کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
سلام
من هم قصد سفر به آلمان دارم .

اما موندم کارت آبی یا تحصیل؟ کدوم به نظرت بهتره

من 4 ساله توی ایران کار وب می کنم و با چند تا شرکت انگلیسی و در دبی کار کردم.

رزومم به اندازه کافی پر شده ، شما پیشنهاد می کنی از چه طریقی اقدام کنم؟
آیا کارت آبی برای رشته کامپیوتر در سطح لیسانس اعمال میشه؟
آیا همسر فرد هم می تونه در صورت گرفتن کارت سبز کار کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من لیسانس کامپیوتر هستم و حدود 10 سال هست که برنامه نویسی و کلا تولید نرم افزار می کنم
متاهل هم هستم و قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی رو دارم
می خواستم بدونم با توجه به تخصص من آلمان گزینه مناسبی هستش؟ و اینکه چه مقدار هزینه اولیه تا قبل کسب درآمد در این کشور لازم هستش؟ لطفا راهنماییم کنید.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: braveheart6m6
من از کسی که این قسمت رو داره اداره میکنه عاجزانه خواهش دارم که یک راهنمای کامل درباره مهاجرت به آلمان بزاره!!!!!
حداقل من تو این چند صفحه پیدا نکردم.

چون من هرچی نیگا میکنم فقط میبینم که استاد عزیز آقای "یه مهاجر" فقط اطلاعاتی در مورد کشور آلمان میزارن. بالاخره من میخوام مهاجرت کنم نباید یه راهنمایی یه چیزی..
حداقل بگید چه راه هایی داره؟
چه مشاغلی میخواد؟
چه سیستمی داره؟ (امتیازبندی)
چقدر پول میخواد؟
چقدر طول میکشه؟

البته ببخشید که درخواست بی ربط می کنم!

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
(2013-04-28 ساعت 15:34)braveheart6m6 نوشته:  من از کسی که این قسمت رو داره اداره میکنه عاجزانه خواهش دارم که یک راهنمای کامل درباره مهاجرت به آلمان بزاره!!!!!

چون من هرچی نیگا میکنم فقط میبینم که استاد عزیز آقای "یه مهاجر" فقط اطلاعاتی در مورد کشور آلمان میزارن. بالاخره من میخوام مهاجرت کنم نباید یه راهنمایی یه چیزی..
چه مشاغلی میخواد؟
چقدر پول میخواد؟
چقدر طول میکشه؟

ممنون

یه مهاجر یک خانم هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر
درود
من به همراه دوستم قصد مهاجرت به آلمان (فرانکفورت) رو داریم
مشکل گرفتن خانه رو هم حل کردیم .
آیا کشور آلمان مشکلی با ورود ما از هر طریقی (قانونی) نداره ؟
میشه توریستی رفت و بعدش برای کار موند مثلا ؟ راه بهتری هست ؟
میشه ویزا رو تمدید یا تبدیل کرد ؟ آیا با کار کردن و گرفتن ویزای کار مشکلی نخواهیم داشت !؟ اگر 5 سال با همین وضعیت ادامه بدیم (تمدید ویزا) بدون اینکه به دولت وابسته باشیم بهمون حق شهروندی میدن ؟

ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-05 ساعت 03:52)327 نوشته:  درود
من به همراه دوستم قصد مهاجرت به آلمان (فرانکفورت) رو داریم
مشکل گرفتن خانه رو هم حل کردیم .
آیا کشور آلمان مشکلی با ورود ما از هر طریقی (قانونی) نداره ؟
میشه توریستی رفت و بعدش برای کار موند مثلا ؟ راه بهتری هست ؟
میشه ویزا رو تمدید یا تبدیل کرد ؟ آیا با کار کردن و گرفتن ویزای کار مشکلی نخواهیم داشت !؟ اگر 5 سال با همین وضعیت ادامه بدیم (تمدید ویزا) بدون اینکه به دولت وابسته باشیم بهمون حق شهروندی میدن ؟

ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید
سپاس
با ورودتون معلومه که مشکل داره ! شما ایرانی هستی
نمیتونید توریستی برید و برنگردید . اینطور راحت بود همه جهان سومی ها میرفتن اروپا و دیگه برنمیگشتن . چون اینقدر پول ضمانت میگیرن که بهش فکر نکنید . و اگر هم پولتون رو بیخیال شین باز هم اونجا میفرستنتون تو کمپ .
ویزای کاری هم فکر نکنم به کسی بدن . مگر اینکه صاحب کار که تو آلمان هست شما رو بخواد و به سفارت اعلام کنه . و اگر بالای 3سال تو آلمان کار کنی و مالیات بدی بهتون اقامت دائم میدن .
پاسخ
تشکر کنندگان: 327 ، ParsTrader ، farah.hf ، aristotel
با سلام
من قصد مهاجرت دارم.
20 سالمه
ترم دوم دانشگاه ازاد مشهد رشته مدیریت دولتی.
معدلم بالا نبوده
زبان المانی بلدم.
اولین قدم برای رفتم چی هست؟
الان بین دو راهیم درسمو ادامه بدم یا نه باید اونجا از اول شروع کنم؟
اصلا منو میپذیرن؟
لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنین.Sad

کسی جواب منو نداد

لطفا جواب منم بدید

با تشکر از پاسختون
ولی گفتن رشتم خوبه
من میخوام ویزا تحصیلی بگیرم نه کاری.
حالا فک کنین من همه چیم اوکی
برای پذیرش اولین قدم چکا کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، 327
(2013-05-29 ساعت 01:15)farah.hf نوشته:  با سلام
من قصد مهاجرت دارم.
20 سالمه
ترم دوم دانشگاه ازاد مشهد رشته مدیریت دولتی.
معدلم بالا نبوده
زبان المانی بلدم.
اولین قدم برای رفتم چی هست؟
الان بین دو راهیم درسمو ادامه بدم یا نه باید اونجا از اول شروع کنم؟
اصلا منو میپذیرن؟
لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنین.Sad

کسی جواب منو نداد

لطفا جواب منم بدید

با تشکر از پاسختون
ولی گفتن رشتم خوبه
من میخوام ویزا تحصیلی بگیرم نه کاری.
حالا فک کنین من همه چیم اوکی
برای پذیرش اولین قدم چکا کنم؟
سلام
در مورد المان تا جاییکه من می دونم باید حتما یک پیشنهاد کاری داشته باشید .
اما به طور کلی رشته شما برای مهاجرت رشته مناسبی نیست . پیشنهادم اینه که تا دیر نشده تغییر رشته بدید و در یکی از رشته های حسابداری و یا ایتی و یا رشته های فنی و مهندسی ادامه تحصیل بدید .
البته انتخاب نهایی با خود شماست .

کی به شما گفته رشته ات خوبه ؟ مشاور مهاجرت ؟
خوب انها که فقط دنبال پول خودشون هستند و به اینده شما فکر نمی کنند .
برای ادامه تحصیل هم یا باید از صفر شروع کنید یا برای فوق لیسانس اقدام کنید .
به هر حال خود شما باید تصمیم نهایی را بگیرید .

با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: farah.hf ، یه مهاجر ، Saeedv13 ، 327 ، aristotel
بر اساس پژوهش جدیدی در ‌آلمان، ۴۳ درصد افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند دارای مدرک دانشگاهی یا تخصصی هستند. نتایج این تحقیق بر خلاف تصور عمومی آلمانی‌ها نسبت به سطح تحصیلات مهاجران است.

کنسرن چندرسانه‌ای "برتلزمان" (Bertelsmann) پژوهشی درباره سطح تحصیلات مهاجران در آلمان انجام داده است. بر اساس نتایج این تحقیق، متوسط سطح تحصیلی مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌کنند، از متوسط سطح تحصیلات خود آلمانی‌ها بالاتر است.

این تحقیق نشان می‌دهد که ۴۳ درصد مهاجرانی که جدیدا به آلمان آمده‌اند، دارای مدرک دانشگاهی یا مدارک تخصصی هستند. در حالی که این میزان در میان آلمانی‌ها تنها به ۲۶ درصد می‌رسد. با وجود این، هنوز در افکار عمومی آلمانی‌ها این تصور وجود دارد که مهاجرانی که به این کشور می‌آیند، متعلق به قشرهای تحصیل نکرده کشورهای خود هستند.

تغییر ترکیب مهاجران در ۱۰ سال اخیر

بنا بر نظرات متخصصان بازار کار در آلمان، در طی ۱۰ سال اخیر تحولاتی در ترکیب و تحصیلات مهاجران این کشور رخ داده است. در سال ۲۰۰۰ تنها ۲۳درصد مهاجرانی که به آلمان آمده بودند دارای مدرک تحصیلی بودند.

این تغییر دلایل متعددی دارد: در حالی که در ۱۰ سال گذشته مهاجران معمولا از کشورهای ترکیه، یوگوسلاوی و روسیه به آلمان می‌آمدند، اکنون بیشتر از کشورهای اروپای مرکزی و شرقی مهاجرت می‌کنند. برای مثال در سال ۲۰۱۲ بیشترین مهاجران از لهستان، رومانی و بلغارستان بودند.

در عین حال از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، یونان نیز به آلمان مهاجرت شده است. در این کشورها سطح تحصیلات بالا رفته و برای افراد تحصیل کرده نیز طبیعی است که مدت زمانی در خارج از کشور خود اقامت داشته باشند.

نیاز آلمان به مهاجران تحصیل کرده و متخصص

با وجود این داده‌ها، موسسه‌ی چندرسانه‌ای "برتلزمان" در پژوهش خود تاکید می‌کند که میزان افرادی که دارای هیچگونه مدرک تحصیلی نیستند در میان این مهاجران جدید به ۲۵ درصد می‌رسد. این در حالی است که این میزان در میان آلمانی‌ها تنها ۱۲ درصد است.

افزون بر این، مسئولان "برتلزمان" تاکید دارند که کشور آلمان باید بیشتر مهاجران تحصیل کرده و افراد متخصص وارد کشورش کند. با توجه به ترکیب جمعیتی آلمان، این کشور در آینده با کمبود نیروی کار مواجه خواهد شد. به گفته آنان، کشور آلمان سالانه نیاز به ورود ۴۰۰ هزار مهاجر متخصص دارد. اگر آلمان اقداماتی در این زمینه انجام ندهد، در سال ۲۰۵۰ میلادی با کمبود نیروی کار مواجه خواهد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، farah.hf ، Saeedv13 ، 327 ، saeed_gh ، aristotel
سلام از راهنمایی هایتان ممنون
همسر برادرم باردار است و سه ماه دیگر زایمان خواهد کرد، یکی از دوستانش که در آلمان زندگی میکند، به او گفته : بابه دنیا آمدن فرزند در آلمان ، می شود اقامت گرفت.
1- آیا این موضوع صحت دارد؟
2- آیا دوستشان می تواند برایشان دعوت نامه بفرستد؟
3- آیا به ویزای توریستی بیمه درمانی تعلق میگیرد؟
4- آیا این نوع بیمه شامل هزینه های زایمان یا سزارین هم میشود؟
5- هزینه زایمان درآنجا چقدر است؟
6- اگر اقامت بدهند ،اجازه کاروتحصیل هم داده میشود؟
7- آیا کمک هزینه های اجتماعی به آنها تعلق میگیرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
یه سواله فنی !!!!
اگه از آلمان واسه من یه دعوت نامه کاری بیاد ! (شرکت یا کاره انچنانی نیست )
و من مدرک یا تحصیلاتی راجع به اون کار نداشته باشم !
آیا میتونم اقدام کنم برای ویزا ؟
فردی که با من مصاحبه میکنه مدارکه کاری و .. رو میخواد ؟

شرایطی نداره که بتونی یه مدت مثلا 3 ماه یا 6 ماه تو آلمان باشی ، بگردی تا کار واست پیدا بشه ؟ آیا باز باید مدارکه کاری مربوطه از قبل باید ارائه کرد ؟
اگه یه کاری به جز تخصصت پیدا بشه شرایطش چیه ؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-02 ساعت 20:18)دخت گیلان نوشته:  سلام از راهنمایی هایتان ممنون
همسر برادرم باردار است و سه ماه دیگر زایمان خواهد کرد، یکی از دوستانش که در آلمان زندگی میکند، به او گفته : بابه دنیا آمدن فرزند در آلمان ، می شود اقامت گرفت.
1- آیا این موضوع صحت دارد؟
2- آیا دوستشان می تواند برایشان دعوت نامه بفرستد؟
3- آیا به ویزای توریستی بیمه درمانی تعلق میگیرد؟
4- آیا این نوع بیمه شامل هزینه های زایمان یا سزارین هم میشود؟
5- هزینه زایمان درآنجا چقدر است؟
6- اگر اقامت بدهند ،اجازه کاروتحصیل هم داده میشود؟
7- آیا کمک هزینه های اجتماعی به آنها تعلق میگیرد؟

خیر . تا جایی که من اطلاع دارم طی شرایط و مراحل خاص به خود فرزند اقامت داده میشه میتونه بعد 18 سالگی اقدام به دریافت پاسپورت بکنه.البته همانطور که مدیر محترم ( یه مهاجر ) در صفحه قبل توضیح دادن فرزند بعد 18 سال باید یه ملیت رو انتخاب کنه اما به والدین خیر اقامت تعلق نمیگیره .

(2013-04-28 ساعت 15:34)braveheart6m6 نوشته:  من از کسی که این قسمت رو داره اداره میکنه عاجزانه خواهش دارم که یک راهنمای کامل درباره مهاجرت به آلمان بزاره!!!!!

چه مشاغلی میخواد؟
چقدر پول میخواد؟
چقدر طول میکشه؟

ممنون

دوست عزیز یه مهاجر یه خانم هستن .
در ثانی راههای مهاجرت ازدواج ، تحصیل ، استخدام و پیدا کردن کار و راه خل آخر سرمایه گذاریه که هر کدام شرایط ، هزینه و مدت زمان خاص خودش رو داره . شما بسته به شرایط موجود خودتون بعد انتخاب هر کدام از راهها تو تاپیک مخصوص هر کدام میتونید از مدیران محترم و یا افراد مطلع کسب اطلاع کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ParsTrader ، 327 ، aristotel ، aristotel
(2013-06-03 ساعت 16:06)327 نوشته:  سلام
یه سواله فنی !!!!

شرایطی نداره که بتونی یه مدت مثلا 3 ماه یا 6 ماه تو آلمان باشی ، بگردی تا کار واست پیدا بشه ؟ آیا باز باید مدارکه کاری مربوطه از قبل باید ارائه کرد ؟

ممنون

سوالم پیچیده بود
در کل وقتی یه دعوت نامه کاری ارسال میشه واسه یه نفر ! و اون کار ربطی به تخصص فرد نداشته باشه و فرد هیچ مدرک تحصیلی راجع به اون کار نداشته باشه آیا میشه برای مصاحبه و کارای دیگه اقدام کرد ؟ همچین چیزی ممکنه ؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من یه سوالی دارم اینکه باری ازدواج آلمانی علاوه بر یه سری مدارک شرط این نوع ازدواج یعنی برای گرفتن اقامت و ویزا داشتن چه مدرکی از سطح زبان آلمانی لازم است؟( منظورم اینه که یکی از مدارکی می باشد که باید به سفا رت ارائه بدیم ممنون میشم پاسخ بدید.)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-04 ساعت 18:41)327 نوشته:  
(2013-06-03 ساعت 16:06)327 نوشته:  سلام
یه سواله فنی !!!!

ممنون

سوالم پیچیده بود
در کل وقتی یه دعوت نامه کاری ارسال میشه واسه یه نفر ! و اون کار ربطی به تخصص فرد نداشته باشه و فرد هیچ مدرک تحصیلی راجع به اون کار نداشته باشه آیا میشه برای مصاحبه و کارای دیگه اقدام کرد ؟ همچین چیزی ممکنه ؟ مرسی

بسته به نوع کار متفاوته . ولی داشتن رزومه کاری در اون کار میتونه در صدور ویزای کار موثر باشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: 327 ، nora ، aristotel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان