کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
برای پرداخت هزینه مهاجرت کانادا الان سه راه وجود دارد اول گرفتن درفت بانکی از یک بانک کانادایی در وجه Receiver General For Canada که این راه تنها در صورتی ممکن است که کسی را در کانادا داشته باشید و این کار را انجام دهد. گرفتن مانی اردر بین المللی که در ایران امکان ندارد ولی در هر جای دیگری جز ایران ممکن است و سوم هم اعلام شماره کردین کارت معتبر است که لازم است فرمی را تکمیل کنید و صاحب کارت امضا کند و ارسال کنید فقط باید مطمئن باشید که آن کارت اعتبار کافی داشته باشد.
اگر هیچکدام این راهها ممکن نبود با من تماس بگیرید تا برای شما اینکار را انجام دهم خوشحال خواهم شد
موفق باشید
مختاری
پاسخ
تشکر کنندگان: galaxy2002m
در فرم شماره imm0008 در انتها محلی که قصد اقامت در کانادا داریم پرسیده شده. با توجه به این که در ابتدا خیلی معلوم نیست چی باید نوشت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rad_95
سلام، میخواستم اطلاعاتی راجع به شهرهای مختلف امکانات و مخصوصا اینکه آب و هوا چقد سرده داشته باشم. همینطور اینکه کدوم شهر واسه زندگی بهتره ؟ ممنون اگه کسی کمک کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سایت زیر وضعیت آب و هوای شهر های مختلف کانادا رو در حال حاضر نشون میده:

http://www.theweathernetwork.com/
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، rad_95
سلام، میخواستم اطلاعاتی راجع به شهرهای مختلف امکانات و مخصوصا اینکه آب و هوا چقد سرده داشته باشم. همینطور اینکه کدوم شهر واسه زندگی بهتره ؟ ممنون اگه کسی کمک کنه

سلام
یکی از مدیران یه لینک خوبی را ارسال کرد که اطلاعات جامع و کاملی را در مورد آب وهوای کانادا در بر میگیره من همینقدر اضافه کنم که اگه توی ایران توی جاهای سردسیر مثل همدان و اردبیل زندگی میکنی شاید خیلی بد نباشه و بتونی به هوای سرد اینجا خیلی زود عادت کنی اما خوب اگه ساکن جنوب ایران مثلا بوشهر یا خوزستان باشی که دیگه خر بیار باقالی بار کن که هوا اینقدر سرده که نمیشه بیرون بری

در مورد اینکه کدوم شهر واسه زندگی بهتره راستش جواب این سوال واسه افراد مختلف فرق میکنه اما با توجه به اینکه شما این سوال را در ادامه وضعیت آب و هوایی کانادا پرسیدی من فرض را براین میگیرم که منظورت از شهر قابل زندگی آب و هوای نه چندان سرد و یخبندان باشه

عموما میشه گفت که شما هرچه محل زندگیت به جنوب کانادا نزدیکتر باشه هواگرمتر و تابستونها طولانی تره اما هرچه به سمت شمال میریم و به قطب شمال نزدیکتر میشیم بیشتر همسایه های شما اسکیموها خواهند بود وهوای فوق العاده سرد

بیشتر جمعیت ایرانی را میتونی در شهرهای تورنتو ونکوور مونترآل و کالگری پیدا کنی که من فکر میکنم ونکوور از همه جا گرمتر بارونی تر گرونتر و سرسبزتره و کالگری از همه جا سردتر و یخبندونتر

همیشه شاد و همیشه خوش باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، houman-h ، es96 ، rad_95
در فرم شماره imm0008 در انتها محلی که قصد اقامت در کانادا داریم پرسیده شده. با توجه به این که در ابتدا خیلی معلوم نیست چی باید نوشت؟

مقدس
من این فرم را یه بار دیگه مرور کردم

اینکه تو کدوم شهر یا استان را به عنوان محل مورد نظرت که قصد داری اقامت کنی قید کنی چندان اهمیتی نداره

منظورم اینه که مثلا اگر نوشتی ونکوور بریتیش کلمبیا اما بعد که رفتی دیدی هر روز بارون میاد و تصمیم گرفتی بری مونترآل کبک زندگی کنی کسی نمیاد شما را موأخذه کنه که نه نمیشه چون توی فرم مهاجرت نوشته بودی ونکوور پس بنابراین باید همین ونکوور زندگی کنی

این سوالها بیشتر جنبه آماری دارن تا موارد دیگه

در ضمن من توی یه پست دیگه دیدم نوشته بودی که همه بیان یه نمونه از فرمهای مهاجرت را اینجا بذارن تا به دیگران در پر کردن فرمها کمک بشه شرمنده که من نمونه فرمی ندارم اما اگر توی پرکردن فرمها مشکلی یا سوال خاصی داشتی خوشحال میشم کمک کوچکی کنم بگذریم که چون من خودم قانونی مهاجرت نکردم شاید اطلاعاتم در این مورد چندان نباشه اما خوب از طرف دیگه هم اصلا دلم نمیخواد که دنبال وکیل و پول دادن واسه پر کردن فرمها بری

من قبلا هم گفتم اما یه بار دیگه هم میگم گرفتن وکیل کمک زیادی در مهاجرت از ایران به کانادا نمیکنه غیر از وقتی که آدم خودش تنبل باشه و دوست داشته باشه کسی دیگه فرمها را براش پرکنه

پیروز باشی
پاسخ
ممنون از پاسخی که گذاشتین . راستش من اهل خوزستان هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: rad_95
با سلام
میتونم بپرسم اولین اقدام برای مهاجرت به کبک چیست؟ آیا می توان بدون وکیل اقدام کرد ؟ جگونه؟
و اینکه چرا شما بدون مصاحبه پذیرفته شده اید؟آیا شرایط خاصی دارید؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
Exclamation 
سلام دوستان
من قصد مهاجرت به‌ کانادا رو دارم و خیلی دلم میخواد به‌ اونجا برسم اطلاعات خودم رو مینویسم لطفا بهترین راه‌ ممکن رو پیشنهاد کنید قانونی و یا غیر قانونی..
عراقی هستم و پاسپورت این کشور رو دارم ، مسلط به‌ زبانهای عربی فارسی کردی ،و تاحدودی انگلیسی ، مدرک لیسانس از جامعه‌ شناسی
پدر و مادرم رو در حادثه‌ شیمیایی شدن شهر حلبچه‌ از دست داده‌ام و هیچ خواهر و برادری هم ندارم.
به‌ نظر شما از چه‌ راهی اقدام کنم.
و 20 هزار دولار هم پول دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست گرامي
ميتوانستم پاسختان را به زبان عربي بدهم منتها طبق قوانين سايت به زبان شيرين فارسي انجام وظيفه ميكنم
1-در مورد مهاجرت غير قانوني پاسخي ندارم چون اين سايت ملزم به رعايت قوانين خود هست و فقط در راستاي مهاجرت قانوني فعاليت ميكند
2-لطفا بفرمائيد كه هم اكنون در كجا ساكن هستيد؟ايران /عراق يا كشور ديگر؟
3-متاهل هستيد يا مجرد؟
4-شغل شما چيست و آيا مهارت حرفه اي خاصي داريد؟ اگر پاسخ مثبت است چند سال و چه مهارتي؟

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: iraq ، kavoshgarnet ، Ali Sepehr
(2010-02-27 ساعت 03:16)hvm نوشته:  دوست گرامي
ميتوانستم پاسختان را به زبان عربي بدهم منتها طبق قوانين سايت به زبان شيرين فارسي انجام وظيفه ميكنم
1-در مورد مهاجرت غير قانوني پاسخي ندارم چون اين سايت ملزم به رعايت قوانين خود هست و فقط در راستاي مهاجرت قانوني فعاليت ميكند
2-لطفا بفرمائيد كه هم اكنون در كجا ساكن هستيد؟ايران /عراق يا كشور ديگر؟
3-متاهل هستيد يا مجرد؟
4-شغل شما چيست و آيا مهارت حرفه اي خاصي داريد؟ اگر پاسخ مثبت است چند سال و چه مهارتي؟

سلام
هم اکنون در عراق / مجرد / شغل‌م روزنامه‌نگار و هم اکنون نیز در یکی از خبرگزاری های معتبر خارجی کار میکنم / 3 سال
با تشکر / سن 22
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه
من شنیدم که چند تا از آژاانسهای مسافرتی توی تهران هستند که پاسپورت شما رو میگیرن و میبرن سوریه و کارهای ویزا رو میکنن(البته منظورم در آخرینم مرحله و بعد ار قبولی و مدیکال و . . . هستش) آیا کسی از دوستان این آژانسها رو میشناسه معرفی کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما با این مشخصات نمره لازم ( اگر ازدواج کرده بودی و همسرت هم لیسانس داشت و سابقه کار بیشتری هم داشته باشی و نمره زبانت هم بالا بشه شرایط بهتری پیدا میکردی) رو نمیاری ضمن اینکه فکر نمیکنم که خبرنگاری هم جزء لیست مشاغل مورد نیاز کانادا باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
میری سفارت و نقدا پرداخت میکنی. تا 2 سال پیش که اینطوری بود با قوانین جدید رو نمیدونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
این سایتی که معرفی کردید رو یکی از دوستای من دور هاش رو گذرونده و دیپلم کانادا رو براش از کانادا فرستادن . اما مسئله اینه که آیا واقعا برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای کانادا تفاوتی قائل میشن بین کسی که دیپلم ایرانی داره با کسی که دیپلم کانادایی داره؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان