کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2011-02-18 ساعت 13:45)yami نوشته:  سلام دوستان
لطفا در این تاپیک ما رو راهنمایی کنید که چه مدارکی و کدام یک رو با ترجمه رسمی و در چند نسخه باید با خودمون ببریم آمریکا واسه ازدواج؟ من ویزام نامزدی هست.
منظورم مدارکی مانند شناسنامه, پایان خدمت, کارت ملی و مخصوصاً «گواهی تجرد» هست و آیا اینکه اینو میخوان یا نه و بهتره ایران بگیریم یا باید کاملا بروز باشه و باید از دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن تقاضا کنیم؟
حتما چند نسخه از ترجمه نیاز میشه رو هم قید بفرمایین.

سلام شما باید ترجمهٔ شناسنامه کارت ملی‌ را حتما داشته باشی‌ البته + اصل مدارک بهتره که ۲ نسخه بگیری ، بهتره که گوآ هینا مه‌ هم ترجمه کنید که برای رانندگی و گوآ هینا مه‌ گرفتن اینجا بدردتون میخوره.من درمورد کارت پایان خدمت چیزی نمیدونم ولی‌ بهتره که اونم ترجمه کنید. گواهی تجرد من نداشتم فقط شناسنامه کافی بهتره که همه چیزو ایران ترجمه کنی‌ بیاری چون اینجا خیلی‌ گرونه. بهتره مدرک تحصیل رو هم ترجمه کنید شاید در آینده بدرد بخور فراموش نکنید که حتما اصل مدارک رو بیارید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، emankh101 ، Lamborghini ، mercedeh2011 ، msar
(2011-02-18 ساعت 01:05)ترانه نوشته:  
(2011-02-17 ساعت 13:15)benyta نوشته:  سلام دوستان,
من فرم i-485 و i- 765 که اجازه کار بود رو فرستادم اول ازم خواستن واسه انگشت نگاری خواستن بعد هم فرم i-864 که ساپورت مالی هست (البته اینو بگم من واسه ویزا این فرم رو تحویل ندادم یعنی نامزدم اشتباهی فرم رو فرستاده بود اما ویزا رو گرفتم) گفتن اجازه کار بین 70 - 80 روز از زمان اقدام میاد و گرین کارت هم ماکزیمم تا 6 ماه . البته من فرم i-131 رو هم اجازه ورود مجدد بود رو فرستادم (مشکلات شخصی) اداره مهاجرت گفت اگه سه تا فرم با هم ارسال بشه همون 1070 دلار کافیه ( البته اجازه ورود مجدد واسه این بود که مشکای شخصی داشتم و ممکن بود قبل از گرین کارت لازم بشه) اونم هنوز جوابی ازش نیومده تماس گرفتم گفتن اداره مهاجرت باید قانونی بودن شما رو تایید کنه تا اجازه ورود شما صادر بشه.
فعلا تا اینجا انجام دادم.
اما یه سوال راستش من کمی دیر واسه گوتهی نامه اقدام کردم و به خاطر مقتضی شدن ویزا بهم گواهینامه ندادن و گفتن ویزات که تمدید شد بیا, آیا کسی با این مشکل مواجهه شده؟ تئاره مهاجرت گفت کاری نمیتونه بکنه جز اینکه منتظر بمونم.

سلام من فکر می‌کنم شما با مدرک ازدواج میتونید برید و برای گواهی نامه اقدام کنید.

ممنون دوست عزیز,
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
برای ثبت ازدواج تو ایالت اوکلاهما، تنها چیزی که خواستن پاسپورتم بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: hanim ، yami ، Lamborghini ، msar
سلام
منهم فقط پاسپورتمو خواستن. البته من وگاس ازدواج کردم. فرقش با بقیه جاها اینه که ازمایش خون نمیخواد و واسه همون روز وقت میدنو البته بعضی ها میگن اگه .گاس ازدواج کنی قوانین اونجا شامل اون ازدواج یا احیانا طلاق میشه اما من چیزی رو نت پیدا نکردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: hanim ، yami ، Lamborghini ، msar
گواهی تجرد دیگه چه صیغه ای بید؟!
از من هم چیزی غیر از پاسپورت نگرفتند! شیکاگو.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، Lamborghini ، msar
(2011-02-23 ساعت 19:17)ShoMpeT نوشته:  گواهی تجرد دیگه چه صیغه ای بید؟!

ShoMpeT عزيز سلام. چطوري دوست عزيز؟ مدتي بود توي مهاجرسرا نمي ديدمت دلم برات تنگ شده بود! Smile
ايام به كام هست؟

موفق باشي
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، ShoMpeT ، Parniyan ، mehdi_behzadi ، msar
(2011-02-23 ساعت 19:36)frozen mind نوشته:  
(2011-02-23 ساعت 19:17)ShoMpeT نوشته:  گواهی تجرد دیگه چه صیغه ای بید؟!

ShoMpeT عزيز سلام. چطوري دوست عزيز؟ مدتي بود توي مهاجرسرا نمي ديدمت دلم برات تنگ شده بود! Smile
ايام به كام هست؟

موفق باشي

سلام عزیز برادرBig Grin من که خوب بیدم امیدوارم شما هم خوب باشیBig Grin من هر روز سر میزنم مهاجر سرا فقط کمتر پست میدمRolleyes خوشبختانه ما هم به اینجا عادت کردیم، خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mehdi_behzadi ، Parniyan ، kasra ، Lamborghini ، mercedeh2011 ، msar
سلام ترانه و سوفیا جان،مرسی از اطلاعاتتون
در مورد فرم ها ما فرم 751 رو ارسال کردیم و عقد محل اقامتمون،ایالت کالیفرنیا رو هم
قبل از پایان 3 ماه انجام دادیم ،الان فرم I 864برامون اومده،از این به بعد چه مدارکی رو بفرستیم و مراحل بعدی چیه؟در مورد آزمایشات ،من تمام آزمایش ها رو در ترکیه انجام دادم و یک CDبه من دادند که گفتن باید اونجا تحویل بدم،که هنوز برای آزمایش نرفتم و پیشمه...ممکنه دیکه میازی به آزمایش هایی که گفتید نباشه؟
با سپاس Smile
پاسخ
(2011-02-27 ساعت 09:26)SHAHN_ZY نوشته:  سلام ترانه و سوفیا جان،مرسی از اطلاعاتتون
در مورد فرم ها ما فرم 751 رو ارسال کردیم و عقد محل اقامتمون،ایالت کالیفرنیا رو هم
قبل از پایان 3 ماه انجام دادیم ،الان فرم I 864برامون اومده،از این به بعد چه مدارکی رو بفرستیم و مراحل بعدی چیه؟در مورد آزمایشات ،من تمام آزمایش ها رو در ترکیه انجام دادم و یک CDبه من دادند که گفتن باید اونجا تحویل بدم،که هنوز برای آزمایش نرفتم و پیشمه...ممکنه دیکه میازی به آزمایش هایی که گفتید نباشه؟
با سپاس Smile

سلام من آزمایشی‌ اینجا ندادم اون بستهٔ زردی که توی فرودگاه تحویل دادیم تمام مدارک آزمایش بود من فرم i-756 و‌i- ۴۸۵ وi- ۸۶۴ رو فرستادیم برای نامزدی باید این سه تا فرم را بفرستی‌ نه‌اi- ۷۵۱ بهتره بازم سوال کنی‌ ما از ایمگرشن سوال کردیم گفت‌i- ۷۵۱ رو نمیخواد بازم تحقیق کن اگه اشتباه فرستادی زودتر بقیهٔ فرمهارو بفرست. به منم خبر بده چی‌ کار کردی چون به من گفتن نمیخواد فرم i -۷۵۱ رو بفرستی‌منم نفرستادم .
پاسخ
(2011-02-27 ساعت 09:26)SHAHN_ZY نوشته:  سلام ترانه و سوفیا جان،مرسی از اطلاعاتتون
با سپاس Smile

سلام من امروز توی سایت uscis دیدم که فرمi - ۷۵۱ رو باید وقتی‌ ۹۰ روز مونده به باطل شدن گرین کارت ۲ ساله پر کنید نه الان بهتر فورا بهشون زنگ بزنید و فرمi- ۷۵۶ وi- ۴۸۵ رو بفرستید چون اونا فعلا چیزی نمیگن بد از اینکه ۴ ماه یا ۵ ماه بگذره میگن فرمو اشتباه فرستادید بهتره خودتون پیگیری کنید .

سلام من امروز توی سایت یوسکیس دیدم که فرم‌ای ۷۵۱ رو باید وقتی‌ ۹۰ روز مونده به باطل شدن گرین کارت ۲ ساله پر کنید نه الان بهتر فورا بهشون زنگ بزنید و فرم‌ای ۷۵۶ و‌ای ۴۸۵ رو بفرستید چون اونا فعلا چیزی نمیگن بد از اینکه ۴ ماه یا ۵ ماه بگذره میگن فرمو اشتباه فرستادید بهتره خودتون پیگیری کنید .
پاسخ
سلام من توی سا یت‌ دیدم نوشته بود ممکن برای گرین کارت مصاحبه بزارن می‌خواستم از بچهای که با ویزای نامزدی اومدن برای گرین کارت اقدام کردن خواهش کنم که اگه کسی‌ مصاحبه داشته اینجا بنویسه که چه‌جوری بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
سلام دوستان
بعد از یک ماه و اندی فرصت شد دوباره به اینجا بیام و سلامی عرض کنم. تمامی اطلاعات و فرمهای لازم برای اقدام به سوشیال سکیوریتی نامبر (یک هفته طول کشید), گرین کارت (تا 9 ماه طول میکشه) و مجوز کار (تا دو سه ماه طول میکشه) بعد از ورود به آمریکا با ویزاهای K1 و یا K3 رو جمع کردم و اینجا میذارم.
امیدوارم به دردتون بخوره. از سایتهای مختلف مخصوصا ویزاجورنی جمع کردم.
قربانتون برم من.

لینک دانلود
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، artina ، tondar ، هستی 1985 ، msar
سلام دوستان

امروز به سلامتی داریم میریم مدارک AOS رو ارسال کنیم و منتظر بمونیم ببینیم کی جواب میاد. امیدوارم که بزودی حداقل EAD مجوز کار رو بفرستن چو خانه نشینی من داره کم کم اعصابم رو خورد میکنه.

سوالی که داشتم اینه. الان حدودا یک ماهی از ویزای K1 من مونده. اگه من امروز این مدارک رو بفرستم و تا اعتبار ویزام جواب نیاد اونوقت تو خیابان جلومو بگیرن چه خاکی به سرم کنم!!

دوستان میشه لطف کنن بگن چند روز بعد از ارسال مدارک جواب گرفتن و چی بود و آیا حاوی نامه ای مبنی بر تمدید اعتبار ویزا بود؟
پاسخ
سلام،

مشکلی پیش نمیاد، در واقع اگر مهلت ویزای نامزدی بگذره و شما هنوز در خاک آمریکا مونده باشید و ازدواج هم نکرده باشید، شاید مشکلی پیش بیاد...بعد از فزستادن مدارک، نامه های مختلف به آدرستون فرستاده می شه تا اطلاع بدن که مدارکتون رو دریافت کردن و یا اینکه اگه یه فرم یا مدرکی در پرونده تون ناقص باشه با نامه اطلاع می دن، همچنین وقتی نوبت انگشت نگاریتون باشه تو نامه بهتون اطلاع می دن...وقت مصاحبه ای که به من دادن حدود 5 ماه بعد از فرستادن مدارک اولیه هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، msar
(2011-05-20 ساعت 20:33)Yas Banoo نوشته:  سلام،

مشکلی پیش نمیاد، در واقع اگر مهلت ویزای نامزدی بگذره و شما ...

ممنونم از پاسختون. میشه لطف کنید و بگید که این مجوز کار یا همون EAD شما کی اومد؟ انگشت نگاریش چند روز بعد از ارسال مدارک بود و ارسال کارت مجوز کار چند روز بعد از انگشت نگاری؟ بخدا این کارت EAD از خود گرین کارت واسم مهمتر شده. میخوام کار کنم کاااااااااااار! دارم تنبل میشم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، roteil

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان