کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ناپل ایتالیا
سلام ، میدونم تو کلّ سایت فقط دونفر هست که مصاحبشون ناپل هست ...

ولی باز هم من یه لیست از هتل های ناپل میزارم شاید به درد آیندگان بخوره !!

اگر هم اطلاعاتی راجع به دیگر امکانات تو ناپل پیدا کردم همین جا میذارم .

فایل‌های پیوست
.pdf   elenco_alberghi_per_sito_web.pdf (اندازه 37.74 KB / تعداد دانلود: 448)
پاسخ
(2010-09-11 ساعت 16:56)Shayan1994 نوشته:  سلام ، میدونم تو کلّ سایت فقط دونفر هست که مصاحبشون ناپل هست ...

ولی باز هم من یه لیست از هتل های ناپل میزارم شاید به درد آیندگان بخوره !!

اگر هم اطلاعاتی راجع به دیگر امکانات تو ناپل پیدا کردم همین جا میذارم .

مهم نیس که چند نفر مصاحبشون اونجاس.به درد 1 نفر هم بخوره کافیه.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، yousef156 ، battosai ، derakhtekhatereh ، sepideh IR ، saman98
سلام ، چند وقت پیش رفته بودیم سفارت ایتالیا تو خیابان مهیار .
یه سری اطلاعات راجع به گرفتن ویزا تو تابلوشون نوشته بودند ، همش رو عکس گرفتم برای دوستانی که شاید به دردشون بخوره ...

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
بعد از مدت ها باز هم سلام ...
با توجه به اینکه بالاخره ویزا رو گرفتیم و به خاطرش دو بار تا ناپل رفتیم ، من کلی تجربه به دست اواردم که ناپلی ها برای مصاحبه چه کار باید بکنند !!!!

"" اول از همه میخوام بگم که اصلاً احساس نکنید که به یه کشور اروپایی میرید و همه چی آرووومه ! Big Grin اصلاً اینجور نیست !! برای ایتالیا رفتن نترسید؛ ولی احتیاط کنید . اونجا سیاه پوست های آفریقایی زیاد هستند که کارشون گیر دادن و دزدی هست . حتماً با احتیاط باشید ، نه فقط برای ایتالیا رفتن ؛ برای هر جای دیگه ای .... ""

برای رفتن به ناپل - ایتالیا ، هیچ پرواز مستقیمی از تهران نیست و باید تا رم را پرواز گرفت .
شما با سه تا شرکت هواپیمایی میتونید تا رم برید :
ایران ایر : تهران - رم ( که خدا بیامرزتش ؛ بود ، ولی دیگه نیست و همه پروازاش کنسل شد !!! )
آلیتالیا : تهران - رم ( پرواز مستقیم )
ترکیش ایر لاین : تهران - استالبول - رم ( توقف در استانبول )

ما دفعه ی اول را با آلیتالیا رفتیم و دفعه دوم رو با ترکیش . هر دو تا ایر لاین خوب هستند و قیمت هاشون هم تقریباً مساویه . از لحاظ سرویس ، ترکیش خیلی بهتر از آلیتالیا بود . ولی ترکیش 3 ساعت توقف تو استانبول داره که شاید یه ذره خسته کننده باشه . البته سالن ترانزیت فرودگاه استانبول اونقد بزرگ و جاالب هست که بشه سه ساعت گذروند باهاش ... ولی آلیتالیا یک سره 5-6 ساعته میره تا رم .

( یک راه دیگه هم هست که من استفاده نکردم و پیشنهاد نمیکنم : با ایران ایر از تهران تا میلان برید و با آلیتالیا از میلان تا ناپل )

یه نقطه ی قوت ترکیش این هست که تقریباً هر روز پرواز داره و شما هر وقت کاراتون تموم شه میتوندید بلیطتون رو OK کنید و برگردید .
ولی آلیتالیا فقط دو روز در هفته و ایران ایر 1 روز در هفته .

-----
با هر پروازی که برید ، وقتی شما به رم برسید ؛ بعد از چک پاسپورت و تحویل بار باید خودتون رو از فرودگاه با یه وسیله نقلیه ای به ترمینال اصلی رم که اسمش ROMA TERMINI هست برسونید.
از فرودگاه ، ما از قطار استفاده کردیم و تا ROME TERMINI رو رفتیم .. تقریباً 30 دقیقه قطار هست و بلیطش نفری 14 یورو هست .

وقتی برسید ROMA TERMINI یعنی مرکز رم هستید که ایستگاه قطار هست . اونجا شرکت TRENITALIA هم غرفه داره و هم دستگاه فروش بلیط قطار .
باید برید و با توجه ساعت های حرکت بلیط مورد نظرتون رو بخرید . از رم تا ناپل قیمت های مختلف وجود داره از 10 یورو تا 70 یورو .
ما هر دفعه ارزون ترین رو گفتیم که 10 یورو بود و 3 ساعته تا ناپل میرفت و کلاً میرزید نسبت به قیمتش .

---------
نهایتاً شما در ایستگاهی به نام NAPOLI CENTERALE یا NAPOLI GARIBALDI از قطار پیاده میشید . جایی که پیاده میشید یه محله ناپل هست که مثل میدون راه آهن خودمون میمونه . اونجا یه میدون هست به نام میدان GARIBALDI و تعداد زیادی هتل و کلی دست فروش و . . . .
---------
من بهتون پیشنهاد میکنم که اگر هدفتون از سفر بیشتر ( یا حتی فقط ) ویزا هست همونجا تو میدون گریبالدی هتل بگیرید . چون هم به راه آهن نزدیک هستید و هم به کلی فروشگاه و چند تا رستوران عربی که کباب ترکی خوشمزه ای میفروشند !!!
ما اونجا اتاق دو تخته با صبحانه رو شبی 50 یورو گرفتیم . یه نکته اینه که شما تو ایتالیا اصلاً انتظار نداشته باشید که هتل هایی با کیفیت جاهایی مثل مالزی گیرتون بیاد . اتاق ها تمیز هست ، ولی امکانات آنچنانی مثل چایی ساز و اینا نداره . همه ی هتل ها 3 ستاره هست و هتل 5 ستاره خیلی خیلی به ندرت یافت میشه ...

--------
شما برای اینکه برید مدیکال یا اینترویو ، کافیه آدرس سفارت یا مدیکال سنتر دستتون باشه ... باید برید تاکسی بگیرید تا اونجا . تاکسی از GARIBALDI تا مدیکال سنتر حدود 20 یورو و از GARIBALDI تا سفارت حدود 15 یورو میگیره . مسیر خیلی طولانی نیست ، تاکسی خیلی گرونه !!!!!! یادتون باشه که حتماً با راننده تاکسی چونه بزنید که با تاکسیمتر حساب کنه و دقت کنید که ورودی تاکسیمتر فقط 3 یورو هست .
تاکسی های اونجا زورشون میاد برا خارجیا تاکسیمتر استفاده کنند و قیمت های خیلی زیادی میگن معمولاً ... بعضی از کسانی هم که راضی میشن تاکسیمتر استفاده کنند میخوان سر آدم کلاه بذارن و تاکسیمترشون از 12 یورو شروع میکنه !!!! حواستون باشه که از 3 یورو باید شروع کنه ....

--------

برای برگشتن به رم و پرواز به تهران هم از همین روش قطار و اینا استفاده کنید و دقت کنید که درست برنامه ریزی کنید که از پرواز جا نمونید !!!!
برای چک کردن تایم قطار ها میتونید به سایت TRENITALIA مراجعه کنید ...

--------
به یه موضوع دقت کنید که اونجا سعی کنید با هیچ کی جز پلیس صحبت نکنید . مخصوصاً وقتی میخواید از دستگاه های اتوماتیک بلیط قطار بخرید . عده ای هستند که میاند که به شما تو خرید بلیط از دستگاه کمک کنند ، و آخر سر که شما بلیط رو گرفتید از شما پول کمک کردنشونو میخوان ، مثلاً 1 یا دو یورو باید بدید بهشون .... پس سعی کنید به لباس شخصی هایی که برای کمک میان توجهی نکنید .

-----------------------------------------------------------------*****************----------------------------------------------------------------
این از قضیه ی رفتن تا اونجا و موندن .
حالا گردش !
ما بین زمان هایی که کاری نداشتیم،چند جا هم برای گردش رفتیم .
دور و بر سفارت چند جا مثل موزه و قلعه برای دیدن هست .
اگر بخواید جاهای بهتر هم برید ، اگر گریبالدی باشید به راحتی میتونید با قطار برید .
ما این دو جا رو هم با قطار دیدیم که هر کدوم حدوده نیم تا یک ساعت قطار هست :
POMPAI
و
SORRENTO

POMPEI حالت یه کوه آتشفشان و موزه هست تو مایه های تخت جمشید خودمون ( من زیاد خوشم نیومد ، مامان بابام رفتند فقط )

SORRENTO یه ده خیلی شیک و تمیز هست که خیلی بهتر از ناپل هست و واقعاً قشنگه . اگر شما تو Sorrento اتوبوس بگیرید شما رو میبره دم کنار ساحل یه جا به نام AMALPHI که جای واقعاً قشنگیه .

راجع به هر کدوم از اینا بهتون پیشنهاد میکنم که قبلش تو گوگل سرچ کنید و ببینید دوست دارید برید یا نه !
-----------

راجع به هر چیز دیگه ای اگر سوال داشتید که میتونستم کمکتون کنم ، بهم پیغام بفرستید هر کمکی از دستم بر بیاد میکنم Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: yousef156 ، jasmine2953 ، Ashkan78 ، f1f ، Hitman908 ، anahita1361 ، sepideh IR
شايان جان خيلي راه هاي ديگه براي رسيدن به رم وجود داره. شايد اندازه راه هاي رسيدن به خدا...

با ائروفلوت از طريق مسكو
با امارات از طريق دبي
با هواپيمايي قطر از طريق دوحه
با هواپيمايي K.L.M از طريق آمستردام
و ...

شايد باورت نشه اما يه زمان خيلي محدودي به خاطر برخي سياست هاي قيمت گذاري ارزونترين راه رسيدن به رم با Lufthansa از طريق Frankfurt بود!!! حتي از Iran Air هم ارزونتر!!!!

(2011-05-30 ساعت 07:39)Shayan1994 نوشته:  شما با سه تا شرکت هواپیمایی میتونید تا رم برید :
ایران ایر : تهران - رم ( که خدا بیامرزتش ؛ بود ، ولی دیگه نیست و همه پروازاش کنسل شد !!! )

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: jasmine2953 ، Shayan1994
(2011-05-30 ساعت 18:22)Ashkan78 نوشته:  شايان جان خيلي راه هاي ديگه براي رسيدن به رم وجود داره. شايد اندازه راه هاي رسيدن به خدا...

با ائروفلوت از طريق مسكو
با امارات از طريق دبي
با هواپيمايي قطر از طريق دوحه
با هواپيمايي K.L.M از طريق آمستردام
و ...

شايد باورت نشه اما يه زمان خيلي محدودي به خاطر برخي سياست هاي قيمت گذاري ارزونترين راه رسيدن به رم با Lufthansa از طريق Frankfurt بود!!! حتي از Iran Air هم ارزونتر!!!! )
ولی اشکان کلاً قیمت پرواز هایی که گفتی رو چک کنی بدی نیست !! حدود 500$ گرون ترند !
من راه های مفید تر رو گفتم که کسی که واقعاً نمیدونه شاید به دردش بخوره !

(2011-05-30 ساعت 07:39)Shayan1994 نوشته:  شما با سه تا شرکت هواپیمایی میتونید تا رم برید :

میدونم خیلی راه ها وجود داره ، ولی کسی مخش ایراد نداره که تا قطر بره ، بعدش برگرده تا رم !!!
اگر اینجوری باشه شما میتونید با ایر آسیا تا کوالالامپور برید و از اونجا با هواپیمایی مالزی تا رم !!! Big Grin

یا حتی میشد با دلتا از تهران تا نیویورک رفت ، بعد از نیویورک به رم !!! (اگرر میشددددددد کسی دیگه برا مصاحبه ایتالیا نمیرفت !!!

(2011-05-30 ساعت 16:28)jasmine2953 نوشته:  خیلی خیلی ممنون! بسیار عالی بود! من نمیدونم چرا امتیازی که دادم به جای ۵ شد ۱!!!!
اگر همون هفته ای که توی ناپل بودین ویزا میدادن کلی در هزینه ها صرفه جویی میشد! از همونجا میرفتین به مقصد نهایی.... Smile

بله حق کاملاً با شماست . ولی کلیرنس خوردیم دیگه ... Sad
به جز اون خداییش یه کلیرنس 2 هفته ای به این همه درد سر ویزا شینگن و خرج نمیرزید !
قضیه ی امتیازا چیه ؟؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان: jasmine2953
سلام،
من هم 1 ماه و نیم پیش مصاحبه داشتم در ناپل و کلیرنس خوردم، فعلا که خبری نیست، فقط میخواستم بدونم برای پیکاپ ویزا حتما دوباره باید خودمون بریم؟ با توجه به اینکه درخواست ویزای من توریستی بوده. یعنی نمیشه که پاسپورت رو برای سفارت با پست داخل ایتالیا فرستاد؟
ممنونم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کسی از بچه های ناپل رفته می تونه بگه که آیا از آقایون توی ناپل پایان خدمت می خوان یا نه؟
توی ارمنستان و آنکارا که ظاهرا میخوان،واقعا احمقانه هست.پاس داشته باشی بگن کارتت کو!حالا بهانه سپاه یا هرچی هست،
چون من اصلا خدمت نرفتم
من جولای باید اوونجا باشم و کارت ندارم
کسی رو میشناسید سوال بپرسم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت تمامی دوستان
ما هم به ناپل مشرف شدیم و برگشتیم وطن
برنامه سفارت و مصاحبه روز 23 جولای بود که متاسفانه منجر به دریافت پکیج نشد و یه سفر دیگه برای پیک آپ خرج گذاشتن رو دستمون.چند تا مدرک دیگه خواستن که باید بفرستیم و البته باز هم پروسس روی پرونده ...

جزییات سفر هم مشابه توضیحات Shayan1994 هست و من نیاز به اضافه کردن مطلبی نمیبینم چون تکراری میشه ...
نوع ویزای مورد درخواست IR-1
پرواز ایران ایر 4 شنبه ها تا رم 1300000 تومان
مترو لئوناردو تا ایستگاه مرکزی رم 14 یورو
قطار رم - ناپل درجه 1 و 2 به ترتیب 24.5 و 11 یورو
مترو از گاریبالدی تا هتل(نزدیک سفارت) 1.2 یورو
هزینه هتل برای یکهفته 485 یورو
هزینه انستیتو والری 170 یورو

اگر بازم سوالی باشه دوستان بپرسن در خدمت هستم. ناپل و اطرافش قشنگ هست و با اینکه نتیجه حاصل از سفارت کمتر از انتظارات بود ولی از دیدن ایتالیا و سفر به ناپل پشیمون نمیشید.فقط ترجیحا نزدیک سفارت رو برای اقامت انتخاب کنید چرا که ظاهرا امن و مطمئن ترین منطقه ناپل هست .
پاسخ
تشکر کنندگان: alibaha ، hasti_banoo ، anahita1361 ، sepideh IR
با سلام، والدین بنده هم که به سرزمین ناپل سفر کرده بودند بهشون گفتند که باید پروندشون بررسی‌ بیشتر بشه، یه برگه سفید دادند با مارک 221(g) که نوشته:Additional administrative processing. We will contact you when your case is ready. No additional paperwork is needed. می‌خواستم بپرسم از دوستان که این همون بک‌گراند چک یا Fbi چک هست؟ گفتن تا یک ماه و نیم دیگه. الله اعلم! در ضمن میخواستم ببینم سایتی هست که بتونیم آخرین وضعیت صدور ویزا رو توش ببینیم؟ با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-30 ساعت 19:34)alibaha نوشته:  با سلام، والدین بنده هم که به سرزمین ناپل سفر کرده بودند بهشون گفتند که باید پروندشون بررسی‌ بیشتر بشه، یه برگه سفید دادند با مارک 221(g) که نوشته:Additional administrative processing. We will contact you when your case is ready. No additional paperwork is needed. می‌خواستم بپرسم از دوستان که این همون بک‌گراند چک یا Fbi چک هست؟ گفتن تا یک ماه و نیم دیگه. الله اعلم! در ضمن میخواستم ببینم سایتی هست که بتونیم آخرین وضعیت صدور ویزا رو توش ببینیم؟ با تشکر

بله همون background check هست و زمانش هم معلوم نیست. یعنی میگن یک ماه و نیم ولی گاهی زودتر و گاهی هم دیرتر جوابش میاد. اگر در برگه مربوطه آدرس سایت داده نشده می تونید به وب سایت سفارت آمریکا در ناپل مراجعه کنید یا به سفارت ایمیل بزنید و آدرس دقیق رو سوال کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون یک سوال داشتم در سفارت ناپل مترجم فارسی زبان هست و نحوه برخوردشون چطور هست در مورد روز مصاحبه توضیح بدین ممنون میشم

سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون یک سوال داشتم در سفارت ناپل مترجم فارسی زبان هست و نحوه برخوردشون چطور هست در مورد روز مصاحبه توضیح بدین ممنون میشم

پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
سلام دوستان
من هم مصاحبه م ناپولی بود ( ناپل )
اگه کسی سوالی داشت من هستم در خدمتتون Smile
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست من
اونجا با اینکه ما مترجم نخواسته بودیم و با اینکه خود سایت کنسولگری گفته که خدماتی برای مترجم و غیره به فارسی زبانان نمیتونه بده ولی روز مصاحبه یک پسر خوش برخورد ایرانی بعنوان مترجم اوونجا بود که کاملا می تونه بهتون کمک کنه و منظورتون رو به افیسر برسونه.

برخوردها هم خیلی خوب بود کاملا با لبخند و ... خیلی عادی ، البته به غیر از نتیجه نهایی که به من گفت نیاز به بکگراند چک هست و ... که ظاهرا به خیلی های دیگه هم گفته شده.
بازم سوالی بود بگید.
در ضمن یه پیشنهاد ...
الان خود من 3 نفر رو میشناسم که درگیر ناپلی هستن ، بد نبود اینجا ارتباط قوی تری برای پیک آپ ویزا و ... برقرار می کردیم.یعنی ترجیحا هرکدوم از دوستان که عازم بود بگه تا شاید بتونه به پیکاپ ویزای بقیه کمک کنه.
بنابراین لطفا هرکسی عازم بود تاریخش رو یه اطلاع رسانی کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: alibaha ، sepideh IR
دوستان ممنون از اطلاعات خوبتون. من هم مصاحبم ناپل هست. البته هنوز ویزا بولتن نوبتم نشده و یه 5 ماهی مونده.
با این چیزایی که من خوندم، کسی نبوده که بتونه یک سره ویزا بگیره.
می خواستم ببینم نظرتون در مورد تغییر محل مصاحبه چیه؟ به نظرتون ناپل داره سخت می گیره که همه کارشون طول می کشه یا اینکه سفارت های دیگه هم همینطوره.
و اینکه اگه بخوام مکان رو تغییر بدم آیا خود این باعث عقب انداختن کارام میشه یا نه. ممنون
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX