کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
1. بگید یک فیش حقوقی براتون صادر کنن . اگه رسمی نمی خوان بدن می تونید یک فیش درست کنید پرینت بگیرید و حسابداری شرکت مهر بزنه و تائید کنه.
2. من هر بار فقط موجودی حساب می برم قبول می کنن ولی برای دفعه اول نمی دونم مشکلی میگیرن یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، aristotel
برای گرفتن موجودی, حدودن چقدر بايد تو حسابم باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

من یه مدرک کاردانی کشاورزی و چند تا مدرک فنی حرفه ای کشاورزی همینتور مدرک فنی حرفه ای اشپزی کافی شاپ و شیرینی پزی ایرانی رو دارم
میخاستم ببینم میشه تو کشور المان این دوره های فنی حرفه ای رو ادامه داد و همون جا جذب بازار کار شد؟
ایا دوره ها رایگان برگذار میشن یا حزینه دارن؟ چقدر؟
خیلی ممنون و با تشکر از اطلاعاتتون
پاسخ
من بيشتر از اين مدارک نتونستم تهيه کنم . ببينيد خوبه يا کمه .
1. يه حساب تو بانک پاسارگاد باز کردم و 20 مليون تومان پول ريختم تو حساب و از قسمت بين المللی موجودي حساب رو گرفتم . فيش حقوقی از شرکت پدرم گرفتم . برگه اشتغال به کار از شرکتشون گرفتم که نوشتن در اين شرکت کار ميکنم و بد از پايان مسافرت به سرکارم با خواهم گشت و اين نامه برای سفارت هست و هيچ استفاده ديگه اي ندارد . 3 تا مدرک زمين دارم . يکيش سند زمينی هستش که وکالتش به اسم منه با يه اجاره نامه خانه که مبلغ 120 مليون رهن کردم با يه سند تأسيس شرکتی که يکی از سهام داراش من هستم ولی چون سند شرکت قديمی هستش مبلغ سرمايه گذاريم کم هستش . تو شرکتی که الان کار ميکنم 1 حساب داره به اسم عموم که تمام کارامون رو با اون حساب انجام ميديم . آيا احتیاجی هستش با توجه به اينکه اون حساب در گردش هستش پيرينت اون هساب هم ببرم يا اينکه به اسم خودم نيست قبول نميکنن ؟ آيا مادرک من کافی هستش ؟ مرسی
پاسخ
سلام دوستان
من چند روزي هست كه در تاپيكهاي مختلف مهاجرت به اروپا ميگردم و تقريبا همه رو خوندم.
من مهندس هستم و همسرم پزشك. از نظر سرمايه گذاري هم برامون امكانش تا 200، 300 هزار يورو هست.
هدفمون گرفتن اقامت از يه كشور اروپائي عضو شنگن هست و لزوما هم نميخوايم اونجا زندگي كنيم. بيشتر براي مزاياي ديگرش علاقمند به اين كار هستيم.
ما بيشتر علاقمند به آلمان هستيم چون برادرم اونجا زندگي ميكنه.
از مباحثي كه تا حالا خوندم چند تا اظهار نظر نسبتا ضد و نقيض رو ديدم. سحر خانوم معتقدن با يه پيشنهاد كار ميشه رفت و براي اقامت اقدام كرد. خانم عسل بانو ميگن بايد اون پيشنهاد براي تخصصي باشه كه هيچ فرد مقيمي براش وجود نداشته باشه و شيما خانم ميگن كه چنين محدوديتي الاقل براي آلمان نيست. لطف كنيد راجع به اين راه حل دقيقتر بگيد، بالاخره ميشه روش حساب كرد يا نه؟
سوال ديگه اينه كه من با شرايطي كه گفتم بهتره از همين طريق پيشنهاد كار برم جلو يا سرمايه گذاري؟
قبلا از كمك همه دوستان مطلع ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، msar
(2011-09-05 ساعت 16:25)حسن يوسف زاده نوشته:  سلام دوستان
من چند روزي هست كه در تاپيكهاي مختلف مهاجرت به اروپا ميگردم و تقريبا همه رو خوندم.
من مهندس هستم و همسرم پزشك. از نظر سرمايه گذاري هم برامون امكانش تا 200، 300 هزار يورو هست.
هدفمون گرفتن اقامت از يه كشور اروپائي عضو شنگن هست و لزوما هم نميخوايم اونجا زندگي كنيم. بيشتر براي مزاياي ديگرش علاقمند به اين كار هستيم.
ما بيشتر علاقمند به آلمان هستيم چون برادرم اونجا زندگي ميكنه.
از مباحثي كه تا حالا خوندم چند تا اظهار نظر نسبتا ضد و نقيض رو ديدم. سحر خانوم معتقدن با يه پيشنهاد كار ميشه رفت و براي اقامت اقدام كرد. خانم عسل بانو ميگن بايد اون پيشنهاد براي تخصصي باشه كه هيچ فرد مقيمي براش وجود نداشته باشه و شيما خانم ميگن كه چنين محدوديتي الاقل براي آلمان نيست. لطف كنيد راجع به اين راه حل دقيقتر بگيد، بالاخره ميشه روش حساب كرد يا نه؟
سوال ديگه اينه كه من با شرايطي كه گفتم بهتره از همين طريق پيشنهاد كار برم جلو يا سرمايه گذاري؟
قبلا از كمك همه دوستان مطلع ممنونم.

بله با پیشنهاد کار میتونین به اروپا بیاین.

من متوجه نشدم کدوم بخش از کامنت ها براتون ضد و نقیض بوده؟ عسل بانو فقط شرایط خاص اتریش رو گفتن که ظاهرا کار پیدا کردن اونجا خیلی سخته اما همون اتریش هم اگه کسی حاضر باشه از شما دعوت به کار کنه میتونین برین و هیچ محدودیتی هم برای تخصص نیست شما میتونین یه آشپز یا مهندس هوافضا باشین!مهم اینه یکی شما رو دعوت کنه درباره هزینه ها هم دیگه خودتون باید به توافق برسین.معمولا کارفرماها هیچ هزینه ای رو قبول نمی کنن و خود شخص باید بیمه و مالیاتش رو بده که هزینه های سنگینیه و برای همینه هر کسی هم نمیتونه از این طریق بیاد حتی اگه اشنایی داشته باشه که یه قرارداد کاری براش جور کنه

با توجه به اینکه همه تاپیک ها رو مطالعه کردین میدونین با این سرمایه کدوم کشورا میتونین اقدام کنین.اگه هم قصدتون گرفتن پاس اروپایی باشه و همچنان میخواین ایران زندگی کنین خب مسلما سرمایه گذاری رو باید انتخاب کنین چون اگه از طریق نیروی کار وارد اروپا بشین تا گرفتن اقامت چند سالی اونقد گرفتار هستین که باید فکر برگشتن به ایران رو از سر بیرون کنین.ضمن اینکه همین پیدا کردن کارفرمایی که حاضر باشه شما رو دعوت کنه کار ساده ای نیست.بدیه اروپا اینه همه اینجا میخوان زندگی مستقل داشته باشن از بچه های 16 ساله گرفته تا سالمندایی که خیلی هاشون در جوونی فکر تفریح بودن و هیچ پس انداز و حقوق بازنشستگی ندارن و همچنان مجبورن کار کنن.این یعنی تقاضا برای کار خیلی خیلی بالاست و طبیعتا پیدا کردن کار سخت.اونقد هم الویت وجود داره که یه خارجی اونم خارج از اروپا به این راحتی براش کار پیدا نمیشه.مثلا مادرای مجرد که همیشه و هر جا ازشون حمایت میشه یکی از جدی ترین مشکلات پیدا کردن کار برای گروه های دیگه هستن
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ابی22 ، farzad-it ، حسن يوسف زاده ، alirezanz ، msar ، aristotel
با سلام به دوستان
دوستان اطلاع دارند که کار نجاری یا کابینت سازی چوبی (MDF) در آلمان بازار کارش چی جوریه؟
من شنیدم که مدرک فنی و حرفه ای ایران رو قبول دارن، درسته؟
من چی جوری می تونم اونجا کار پیدا کنم
حتما باید برای پیدا کردن کار یه سفر برم آلمان؟
اگر بخوام یه سفر برم اونجا زبان آلمانی بلد نیستم!!!
راه حلی چیزی هست
پیشاپیش سپاسگذارم
پاسخ
درود بر همه
دوستان عزیز من قصد دارم به آلمان مهاجرت کنم و در حال حاضر نیز از نظر کامپیوتر لب تاپ ندارم . اکنون سوال من این است :
1 - آیا بهتر است از نظر قیمت لب تاپ را در ایران بخرم یا آلمان ؟
2- از نظر سیستم کارائی و نرم افزاری آیا اگر مثلا مدل ACER را در ایران خریداری بکنم آیا این امکان دارد در آلمان برایم مشکلی پیش بیآید ؟؟
پاسخ
(2011-10-18 ساعت 22:09)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2011-10-18 ساعت 21:29)ali_golden نوشته:  
(2011-10-15 ساعت 00:49)ali_golden نوشته:  با سلام به دوستان
دوستان اطلاع دارند که کار نجاری یا کابینت سازی چوبی (MDF) در آلمان بازار کارش چی جوریه؟
راه حلی چیزی هست
پیشاپیش سپاسگذارم

دوستان کسی نمی تونه منو راهنمایی کنه؟!؟

بله حتماً بايد به آلمان سفر کنيد و حتماً بايد زبان بلد باشيد

(2011-10-18 ساعت 13:08)jokers نوشته:  مدیر محترم ... help me Sad

شما دقيقاً ميخواين چی کار کنيد ؟ به من بگين من راهنماييتون ميکنم
سپاسگذارم دوست عزیز
برای رفتن به آلمان چه ویزایی باید بگیرم (ویزای تفریحی، ویزای کاری؟)؟
بعد راحت ویزا میدن یا اذیت می کنن؟
چقدر زمان می بره که زبان آلمانی یاد بگیرم؟
و آیا ارزش داره که وقت بذارم روش یا برای یه کشور دیگه اقدام کنم؟
پیشاپیش سپاسگذارم
پاسخ
(2011-10-19 ساعت 19:31)ali_golden نوشته:  
راه حلی چیزی هست
پیشاپیش سپاسگذارم

سپاسگذارم دوست عزیز
بعد راحت ویزا میدن یا اذیت می کنن؟
پیشاپیش سپاسگذارم

ويزا کاری بايد اقدام کنيد . ديگه زبان بستگی به استعداد خودتون داره . کشوره خوبی برای کار هست و از اون بهتر امريکا هست ، ويزا دادن بستگی به مادرک خودتون داره که سخت ميدن يا راحت
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_golden ، msar ، aristotel
(2011-10-19 ساعت 20:03)Kurosh_Salehi نوشته:  
راه حلی چیزی هست
پیشاپیش سپاسگذارم

سپاسگذارم دوست عزیز
بعد راحت ویزا میدن یا اذیت می کنن؟سپ
پیشاپیش سپاسگذارم

ويزا کاری بايد اقدام کنيد . ديگه زبان بستگی به استعداد خودتون داره . کشوره خوبی برای کار هست و از اون بهتر امريکا هست ، ويزا دادن بستگی به مادرک خودتون داره که سخت ميدن يا راحت

سپاسگذارم
اسم آمریکا رو آوردید یه سوال :
برای کانادا اقدام کنم بهتره یا آلمان، چون آمریکا به این راحتی ها ویزا نمیده
ولی می تونم برای کانادا اقدام کنم، ولی پروسه کانادا یه مقدار طولانیه
میدونید برای ویزای کاری آلمان چه مدارکی نیازه؟
با سپاس فراوان
پاسخ
(2011-10-19 ساعت 20:10)ali_golden نوشته:  
(2011-10-19 ساعت 20:03)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2011-10-18 ساعت 21:29)ali_golden نوشته:  دوستان کسی نمی تونه منو راهنمایی کنه؟!؟

سپاسگذارم دوست عزیز
بعد راحت ویزا میدن یا اذیت می کنن؟سپ
پیشاپیش سپاسگذارم

سپاسگذارم
اسم آمریکا رو آوردید یه سوال :
برای کانادا اقدام کنم بهتره یا آلمان، چون آمریکا به این راحتی ها ویزا نمیده
ولی می تونم برای کانادا اقدام کنم، ولی پروسه کانادا یه مقدار طولانیه
میدونید برای ویزای کاری آلمان چه مدارکی نیازه؟
با سپاس فراوان

http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/t...ungen.html
برای کانادا بهتر هستش ، امريکا هم بستگی به مدارکتون داره که هرچقدر کامل تر باشه بيشتر شانستون برای گرفتن ويزا بالا ميره. لينک بالا نوع ويزا های آلمان هست با مدرکی که ميخواد .
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_golden ، msar ، aristotel
باسلام
همسر من 33 سال سن دارد ودارای مدرک فوق دیپلم از رشته نرم افزار -کامپیوتر از دانشگاه چمران با 10سال سابقه کاری در سمت سرپرست itو شبکه در شرکت نفت می خواستم بدونم که ما امکان اینکه برای کار بتونیم بریم آلمان روداریم یا خیر؟
البته ما از چند جا پرسیدیم گفتند چون مدرک شوهرم کارشناسی نیست امکانش نیست
لطفا من رو راهنمایی کنید
باتشکر

پاسخ
(2012-04-20 ساعت 18:34)حسین هداوند نوشته:  سلام . من يك پزشك عمومي . 30 ساله . قصد دارم براي كار و ادامه تحصيل برم آلمان . اگر براتون امكان داره بنده رو راهنمايي كنيد . سپاسگذارم

آدرس ايميل :adrenalin60@yahoo.com
اگه برای کار میخوای المان بری باید از اونجا دعوت نامه کاری داشته باشی مثلا از یکی از بیمارستهای اونجا دعوت نامه داشته باشی و اگه میخوای برای ادامه تحصیل بری باید بصورت ان لاین و اینترنتی از یکی از دانشگاههای اونجا پذیرش بگیری میتونی به سایت سفارت المان در تهران مراجعه کنی
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar ، aristotel
اساتيد محترم آيا تبديل ويزاي دانشجويي مقطع فوق ليسانس از آلمان به ويزاي کار وجود داره ؟
يعني اگر کسي که آلمان درس مي خونه کار پيدا کنه ميتونه ويزا را به ويزاي کار تبديل کنه که بعد هم بتونه اقامت بگيره ؟
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان