کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقامت در ژاپن
من به بخش گفتگوی آزاد دسترسی نداشتم به همین خاطر در اینجا تاپیک زدم با عرض پوزش.

با سلام

از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در مورد اقامت در کشور ژاپن داره در این تاپیک قرار بده ممنون میشم

آیا در ژاپن محله ایرانی نشین وجود داره یا نه ؟

اطلاعات در مورد غذاهای ژاپنی

نحوه اخذ اقامت

و غیره

با تشکر از دوستان عزیز

پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، msar
(2010-09-10 ساعت 17:23)mehrdad.angel نوشته:  من به بخش گفتگوی آزاد دسترسی نداشتم به همین خاطر در اینجا تاپیک زدم با عرض پوزش.

با سلام

از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در مورد اقامت در کشور ژاپن داره در این تاپیک قرار بده ممنون میشم

نحوه اخذ اقامت

و غیره

با تشکر از دوستان عزیز
ا ون جایی که من خبر دارم . ژاپن خیلی ساخت دیگه به ایرانی ها ویزا میده. مگر اینکه برای کار دوات شده باشی یا به قله معروف سپونسر داشته باشی. من خودم به کره سفر داشتم ون جا رو به ژاپن ترجیح میدم .پیروز باشی

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-09-10 ساعت 17:51)behnia نوشته:  
(2010-09-10 ساعت 17:23)mehrdad.angel نوشته:  من به بخش گفتگوی آزاد دسترسی نداشتم به همین خاطر در اینجا تاپیک زدم با عرض پوزش.

با سلام

نحوه اخذ اقامت

و غیره

با تشکر از دوستان عزیز
ا ون جایی که من خبر دارم . ژاپن خیلی ساخت دیگه به ایرانی ها ویزا میده. مگر اینکه برای کار دوات شده باشی یا به قله معروف سپونسر داشته باشی. من خودم به کره سفر داشتم ون جا رو به ژاپن ترجیح میدم .پیروز باشی

چطور مگه؟

رابطه ایران با ژاپن که خوبه؟

اگه بازهم اطلاعاتی دارین بگین لطفا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-09-10 ساعت 17:51)behnia نوشته:  

با سلام

نحوه اخذ اقامت

و غیره

با تشکر از دوستان عزیز

تا حالا ژاپن رفتین شما که ترجیح هم میدین؟
اطلاعات غلط ندین
آرزوی کره ای ها سفر به ژاپنه و آرزوی ژاپنی ها سفر به آمریکاست
من چند وقتی اونجا بودم و واقعا محشره از لحاظ امنیت و تکنولوژی و اختلاف سطح زندگی ها بسیار کمه
غذاشون تا 1 هفته اول 10 کیلو لاغر میشی چون بوی بدی دارن و از غذا متنفر میشی ولی بعدش عادت میکنین و قابل تحمل میشه
همه چیز در سطح ماورای تصورتون عالیه ولی زندگیشون ماشینیه و اعصاب خورد میکنه.
محله ایرانی که من ندیدم اونجا.شاید باشه
اقامت اونجا واقعا مشکله و بهترین راهش (شایدم تنها راه) اقامت از طریق ازدواجه
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، Raio ، Danoosh ، behi1000 ، msar
با درود بر همه دوستان، می خواستم مقداری از تجربیات خودم رو با دیگران مطرح کنم شاید بتونه کمکی به کسی کرده باشه ولو یک تن(ن ف ر)!

اول از هر چیز از مدیر این بخش خواهش می کنم که این پست رو اول از همه قرار بده تا دوستانی که نیاز به اطلاعات دارند به سرعت به اطلاعاتی که می خواهند دسترسی داشته باشند.ممنون

و اما کشور ژاپن:دارای 3 نام، JAPAN, NIPPON و NIHON
در یک کلمه بهشت روی زمین!!!!

جمعیت 140 میلیون که بگفته خودشون 45 میلیونش رو خارجی ها تشکیل میده،از 4 جزیره بزرگ تشکیل شده، اقتصاد سوم جهان پس از امریکا و چین، از نظر آب و هوایی استوایی، از نظر فصول مثل ایران چهار فصل فقط کمی گرمتر در تابستون و کمی سرد تر در زمستون،بدون ارتش خاصی تا سال 2009 بدلیل جنگ جهانی دوم و به همین دلیل گروه مافیای ژاپنی بنام یاکوزا شکل گرفت تا به شکایات مردم در ازای پول رسیدگی کنه و حتی برای خودشون دفتر هم دارند!!! مثل لاتهای قدیم در ایران ،واحد پولی یِن،از نظر زبان خارجی بسیار ضعیف!( برای یادگیری علم باید ژاپنی یاد بگیرید چون سیاستوشون اینه که نگزارند علم از کشور توسط خارجی ها خارج بشه!!!! از نظر سطح زندگی بسیار بالاست اما درآمد جواب این زندگی رو میده،معروف ترین غذاشون سوشی و لامع هست که به انگلیسی رامِن گفته می شه،در مورد نظر دوستمون که کُره رو ترجیح میده یه موضوعی رو بگم( من با یک خونواده که پدر نظامی امریکا در ژاپن در حین ماموریت و مادر کره ای بود رفت و آمد داشتم،این خانواده در 30 سال پیش وقتی پدر برای ماموریت به ژاپن آمده بود از بس از اونجا خوششون اومده بود که دیگه به امریکا و کره برنگشته بودند( فکر نکنید خب یک مورد بوده) من یک بیش از 100 مورد دیدم!!! کلا وقتی درژاپن هستید فکر می کنید در یک کشور با تمامی نژاد های برتر هستید و نه ژاپن)) و بچه اونها هم در ژاپن بدنیا آمده بود و زندگی میکرد و به گفته خیلی از امریکایی ها ژاپن بهشت دنیاست و چرا ژاپنی ها آرزوی امریکا رو دارند به این دلیل هست نمی دونند تو چه بهشتی هستند!کره ای ها هم آرزوشون اینه که با هر مکافاتی ویزای ژاپن رو بگیرند و بعد با هر سختی با یه ژاپنی ازدواج کنند و دیگه همون جا بمونند!!!( به قول خیلی ها که اکثرشون هم از کشورهای پیشرفته هستند ژاپن مثل یک مرداب می مونه و یا شهر شیطان که اگه واردش بشی دیگه نمی تونی بی خیالش بشی ( به هر قیمت!!!) یاد کارتن پیناکیو افتادم که به اون شهر بازی رفتش(دقیقا همون جوره)، دارای خط قطار مجهز و ایستگاه در تمامی نقاط کشور بطوریکه اگه مثلا بخواهید از یک دهات دورافتاده در جنوب به دهات دورافتاده دیگه در شمال برید فقط و فقط 5 دقیقه تا ایستگاه مبدا و مقصد پیاده روی میکنید!! از نظر راهسازی و اتوبان بعد از امریکا دوم هستند و از نظر سرعت قطار با کشور هایی مثل فرانسه و آلمان رقابت دارند و قطاری دارند بنام (شین کان سِن که سرعت بالای 200 کیلوتر درساعت حرکت میکنه من به شخصه یک بار که داخل این قطار بودم دیدم که از هلیکوپتر جلو زد! دارای بیشترین سوپر مارکتهای 24/7( کُمبینی) در جهان حتی بیش از امریکا( نظیر 11&7, FAMILY MART,LOWSON,SUN KUS,MINI STOP, و خیلی های دیگه) حتی خود امریکاییها هم به این موضوع اعتراف می کنند!، دارای متنوع ترین مدلهای رستوران از قبیل ایتالیایی مثلdenis، کره ای، امریکایی مثل steaky house,، فیلیپینی، ایرانی ( که زنجیره ای نیست) چینی، تایلندی، ترکیه ای و غیره که اکثرا هم 24 ساعته و یا 20 ساعته باز هستند( واقعا شوکه میشد!) دارای مرکز خرید های بسیار زیاد و مدرن( به شعاع 5 کیلومتری از خانه شاید 7 تا 8 عدد باشد که در مرکز شهر به 15 تا 20 تا افزایش پیدا میکند!)، معروفترین ایستگاه های قطار(وِنو،شین جیکو، شی بو یا، رو پون گی، گین زا،) دارای بیشترین پمپ بنزین در حداقل 7، 8 کشور پیشرفته ای که من رفتم، دارای بیشترین تنوع در خودرو بطوریکه محال است پشت چراغ قرمز از یک نوع خودرو دوتا دیده شود!، در ژاپن برای خرید خودرو داشتن دو مولفه اجباری است، اول داشتن گواهینامه و دوم داشتن پارکینگ شخصی و هیچ وقت نمی تونید خودروی خودتون رو در خیابون پارک کنید!!!، از نظر افرادی که خارجی محسوب می شوند اول فیلیپینی ها، بعد امریکای جنوبی ها از قبیل کلمبیا، برزیل، آرژانتین، پرو، شیلی و...،بعد کره، روسیه که 90% دختر هستند و ایران، پاکستان و هند بیشتر جمعیت رو تشکیل می دهند، از نظر آداب و سنن خیلی پایبند هستند و جشن هایی از قبیل هانوبی(جشن آتش بازی) شکوفه های گیلاس، سال نو ژاپنی و غیره رو میشه نام برد، بسیار انسان های موءدب و آرومی هستند حتی شاید هر 6 ماه یک بار صدای بوق ماشین بشنوید( بی ادبی محسوب می شود!!!)،به ندرت صداشون بلند میشه و جر و بحث می کنند( فقط یاکوزاهاشون یک مقدار بی ادب هستند و گروهی بنام (چیم پیرا ها که یه چیز تو مایه های ارازل و اوباش ایران هستند و زیر دست یاکوزاها)، عاشق خارجی ها هستند و بسیار خجالتی حتی اگر از شما بدشون بیاد و تنفر داشته باشند هیچ وقت به رو نمی آوردند و همیشه با لبخند با شما رفتار میکنند، دائما دوست دارند مشروبات الکلی به شما به عنوان هدیه بدهند و مشروب معروفشون همون (ساکی) هست که گاهی وقتها گرم می خورند و فکر کنم الکلش 20% هست، جاهای دیدنی کوه فوجی سامِر لَند برای شنا که شهربازی هم توش هست در توکیو، کوه فوجی، دیزنی لند توکیو، شهربازی برای بزرگسالان در نزدیک کوه فوجی، آکواریومی زیبا در یو کو ها ما و غیره،
از معروفترین ایرانی های ژاپن هم که میشه نام برد، اول دکتر عباس عراقچی که سفیر ایران در سالهای گذشته در ژاپن بودند، درویش یو که یه پسر ایرانی ژاپنی هست که عضو تیم ملی بیسبال ژاپن هست، محمود کدخدایی( سلطان وحشت در ژاپن) که به گفته رییس یاکوزا ها قابل احترام هست، حسین آدیداس، سید مهدی، رضا چتری(رحیمی) عضو سابق تیم ملی کشتی، رضا ذکایی، احد میرزایی، کیوان مجد زاده و سیامک سنجری. معروفترین رستوران ایرانی هم ZAGORA یا انار هست که نزدیک ایستگاه nippori قرار داره.
امیدوارم این اطلاعات بتونه دِین من به این وب سایت رو ادا کرده باشه.
موفق و خوش شانس باشید(خاطرات کسی که دوست داشت اگه دوباره متولد بشه در ژاپن متولد می شد!)
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، سرباز هخامنشی ، lighter ، Msns ، msar ، Milad_se63 ، copol ، pooya.pp ، reyhaneh_h

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان