کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
من 2 سال فبل از قرعه کشی قبول شدم ولی به دلیل نداشتن اسپانسر نتوتنستم ویزایم رو بگیرم.
آیا امسال هم می تونم در قرعه کشی دوباره شرکت کنم؟
تشکر کنندگان:
بله شما می توانید دوباره شرکت کنید.
دوست عزیز برای اینکه این تجربه مورد استفاده سایر برندگان باشد لطفا مدارک مالی که شما داشتید و با وجود آن نتوانستید ویزا را دریافت کنید، را اعلام کنید.
متشکرم.
تشکر کنندگان: Amirreza ، seravin ، OMID_R ، lorecance
سلام به شما و ديگراني كه پاسخ را ميخوانند
از ابتدا كه در قرعه كشي شركت ميفرماييد تمامي اطلاعات را عينا مطابق شناسنامه و پاسپورت وارد كنيد اگر پاسپورت داريد عين پاسپورت يعني اسم و فاميل شما از لحاظ نوشتاري به انگليسي عينا بايد در فرم نوشته شود اگر فاميل شما (GHADIRI) غديري است و در پاسپورت به اين شكل است نبايد در فرم (GADIRY -QUADIRI) يا امثال آن باشد اگر پاسپورت نداريد سعي كنيد پس از پر كردن فرم همان نوشتار را براي اطلاعات پاسپورت خود ارايه دهيد و نكته مهم اين است كه مجرد يا متعآهل بودن در زمان پر كردن فرم اوليه درست باشد بعدا كه انشاالله قبول شديد اگر تغييراتي بود در فرم اطلاعات مربوطه همه را توضيح خواهيد داد. و نكته ديگر اينكه حتما اگر ساكن ايران هستيد و اينجا زندگي ميكنيد بايد كشور و شهر اقامتگاه و تولد و زندگيتان را ايران(كشور) و شهر يا شهرستان مربوطه را كه در آن ساكن هستيد بنويسيد IRELAND را به جاي IRAN انتخاب نكنيد هم حق ديگران ضايع ميشود و هم خودتان محروم ميشويد .از ابتدا همه اطلاعات را عين واقعيت ارايه فرماييد. در ضمن تاريخها را حتما دقيق انتخاب كنيد.
با تشكر و عذر خواهي
تشکر کنندگان: OMID_R ، barcelona ، hughes ، Ramkal ، Nightsky007
سلام یه همگی

دوستان کسی که مثلآ دانشجوی لیسانسه و سال دومه باید در قسمت اخرین مدرک کدوم گزینه را انتخاب کنه؟؟ دیپلم دبیرستان یا گذراندن چند واحد دانشگاهی؟؟

ممنونم

قسم مي خورم كه توي اين عالم يك خبري هست!!
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز اگر ارسال هاي دوستاني كه سالهاي قبل برنده شده اند رو بخونيد متوجه استرس شديدي كه به خاطر اشتباهات كوچكي كه موقع ثبت نام انجام داده اند مي شويد.اصولا خود پروسه لاتاري سراسر استرسه حالا اگر اشتباهي هم باشه كه واويلا بعضي اشتباهاتي كه دوستان مرتكب شده اند اينقدر عجيب و در عين حال ساده است كه آدم ميمونه بخنده يا ناراحت بشه به همين دليل من هم نكاتي رو كه به نظرم رعايتش خيلي ميتونه كمك كنه براتون ليست ميكنم.

1-براي ثبت نام روز و ساعت و محلي رو انتخاب كنيد كه در نهايت آرامش باشيد و وقت كافي هم داشته باشيد.هول هولكي ثبت نام نكنيد.
2-از روي حدس و گمان هيچ گونه فيلدي رو پر نكنيد اگر به بعضي از مشخصات افراد خانواده شك داريد اول مطمئن بشيد بعد فرم ها رو پر كنيد.ترجيحا تمام مشخصات رو ابتدا روي كاغذ بنويسيد بعد منتقلش كنيد به فرم ها.
3-وقتي ثبت نام رو انجام داديد قبل از تاييد نهايي صفحه اي باز ميشه كه تمام اطلاعاتي رو كه وارد كرديد بهتون نشون ميده و شما ميتونيد از اول همه چيز رو مرور كنيد.از اين صفحه حتما حتما پرينت بگيريد يا اگر نميتونيد پرينت بگيريد سيو كنيد يا حتي يادداشت كنيد اصلا هر سه كار رو انجام بديد! وسواسي ام؟ شايد.ولي بعدا اگر براي رسيدن مداركتون به كي سي سي نامه داديد و خداي نكرده جواب دادند اطلاعاتتون مچ نيست گيج نميشيد ويك راست ميايد سراغ اين صفحه اطلاعاتتون
4-براي تبديل تاريخ تولد از شمسي به ميلادي(اگر پاسپورت نداريد)حتما چند تا سايت رو امتحان كنيد و به يكي دو تا سايت اكتفا نكنيد

5-از صفحه كانفرميشن نامبر كه آخر ثبت نام براتون مياد ايضا پرينت و.....فراموش نشود

6-اين صفحاتي رو كه پرينت گرفتيد جايي بگذاريد كه بعدا به راحتي بتونيد پيداش كنيد!

7-اگر نامزد داريد و تا روز ثبت نام هنوز عقد محضري انجام نداده ايد.خواهشا مشخصات طرف رو به عنوان همسر وارد نكنيد و گزينه مجرد رو انتخاب كنيد.نگران نباشيد اگر ازدواج كرديد ميتوانيد بعد از برنده شدن ايشان را اضافه كنيد.

8-به قول يكي از دوستان تاريخ تولد ذكر شده در شناسنامه را وارد كنيد نه تاريخ جشن تولدتان را!

9-مشخصات عكس و آدرس رو هم كه دوستان توضيح داده اند
فعلا چيز ديگه اي به ذهنم نميرسه اگر رسيد بازم مي نويسم به اميد موفقيت همه دوستان
تشکر کنندگان: OMID_R ، rayan.s ، barcelona ، User ، بنيتا ، lorecance ، mesbah ، sare ، Ramkal ، aminaran ، 0037 ، pmforlife ، sajjad493
(2010-09-21 ساعت 12:37)barcelona نوشته:  سلام یه همگی

دوستان کسی که مثلآ دانشجوی لیسانسه و سال دومه باید در قسمت اخرین مدرک کدوم گزینه را انتخاب کنه؟؟ دیپلم دبیرستان یا گذراندن چند واحد دانشگاهی؟؟

ممنونم
سلام
بهرحال چند واحد دانشگاهی رو گذروندین و اگر گزینه ای به این نام وجود داشته باشه شما باید همونو بزنین
تشکر کنندگان: barcelona
سلام. من تازه واردم .و میخواستم بپرسم من اولین بارمه که ثبت نام میکنم. میخواستم بپرسم که خودم میتونم ثبت نام کنم؟ یعنی سخت نیست؟ بعد اینکه آیا من و پدرم میتونیم جداگانه ثبت نام کنیم؟ یعنی موقع ثبت نام پدرم اسم منو تو قسمت فرزندان ننویسه؟بعد اینکه اگر برنده شدم خیلی سخته که گرین کارت رو بگیرم؟ و اینکه هزینش چقدر میشه؟ ممنون میشم اگه همه رو جواب بدید... چون جایی رو پیدا نکردم که این سوال ها رو بکنم
تشکر کنندگان:
با اجازه بزرگان
با کمکهای که دوستان توی سایت کردن آره میتونی...(یکم بیشتر وقت بزاری بخونی جواب همه سولات رو میگیری حتی همینا که پرسیدی)
اگه بین 18 تا 21 باشی و مجرد باشی میتونی هم با بابات هم بدون بابات اسمت رو بدی؛ اگه از 21 رد کردی باید انفرادی بدی..
بقیش دیگه با خداست(میتونی شرایط رو از توی سایت پیدا کنی)....
مهمترین مسأله اسپانسره..... البته خیلا گفتن بدون اون هم گرفتن

موفق باشین

تشکر کنندگان: cky ، Ramkal
(2010-09-27 ساعت 13:04)final destination نوشته:  من همچنان نگرانم.اسپل اسمم در ثبت نام اولیه و فرمهای ارسالیم با پاسپورتم متفاوته.هرچند ایمیل زدم و اسکن پاسپورتم رو هم فرستادم ولی همچنان استرس دارم.
اسم و فامیلی در پاسپورت با:***ou*** ولی در ثبت نام و فرمها ***oo****
چه کنم؟کیسم رد میشه؟کمک کنید
سلام دوست عزیز
نگران نباش به تاپیک " اشتباه در ثبت مشخصات ثبت نام و راهکارهای حل مشکل در زمان مصاحبه" در برندگان 2011 برو بچه ها کمک میکنن از نگرانی در بیایی
تشکر کنندگان: lorecance ، aminaran
سلام خدمت همه دوستان، امیدوارم در لاتاری امسال همه بچه های گل سایت که واقعا شرایطش رو دارن
برنده بشن، من یه در خواست داشتم اونم این هست که می شه فرم نوشتن صحیح آدرس رو اینجا بذارید
ممنون می شم و اینکه در قسمت IN CaRe باید چی نوشت ؟؟ اطلاعات خودم یا صاحب خونه که پدرم هست ؟؟
راستی یه سوال خیلی مهم دیگه که دارم اینه که من توی پست صندوق پستی اختصاصی دارم و یه کد پستی اختصاصی
می خواستم بدونم می شه ازش استفاده کرد به جایی آدرس یا نه ؟؟ و اگه می شه چطور باید در بخش آدرس بنویسمش ؟؟
و در بخش IN CaRe چی بنویسم ؟؟
شماره کیس: ؟؟؟201
دریافت نامه قبولی: این جمعه که نیومد !! Big Grin
کنسولگری:
ارسال فرمهای اول:
کارنت شدن کیس:

تو دنیا نزدیک 550 میلیون سلاح گرم هست یعنی به ازای هر 12 نفر یک
سلاح وجود داره حالا سوال اینه که ما اون 11 تای دیگه رو چه جوری مسلح کنیم؟
تشکر کنندگان: lorecance ، Ramkal
(2010-09-27 ساعت 21:35)Zero نوشته:  سلام خدمت همه دوستان، امیدوارم در لاتاری امسال همه بچه های گل سایت که واقعا شرایطش رو دارن
برنده بشن، من یه در خواست داشتم اونم این هست که می شه فرم نوشتن صحیح آدرس رو اینجا بذارید
ممنون می شم و اینکه در قسمت IN CaRe باید چی نوشت ؟؟ اطلاعات خودم یا صاحب خونه که پدرم هست ؟؟
راستی یه سوال خیلی مهم دیگه که دارم اینه که من توی پست صندوق پستی اختصاصی دارم و یه کد پستی اختصاصی
می خواستم بدونم می شه ازش استفاده کرد به جایی آدرس یا نه ؟؟ و اگه می شه چطور باید در بخش آدرس بنویسمش ؟؟
و در بخش IN CaRe چی بنویسم ؟؟
نحوه نوشتن صحیح آدرس رو میتونین توی تاپیک "آدرس پستی در فرم ثبت نام" بخونین
مورد In Care در فرمهای سال پیش بوده اونم بخاطر اینکه برندگان از طریق ارسال نامه کیس نامبرشونو دریافت میکردند ولی امسال که قرار نیست نامه ای پست بشه احتمالا این گزینه حذف خواهد شد ولی در صورتی که برای ارسال احتمالی نامه دوم برندگان مورد مصرف قرار بگیره با توجه به اینکه سیستم ارسال نامه ها از طریق پست عادی هستش گیرنده نامه خیلی مورد توجه پستچی های عزیز نیستند پس پیشنهاد میکنم در صورتی که گزینه In Care در فرم ثبت نام DV2012 بود اسم خودتونو بنویسین
در قسمت Postal code باید کد پستی آدرسی که نوشتین رو بنویسین یعنی اگر آدرس منزل پدرتون رو نوشتین کد پستی همونجا رو هم باید بنویسین چون ممکنه توی اداره پست اشتباه کنن.
تشکر کنندگان: sh-b ، Zero ، binahayat_m ، lorecance ، Ramkal ، aminaran
سلام
من یه سوال شاید تکراری داشتم از دوستان که اگه این vocational school قابل قبول نیست پس چرا گذاشتن اینجا؟ ما بیچاره ها که هنرستان خوندیم باید چکار کنیم؟
ممنون
تشکر کنندگان:
سلام دوستان میشه آدرس ثبت نام رو بزنید من هنگام ثبت نام به این آدرس https://www.dvlottery.state.gov میرم ولی این تصویر میاد

[عکس: nv1rkgj4jfvmiif9i1aj.jpg]

This web site only supports Internet Explorer (IE) 6.0 or higher

حتی با 6 هم میرم باز هم همین پیغم رو میده چکار باید بکنم Sad
تشکر کنندگان:
(2010-09-29 ساعت 05:04)Nasia نوشته:  سلام دوستان میشه آدرس ثبت نام رو بزنید من هنگام ثبت نام به این آدرس https://www.dvlottery.state.gov میرم ولی این تصویر میاد

خوب میخواستید چی بیاد؟ مگه 5 اکتبر شده؟

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: OMID_R ، lorecance ، Ramkal
(2010-09-29 ساعت 05:04)Nasia نوشته:  سلام دوستان میشه آدرس ثبت نام رو بزنید من هنگام ثبت نام به این آدرس https://www.dvlottery.state.gov میرم ولی این تصویر میاد

دوست عزيز آدرس درسته پيغامي هم كه ميده درسته .ميگه لاتاري 2012 به زودي شروع ميشه.شما از 5 اكتبر به همين آدرس برو و ثبت نام كن.پيشنهاد ميكنم كسي كه به مراحل ثبت نام آگاهي و تجربه داره هم كنارت باشه.چون اگر چيزي رو اشتباه بزني بعدا كه برنده بشي برات دردسر درست ميكنه.

تشکر کنندگان: lorecance

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان