کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا
(2013-01-12 ساعت 23:12)amir82 نوشته:  
(2013-01-12 ساعت 21:42)sohi نوشته:  کلا انگار بچه های مهاجرسر همه میخوان برن کالیفرنیا و غرب آمریکا.

هیشکی انگار نمیخواد واشنتگتن و اصن کلا شرق بره... Sad

اگه کسی واقعا کمکی خواست خوشحال میشم کمک کنم ... یکم اطلاعات دارم خُب !!
اتفاقا من به شخصه شرق رو ترجیح میدم، شما به قول دکتر پدی توضیحات رو بفرمایین، شاید دیگران هم وسوسه شدن! Big Grin
در حال حاضر بازار کار، خصوصا برای رشته های مهندسی رو چطور میبینین؟

راستی در مورد نیوجرسی تاپیک نداریم؟ چند باری گشتم پیدا نکردم....

من تو وسوسه کردن آدما اصلا وارد نیستمBig Grin

البته در حال حاضر واشنگتن نیستم چند ماه دیگه میخوام برم برای زندگی اما اون دوباری که تا بحال رفتم با تمام دوستانی ک اشنا شدم ک فکر کنم بیشتر از 100 نفر میشدن (Tongue) همشون مهندسی خونده بودنو همشون همونجا کار میکردن.خلاصه بازار کارش خوبه.

مخصوصا کامنتی مونتگومری که یکی از ثروتمند ترین و با علم ترین منطقه محسوب میشه. تو آماری ک گرفتن اکثریت بالای فوق لیسانس خوندنو بیشتر هم مهندس هستن .Wink
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، amir82 ، masih sh ، HAZARA ، Tomas ، ابی هانی ، sadeghi897 ، azar1348 ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، Memolk ، copol
Sohi جان شما هم تجربیات خودت و مشاهدات خودت رو بگو لطفا Smile.این شهر رو چطور دیدی؟وضعیت کار؟اجاره خونه؟هم اتاقی؟فرهنگ اکثریت؟بافت جمعیتی؟دانشگاها؟کالج ها؟
اطراف دی سی چطور؟منظورم جاهای نزدیک بهش هست.مثل پنسلوانیا مریلند و غیره...
دیگه هر چی دل مهربونت می خواهد بگو Smile
مرســـــی Smile
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، amir82 ، masih sh ، kasrafo ، HAZARA ، Tomas ، azar1348 ، soli asali ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، Memolk
(2013-01-13 ساعت 00:21)masih sh نوشته:  
(2013-01-12 ساعت 21:42)sohi نوشته:  کلا انگار بچه های مهاجرسر همه میخوان برن کالیفرنیا و غرب آمریکا.

هیشکی انگار نمیخواد واشنگتن و اصن کلا شرق بره... Sad

یه سوال در مورد واشینگتن دی سی. حدودا نیمی از جمعیت این شهر و منطقه رو سیاه پوستان تشکیل میدهند و آیا مشکلی براتون پیش نیاوردند؟
یه نکته خوبی که دیدم کمترین میزان فقر رو در میان ایالت ها داره.(هر چند واشینگتن دی سی ایالت نیست)
نه خب اون بیچاره ها هم آدمن.مشکلی ایجاد نمیکنن.اما خب یه سری منطقه های فقیر نشین داره که پر از سیاه پوست و مکزیکی هستش ..
خب همیشه فقر هم تا حدودی فساد میاده.دزدی بین خودشون زیاده.
باید تا اونجایی که میشه از این مناطق دور باشید و زندگی نکنین.خلاصه زمانی که دنبال خونه میگشتین دیدن منطقه ای بیش از حد ارزونه وسوسه نشید و بگید وای چقدر خوب ، چقدر قیمت ها خوبه !!
بیخود نیست یه جا اینهمه ارزون میشه دیگه !
وقتی که یه خونه در منطقه ای پیدا میکنید نسبتا گرون و عین همون خونه با همون امکانات رو نصف همون قیمت میدن باید شک کنید و کلی تحقیق کنید.

موفق باشید Cool

(2013-01-13 ساعت 00:22)2013selectee نوشته:  

هیشکی انگار نمیخواد واشنگتن و اصن کلا شرق بره... Sad

sohi جان من ماه می میام سمت دی سی (به همراه همسر و پسرم). برای اولین سفر 45 روز اقامت خواهیم داشت تا پاس سفید رو بگیریم و برگردیم.
لطفا در مورد اجاره مکان واسه این 45 روز و چند تا محله خوب که حمل و نقل و مراکز خرید خوبی داشته باشه توضیحی بفرمائید.

سپاس

اگه دقیقا بخواید تو دی سی زندگی کنید خب مسلما هزینه ها بخصوص اجاره خونه بسیار زیاده اما مناطقی مثل راکویل ، سیلور اسپیریگ و ... که تقریبا نیم ساعت با دی سی فاصله دارن میتونه خوب باشه و هزینه ی اجاره خونه هم تو این مناطق نسبتا خوبه.

تو نظر قبلی هم گفتم.اگه یه جایی دید که قیمت ها خیلی ارزونه بدونین منطقه فقیر نشینه و خیلی دزدی بینشون زیاده.پس وسوسه ی قیمت پایین نشین.
البته کالج پارک هم خیلی بد نیست اما باز هم جایی مثل همین کالج پارک باز منطقه ی خوب و بد داره...

پاسخ
(2013-01-13 ساعت 00:50)pr.kia نوشته:  Sohi جان شما هم تجربیات خودت و مشاهدات خودت رو بگو لطفا Smile.این شهر رو چطور دیدی؟وضعیت کار؟اجاره خونه؟هم اتاقی؟فرهنگ اکثریت؟بافت جمعیتی؟دانشگاها؟کالج ها؟
اطراف دی سی چطور؟منظورم جاهای نزدیک بهش هست.مثل پنسلوانیا مریلند و غیره...
دیگه هر چی دل مهربونت می خواهد بگو Smile
مرســـــی Smile

جونم براتون بگه که ...... Big Grin

من شهر رو خوب دیدیم والا ! تمیز ، بیمزاحمت ، آروم، امکانات مجانی مثل موزه ها !! اونقدری هم که میگن من سیاه پوست ندیدم.

اجاره خونه که بستگی داره !! یه جا یه خونه پیدا میکنین ماهی 1000 دلار یه جا دیگه یه خونه بدتر پیدا میکنین با امکانات کمتر ماهی 2000 دلار !! اصولا اینا خیلی به خونه اهمیت نمیدن.براشون منطقه خیلی مهم تره.

خب الان من از دانشگاه چی بگم !!
دوتا دانشگاه معروف داره.یکیش مریلند،یکیش جرج واشنگتن.
جرج واشنگتن چون خصوصیه یکی از گرون ترین دانشگاه های امریکاست.
یه کالج داره به اسم مونتگومری ، این کالج یه جورایی وصل میشه به دانشگاه مریلند.اکثریت کسانی که تو این کالح درس میخونن و فوق دیپلم میگیرن راحت تر از کسای دیگه برای لیسانس میرن دانشگاه مریلند..

من پنسیلوانیا نرفتم راستشSad
اما مریلند هم خوبه اما باید بگین کجای مریلند منظورتونه؟!
مثلا بتزدا یکی از بهترین منطقه های مریلنده ، راکیویل و دهکده ی مونتگومری متوسطه ، یه جایی هم مثل گرین بلت و حیاتسویل (Hyattsville) جزء منطقه های فقیر نشینه.

راجع به فرهنگ،چون این جامعه ی نسبتا بزرگ اکثریتشون باسواد و تحصیل کرده هستن فرهنگشون خوبه!والا من ک بدی ندیدم ازشون !موجودات بی آزاری هستنTongue

هم اتاقی که نداشتم!

جمعت هم که زیاده.بعضی وقتا مثه تهران ترافیک داره اما ترافیکش به صد تا ترافیک تهران می ارزه !! حداقل از بوق و لایی کشی وسط ترافیک خبری نیست !!

پاسخ
آخ آخ دست درد نکنه sohi همون بتزدا رو یک توضیحی میدی.راستی وضعیت حمل و نقل عمومی چطوریه؟راستی حدودا چقدر طول میکشه مثلا از دی سی بری بتزدا؟حالا با ماشین یا با مترو اگه داشته باشه البته.
تو که انقدر خوب می نویسی خب بیشتر بنویس دیگه Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، sohi ، HAZARA ، Tomas ، azar1348 ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، Memolk
(2013-01-13 ساعت 00:50)sohi نوشته:  اگه دقیقا بخواید تو دی سی زندگی کنید خب مسلما هزینه ها بخصوص اجاره خونه بسیار زیاده اما مناطقی مثل راکویل ، سیلور اسپیریگ و ... که تقریبا نیم ساعت با دی سی فاصله دارن میتونه خوب باشه و هزینه ی اجاره خونه هم تو این مناطق نسبتا خوبه.

تو نظر قبلی هم گفتم.اگه یه جایی دید که قیمت ها خیلی ارزونه بدونین منطقه فقیر نشینه و خیلی دزدی بینشون زیاده.پس وسوسه ی قیمت پایین نشین.
البته کالج پارک هم خیلی بد نیست اما باز هم جایی مثل همین کالج پارک باز منطقه ی خوب و بد داره...

ممنون بابت پاسختون. برای اجاره کوتاه مدت (45 روز) چه گزینه هایی اونجا وجود داره؟
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، HAZARA ، Tomas ، soli asali ، نوروز ، peidaye penhan ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n
(2013-01-13 ساعت 01:17)pr.kia نوشته:  آخ آخ دست درد نکنه sohi همون بتزدا رو یک توضیحی میدی.راستی وضعیت حمل و نقل عمومی چطوریه؟راستی حدودا چقدر طول میکشه مثلا از دی سی بری بتزدا؟حالا با ماشین یا با مترو اگه داشته باشه البته.
سلام.
سری به سایت مترو دی سی بزنید خیلی به شما کمک میکنه.
www.wmata.com
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، pr.kia ، amir82 ، Tomas ، *NASIM* ، azar1348 ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، Memolk ، rbrb-2015
(2013-01-13 ساعت 01:33)2013selectee نوشته:  
(2013-01-13 ساعت 00:50)sohi نوشته:  اگه دقیقا بخواید تو دی سی زندگی کنید خب مسلما هزینه ها بخصوص اجاره خونه بسیار زیاده اما مناطقی مثل راکویل ، سیلور اسپیریگ و ... که تقریبا نیم ساعت با دی سی فاصله دارن میتونه خوب باشه و هزینه ی اجاره خونه هم تو این مناطق نسبتا خوبه.

ممنون بابت پاسختون. برای اجاره کوتاه مدت (45 روز) چه گزینه هایی اونجا وجود داره؟

به نظرم بهتره برای این مدت کوتاه سوییت اجاره کنید البته میل خودتونه !
این سایت بد نیست.
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-...umbia.html

میتونین برین برای بقیه جاها سرچ کنین و یه گزینه ی خوب پیدا کنید.

موفق باشید Smile

(2013-01-13 ساعت 01:17)pr.kia نوشته:  آخ آخ دست درد نکنه sohi همون بتزدا رو یک توضیحی میدی.راستی وضعیت حمل و نقل عمومی چطوریه؟راستی حدودا چقدر طول میکشه مثلا از دی سی بری بتزدا؟حالا با ماشین یا با مترو اگه داشته باشه البته.

خواهش میشه Smile

بتزدا منطقه ی خیلی خوب و البته گرون مریلند هستش اما تو همون بتزدا هم میتونین خونه ها و آپارتمان هایی رو پیدا کنید که قیمتش متوسط باشه.
چندتا مرکز تجاری داره.

تاکسی که اصن نداره !! اگه لازم دارین بایداز آژانس استفاده کنید.
از بتزدا تا مرکز دی سی نیم ساعت راه ست.
بتزدا مترو داره اما چون منطقه ی بزرگیه باید ببینین کجاش میخواین برین که اگه لازم شد از اتوبوس استفاده کنید .
اصولا بتزدا یه جوری هستش که انگار با خیلی از جاها نیم ساعت فاصله داره !

خب الان دیگه چی بنویسم ؟Tongue

پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، pr.kia ، IN.USA@2013 ، amir82 ، Tomas ، ابی هانی ، *NASIM* ، azar1348 ، soli asali ، armin021 ، Lemony ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، Memolk ، copol ، moonwalk
دستت گلت درد نکنهSmile
خب الان دیگه چی بپرسم؟Big Grin
بعد از مدت ها یک نفر پیدا شد هم دی سی رفته هم بتزداSmile
sohiجان این کالج مریلند دولتی هست درسته؟یعنی میشه از کمک هزینه ها استفاده کرد؟
دانشگاه مریلند چطور؟بعد هردو در بتزدا هستند یا مثلا بالتیمور یا جاهای دیگه؟
بتزدا چقدر بزرگه؟یعنی مثلا اگه بخوایم یک نفر رو با اسم و فامیل و کسی که بین ایرانی ها مشهور هست رو اونجا پیدا کنیم چقدر طول میکشه؟(عجیب ترین سوال در تاریخ مهاجرسرا پرسیده شدBig Grin)
و در نهایت واسه یک جوونه بیست و چند ساله با زبان خوب مثلا آیلتس 6.5 به نظرتون چند وقت طول میکشه تا مثلا کاری تو فروشگاه یا شبیه اون پیدا کنه تا هزینه ها پایین بیاد؟و اینکه چقدر سرمایه لازم هست برای ورود؟حالا مثلا اگر هم اتاقی در منطقه ی متوسط پیدا کنه.(البته می دونم همه ی این ها حدودی هست و نمیشه یک جواب دقیق داد ولی همون حدود)
یک دنیا ممنونWink
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، sohi ، IN.USA@2013 ، amir82 ، HAZARA ، Tomas ، soli asali ، armin021 ، Lemony ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، Memolk
(2013-01-13 ساعت 13:29)pr.kia نوشته:  دستت گلت درد نکنهSmile
خب الان دیگه چی بپرسم؟Big Grin
بعد از مدت ها یک نفر پیدا شد هم دی سی رفته هم بتزداSmile
sohiجان این کالج مریلند دولتی هست درسته؟یعنی میشه از کمک هزینه ها استفاده کرد؟
دانشگاه مریلند چطور؟بعد هردو در بتزدا هستند یا مثلا بالتیمور یا جاهای دیگه؟
بتزدا چقدر بزرگه؟یعنی مثلا اگه بخوایم یک نفر رو با اسم و فامیل و کسی که بین ایرانی ها مشهور هست رو اونجا پیدا کنیم چقدر طول میکشه؟(عجیب ترین سوال در تاریخ مهاجرسرا پرسیده شدBig Grin)
و در نهایت واسه یک جوونه بیست و چند ساله با زبان خوب مثلا آیلتس 6.5 به نظرتون چند وقت طول میکشه تا مثلا کاری تو فروشگاه یا شبیه اون پیدا کنه تا هزینه ها پایین بیاد؟و اینکه چقدر سرمایه لازم هست برای ورود؟حالا مثلا اگر هم اتاقی در منطقه ی متوسط پیدا کنه.(البته می دونم همه ی این ها حدودی هست و نمیشه یک جواب دقیق داد ولی همون حدود)
یک دنیا ممنونWink
خواهش میکنم Smile
منظورته کالج مونتگومریه ؟

اگه اره، هم دانشگاه مریلند تو مریلند هستش هم موننگومری کالج.البته دانشگاه مریلند یه شعبه دیگه تو بالتیمور داره.

اره کمک هزینه میدن.باید بعد از اینکه تو کالج ثبت نام کردین برین سایت فافسا،درخواست financial aid کنید.برای اینکه financial aid بهتون برن باید بگین که اگرم میخواین کار کنین درامدتون خیلی پایینه و کسی رو ندارین که بهتون کمک کنه و درامد پدر مادتون که شاید بهتون کمک کنن تو ایران پایین 10000 تاست سالیانه !
خلاصه اینکه باید بگین خیلی کمک نیاز دارین.
کار پیدا میشه اما باید خوب بگیردین.

اگه بتونین financial aid بگیرین هزینه ی خورد خوراکتون بطور متوسط 5000،6000 تاست سالی !! البته کاملا حدودی.من اگه خودم باشم خیلی کمتر از این خرج میکنم !! چون کلا هیچی نمیخورم !!
هزینه ی اتاق اینا بستگی داره.اگه بتونین هم اتاقی پیدا کنین خوبه .
فکر کنم اجاره یه خونه ی کوچیک در بتزدا ماهیانه 1300 تا 1500 تاست تقریبا.
بتزدا شهر گرونیه.اما بازم میشه ارزون پیدا کرد.

بزرگه !!! یعنی چطوری میخواین کسی رو پیدا کنین اونجا ؟ میخواین در خونه هارو بزنین تا فرد مورد نظر پیدا شه؟ نه نمیشه Tongue البته با کمی پرس و جو بین ایرانیا و شرکت تو همایش ها و اینا مشکل حل میشه.
حالا کی هست این شخص معروف؟

پاسخ
(2013-01-13 ساعت 15:41)sohi نوشته:  
(2013-01-13 ساعت 13:29)pr.kia نوشته:  دستت گلت درد نکنهSmile
...
یک دنیا ممنونWink
خواهش میکنم Smile
منظورته کالج مونتگومریه ؟
...
بزرگه !!! یعنی چطوری میخواین کسی رو پیدا کنین اونجا ؟ میخواین در خونه هارو بزنین تا فرد مورد نظر پیدا شه؟ نه نمیشه Tongue البته با کمی پرس و جو بین ایرانیا و شرکت تو همایش ها و اینا مشکل حل میشه.
حالا کی هست این شخص معروف؟
واقعا سپاس گذارم ازت که وقت میزاریWink.
لطفا بی زحمت هر موقع که وقت داشتی هر مطلبی که به نظرت مفید هست واسه افرادی که می خوان بیان اون حوالی خودت بنویس البته منظورم با تمام دوستان عزیزی هست که رفتن شرق آمریکا حتی کارهای پیش پا افتاده میتونه واسه تازه واردین خیلی مفید باشه مثلا سایتی که امیر معرفی کرد یا اطلاعات بسیار خوبی که Sohi جان در اختیار همه گذاشت چون جاهای دیگه مثل کالیفرنیا یا تگزاس و هیوستون مطالب خیلی بیشتری نسبت به واشنگتن و مریلند و ویرجینیا داره و اینجا کمی خلوت هست که ایشالا با زحمت های شما و دیگر دوستان عزیز به مرور تکمیل بشه.
البته من یک پیشنهاد هم داشتم اونم اینکه تاپیک واشنگتن دی سی بهش مریلند و ویرجینیا هم اضافه بشه یعنی بشه یک تاپیک هم به دلیل اینکه فاصله ی زمانی بین اینها کم هست و خیلی ها مثلا مریلند ساکن هستن و برای کار میان دی سی و هم اینکه در تاپیک دیگه بیشتر در مورد با گردهمایی بحث شده فکر کنم یک تاپیک بشن بهتر باشه.
ممنون از همتون با آرزوی موفقیت واسه تک تک شما دوستان عزیزWink
پاسخ
اره خب.

من خودمم ساكن مريلند ميشم اما خب خيلي از كارامو بايد دي سي انجام بدم.

يكي أز چيزاي مهم اينه ك تو دي سي حتما بايد ماشين داشته باشين.مگر اينكه مجرد باشين و دانشگاه برين و خونه يا خوابگاهتون نزديك دانشگاه باشه.چون لازمه و همه جا هم اتوبوس يا مترو نداره
اگه ميخواين خريد كنين مثل خريد لباس و كفش و ... سعي كنين نرين مركز دي سي،چون خيلي گرون تر إز جاهاي ديگست.
بهتره برين مركز خريد هاي تو مريلند و يا ويرجينيا.

إز امكاناتش بگم.اين موزه هاش عالين!مجاني هم ك هستن!اصن ي وضي:دي (هركي ندونه ميگه چقدر خسيسم!)
اصلا ادم دلش ميخواد أز صبح تا شب بره تو اين موزه ها.موزه هاي الكي هم ك نيستن.واقعا خوبن.

هيچ وقت هم نگران اينكه اتوبوس ها زود ميرسن يا دير ميرسن نباشين!وقتي ميگه ٤:٤٧:٣٢ يعني دقيقا همون زمان جلو ايستگاه ايستاده!

تو اين سايت، http://iraniandc.com هم ميتونين اطلاعات خوبي بدست بيارين!

والا ديگه هرچي به مُخم فشار ميارم چيزي به ذهنم نميرسه!!يادم اومد بازم ميام ميگم

پاسخ
میشه یه متل 6 و یا یه جا با قیمت مناسب نزدیک به دفتر حفاظت منافع جمهوري اسلامي ايران تو واشنگتن و همچنین نزدیک به جاهای دیدنی واشنگتن معرفی کنید. اگر پرواز مناسبی نیز برای 15 و یا حوالی آن از هیوستون به واشنگتن می دونین لطفا معرفی کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، adonis2006 ، t_arian_n
(2013-01-13 ساعت 22:24)sanay20 نوشته:  میشه یه متل 6 و یا یه جا با قیمت مناسب نزدیک به دفتر حفاظت منافع جمهوري اسلامي ايران تو واشنگتن و همچنین نزدیک به جاهای دیدنی واشنگتن معرفی کنید. اگر پرواز مناسبی نیز برای 15 و یا حوالی آن از هیوستون به واشنگتن می دونین لطفا معرفی کنین

برای متل راستش من جایی دقیق سراغ ندارم.چون اصلا استفاده نکردمو دنبالش نبودم که بگم کجا خوبه کجا بد اما یه سر به این دو تا سایت بزنین.
یادتون باشه دفتر حفاظت منافع جمهوري اسلامي ايران تو مریلند هستش و نزدیک دی سی .
به این دو تا سایت یه سر بزنین.
http://www.motel6.com/G6Maps/m6Proximity...archtype=C

http://www.yelp.com/search?find_desc=Che...gton%2C+DC

اگه تو مریلند متل پیدا کردین تو خود سایتشون حتما نوشته که چقدر با دی سی فاصله داره.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
چرا گزینه ی حذف وجود نداره ؟!!!

با عرض شرمندگی فکر کردم منظورتون مرکز اسلامی فارسی زبان واشنگتن هستش !!

پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، HAZARA ، pr.kia ، azar1348 ، soli asali ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n
دوستان از این به بعد در این تاپیک میتونید دربارهٔ مریلند هم تبادل نظر کنید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان