کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
(2009-11-25 ساعت 17:14)dombarik نوشته:  سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه
من به راهنمایی همتون احتیاج دارم
میخواستم بگم که من 12 میلیون پول دارم و میخوام اگر بشه با یک ویزای تحصیلی برم کانادا و پناهنده بشم چون پولی برای تحصیل ندارم
از شما دوستان میخوام به من بگید چی کار کنم
من تا آخر اسفند ماه میتونم خارج بشم بعد از اون مشمول سربازی میشم
از دوستان میخوام اگر راهی ترفندی بلدن که بتونم از کشور خارج بشم و به کانادا یا هر کشور اروپایی برم به من بگن
ممنون

[font=Tahoma]سلام امید کانادا
امیدوارم که حال خودت خوب باشه راستش را بخوای من نمیخواستم که عضو این سایت خیلی خوب و مفید بشم اما وقتی پیغام تورا دیدم دیگه نتونستم جلوی خودم را بگیرم
من حدودا بیست سال هست که ساکن کانادا هستم و توی این مدت خیلی سعی کردم که به همه جوونهای ایرانی که دوست دارن به کانادا بیان کمک کنم

اینکه شما یه مقداری پول داری خیلی عالیه به نظر من سریعترین و مطمینترین راه با توجه به وضعیت شما و مقدار پولی که داری اینه که از یکی از دانشگاههای کانادا پذیرش بگیری و یک سال مشغول به تحصیل بشی

بعد از یک سال اینجا قانونی وجود داره که به شما اجازه میده که واسه اقامت دایم اقدام کنی و اگر توی این مدت یک سال خلافی ازت سر نزده باشه به احتمال خیلی زیاد قبول میشی من اینو در مورد دست کم چهار تا دانشجوی ایرانی که از ایران با ویزای دانشجویی به کانادا اومدن و اقامت گرفتن اطلاع دارم

اگر بازهم در این مورد اطلاعات بیشتری خواستی میتونی برای من پیغام بگذاری
با آرزوی موفقیت
دم باریک[/font]

تا اونجایی که من میدونم هزینه تحصیل و زندگی در جایی مثل کانادا سالانه 30 تا 40 هزار دلار است. و کسی که با ویزای دانشجویی به کانادا سفر کرده اجازه کار در خارج از دانشگاه ندارد، یعنی یه جورایی باید یا این پول رو برای دست کم 4 سال تحصیل از قبل پس انداز کرده باشه یا پدر محترم از ایران مبلغ شهریه رو سند کنند.
حالا اینکه شما که در کانادا اقامت دارید همچین پیشنهادی به کسی میدید که 12 میلیون تومان بیشتر پول نداره جای تعجب داره !
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک..Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
تا اونجایی که من میدونم هزینه تحصیل و زندگی در جایی مثل کانادا سالانه 30 تا 40 هزار دلار است. و کسی که با ویزای دانشجویی به کانادا سفر کرده اجازه کار در خارج از دانشگاه ندارد، یعنی یه جورایی باید یا این پول رو برای دست کم 4 سال تحصیل از قبل پس انداز کرده باشه یا پدر محترم از ایران مبلغ شهریه رو سند کنند.
حالا اینکه شما که در کانادا اقامت دارید همچین پیشنهادی به کسی میدید که 12 میلیون تومان بیشتر پول نداره جای تعجب داره !

رامتین[font=Tahoma]

اطلاعات شما در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا درسته اما من فکر میکنم که منظور من را خوب متوجه نشدی شاید هم من نتونستم اونو خوب برسونم

صحبت شما در مورد کسانی که با ویزای دانشجویی به کانادا میان و حق کار در خارج از دانشگاه را ندارن کاملا صحیح است منتها راهنمایی من صرفا در مورد سال اول تحصیل بود من هیچوقت نگفتم که این پول برای چهار سال یا یک سال کافیه (بگذریم که اونهم بستگی به رشته تحصیلی و فرم زندگی فرد داره) من فقط میخواستم بگم که اگر کسی میخواد به کانادا بیاد از دانشگاهی پذیرش بگیره پول واسه سال اول تحصیل به اندازه کافی داشته باشه و بعد از اینکه موفق شد اقامت بگیره مشغول به کار شه یا اگر پول داشت درسش را ادامه بده

دلیلش هم اینه که دوستان من همگی تونستن بعد از یک سال تحصیل در دانشگاه اقامت بگیرن

مرسی از توضیحاتت

[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Monica ، laili ، msar
با سلام

dombarik جان ممنون از اینکه در انجمن شرکت کرده ای، اما حقیقت ماجرا یک کمی از اینی که فرمودی سخت تره، الان هزینه ی تحصیلی برای یک سال در یک کالج معمولی که بتونه ویزای تحصیلی صادر کنه حداقل سالی 11 هزارتاس. خیلی رشته عجیب غریب پیدا کنی 8-9 هزارتا بشه اما یعنی فقط همینه؟؟ خودت که بهتر میدونی برادر الان یک اتاق بخوای بگیری اونهم توی بیسمنت حداقل ماهی 400 تا آب میخوره، که میشه سالی 4800، پول خورد و خوراک چی؟؟ اگر هر روز بخوای بری و بیای ماهیانه حدود 90 تا هم پول رفت و آمد میشه، البته من برای تورنتو میگم...
در ضمن برای اون قانونی هم که فرمودی تا جایی که من شنیدم میبایست بعد از یک سال حتما فارغ التحصیل بشی تا بتونی اپلای کنی....
به هرحال به کار نشدی نیست اما به این آسونی ها هم نیست، هرچی پشتوانه ی مالی یک شخص ضعیف تر باشه احتمال اینکه ویزا استیودنت بهش بدهند کمتره...
من فکر میکنم کمترین خرجی که داشته باشید(البته اگر اقوامی اینجا ندارید) سالی حدود 18-19 هزارتا باشه...
خوب فکرتون رو بکنید دوست عزیز (امید کانادا) اگر واقعا این پول رو دارید اقدام کنید. درضمن بدونید که هیچ تضمینی وجود نداره که 100% به کسی اقامت بدهند.
اگر هم قانون جدیدی اومده و خبری هست به ما هم بگین از این وضع دربیایم...

پیروز باشید.
من سوات ندارم امزا بزارم. نمیشه انگشط بزنم؟؟ په ای چه وب صاتی یه
پاسخ
سلام
تا جایی که من میدونم شما یا باید از طریق اسکیل ورکر اقدام کنی، یا مهاجرت
مشاغل مورد نیاز اسکیل ورکر - سال 2009:

نقل قول:الف- کسانی که از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کار دریافت داشته اند

ب- کسانی که در خاک کانادا هستند و حداقل برای یک سال به عنوان دانشجو و یا کارگر در کانادا بوده اند

ج- کسانی که حداقل یک سال در یکی از دسته های شغلی زیر سابقه کار دارند:

1.مدیریت امور مالی (NOC ۰۱۱۱)
2.مدیریت کامپیوتر و سیستمهای اطلاعات (NOC ۰۲۱۳)
3.مدیریت بهداشت و درمان (NOC ۰۳۱۱)
4.مدیریت رستوران و خدمات تغذیه (NOC ۰۶۳۱)
5.مدیریت خدمات تفریحی، اسکان و هتلداری (NOC ۰۶۳۲)
6.مدیریت خدمات ساخت و ساز (NOC ۰۷۱۱)
7.حسابداری و بازرسی مالی (NOC ۱۱۱۱)
8.زمین شناسی، ژئو شیمی و ژئو فیزیک (۲۱۱۳ NOC )
9.مهندسی معدن (NOC ۲۱۴۳)
10.مهندسی زمین شناسی (NOC ۲۱۴۴)
11.مهندسی نفت و رشته های مرتبط با صنعت نفت (NOC ۲۱۴۵)
12.پزشکان متخصص (NOC ۳۱۱۱)
13.پزشکان عمومی (NOC ۳۱۱۲)
14.شنوایی سنجی و گفتار درمانی (NOC ۳۱۴۱)
15.کاردرمانی (NOC ۳۱۴۳)
16.فیزیوتراپی (NOC ۳۱۴۲)
17.سرپرستاری (NOC ۳۱۵۱)
18.پرستاری (NOC ۳۱۵۲)
19. پرتو پزشکی، پرتو درمانی و رادیولوژی (NOC ۳۲۱۵)
20.بهیاری و کمک پرستاری (NOC ۳۲۳۳)
21.استادی دانشگاه (NOC ۴۱۲۱)
22.تدریس در کالج و موسسات آموزش فنی و حرفه ای (NOC ۴۱۳۱)
23.سرآشپز (NOC ۶۲۴۱)
24.آشپز (NOC ۶۲۴۲)
25.پیمانکاران و ناظران فنی (سوپروایزر) نصب لوله های صنعتی برای انتقال آب، نفت، گاز و ... (NOC ۷۲۱۳)
26.پیمانکاران و ناظران فنی (سوپروایزر) صنایع چوب و نجاری(NOC ۷۲۱۵)
27.پیمانکاران و ناظران فنی (سوپروایزر) پرسنل ماشینهای سنگین ساختمانی (NOC ۷۲۱۷)
28.برقکار (NOC ۷۲۴۱)
29.برقکار صنعتی (NOC ۷۲۴۲)
30.لوله کش (NOC ۷۲۵۱)
31.نصب کننده لوله های بخار، سیستم های آتش نشان و آب پاش اضطراری (NOC ۷۲۵۲)
32.جوشکار و اپراتور ماشین آلات مرتبط (NOC ۷۲۶۵)
33.مکانیک ماشین آلات سنگین (NOC ۷۳۱۲)
34.اپراتور جرثقیل (NOC ۷۳۷۱)
35.کارگران و متخصصین حفاری، انفجار و بهره برداری معادن سطحی و زیر زمینی (NOC ۷۳۷۲)
36.کارکنان ارشد (سوپروایزر) معادن سطحی و زیر زمینی (NOC ۸۲۲۱)
37.کارکنان ارشد (سوپروایزر) حفاری چاههای نفت و گاز (NOC ۸۲۲۲)
38.کارکنان ارشد (سوپروایزر) صنایع نفت، گاز، پالایش فراورده های نفتی و فرآیندهای شیمیایی (NOC ۹۲۱۲) ----------------------------------------------- توضیح بند ۳۸: منظور کسانی هستند که نظارت و مدیریت بر کارگران پالایش نفت و گاز (۹۲۳۲)، اپراتورهای ماشین آلات شیمیایی (۹۴۲۱)، کارگران فرایندهای تولید مواد شیمیایی (۹۶۱۳)، کارگران تاسیسات آب و فاضلاب (۹۴۲۴)، اپراتورهای ایستگاههای برق و نیروگاهها (۷۳۵۲) و مهندسین تاسیسات (۷۳۵۱) دارند. این مدیران و یا کارگران ارشد بیشتر از سوی شرکتهای پالایش نفت و گاز طبیعی، شرکتهای لوله و انتقال، شرکتهای پترو شیمی، شرکتهای شیمیایی و دارویی و شرکتهای آب و فاضلاب و نیز بسیاری دیگر از موسسات فعال در زمینه های بالا استخدام می شوند.

در مورد مدرسه هم، من توی انتاریو میدونم دبیرستان ایرانی البرز هست، میتونی واسشون درخواست کار بدی اگه قبول شد از سفارت اقدام کنی
لینک سایت مدرسه - فارسی: http://www.alborzschool.com/farsi/f-about.htm
اگه قبول بشی حقوقش تقریبا خوبه

در مورد اون فامیل دبی و دایی توی استرالیا و... هم کمکی نمیکنه، چون ربطی به کانادا نداره

ببخشید اگه پست طولانی شد، لطفا به سوالای من که توی امضامه هم جواب بده
هرکی در زمینه تحصیل دبیرستان در کانادا اطلاعاتی داره، لطفا به این سوالای من پاسخ بده
سوال در مورد تحصیل در کانادا قبل از 18 سالگی
ممنون میشم!
پاسخ
سلام
من مدرک لیسانس از ایران دارم که تقریبا در کشور های دیگه معتبره حالا می تونم برم کانادا و در یک زمان کوتاه یک دیپلم از اونجا بگیرم؟
پاسخ
(2009-09-18 ساعت 00:43)mahmoodkrd نوشته:  با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من قصد مزاحمت برای شما ندارم فقط خواستم از شما کمی راهنمایی بگیرم
بنده حدود یک ساله که در مورد رفتن به کانادا تحقیق و بررسی میکنم ولی متاسفانه همش یکجا به بن بست میخورم
من محمود هستم 23 ساله از تهران شغلم بهیار هستم و مدت 5 سال است که در یکی از بیمارستان های تهران مشغول کار هستم و قصد مهاجرت به کانادا را دارم در ضمن متاهل هم میباشم
رشته شغلی من جزء شغل های مورد نیاز کانادا است و حتی برای امتحان RN در کانادا Eligible هستم اما به دلیل پایین بودن مدرک تحصیلی امتیازم به67 نمی رسه و تا حالا با هر وکیلی مشورت کردم جواب سر بالا شنیدم ولی با یک دوستی در کانادا در ارتباط هستم که اون می گه اگه Job offerبگیری می شه اما متاسفانه کسی را ندارم که برای من این کارو بکنه یا یک شرکت هست که میگه من برات Job offer میگیرم و هزینه اون 20000دلاره ولی من تمام سرمایه ام برای رفتن به اونجا اینقدره و نمی تونم تمام آن را در این زمینه سر مایه گذاری کنم
حال با تمام این تفاسیر نظر شما چیه
اگر نظرتون را برام ایمیل کنید ممنون می شم

خوب شما میتونید از طریق مدرک ایلتس با نمره بالا 16 امتیاز به خودتون اضافه کنید و یه زبان دوم هم فرانسه در حد بیسیک بخونید و 8 امتیاز هم دوباره اضافه کنید یا یه مدرک لیسانس بخرید .
پاسخ
سلام
من مدرک لیسانس از ایران دارم که تقریبا در کشور های دیگه معتبره حالا می تونم برم کانادا و در یک زمان کوتاه یک دیپلم از اونجا بگیرم؟

علیک سلام

راستش من منظور شما را متوجه نشدم کسی که تحصیلات لیسانس داره چرا باید به دیپلم نیازی داشته باشه

به هر ترتیب هر کسی از جمله شما میتونه برای گرفتن دیپلم در این کشور اقدام کنه و پس از گذروندن واحدهای تحصیلی لازم این دیپلم را بگیره

موفق باشین
دم باریک
پاسخ
تشکر کنندگان: java ، msar
(2009-12-26 ساعت 14:13)my7diamonds55 نوشته:  
(2009-09-18 ساعت 00:43)mahmoodkrd نوشته:  با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من قصد مزاحمت برای شما ندارم فقط خواستم از شما کمی راهنمایی بگیرم
بنده حدود یک ساله که در مورد رفتن به کانادا تحقیق و بررسی میکنم ولی متاسفانه همش یکجا به بن بست میخورم
من محمود هستم 23 ساله از تهران شغلم بهیار هستم و مدت 5 سال است که در یکی از بیمارستان های تهران مشغول کار هستم و قصد مهاجرت به کانادا را دارم در ضمن متاهل هم میباشم
رشته شغلی من جزء شغل های مورد نیاز کانادا است و حتی برای امتحان RN در کانادا Eligible هستم اما به دلیل پایین بودن مدرک تحصیلی امتیازم به67 نمی رسه و تا حالا با هر وکیلی مشورت کردم جواب سر بالا شنیدم ولی با یک دوستی در کانادا در ارتباط هستم که اون می گه اگه Job offerبگیری می شه اما متاسفانه کسی را ندارم که برای من این کارو بکنه یا یک شرکت هست که میگه من برات Job offer میگیرم و هزینه اون 20000دلاره ولی من تمام سرمایه ام برای رفتن به اونجا اینقدره و نمی تونم تمام آن را در این زمینه سر مایه گذاری کنم
حال با تمام این تفاسیر نظر شما چیه
اگر نظرتون را برام ایمیل کنید ممنون می شم

خوب شما میتونید از طریق مدرک ایلتس با نمره بالا 16 امتیاز به خودتون اضافه کنید و یه زبان دوم هم فرانسه در حد بیسیک بخونید و 8 امتیاز هم دوباره اضافه کنید یا یه مدرک لیسانس بخرید .

شما مدرک رو می تونید برام بخرید؟
پاسخ
ممنون از پاسختون
من دیپلم رو لازم ندارم اما چون دیپلم کانادا در تمام دنیا معتبره می خوام مدرک تحصیلاتم از کانادا باشه . برای گرفتن دیپلم حد اقل یک سال درس خوندن کافیه؟
پاسخ
[quote='java' pid='31505' dateline='1261670317']
سلام. اگر منظور شما دیپلم دبیرستان هست که این کار فقط بدرد کسی میخوره که اولا مقیم کانادا هست و اقامت اونجا رو داره و هم میخواد بدش بره دانشگاه در کانادا.
و برای رفتن به دانشگاه مدرک TOFEL, IELTS هم قبول میکنن.
ولی اگر منظور شما از دیپلم که در کانادا میگن(Diploma) هست اون مسلش فرق میکنه. شما بعنوان دانشجو تقاضای ویزا میکنید و سپس در کالجی به عنوان دانشجوی بین المللی درس میخوانی.

پاسخ
تشکر کنندگان: java ، msar
(2009-11-02 ساعت 01:09)hamsafar نوشته:  سلام کسی میدونه چه جوری میتونم هزینه پروسه مهاجرت رو پرداخت کنم؟

برادر من به فارت کانادا در ثهران زنگ بزن بپرس
پاسخ
سلام .. ممنون از مطالب مفید در این سایت .. ++++++++هستم . . . می‌خواستم بدونم چطور می‌تونم از طریقه++++یا ازدواج اقدام کنم واسه ویزا . . . طرف مقابل هم کانادا هستش .. لطفا منو راهنمایی‌ کنید . .ممنون
پاسخ
سلام .. ممنون از مطالب مفید در این سایت .. من یک+++++++هستم . . . می‌خواستم بدونم چطور می‌تونم از طریقه پ++++یا ازدواج اقدام کنم واسه ویزا . . . طرف مقابل هم کانادا هستش .. لطفا منو راهنمایی‌ کنید . .ممنون

حسام
اقدام کردن برای مهاجرت از طریق با هم بودن تفاوت چندانی با ازدواج نداره "طرف مقابل" شما که توی کانادا هست یه سری فرم و اطلاعات در مورد خودش وضعیت مالی نحوه آشنایی با شما و اطلاعاتی در مورد خود شما به اداره مهاجرت ارسال میکنه که این اداره پس از بررسی لازم به اسپانسر شما خبر میده که گامهای بعدی را به چه ترتیب طی کنید

این پروسه فرق چندانی با کسی که همسر خودش را از ایران به کانادا میاره نداره و مراحل قانونی آن باید یکی بعد از دیگری طی بشه

موفق باشید
پاسخ
(2010-01-06 ساعت 21:59)dombarik نوشته:  سلام .. ممنون از مطالب مفید در این سایت .. +++++هستم . . . می‌خواستم بدونم چطور می‌تونم از طریقه پ++++یا ازدواج اقدام کنم واسه ویزا . . . طرف مقابل هم کانادا هستش .. لطفا منو راهنمایی‌ کنید . .ممنون

حسام
اقدام کردن برای مهاجرت از طریق با هم بودن تفاوت چندانی با ازدواج نداره "طرف مقابل" شما که توی کانادا هست یه سری فرم و اطلاعات در مورد خودش وضعیت مالی نحوه آشنایی با شما و اطلاعاتی در مورد خود شما به اداره مهاجرت ارسال میکنه که این اداره پس از بررسی لازم به اسپانسر شما خبر میده که گامهای بعدی را به چه ترتیب طی کنید

این پروسه فرق چندانی با کسی که همسر خودش را از ایران به کانادا میاره نداره و مراحل قانونی آن باید یکی بعد از دیگری طی بشه

موفق باشید

می شه مراحلش و اینکه چقدر طول می کشه بگین .. کسی که این کارو کرده می شه توضیح بده ؟ ...
پاسخ
می شه مراحلش و اینکه چقدر طول می کشه بگین .. کسی که این کارو کرده می شه توضیح بده ؟ ...

من فکر میکنم کسانی که به این سایت میان یا خودشون تجربه این کار را دارن و یا کسی را میشناسن که این پروسه را طی کرده

راستش من کسی را شخصاً نمیشناسم که از این طریق به کانادا اومده باشه و اطلاعاتی هم که در اختیار شما گذاشتم روی تارنمای اداره مهاجرت کانادا بود

اما یکی از دوستان من که حدودا پنج سال پیش با دختر خانمی توی ایران ازدواج کرد و خانمش را از ایران آورد به من میگفت که مدارک لازم را پر کرده توی کانادا و خانمش همزمان توی ایران معاینات پزشکی را انجام داده و از اداره پلیس سوء سابقه گرفته دوست من مدارک پر شده را به همراه پول ثبت نام به اداره مهاجرت توی کانادا پست کرده

وقتی که صلاحیت مالی و نسبی دوست من توی کانادا تایید شد از خانمش خواستن که واسه مصاحبه حضوری توی سوریه به دمشق (لازم به تذکر هست که سفارت کانادا در تهران ویزای مهاجرت صادر نمیکنه) بره که در این مصاحبه سوالهایی در مورد نحوه آشنایی میشه که گاها سوالهای سخت و بسیار دقیقی است حدودا سه ماه پس از این مصاحبه خانمش ویزای مهاجرت را گرفت و اومد کانادا پیش همسرش

من فکر میکنم جمعاً این پروسه هشت ماه طول کشید اما شنیده شده که در مواردی تا پانزده ماه هم زمان برده

سربلند باشین
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان