کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی درباره مدرک تحصیلی؟؟؟؟؟؟
سلام به همه دوستان .
ما یه چند بار تاپیک زدیم کمتر کسی توجه کردند که جواب بدند.خلاصه چند تا سوال باز برام پیش اومد که به صورت خصوصی از آقای x پرسیدیم که ایشون گفتند توی فرام اینو مطرح کن. چـــــــــــــــــشـــــــــــــــــــــــــم
و حالا سوالات:
1-در فرم راهنمای نوشته بود که :: تمام پرونده های ارسالی از طرف هر شخص در صورت ارسال بیش از یک پرونده بدون در نظر گرفتن این مورد که چه کسی ان را ارسال کرده فاقد ارزش خواهد شد یعنی چی یهنی من با کامپیوتر خودم نمیتونم برای خودم و فامیل ارسال کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
2-اگر د ر نوشتن فامیل به جای یک o دو تا oo بزاری چی میشه؟
3-این سایت های مثل پارس لاتاری که تبدیل میکنن تاریخ تولد رو به میلادی آیا کانورترشون سال کبیسه هم را در نظر میگیره و درسته؟
4-آدرس پستی به چه صورت بنویسم این راهنمایی یه خورده مبهم بود
5-من امسال که ثبت نام کنم توی آذر ماه 18 سالم میشه و سال سوم هنرتانم و هنوز دیپلم نگرفتم ولی تا لاتاری 2010 گرفتم حال سوالم اینه کهاز نظر سنی مشکلی ندارم و در راهنما نوشته بود مدرک تا به امروز روز ثبت نان بنویسید حالا من مدرک رو چی بزنم؟
پیشا پیش ممنون
تشکر کنندگان:
۱- منظور این هست که برای یک نفر بیشتر از یک بار نمیشه ثبت نام کرد، یعنی نمیتونید ۱۰ بار به اسم خودتون فرم پر کنید تا شانستون ۱۰ برابر بشه
۲- فامیلی را همونظور که توی پاسپورت هست بنویسید، در صورت برنده شدن اگر اطلاعات فرم و پاسپورت مثل هم نباشه دردسر درست میشه
۳- چند تا تاریخ از سالهای کبیسه و غیر کبیسه را انتخاب کنید، با استفاده از اون سایت تبدیل کنید و چک کنید درسته یا نه
۴- کجاش مبهم هست؟ آدرس پستی؟
۵- این قسمت جای سوال داره! چون اگر بزنید که دیپلم دارید حقیقت را نگفته اید. در این مورد بقیه دوستان هم نظر بدن لطفا. یکی از بچه های انجمن به اسم فرشاد که برنده ۲۰۰۸ هست سر این موضوع به مشکل برخورده بود.
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
تشکر کنندگان:
سلا آقا مسعود ما نسبت به شما ارادت ویژه داریم.
منظورم از ادرس اینهکه شنیدم باید از آخر بنویسی یعنی پلاک-کوچه-خیابان و ...
ممنونم که جواب سوالاتم رو میدید بقیه دوستان هم لطفا همکاری کنند
تشکر کنندگان:
Masoud نوشته: ۵- این قسمت جای سوال داره! چون اگر بزنید که دیپلم دارید حقیقت را نگفته اید. در این مورد بقیه دوستان هم نظر بدن لطفا. یکی از بچه های انجمن به اسم فرشاد که برنده ۲۰۰۸ هست سر این موضوع به مشکل برخورده بود.

به نظر من اگر شرکت کننده در لاتاری اطمینان دارد که در زمان مصاحبه می تواند آن مدرک ادعاشده را ارائه دهد، مشکلی نخواهد داشت. اما اگر در زمان مصاحبه نتواند ثابت کند که مدرک مورد نظر را دارد، بدون هیچ شکی ویزا نخواهد گرفت.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
آقا یه سوال دیگر حالا اومدیم من زدم هنرستان معنی هنرستان یعنی دیپلم هنرستان و اگر دیپلمت تا اون موقع آماده نباشه. یعنی دیپلم گذراندم ولی هنوز مدرکش صادر نشده باشه با توجه به اینکه هنرستان کار آموزی داره اونوقت چی میشه؟
تشکر کنندگان:
شما باید در زمان مصاحبه مدرکی داشته باشید که برای گرفتن آن 12 سال درس خوانده باشید. دیپلم 11 ساله هم قبول نیست.
تشکر کنندگان:
سلام آقا صمد نمیشه با شما یا بقیه داخل یاهو چت صحبت کنیم.
من خب دیپلمم رو حساب کردم 11 ساله میشه چاره چیه باید مدرک سابقه کار بیارم؟
از کجا آیا به یک شرکتی بگم برای لاتاری میخوام بهم 2 سال سابقه کار میده با توجه به اینکه ندارم 2 سال سابقه و مثلا بگم من جوشکار بودم ولی آزاد کار میکردم (جوشکار سیار) مدرک میخواهد؟
تشکر کنندگان:
سابقه کار هم همین جوری قبول نیست. سابقه کار کلی دردسر های مخصوص به خودش را دارد. یعنی نمیتوانید مثلاً از شرکت پسر عمویتان دو سال سابقه کار غیر واقعی تهیه کنید. باید برای کار مورد نظر دوره ویژه دیده باشید (با مدرک مثلاً از وزارت کار)، در این 2 سال بیمه پرداخت کرده باشید و کلی چیزهای دیگر. تازه نوع کار هم مهم هست. آسان ترین راه داشتن مدرک تحصیلی است.
تشکر کنندگان:
خوب اقا صمد من دارم رشته جوشکاری میخونم و امسال مدرک معتبر فنی و حرفه ای میگیرم و مدرک که دارم میمونه سابقه کار میشه بگم خودم برای خودم کار میکردم . در غیر اینصورت من که دیپلم 11 ساله دارم باید چه کار کنم بشه 12 ساله یا مدرکم رو قبول کنند آخه دیپلم فنی با نظری کلی فرق داره و تازه به سود اونهاست که من مدرک فنی داشته باشم
Smile
تشکر کنندگان:
navid_usa عزیز
به نظر من شما اول باید برنده شده و بعد وارد جزئیات بشید چون از امضاتون معلومه که در انتظار ثبت نام 2010 هستید.
علی
شماره کیس: ***2008AS11
دریافت نامه اول: May/2007
دریافت نامه دوم: May/2008
مصاحبه: June 24th, 2008
كليرنس همسرم:September 7th, 2008(قبل از اعلام شدن در سایت سفارت)
دريافت ويزای همسرم: September 14th, 2008
کلیرنس خودم:September 21th, 2008
دریافت ویزای خودم: September 25th, 2008
تشکر کنندگان:
بله دوست عزیز من در لاتاری 2010 میخوام شرکت کنم و مطمئنم و یقین دارم و 100% میدونم که در لاتاری 2010 برنده میشم و از همینجا به شما قول میدم.چون این قول از خدا گرفتم و تا حال نشده چیزی بخواهم و خدا بهم نداده باشه. بگزریم از این آقا من چه کار کنم که دیپلمم12 ساله بشه؟یا سابقه کار گفتم که دارم جوشکاری میخونم
تشکر کنندگان:
سلام،

امیدوارم برنده بشوید. ببینید یک وکیلی بنام " دکتر ناصریان" در مورد مهاجرت به آمریکا هر شنبه ها در کانال ماهواره صحبت میکنه. تا حالا چند نفر با شرائط شما زنگ زدند و ازش راه حل خواستند. یادمه آخرین بار به یکی گفت ما داریم با سازمان مهاجرت آمریکا مکاتبه می کنیم تا 2 سال کار فنی و حرفه ایی را برابر سال آخر تحصیلی قبول کنند ولی هنوز جواب نگرفته ایم. امیدوارم تا اون سالی که شما برنده میشی، جواب شون اومده باشه. اینم سایتش:http://www.lawinscal.com/default.aspx
hope for the best, except the worst
تشکر کنندگان:
من یه دوستی داشتم که دقیقا شرایط شما رو داشت(البته از لحاظ مدرک دیپلم فنی 3ساله) .البته این آقا مدرک دیپلم فنی در مکانیک داشت. و دیپلم نظری هم نداشتن.ایشون یه امتحان که شامل 2 درس بود در رشته انسانی(فکر کنم تو تابستون میگیرن شما خودت یه پرس و جو کن هر رشته ای یه شرایط داره!)داد و زیاد هم سخت نبود و قبول شد و بعد از اون به پیش دانشگاهی رفت و 1ساله تموم کرد.حتی بعدش ایشون رشته انگلیسی در دانشگاه چمران اهواز هم قبول شد.خیلها رو شنیدم اینکار رو کردن اما همنطور که گفتم خودت هم پرس وجو کن . فقط خواستم یه راهنمایی کنم شما اگه هم 2010 قبول بشی نوبت اولین قبولشدگان میره تا آبان88 و از الان تا اون موقع بیشتر از یک ساله. اگه هدف داری و میخوای دنبالش رو بگیری اینم هم یه راه. خواستم بهت یه ایده بدم. امیدوارم موفق باشی.
این نیز بگذرد...
تشکر کنندگان:
دست همه درد نکنه بابط راهنمایی .خوب من تازه امسال میرم سوم هنرستان نمیرسم که پیش دانشگاهی بخونم ولی یک سوال حالا در فرم مدرک رو چی بزنم؟
تشکر کنندگان:
آقایان و خانمان .عزیزان کاربران و مدیران. داداش کسی جواب نمیده ما مدرکمون رو چی بنویسیم تو فرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان