعد بدون اینکه حتّی به ۹۱۱ زنگ بزنین خودشون شمارو می‌بینن و به کمکتون میان.یه شماره تلفن پشت همهٔ گواهینامه‌ها هست ( فقط در صورتی که در اتوبان) بودید و ماشینتون خراب بود به این شماره هم تماس بگیرین مجانی‌ ماشین رو تعمیر می‌کنن.

سعی‌ کنید شب‌ها به جز کار ضروری از ماشین خارج نشوید.مخصوصا بنزین رو تو روز بزنید.و پول نقد اگه همراتون هست هم‌رو بیرون نیارید مخصوصاً شب چون خطر در کمینه.

یکی‌ از اتفاقاتی که اینجا اتفاق افتاده و من زیاد شنیدم اینه که اگه ماشینی به شما علامت داد که لاستیکتون پنچره اصلا بروی خودتون نزنید و به راهتون ادامه بدین و وارد پارکینگی بشید که جلوی فروشگاه بزرگ هستش و ملت در رفتو آمد هستن اون موقع از ماشین پیاد بشید و لاستیکو نگاه کنید.این یکی‌ از حقّه هاست مخصوصاً در مورد خانم‌ها که حساسن و سری میزنن کنار تا لاستیک رو ببینن.

اگه چیزی دیگه به ذهنم رسید براتون میگم

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
فکر می کنم مهمترین چالش برای زندگی در یک کشور غیر موطن، اول زبان و ارتباط هست، دوم خانواده و دوستان. اگه متاهل باشی خیلی بهتره تا این که تنها باشی. سومین فاکتور هم شخصیت شما و شبکه ی ارتباطاتتون هست.. اینکه جقدر می تونین با دیگران ارتباط برقرار کنین.. چقدر انعطاف پذیر هستین.. خصوصا از لحاظ باور و اعتقادات...

امیدوارم به زودی زندگی در امریکا رو تجربه کنم..
‎2016AS 60xx‎  
1 نفر   -  رویت قبولی: 5 می  -  کنسولگری: آنکارا  -  ارسال فرم: 1 جون  -  کارنت: 25 مارچ  -   مصاحبه: 3 می
معافیت دایم، کار خصوصی، سابقه تدریس پیام نور
دریافت کلیرنس: Aug 18     -  دریافت ویزا: Aug 31          - ورود به آمریکا: Sep 1    - دریافت گرین کارت:
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinix

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان