کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتقال پول از ایران به آمریکا و برعکس
(2012-06-29 ساعت 05:21)elahenadafy2 نوشته:  دوستان عزیز
بهترین راه واسه فرستادن پول از ایران به آمریکا سیستم western union هستش.
توسط این سیستم 24 ساعته پول بدستتون میرسه و از همه مهمتر اینکه نیاز به داشتن حساب بانکی نداره.
این سیستم به این صورته که شما پولو از باجه های مربوطه که توی همه شهرهای آمریکا حتی روستاهاش هم هست، نقدا دریافت میکنید. توی اکثر شهرهای اروپایی هم این سیستمو دارن.
من خودم پارسال 2000 تا با این سیستم فرستادم و کارمزدش شد 100 دلار و 24 ساعت بعدشم رسید.
همه چی هم اینترنتی هستش.
توی تهران شعبش هست و شما اینترنتی ثبت نام میکنید، بعد پولو به ریال اینترنتی یا توسط بانک(با ارائه اسکن فیش توسط ایمیل به مسولان سایت) پرداخت میکنید. بعدش یه رسید واستون ایمیل میکنن که شما اون رسیدو به طرفتون توی آمریکا یا هرجای دیگه ایمیل میکنید. بعد طرفتون از اون پرینت میگیره و با اون برگه به باجه های مربوطه مراجعه میکنه.
این باجه ها معمولا کنار پمپ بنزین های شهرها و روستاهای مختلف آمریکا هستن.
توی گوگل مپ اگه برید میتونید باجه های شهر محل زندگیتونو پیدا کنید.
به همین راحتی

سلام لطفا"لینک ارجاع رو مرحمت بفرمایید بعلاوه محل شعبه .

سپاس
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mori5050 ، niloo-kh

دوست عزیز هیچ سیستم بین المللی پولی فعلا با ایران کار نمیکنن و اینها پول رو از طریق حسابهاشون در کشور دیگه ای برای شما ریختن و این کار ریسک زیادی داره از هر 2 طرف. فعلا بخشی از سوییفت رو برای صرافهای خصوصی ایران بر نداشتن که فکر کنم راه مطمئن تری هست (صرافی) به هر حال در حال حاضر بیشتر مراقب پولی که به امریکا میاد باشید بهتره.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، laili ، الهه سابق ، persian_viper ، frozen mind ، kasrafo ، niloo-kh ، bob esfangi
(2012-06-29 ساعت 07:49)sib 24 نوشته:  
توسط این سیستم 24 ساعته پول بدستتون میرسه و از همه مهمتر اینکه نیاز به داشتن حساب بانکی نداره.
این سیستم به این صورته که شما پولو از باجه های مربوطه که توی همه شهرهای آمریکا حتی روستاهاش هم هست، نقدا دریافت میکنید. توی اکثر شهرهای اروپایی هم این سیستمو دارن.
من خودم پارسال 2000 تا با این سیستم فرستادم و کارمزدش شد 100 دلار و 24 ساعت بعدشم رسید.
همه چی هم اینترنتی هستش.
توی تهران شعبش هست و شما اینترنتی ثبت نام میکنید، بعد پولو به ریال اینترنتی یا توسط بانک(با ارائه اسکن فیش توسط ایمیل به مسولان سایت) پرداخت میکنید. بعدش یه رسید واستون ایمیل میکنن که شما اون رسیدو به طرفتون توی آمریکا یا هرجای دیگه ایمیل میکنید. بعد طرفتون از اون پرینت میگیره و با اون برگه به باجه های مربوطه مراجعه میکنه.
این باجه ها معمولا کنار پمپ بنزین های شهرها و روستاهای مختلف آمریکا هستن.
توی گوگل مپ اگه برید میتونید باجه های شهر محل زندگیتونو پیدا کنید.
به همین راحتی

دوست عزیز مطمئن هستید که این سیستم تو ایران هست؟تا اونجا که خبر داشتم همه دنیا داشت به جز ایران.شعبه تهرانش کجاست؟
مرسی
ببینید شعبه تهرانش در واقع متعلق به خود شرکت وسترن یونیون نیست. چندتا شرکت هم هستن توی تهران که این کارو انجام میدن. شرکتی که پارسال من باهاش پول فرستادم به این صورت بود که با شعبه وسترن توی مسکو در ارتباط بود و برگه رسیدی که واسه من ایمیل کردن به نام یه شخص روسی بود و محل فرستادن پول هم مسکو بود. بعد وقتی شوهرم توی آمریکا رفت پولو بگیره توی باجه ازش پرسیدن از کجا پول واستون فرستاده شده که ایشون گفتن از مسکو.

(2012-06-29 ساعت 09:53)maxsupermax نوشته:  سلام لطفا"لینک ارجاع رو مرحمت بفرمایید بعلاوه محل شعبه .

سپاس
متاسفانه چون تبلیغ میشه نمیتونم اینجا بنویسم. ولی توی گوگل اگه سرچ کنید: وسترن یونیون (به فارسی) اسم چندتا شرکت میاد که این کارو انجام میدن. البته به قول دوستمون ممکنه این کار ریسک داشته باشه. ولی اون شرکتی که من باهاش پول فرستادم که مشکلی نداشت و ظاهرا سابقش تو این زمینه از بقیه شرکتها بیشتره. حالا شاید شانس من بوده که از بین چندین شرکتی که توی اینترنت دیدم، شرکتی رو که انتخاب کردم کلاهبردار نبود و کارش درست بود.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، mml ، Solitude ، javad_hani ، niloo-kh ، bob esfangi
سلام دوستان

کسی میدونه اگه پولی رو به حساب بانکیت توی آمریکا واریز بشه بهش مالیات میخوره یا نه? وچقدره مالیاتش?
2013AS00004xxx
رویت قبولی: 1 May
تعداد افراد منظور در کیس : 3 نفر
فرمهای سری اول: 25 May با ایمیل
مصاحبه: آخرین روز فوریه ، آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: viona ، frozen mind ، niloo-kh ، bob esfangi
Smile
سلام دوستان و عزیزان مهاجرسرا
من به یکی از فروشگاههای " کروگر KROGER " نزدیک به محل سکونتم مراجعه کردم و فهمیدم که توبخش " کاستومر سرویس " اینجا واکثر این فروشگاهها یه مکان برای فرمهای انتقال پول از طریق " وسترن یونیون"
وجود داره و رفتم یه امتحانی بکنم و گفتم می خوام مثلا" 5000 تا بفرستم ایران هزینه اش چه قدر میشه... دختره گفت بزارید براتون چک کنم و نتیجه که اسم کشور "ایران" یا "پرشیا "یا "ایسلامیک ریپاپلیک آو ایران "رو نتونست به عنوان مقصد تو سیستم پیدا کنه...من گرفتم باید ماله تحریم ها باشه... ولی طفلی گفت تا چند وقت پیش داشتیم نمی دونم چرا الان نمی یاد.... دیگه پیگیر نشدم بیشتر ...از خانه هم رفتم سایتش دیدم ایران تحت هیچ عنوانی نیست.نه بعنوان ارسال کننده نه بعنوان دریافت کنندهSad

عزیزان از ایران دوباره چک کنند و نتیجه رو اعلام کنن.به احتمال زیاد شرکت های تهرانی از طریق یه واسطه جابجایی پول رو انجام می دن مثلا" دبی یا ترکیه یا قطر

ارادتمند همگان
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، hoda2012 ، vroom ، frozen mind ، Solitude ، javad_hani ، niloo-kh ، bob esfangi ، samane1363
(2012-06-30 ساعت 19:13)farshad0o0 نوشته:  سلام دوستان

کسی میدونه اگه پولی رو به حساب بانکیت توی آمریکا واریز بشه بهش مالیات میخوره یا نه? وچقدره مالیاتش?

بله مالیات میخوره بهش.درصدش رو نمیدونم. از اروپا ۵۰۰ دلار فرستادن به حسابم.۴۸۵ تا دریافت کردم.۱۵ دلار مالیات کم شد.Sad
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Solitude ، niloo-kh ، bob esfangi ، samane1363
(2012-07-12 ساعت 22:17)maxsupermax نوشته:  Smile
سلام دوستان و عزیزان مهاجرسرا
من به یکی از فروشگاههای " کروگر KROGER " نزدیک به محل سکونتم مراجعه کردم و فهمیدم که توبخش " کاستومر سرویس " اینجا واکثر این فروشگاهها یه مکان برای فرمهای انتقال پول از طریق " وسترن یونیون"
وجود داره و رفتم یه امتحانی بکنم و گفتم می خوام مثلا" 5000 تا بفرستم ایران هزینه اش چه قدر میشه... دختره گفت بزارید براتون چک کنم و نتیجه که اسم کشور "ایران" یا "پرشیا "یا "ایسلامیک ریپاپلیک آو ایران "رو نتونست به عنوان مقصد تو سیستم پیدا کنه...من گرفتم باید ماله تحریم ها باشه... ولی طفلی گفت تا چند وقت پیش داشتیم نمی دونم چرا الان نمی یاد.... دیگه پیگیر نشدم بیشتر ...از خانه هم رفتم سایتش دیدم ایران تحت هیچ عنوانی نیست.نه بعنوان ارسال کننده نه بعنوان دریافت کنندهSad

عزیزان از ایران دوباره چک کنند و نتیجه رو اعلام کنن.به احتمال زیاد شرکت های تهرانی از طریق یه واسطه جابجایی پول رو انجام می دن مثلا" دبی یا ترکیه یا قطر

ارادتمند همگان

آره دوست عزیز
شرکتی که من پارسال از طریقش پول فرستادم آمریکا، از طریق یه واسطه توی مسکو این کارو انجام میداد. خوب من که پولم صحیح و سالم رسید و شانس آوردم شرکته کلاهبردار از آب درنیوند Tongue
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، javad_hani ، niloo-kh ، samane1363
(2012-07-13 ساعت 08:17)sib 24 نوشته:  
(2012-06-30 ساعت 19:13)farshad0o0 نوشته:  سلام دوستان

بله مالیات میخوره بهش.درصدش رو نمیدونم. از اروپا ۵۰۰ دلار فرستادن به حسابم.۴۸۵ تا دریافت کردم.۱۵ دلار مالیات کم شد.Sad

سیب 24 عزیز
جهت اطمینان خودم و خودت می پرسم که آیا 15 دلار مکسوره بابت کارمزد ارسال حواله بوده یا در رسید شما به عنوان مالیات کسر گردیده است...و لطف کنید بفرمایید از چه روش حواله ای استفاده شد برای شما؟...
چرا که اگر تراکنش انجام شده بین کارت بانک و حساب بانکی صورت گرفته باشد این رغم مربوط به کارمزد ارسال و تبدیل ارز خارجی به دلار است که کسر گردیده(در اکثر شرح مقررات و موارد کردیت کارتها آمده تبدیل و تبادلات بین ارز ها 15$ فی دارد.)
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، javad_hani ، behfaza ، niloo-kh ، bob esfangi ، samane1363
مطالعه این مطلب در تاپیک مشابه زیر، شاید کمکی برای پاسخ به سؤالاتی در مورد تأثیر تحریم ها بر روی انتقال پول از ایران باشه:

http://mohajersara.com/thread-3073-post-...#pid196756
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، MPU ، behfaza
(2010-09-18 ساعت 23:59)hassanrouhi نوشته:  واي.پس من چه خاكي به سرم بريزم؟ هيچ راهي نداره من پول رو دريافت كنم؟
بازم از زندگي تو....... اه. يه پول نميشه جابه جا كرد.ادعاشونم زياده
من چيكار كنم؟كجا بايد حساب باز كنم؟ عجب گيري كرديما!! لعنت ب.............

سلام من توصیه میکنم اگر هم راهی پیداکردید که بانک انگلیسی بتونه به بانک شما پول واریز کنه به هیجچ عنوان این کارو نکنید چرا که حتی در صورت انتقال پول بانک ایرانی به شما دلار یا یورو نمی ده و معادل قیمت دولتی آن به شما ریال میده واین یعنی پول شما میشه 30 تا 40 درصد ومابقی به جیب دولت محترم ایران میره.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، javad_hani ، samane1363
من یه چیزی که چند سال پیش واسم اتفاق افتاد رو میگم شاید الان هم باشه.

واسه کسی میخواستم پولی به امریکا بفرستم که به یورو گرفتم و دادم یکی از بستگان برد آلمان و از اونجا واسه کسی که میخواستم تو امریکا فرستاد
اینش مهم نیست
نکته اینجاست که اون طرف به من گفته بود که پول رو دارن میفرستن ترانسفر یه جورایی به عنوان دیپازیت واسش بفرستن که هزینه از پولی که قراره به دستش برسه کم نشه و نشد جالب بود واسمون اون زمان.

الان هم همچین چیزی امکان داره هنوز؟!!
کیس #: AS1xxx1

ارسال فرمها: 07/19/2012
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 08/27/2012
تاریخ دریافت ویزا: 08/29/2012

از 10/17/2012 در آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh
با درود به همه دوستان
من قصد دارم مبلغ ۲۵۰ هزار دلار که از محل فروش یک آپارتمان هست به شیکاگو منتقل کنم ، با فرض اینکه من و خانوادم بتونیم این پول رو با خودمون خارج کنیم آیا تنها باید در فرمی که داخل هواپیما بهمون داده میشه ان مبلغ پول رو گزارش بدیم یا اینکه به مجوز OFAC احتیاج داریم ؟
دوستان با در نظر گرفتن هزینه ای که صرافی ها بعنوان کارمزد برای انتقال همچین پولی طلب میکنند آیا راه ارزان تری به جز حواله کردن سراغ دارین ؟ با در نظر گرفتن اینکه در فرودگاه ایران هیچ کنترلی بر میزان ارز همراه مسافر ندارن آیا هیچ امکانی داره که خودمون این پول رو حمل کنیم و فقط به مبدا ورودی مقدار پول رو گزادش بدیم ؟ و آیا با در نظر گرفتن اینکه این پول صرف خرید خانه خواهد شد ، راهی وجود نداره که فقط مالیات خانه ای رو بدیم که قصد خریدنش با ان پول رو داریم نه هم مالیات خود پول و هم مالیت خانه ؟
دوستان من زمان زیادی برای حل این مشکل ندارم و خواهش هرکدام شما از دوستان اطلاعاتی دارین لطفا بهم کمک کنین
از همه ممنونم پیشاپیش
پاسخ
تشکر کنندگان: Solitude ، mml ، niloo-kh ، bob esfangi
(2012-09-23 ساعت 09:23)ehsanaliani نوشته:  با درود به همه دوستان
من قصد دارم مبلغ ۲۵۰ هزار دلار که از محل فروش یک آپارتمان هست به شیکاگو منتقل کنم.
با فرض اینکه من و خانوادم بتونیم این پول رو با خودمون خارج کنیم آیا تنها باید در فرمی که داخل هواپیما بهمون داده میشه ان مبلغ پول رو گزارش بدیم یا اینکه به مجوز OFAC احتیاج داریم؟
دوستان با در نظر گرفتن هزینه ای که صرافی ها بعنوان کارمزد برای انتقال همچین پولی طلب میکنند، آیا راه ارزان تری به جز حواله کردن سراغ دارین؟ با در نظر گرفتن اینکه در فرودگاه ایران هیچ کنترلی بر میزان ارز همراه مسافر ندارن، آیا هیچ امکانی داره که خودمون این پول رو حمل کنیم و فقط به مبدا ورودی مقدار پول رو گزادش بدیم؟ و آیا با در نظر گرفتن اینکه این پول صرف خرید خانه خواهد شد، راهی وجود نداره که فقط مالیات خانه ای رو بدیم که قصد خریدنش با این پول رو داریم نه هم مالیات خود پول و هم مالیت خانه؟

چون قبل از اولین ورودتان به آمریکا، U.S. person حساب نمی شوید، در صورتی که این پول را در اولین بار ورود به آمریکا با خود بیاورید، قانون ممنوعیت انجام معاملات تجاری در ایران شامل شما نمی شود و مشکلی نخواهید داشت؛ مضاف به اینکه احتمالاً این میزان توانایی مالی را در مدارکی که به سفارت ارائه دادید هم اعلام کرده اید. مأمورینی که در فرودگاه پول همراه شما را ثبت می کنند، اعلام می کنند که حتی در صورت همراه داشتن نیم میلیون دلار، مشکلی شما را تهدید نمی کند و این داستان ثبت، تنها برای ثبت رکورد ورود و خروج پول به اقتصاد آمریکا برای ارائه به وزارت بازرگانی است و هیچ بگیر و ببندی مانند ایران وجود ندارد.

فعلاً برای انتقال پول به آمریکا متأسفانه راه دیگری غیر از حواله از طریق صرافی و یا انتقال به همراه مسافر وجود ندارد.

طبق اطلاعی که من دارم، پول شما تا زمانی که خانه بخرید، به هنگام ارائه خود اظهاری مالیاتی، با ارائه صورتحساب بانکی که نشان دهد این پول به محض ورود شما به آمریکا به عنوان مهاجر به حسابتان واریز شده و ناشی از فعالیت اقتصادی در آمریکا نیست، معاف از مالیات است. در صورت واریز این پول به حساب پس انداز و ارائه سود بانکی، مثل همه سودهای بانکی دیگر، مالیات مختصری از سود بانکی پول شما کسر خواهد شد.

در هنگام خرید خانه، تنها مالیات خرید را پرداخت خواهید کرد.

اگر قصد دارید که بعد از ورودتان به آمریکا پولتان به حساب شما از طریق صرافی حواله شود، باید قبل از فروش خانه، با ارائه جزئیات و شرح کامل کلیه مراحل از دادن وکالت نامه فروش اموال تا نام صرافی حواله کننده، اول مجوز OFAC را در یک دوره زمانی 3-4 ماهه بگیرید و سپس خانه تان را در ایران بفروشید و پولش را منتقل کنید. در این صورت هم پول شما از مالیات بر درآمد معاف است تا زمانی که خانه بخرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsanaliani ، nora ، javad_hani ، ahmadzareii ، Gerdoo ، niloo-kh ، bob esfangi ، samane1363 ، copol
(2012-09-24 ساعت 07:18)mml نوشته:  
(2012-09-23 ساعت 09:23)ehsanaliani نوشته:  با درود به همه دوستان
من قصد دارم مبلغ ۲۵۰ هزار دلار که از محل فروش یک آپارتمان هست به شیکاگو منتقل کنم.
با فرض اینکه من و خانوادم بتونیم این پول رو با خودمون خارج کنیم آیا تنها باید در فرمی که داخل هواپیما بهمون داده میشه ان مبلغ پول رو گزارش بدیم یا اینکه به مجوز OFAC احتیاج داریم؟
دوستان با در نظر گرفتن هزینه ای که صرافی ها بعنوان کارمزد برای انتقال همچین پولی طلب میکنند، آیا راه ارزان تری به جز حواله کردن سراغ دارین؟ با در نظر گرفتن اینکه در فرودگاه ایران هیچ کنترلی بر میزان ارز همراه مسافر ندارن، آیا هیچ امکانی داره که خودمون این پول رو حمل کنیم و فقط به مبدا ورودی مقدار پول رو گزادش بدیم؟ و آیا با در نظر گرفتن اینکه این پول صرف خرید خانه خواهد شد، راهی وجود نداره که فقط مالیات خانه ای رو بدیم که قصد خریدنش با این پول رو داریم نه هم مالیات خود پول و هم مالیت خانه؟

چون قبل از اولین ورودتان به آمریکا، U.S. person حساب نمی شوید، در صورتی که این پول را در اولین بار ورود به آمریکا با خود بیاورید، قانون ممنوعیت انجام معاملات تجاری در ایران شامل شما نمی شود و مشکلی نخواهید داشت؛ مضاف به اینکه احتمالاً این میزان توانایی مالی را در مدارکی که به سفارت ارائه دادید هم اعلام کرده اید. مأمورینی که در فرودگاه پول همراه شما را ثبت می کنند، اعلام می کنند که حتی در صورت همراه داشتن نیم میلیون دلار، مشکلی شما را تهدید نمی کند و این داستان ثبت، تنها برای ثبت رکورد ورود و خروج پول به اقتصاد آمریکا برای ارائه به وزارت بازرگانی است و هیچ بگیر و ببندی مانند ایران وجود ندارد.

فعلاً برای انتقال پول به آمریکا متأسفانه راه دیگری غیر از حواله از طریق صرافی و یا انتقال به همراه مسافر وجود ندارد.

طبق اطلاعی که من دارم، پول شما تا زمانی که خانه بخرید، به هنگام ارائه خود اظهاری مالیاتی، با ارائه صورتحساب بانکی که نشان دهد این پول به محض ورود شما به آمریکا به عنوان مهاجر به حسابتان واریز شده و ناشی از فعالیت اقتصادی در آمریکا نیست، معاف از مالیات است. در صورت واریز این پول به حساب پس انداز و ارائه سود بانکی، مثل همه سودهای بانکی دیگر، مالیات مختصری از سود بانکی پول شما کسر خواهد شد.

در هنگام خرید خانه، تنها مالیات خرید را پرداخت خواهید کرد.

اگر قصد دارید که بعد از ورودتان به آمریکا پولتان به حساب شما از طریق صرافی حواله شود، باید قبل از فروش خانه، با ارائه جزئیات و شرح کامل کلیه مراحل از دادن وکالت نامه فروش اموال تا نام صرافی حواله کننده، اول مجوز OFAC را در یک دوره زمانی 3-4 ماهه بگیرید و سپس خانه تان را در ایران بفروشید و پولش را منتقل کنید. در این صورت هم پول شما از مالیات بر درآمد معاف است تا زمانی که خانه بخرید.
دوست عزيز واقعا ازتون بابت تمام وقتي كه گذاشتين و جواب كاملي كه بهم دادين ممنونم
فقط يك سوال برام باقي ميمونه ، من در حال حاضر در شيكاگو هستم و تا يك ماه آينده به ايران ميرم و براي نوروز مجددا يك سفر به شيكاگو دارم . آيا ميتونم همون زمان همه پول رو همراه خودم منتقل كنم و فقط در فرم I-94 مقدارش رو گزارش بدم يا اينكه از همين امروز بايد به مجوز OFAC فكر كنم ؟
بازهم ازتون واقعا ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، niloo-kh ، h_aghapour
(2012-09-24 ساعت 10:02)ehsanaliani نوشته:  من در حال حاضر در شيكاگو هستم و تا يك ماه آينده به ايران ميرم و براي نوروز مجددا يك سفر به شيكاگو دارم. آيا ميتونم همون زمان همه پول رو همراه خودم منتقل كنم و فقط در فرم I-94 مقدارش رو گزارش بدم يا اينكه از همين امروز بايد به مجوز OFAC فكر كنم؟

جواب این سؤال شما رو مختصراً در پست قبلی ام دادم، احسان خان عزیز! ولی برای روشن تر شدن موضوع و استفاده احتمالی بقیه اعضاء، با جزئیات بیشتری عرض می کنم:

اگر الان با ویزای مهاجرتی/گرین کارت در آمریکا حضور دارید (که به نظر میاد با اقامت از طریق ازدواج مهاجرت کردید)، یک U.S. person حساب می شید و دیگه اجازه هیچ گونه معامله تجاری در ایران رو ندارید. تنها برای اموالی که از قبل از مهاجرت به آمریکا داشتید یا در حال حاضر به شما به ارث رسیده، با اخذ مجوز از OFAC، اداره کنترل اموال خارجی، می تونید این اموال رو به فروش برسونید و پولش رو به به صورت حواله/پول همراه مسافر به آمریکا بیارید.

اگه فروش آپارتمان قبل از اولین ورود شما به آمریکا بوده، ایرادی نداره و مشکلی از بابت نقض قوانین تحریم ندارید، ولی در فرم های بانکی که در آمریکا برای اطلاع به بانک در مورد حواله از ایران استفاده می شه، از شما گواهی می گیرند که این پول ناشی از فروش اموال در ایران نیست! بنابراین متأسفانه برای اینکه دهن بانک رو ببندید، من پیشنهاد می کنم باز هم از OFAC راهنمایی بگیرید و طی نامه/ایمیل ازشون بپرسید که آیا برای وضعیت شما هم نیاز به مجوز هست یا خیر و جواب مکتوب یا پرینت جواب ایمیلی رو به بانک ارائه کنید. از همین جواب، می تونید به عنوان مستندی در فرودگاه برای نشان دادن قانونی بودن پول همراه خودتون هم استفاده کنید.

در صورتی که بعد از اولین ورود به آمریکا، آپارتمانتون رو در ایران فروختید، متأسفانه و ناخواسته در پروسه فروش این آپارتمان، قوانین تحریم رو چند بار نقض کردید:
1. فروش ملک در ایران
2. استفاده از خدمات بنگاه معاملات ملکی
3. استفاده از خدمات دفترخانه اسناد رسمی
4. استفاده از خدمات بانکی ایرانی برای نقد کردن چک
5. داشتن حسابی به نام خودتون در یک بانک ایرانی و واریز پول به این حساب
که همه موارد بالا تحت عنوان کلی "انجام معاملات تجاری" مشمول تحریم هست!

در این صورت، سریعاً نامه ای به OFAC بنویسید و علت بی اطلاعی خودتون رو با هر دلیل و مدرکی که دارید بهشون ارائه کنید و کلیه مراحلی که تا به حال انجام دادید رو براشون شرح بدید: نام خریدار، نام و آدرس بنگاه، نام و آدرس دفترخانه، نام کسی که احیاناً بهش وکالت نامه دادید که این کار رو در ایران براتون انجام بده، کپی وکالت نامه (و ترجمه)، کپی سند آپارتمان به همراه ترجمه، کپی قولنامه (و ترجمه)، بانکی که چک فروش رو نقد کردید و اطلاعات حسابی که پول رو بهش واریز کردید، نام و آدرس صرافی ای که قصد دارید برای خرید حواله بهش مراجعه کنید و در آخر هم شماره حسابی که پول رو در آمریکا به اون حواله خواهید کرد. با هر شیوه ای که مناسب می دونید این موضوع رو ازشون درخواست کنید که به این علت که از قوانین آگاه نبودید و تعمدی در نقض قوانین نداشتید، از سر تقصیرات شما بگذرند و به شما مجوزی بدن که بقیه مراحل رو حداقل با رعایت مقررات قانونی انجام بدید.

سعی کنید نامه ای کاملاً اداری و مستدل بنویسید و هر مدرکی که دارید رو بهش ضمیمه کنید. اگر برای نوشتن این نامه مشکل دارید، از وکیل کمک بگیرید (با جستجو در اینترنت هم می تویند تعدادی وکیل که سابقه انجام چنین خدماتی رو برای ایرانی ها دارند پیدا کنید).

متأسفانه در این وضعیت، از قبل هیچ جواب روشنی برای درخواست شما وجود نداره و تنها راه چاره، امیدواری و خوش بینی برای دریافت مجوز هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsanaliani ، someil ، javad_hani ، ahmadzareii ، mrr777 ، Gerdoo ، mehrdad pharm ، niloo-kh ، bob esfangi ، samane1363 ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان