کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتقال پول از ایران به آمریکا و برعکس
(2011-05-27 ساعت 12:22)sorena نوشته:  دوست عزیز فکر کنم اگه یه حساب شخصی بین المللی داشته باشی بتونی این کار انجام بدی
مثلا من حساب وب .... دارم اگه 10000 دلار داخل حسابم بریزم باید برای ریختن پول تو حساب 2.5 درصد هم کارمزد بدم
اگه بخوایم دلار 1200 فرض کنیم
یعنی باید 12 میلیون بریزی که بشه 10 هزار دلار
اون وقت باید 3 درصد هم کارمزد بدی که میشه 360 هزار تومان
در کل میشه 12360000
البته من تا حالا با حسابم پولی رو به جایی واریز نکردم فقط تو سایت ها پول واریز کردم تو هر سایتی هم که واریز کردم 0.8 درصد از وجه مورد نظر واریزی به اون سایت رو کم کردن

با تشکر.
چطوری از ایران پول توی اون حساب میریزید؟
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، maxsupermax ، mml ، jan ، maaref ، kamilia modi
[quote='sorena' pid='110800' dateline='1306482732']
دوست عزیز فکر کنم اگه یه حساب شخصی بین المللی داشته باشی بتونی این کار انجام بدی
مثلا من حساب وب .... دارم اگه 10000 دلار داخل حسابم بریزم باید برای ریختن پول تو حساب 2.5 درصد هم کارمزد بدم
در کل میشه 12360000
البته من تا حالا با حسابم پولی رو به جایی واریز نکردم فقط تو سایت ها پول واریز کردم تو هر سایتی هم که واریز کردم 0.8 درصد از وجه مورد نظر واریزی به اون سایت رو کم کردن
[/quo

بهترین گزینه ارسال پول از طریق صرافیهای معتبر است که تعداد آنها هم کم نیست وچون مقررات سایت اجازه نمی دهد از ذکر نام معتبرترین آنها صرفنظر می کنم ولی یک صرافی که دولتی است را نام می برم صرافی مهر وابسته به بانک کشاورزی واقع در میدان هفت تیر که بدون دریافت کارمزد برای مبالغ بالا وکارمزد برای مبالغ پائین حداکثر پنجاه هزار تومان است. به یاد داشته باشید نرخ حواله با پول نقد فرق دارد مثلا" اگر ارزش برابری دلار هزارو دویست تومان باشد ممکن است نرخ دلار برای حواله کمی پاینتر یا بالاتر از آن باشد.

سفارت ابوظبی
تاریخ مصاحبه اواسط 2010JUN
نوع ویزا سرمایه گذاری
پاسخ
(2011-05-27 ساعت 12:26)jMaster نوشته:  
(2011-05-27 ساعت 12:22)sorena نوشته:  دوست عزیز فکر کنم اگه یه حساب شخصی بین المللی داشته باشی بتونی این کار انجام بدی
در کل میشه 12360000

با تشکر.
چطوری از ایران پول توی اون حساب میریزید؟

رفیق یه سایت هست که معتبره واست تو پیغام خصوصی میفرستم
زنگ بزن توضیحات کامل ازشون بپرس
اگه تهرانی هستی میتونی حضورا بری اونجا
اگه بالای 30000 دلار بخوای بفرستی کارمزد از 3 درصد به 2.5 درصد کاهش پیدا میکنه
البته برای باز کردن حساب باید فتوکپی پاسپورتت ببری
تو محضر هم باید گواهی بدی
چون خودم تو بعضی از سایت های خارجی میرفتم میخواستم حسابی باشه که چون ایرانیم تحریم نشم بخاطر همین این حساب انتخاب کردم چون مال روسیست تو اکثر نقاط اعتبار داره
شما وجه مورد نظرتون به ریال به یکی از حساب های اون شرکت واریز میکنی بعد شماره فیشت تو اطلاعات واریزیت وارد میکنی خیلی زود دلار به ح
بعد یه کد 4 رقمی بهت میدن که وقتی تو حسابت رفتی اون کد میزنی وجه مورد نظر به دلار به حسابت ریخته میشه(همه اینا از طریق نرم افزاریه که رو کامپیوترت ریختی)
رفیق من تا حالا به حساب شخصی پولی نریختم بخاطر همین نمیدونم این کارمزد هایی که میگیرن کمه یا زیاد بهتره همه جا رو بگردی ببینی کدوم به صرفه تره.
شاد باشی دوست عزیز
اکنون از فراوانی آسمان ها بی درنگ نعمت بی کران خدا را به سوی خود می کشانم همه راه ها گشاده و چاره ها بسیار
"همه درها باز میشوند"
آهنگ فرانسوی

پاسخ
تشکر کنندگان: jMaster ، mml ، maaref ، New York ، SH1A2R3 ، Solitude ، niloo-kh ، h_aghapour ، bob esfangi ، samane1363 ، copol
(2011-05-27 ساعت 11:11)im-i نوشته:  سپاس فراوان از پاسخ مفید شما.
لطفاً اگر امکانش هست در مورد مجوز OFAK توضیح بدید. من هرچه سرچ کردم چیزی در اینمورد پیدا نکردم.
نکته دیگه اینکه من و خانواده الان گرین کارت داریم و هدف از انتقال این پول گرفتن ویزا و .... نیست.

[/quote]

سرچ کردید؟ باید برید به سایت وزارت خزانه داری، بعدش به لینک OFAC که اونجا توضیحات و قوانین و لیست سیاه هاو.. هست. فرم ها هم هست ولی به نظر من شک نکنید که با نظر یک وکیل یا حسابدار ( که سابقه کار با OFAC و اخذ چندین مجوزرا دارد) فرم را پر کنید و بفرستید. در ضمن لطفا اگر اطلاعاتی پیدا کردید که وضعیت مالیاتی اموال، بعد از سال اول چطور هست، به بقیه هم خبر بدید. من میخوام بدونم که اگر پول زیادی(مثلا بالای10-12 میلیون) را بیاوریم، بعدا" مالیات دار میشود؟ یا بهتر هست که جای دیگه بی مالیات (مثلا OFFSHORE) ببریم و خرد خرد برای خرجای زندگی ترانسفر کنیم.
یک فرم OFAC هم ضمیمه کردم که اگر دوست دارید نگاهی بیاندازید
پیروز باشید

فایل‌های پیوست
.pdf   ofac license.pdf (اندازه 145.64 KB / تعداد دانلود: 381)
پاسخ
تشکر کنندگان: im-i ، sorena ، amir1345 ، jMaster ، gadfly ، mml ، saeedfweb ، jan ، Linspire ، emankh101 ، بنفشه ، frozen mind ، tojar ، nimar123 ، SH1A2R3 ، Solitude ، niloo-kh ، bob esfangi
با سلام
افراد بازنشسته كه اينجا داخل ايران حقوق ميگيرن و يا مثلا اجاره اموال ميگيرن( مثلا حدود 1000دلار در ماه) چطور ميتونن در آمريكا پولشون رو دريافت كنند. يا اين كه اصلا كسي اينجا براي ما توي آمريكا پول ماهانه ميفرسته... مشكل قانوني نداره؟... مالياتش و ...چي؟
ممنونم از راهنمايي شما دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، kamilia modi ، Solitude ، niloo-kh ، bob esfangi ، samane1363
(2011-07-20 ساعت 05:19)nimar123 نوشته:  آیا من درست متوجه شدم پول را میبرم صرافی آنجا دلار میکنم و آنها به حساب بانکی من ارسال میکنند خوب من باید مجوز را به چه کسی نشان بدهم یا مثلا اول بروم آمریکا مجوز را بگیرم بعد بر گردم ایران برم صرافی بعد دوباره برم آمریکا لطفا یکی یک توضیح بسیار کامل بدهد !؟!

مجوز رو باید به بانک در آمریکا ارائه بدید.

کلاً اینجوریه که شما اگر مجوز نگیرید هر وقت اراده کنید میتونید برید به صرافی و یک شماره حساب در آمریکا بدید که پول رو برای شما حواله کنه. بعد از مدتی پول به حساب شما در آمریکا میاد. حالا اینجا دو حالت پیش میاد. یکی اینکه ممکنه بری بانک یه دفعه ببینی حسابت بلوکه شده. بعدش از وزارت امنیت ملی باهات تماس می گیریند و پرس و جو می کنن. خلاصه تا باز کردن دوباره حساب و برداشت پول واریز شده حدود یکسال طول خواهد کشید (به گفته یک وکیل)
حالت دوم اینه که ممکنه بدون مجوز هم باهاتون کاری نداشته باشند!

ولی اگه میخواید با خیال راحت پول رو ارسال کنید مجوز OFAC رو میگیرید و برای اون مقداری که مجوز گرفتید دیگه کسی کاری باهاتون نداره!
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، comrun ، maaref ، nimar123 ، alirezagh ، mohsen66 ، kamilia modi ، Solitude ، niloo-kh ، noobnoobi
(2011-10-09 ساعت 06:10)nimar123 نوشته:  امروز متوجه شدم که اگر شما سیتیزن بشوید و تابعیت آمریکا یا یک کشور دیگر را بگیرید قانونن اموال غیر منقول شما فروخته می شود ولی مهمتر شما بازنشستگی دیگر نمی توانید دریافت کنید تازه اگر هم مهاجرت معمولی داشته باشید اگر یک ماه بگذرد و شما برداشت نداشته باشید قانونن می توانند حقوق بازنشستگی شما را قطع کنند و شما باید به یک نفر وکالت بدهید آنهم سالانه تا آن را برای شما بردارد خودم باورم نمیشه ..
تابعیت آمریکا یا جاهای دیگه باعث توقیف اموال نمیشود. به همین دلیل هزاران ایرانی که تابعیت دوم دارند و مقیم ایران هم نیستند، صاحب ملک و کسب و .. هستند و از تمام درآمدهای اموال غیر منقول و منقولشان استفاده میکنند. اما در صورت تکمیل اقدام اداری برای ترک تابعیت ایران از سوی شخص متقاضی، تا حدی که مالکیت توسط تبعه غیر ایرانی ممنوع است، امکان توقیف اموال وجود دارد و حتی چنانچه توقیف نشود، عملا امکان معامله آن اموال برای شخصی که پروسه ترک تابعیتش را کامل کرده (و دیگر مدارک هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی ندارد)، منتفیست. حتی بسیاری از افرادی که 33 سال پیش فرار کرده بودند و اموالشان بعنوان بلاصاحب مصادره شده بود، با وجود تابعیت دوم ولی بدلیل عدم ترک تابعیت ایران، قسمت اعظم اموالشان را پس میگیرند. (بجز شخصیتهای تحت تع .ق .ی .ب و یکی از اقل .ی .ت ها)
در مورد قطع حقوق بازنشستگی، صحیح فرمودید و قبلا توضیح داده شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، storagemeter ، SH1A2R3 ، nimar123 ، frozen mind ، ozone ، Solitude ، javad_hani ، niloo-kh
سلام دوستان !

امروز برام ی مشکلی پیش اومد که به ناچار مجبور شدم تو گوگل سرچ کنم که چطور میشه مقداری پول رو به حسابی در کانادا یا امریکا به حساب قامیل یا دوستی منتقل کرد!

راستش شاید خندتون بگیره ولی من سوای کارم علاقه زیادی به بازی های آنلاین دارم ! حالا یکی از همین بازیهای آنلاین برای دسترسی کاربر به سرورهاش و بازی مورد نظر کاربر رو مجبور به خریدن cd-key اون بازی کرده ! حالا ما که داخل ایران هستیم نمی تونیم مستقیم از سایتش خرید کنیم و سفارش بدیم ! چون credit card نداریم . پس به این فکر افتادم که پول رو به حساب دوستی در امریکا یا کانادا واریز کنم تا اون برام این خرید رو انجام بده و بعد از طرق ایمیل اون cd-key رو به من برسونه !

حالا کسی اینجا هست که حساب ارزی داشته باشه ! بتونه مستقیم خرید کنه از سایت های خارج از ایران ! اگه هست بگه تا من باهاش مشورت کنم .

مرسی .
پاسخ
تشکر کنندگان: nimar123 ، Solitude
سلام دوستان منم تقریبا همین سوالو داشتم . اگه یه نفر که مقیم وشهروندامریکاباشه بخواد واسم پول واریز کنه چطور میشه؟البته پول زیادی نیست.زیر1میلیون!! الان که وضعیت دلار تو کشورما اینجوری شده وخریدوفروش فکرمیکنم غیرازبانک دیگه راه دیگه ای نگذاشتن چطورمیشه؟من نمیدونم اگه پول به دلاربه حسابم واریزبشه ازطریق بانک میتونم تبدیلش کنم به ریال؟یا اصلا بانک قبول میکنه؟من تاحالا ازاین کارها نکردم وهیچ اطلاعاتی ندارم. خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سارا عزيز متاسفانه آمريكا در بانك هاي ايران مسدود كردن. ديگه نميتونيد انجام بدهيد .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
تنها راهش اینه که کسی را پیدا کنید که بر عکس شما باشه. یعنی بخواد پول را به حساب اون شخص واریز کنید و به ازاش اینجا به شما دلار بدن.
اگه مایل بودید من حاضرم که پول را به حساب همسرم واریز کنید و من به ازاش به شما اینجا دلار تحویل بدم

(2012-01-20 ساعت 04:57)sara_mb نوشته:  سلام دوستان منم تقریبا همین سوالو داشتم . اگه یه نفر که مقیم وشهروندامریکاباشه بخواد واسم پول واریز کنه چطور میشه؟البته پول زیادی نیست.زیر1میلیون!! الان که وضعیت دلار تو کشورما اینجوری شده وخریدوفروش فکرمیکنم غیرازبانک دیگه راه دیگه ای نگذاشتن چطورمیشه؟من نمیدونم اگه پول به دلاربه حسابم واریزبشه ازطریق بانک میتونم تبدیلش کنم به ریال؟یا اصلا بانک قبول میکنه؟من تاحالا ازاین کارها نکردم وهیچ اطلاعاتی ندارم. خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: asxz ، niloo-kh
سلام دوستان
ممنون از این تاپیک به درد بخور!!! Smile لطفا کمک کنید.
من الان ده روز که اومدم آمریکا،لطفا دوستانی که اطلاعات دارن راهنمایی کنن .
به سختی تونستم بیام تو مهاجرسرا چون فارسی ندارم.!!!!!
برای پول اوردن به اینجا چی‌ کار باید کرد؟ پیش وکیل بریم و اجازه قانونی‌ بگیره برامون؟
آیا حواله از دوبی‌ یا کانادا هم مشکل داره؟
چون شنیدم اینجا به خاطر ایرانی‌ بودنمون هیچ پولی‌ نباید به حسابمون حواله بشه.
و اینکه این ویزا کارت هایی که ایران می‌شه گرفت از بانک ها، آیا اینجا می‌شه خرج کرد راحت؟ یا کارت هایی که دوبی‌ داره و معادله پول چطور؟
سپاس
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، kamilia modi ، niloo-kh
(2012-03-10 ساعت 06:11)الی الی نوشته:  سلام دوستان
ممنون از این تاپیک به درد بخور!!! Smile لطفا کمک کنید.
من الان ده روز که اومدم آمریکا،لطفا دوستانی که اطلاعات دارن راهنمایی کنن .به ساختی تونستم بوام تو مهاجرسرا چون فارسی ندارم.!!!!!
برای پول اوردن به اینجا چی‌ کار باید کرد؟ پیش وکیل بریم و اجازه قانونی‌ بگیره برامون؟
آیا حواله از دوبی‌ یا کانادا هم مشکل داره؟
چون شنیدم اینجا به خاطره ایرانی‌ بودنمون هیچ پولی‌ نباید به حسابمون حواله بشه.
و اینکه این ویزا کارت هایی که ایران می‌شه گرفت از بانک ها، آیا اینجا می‌شه خرج کرد راحت؟ یا کارت هایی که دوبی‌ داره و معادله پول چطور؟
سپاس
Smile
-علیکم السلام.
-خواهش دارم البته من یکی کاری نکردم.
-رسیدنت بخیر غزیز... به وطن خوش آمدیBig Grin
-جااااااان ! ؟یعنی بی پول اومدی ؟ مورد عزیمت شما متکی به وکیل بوده یا لاتاری؟
-فعلا" 5 ماه تا توقف کامل معاملات ارزی با ایران وقت هست.خیر نداره.
-150% اشتباه بعرضتون رسوندن ... مبالغ بالای 5000 دلار اونهم به دفعات متوالی پیگیری FBI داره اونم نه فقط ایرانی ها برای همه حسابهای غیر تجاری. شما راحت باش
- اطلاعاتم در این زمینه صفره...

منم سپاس

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، vroom ، الی الی
دوستان عزیز
بهترین راه واسه فرستادن پول از ایران به آمریکا سیستم western union هستش.
توسط این سیستم 24 ساعته پول بدستتون میرسه و از همه مهمتر اینکه نیاز به داشتن حساب بانکی نداره.
این سیستم به این صورته که شما پولو از باجه های مربوطه که توی همه شهرهای آمریکا حتی روستاهاش هم هست، نقدا دریافت میکنید. توی اکثر شهرهای اروپایی هم این سیستمو دارن.
من خودم پارسال 2000 تا با این سیستم فرستادم و کارمزدش شد 100 دلار و 24 ساعت بعدشم رسید.
همه چی هم اینترنتی هستش.
توی تهران شعبش هست و شما اینترنتی ثبت نام میکنید، بعد پولو به ریال اینترنتی یا توسط بانک(با ارائه اسکن فیش توسط ایمیل به مسولان سایت) پرداخت میکنید. بعدش یه رسید واستون ایمیل میکنن که شما اون رسیدو به طرفتون توی آمریکا یا هرجای دیگه ایمیل میکنید. بعد طرفتون از اون پرینت میگیره و با اون برگه به باجه های مربوطه مراجعه میکنه.
این باجه ها معمولا کنار پمپ بنزین های شهرها و روستاهای مختلف آمریکا هستن.
توی گوگل مپ اگه برید میتونید باجه های شهر محل زندگیتونو پیدا کنید.
به همین راحتی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
(2012-06-29 ساعت 05:21)elahenadafy2 نوشته:  دوستان عزیز
بهترین راه واسه فرستادن پول از ایران به آمریکا سیستم western union هستش.
توسط این سیستم 24 ساعته پول بدستتون میرسه و از همه مهمتر اینکه نیاز به داشتن حساب بانکی نداره.
این سیستم به این صورته که شما پولو از باجه های مربوطه که توی همه شهرهای آمریکا حتی روستاهاش هم هست، نقدا دریافت میکنید. توی اکثر شهرهای اروپایی هم این سیستمو دارن.
من خودم پارسال 2000 تا با این سیستم فرستادم و کارمزدش شد 100 دلار و 24 ساعت بعدشم رسید.
همه چی هم اینترنتی هستش.
توی تهران شعبش هست و شما اینترنتی ثبت نام میکنید، بعد پولو به ریال اینترنتی یا توسط بانک(با ارائه اسکن فیش توسط ایمیل به مسولان سایت) پرداخت میکنید. بعدش یه رسید واستون ایمیل میکنن که شما اون رسیدو به طرفتون توی آمریکا یا هرجای دیگه ایمیل میکنید. بعد طرفتون از اون پرینت میگیره و با اون برگه به باجه های مربوطه مراجعه میکنه.
این باجه ها معمولا کنار پمپ بنزین های شهرها و روستاهای مختلف آمریکا هستن.
توی گوگل مپ اگه برید میتونید باجه های شهر محل زندگیتونو پیدا کنید.
به همین راحتی

دوست عزیز مطمئن هستید که این سیستم تو ایران هست؟تا اونجا که خبر داشتم همه دنیا داشت به جز ایران.شعبه تهرانش کجاست؟
مرسی

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، Solitude ، niloo-kh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان