کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتال برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
سلام من 2 تا سوال داشتم.
1- برای خانم ها که با روسری عکس میگیرند روسری حتما باید پشت گوششون باشه؟
2- برای زن و شوهر ها که با هم اسم مینویسند اگه عکس کسی که زیر مجموعه هستش اشتباه باشه هردو نفر رد میشن یا نه؟
ممنون میشم پاسخ بدید
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوستان درباره عکس به نظر من اینقدر وسواس نداشته باشید یکی از تجربیات من درباره ثبت نامdv2007 یکی از بستگانم این بود اولا عکس همه اعضا خانوادهشان که اسکن کردم 3*4 بود!!! تازه عکس یکی از انها هم با ماژیک درستش کردم (چون مقنعه سفید روی زمینه سفید بود)!!!سوما دو نفر انها عکسشون سه رخ بود !!!!!انها برنده شدند و الان هم در امریکا زندگی می کنند (بدون داشتن اسپانسر)پس خیلی سخت نگیرید اصل برنده شدنه به امید برنده شدن همه شما و من
تشکر کنندگان: sepandarA ، mehran61
دوستان سلام. تا جایی که من مطالعه کردم و فهمیدم اگه عکستون رو در فتوشاپ با مد ( Mode ) آر.جی.بی ( RGB Color ) و روی حالت 8bits/channel قرار دهید عمق رنگش میشه 24 بیت. برای اینکار از نوار بالای محیط فتوشاب مسیر زیر رو طی کنید:
Image>Mode>RGB Color>8bits/channel
دلیلش هم اینه که RGB یعنی Red,Green,Blue و این یعنی سه کانال رنگ 8 بیتی که میشه 24 بیت.
یه سوال هم دارم گه کسی میدونه و جواب بده ممنون میشم.
درقسمت Background عکس که توی فایل ساختار شرکت در DV2010 اومده، گفته :
* The person being photographed should be taken with the person in front of a neutral, light-colored background
* Dark or patterned backgrounds are not acceptable
آیا این یعنی زمینه پشت عکس باید روشن باشه یا اینکه حتما باید سفید باشه؟ واسه من که با پشت زمینه آبی خیلی روشن فرستادم عکسم قبوله یا نه؟
ممنون میشم اگه میدونید جواب من رو بدید.
تشکر کنندگان:
با سلام به همه عزیزان
من 20 سال و 2 ماهمه ایا میتوانم در DV2010 شرکت کنم یا نه؟
میگن اگه مجرد باشی باید حتما 21 سالت تمام شده باشه!!!!
تشکر کنندگان:
eliazarei نوشته: با سلام به همه عزیزان
من 20 سال و 2 ماهمه ایا میتوانم در DV2010 شرکت کنم یا نه؟
میگن اگه مجرد باشی باید حتما 21 سالت تمام شده باشه!!!!
یادآوری: تاپیک شرایط عکس دیجیتالی ثبت نام..!
شماعلاوه بر اینکه می توانید به عنوان فرزند زیر 21 سال در فرم های ثبت نامی پدر و مادرتان ثبت نام کنید همچنین بنام خودتان نیز جداگانه به عنوان شخص بالای 18 سال دارای حداقل ديپلم کامل، حق ثبت نام دارید.(یعنی 3 شانس ثبت نام)
تشکر کنندگان:
rezam گرامی
اگر عکستون رو فرستادین که دیگه نیازی نیست نگران باشید ،گفتند زمینه ی neutral (بیرنگ) و تیره و یا طرح دار نباشه ، انشاالله که اگه در حد معقولی باشه قبول خواهند کرد. من 2-3 جا شنیده ام روشن و نه حتماً سفید ، اما این رو یه منبع رسمی نگفته ،این رو هم گفتم برای شما نه دوستان از این به بعد با این زمینه عکس بگیرند.
استاندارش که میشه سفید بقیه دوستان هم از این به بعد استاندارد بگیرند بهتره.
تشکر کنندگان:
سلام

من عکس 5*5 داشتم و اسکنش کردم با رزولوشن 150 dpi. بعد بردم توی فتوشاپ و طول و عرض رو هم کردم 600*600 پیکسل که 10.16*10.16 سانتی متر شد. می خواستم بدونم که این درست هست یا نه؟ توی Photo Validator که چک کردم گفت Valid هست.

ممنون اگه جواب بدین
تشکر کنندگان:
persia گرامی
Photo Validator فقط از لحاظ رزولوشن و حجم عکس رو چک میکنه ، حالا اگر تو فتو شاپ اون رو Cut داده باشین یا همون کروپ کرده باشین و عکس کشیدگی نداشته باشه ، فعلا از لحاظ رزولوشن و حجم ok شده اما از لحاظ سایه و نور و ........ نه اون رو بایست خودتون تشخیص بدید.
دقت کنید که عکس کشیدگی نداشته باشه.

پیروز باشید.
تشکر کنندگان:
Parslottery نوشته: persia گرامی
Photo Validator فقط از لحاظ رزولوشن و حجم عکس رو چک میکنه ، حالا اگر تو فتو شاپ اون رو Cut داده باشین یا همون کروپ کرده باشین و عکس کشیدگی نداشته باشه ، فعلا از لحاظ رزولوشن و حجم ok شده اما از لحاظ سایه و نور و ........ نه اون رو بایست خودتون تشخیص بدید.
دقت کنید که عکس کشیدگی نداشته باشه.

پیروز باشید.

مرسی

عکس کشیدگی نداره و از لحاظ سایه و نور خوبه.حجمش 140کیلو بایته . فقط سایز 10.16*10.16 سانتی متر منو به شک انداخته که به نظرم غیر عادیه. پس اگه این درسته منم اقدام کنم؟
تشکر کنندگان:
Persia گرامی
در سایت Immigration Portal به نکته خوبی برخوردم که گفتم شاید مورد توجه شما هم قرار بگیره. شخصی چنین نوشته بود و به نظرم درست میاد.
**
فرقی نداره که 5 در 5 باشه یا نه، میبایست 600 پیکسل در 600 پیکسل باشه. برای مثال :

سایز x رزولوشن = پیکسل
3 در 200 =600
4 در150 =600
5 در120 =600

اگر در فتو شاپ در Image Size هم چک کنید متوجه میشید. اما باز هم به نظرم اگه 5 در 5 بود بهتر بود.Big Grin
در Photo Validator اگر تایید کرد که دیگه به نظرم از لحاظ سایز و حجم و رزولوشن نباید مشکلی داشته باشه.
تشکر کنندگان: persia
با سلام
اگر امکان داره من را راهنمايی کنين
من عکس ديجيتال که ميخواهم بگيرم،بالاترين dpi دوربين 72 هست،ميشه لطف کنين به من بگين تنظيمات دوربين ديجيتال چی بايد باشه ؟
و سوال دوّم اينکه در فتو شاپ همه تنظيمات لازم را ميشه در عکس انجام داد ؟
ممنون از محبتتّون
تشکر کنندگان:
تا جایی که من می دونم با فتوشاب می تونید خیلی راحت مشخصات عکستون رو تنظیم کنید در ضمن عکاسی هایی هستند که عکس های با فرمت مورد نظر رو آماده می کنند مثلا یکیش همین عکاسی زیر اسکان هستش (تقاطع میرداماد و ولیعصر) به نظر من اگه یک عکاس ازتون عکس بگیره بهتر از اینه که خودتون اون رو تهیه کنید
تو وبلاگم اطلاعات کاملی رو در این مورد گذاشتم
http://greeencard.blogfa.com/
تشکر کنندگان:
davoodsia نوشته: salam
man test kardam Photo Validation Instructions moshkel nadare.
in namone jpg

عکس شما که کشیدگی داره , دورش هم کادر داره کیفیتشم خوب نیست, نمونه گذاشتیا Wink
تشکر کنندگان:
آیا داشتن پیراهن روشن نزدیک به رنگ پشت زمینه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
تشکر کنندگان:
نه ! اگه کیفیت عکس خوب باشه و رزولشن هم درست باشه ، مشکلی نداره !
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان