کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
(2016-05-28 ساعت 14:51)Marjan MNV نوشته:  سلام،
من ، ٣٤ سالمه ، ويزاى ٥ ساله مالتيپل كانادا رو تازه گرفتم .
اما قصدم اين هست كه ويزام رو تبديل به ويزاى كار كنم، ١٠ سال هست كه در شركت هواپيمايي ماهان كار ميكنم .
آيا امكان اين هست كه بتونم ويزاي كار بگيرم اونجا؟
و آيا براى اين كار بايد وكيل بگيرم ؟
با تشکر

سلام منم هم دقیقا شرایط شما رو دارم . نمی دونم بهترین کار برای اقامت گرفتن در کانادا چیه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
رای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا متقاضی میبایست مدرک دیپلم با معدل حداقل 14 را داشته باشد البته پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای 15 میباشد لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است. لازم به ذکر است دانشجویانی که مدرک زبان ندارند میبایست دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه سپری کنندکه ممکن است یک یا دو ترم زمان ببرد زیرا تحصیل درکانادا بدون مدرک زبان دانشجویان را با مشکل مواجه میسازد.
https://goo.gl/esyxyW
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
یه سوال خیلی مهم دارم که باید زود به جوابش برسم
میخوام بدونم اگه خدمت {مقدسSmile))} سربازی رو توو سپاه بگذرونم برای مهاجرت به استرالیا یا کانادا یا اصولا هرجای دیگه مشکلی برام ایجاد میشه ؟؟؟؟
البته این سوال چن تا سوال جانبی دیگه هم داره
مثلا : اگه بعد سربازی توو سپاه به صورت قراردادی استخدام شدم چی؟ بازم مشکلی هست؟
استفاده از کارت بسیج فعال (که برای کسر از خدمت خیلی وسوسه برانگیز و رایج شده) چی؟ اون مشکلی ایجاد میکنه ؟؟
این رو بدونین که من رشته مهندسی تحصیل کردم و با توجه به معدل بالام امکان گذروندن دوره خدمت رو در سپاه دارم و میتونم کسب تجربه فنی مرتبط با رشته م رو در حین خدمت داشته باشم اما این موضوعی که مطرح کردم ذهنمو چن وقته درگیر خودش کرده
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خسته نباشید
ببخشید میخواستم بدونم اگه تمامیه مراحل پذیرش و صدور ویزا به خوبی انجام بشه و طرف به کانادا سفر کنه ، آیا امکان پـنـاهــنده شدن هم وجود داره؟
اگه آره چجوری
منظورم اینه که همون موقع که پامون رسید کانادا باید اقدام کنیم برا پـنـاهــندگی؟
یا چند مدت بعدش؟
یا بعد از تحصیل ؟
مرسی

------------------------
تموم میشن این روزای لعنتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-16 ساعت 15:35)amino نوشته:  سلام خسته نباشید
ببخشید میخواستم بدونم اگه تمامیه مراحل پذیرش و صدور ویزا به خوبی انجام بشه و طرف به کانادا سفر کنه ، آیا امکان پـنـاهــنده شدن هم وجود داره؟
اگه آره چجوری
منظورم اینه که همون موقع که پامون رسید کانادا باید اقدام کنیم برا پـنـاهــندگی؟
یا چند مدت بعدش؟
یا بعد از تحصیل ؟
مرسی

خیر احتمال ان برای فردی که ویزای تحصیلی گرفته است بسیار کم است کسی که مدرک تحصیلی مخصوصا از استان های مانیتوبا و البرتا و.... داشته باشد به راحنی می تواند اقامت دائم بگیرد
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: amino
سلام دوستان
اگر کلی سوال تو ذهنتون هست برای مهاجرت به کانادا و شرایطش رو نمیدونید یه فایل کامل رو بهتون معرفی میکنم
حتما بخونید http://irandehkadeh.com/news.cfm?id=355
پاسخ
تشکر کنندگان: amir j7
-->

[عکس: 4079_canaDa1.JPG]
سلام .
دوستانی که به مسائل محاجرت کانادا آشنایی دارن ...
من این متن رو تو سایت اداره محاجرت کانادا خوندم . من تا الان تایمم طوری بوده که خیلی فرصت برای اشتغال نداشتم . ( طی دو بار قبولی در دانشگاه و تحصیل ) راه دیگه ای وجود داره که برای مواردی مثل من استثنا قایل بشن ؟ باید حتما یه درخواست کار از کانادا داشته باشم ؟
الان یه مدرک فوق دیپلم دارم و حدودا یک سال دیگه مدرک لیسانس 4 سالم رو میگیرم
سربازی هم معاف شدم

درضمن من دو رشته متفاوت خوندم که هر دو در لیست واجد شرایط NOC بودند

با تشکر ...  Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام این مطلبو من امروز دیدم خواستم نظر دوستان وکارشناسان روبدونم ممنون
? دولت کانادا سیصد هزار مهاجر جدید می‌پذیرد.
دولت کانادا اعلام کرده که برای تقویت رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۰۰ هزار مهاجر جدید می‌پذیرد.

طبق اعلام دولت کانادا ورود این مهاجران "خط مبدا" جدیدی برای پذیرش مهاجر و ارائه اقامت دائم به آنهاست. بر این اساس، اکثر افرادی که طبق طرح اعلام شده اجازه ورود به این کشور را پیدا می‌کنند، مهاجران اقتصادی خواهند بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: ebrahim1e
من ۲۲سالمه مهندس صنایع هستم و همسرم ۲۳ سالشونه و تکنسین فوریت های پزشکی شاغل در اورژانس هستن ما میخوایم از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ توی یک کشوری زندگی کنیم که اصل خاک داشته باشه و هزینه ها معقول و مناسب باشه مخصوصا هزینه درمانی چون میخوایم حتما خارج از ایران بچه دار بشیم. لطفا راهنمایی کنید که بهترین راه برای شرایط ما چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.من 21سالمه.دانشجوی عمران هستم.2سال دیگه لیسانس میگیرم.سربازی هم نرفتم.یکی راهنمایی میکنه منو که در مورد چه نوع ویزایی تحقیق کنم برای مهاجرت به کانادا.و مخارجی که در پیش داره اون نوع ویزا.ممنون میشم نظرشمارو بدونم.
----2019AS
EVERY DAY IS A CHANCE TO CHANGE YOUR LIFE
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر همرهان

من شرایطم را عنوان می کنم. ممنون میشم پاسخ پرسش دهید و راهنمایی مبسوط کنید با توجه به شرایط فعلی کشور کانادا :

- سن 31 سال
- مجرد
- لیسانس عمران - عمران / دانشگاه آزاد / معدل 15
- فوق لیسانس جغرافیا و برنامه ریزی شهری / دانشگاه آزاد / معدل 18.75
- مدرک بین المللی MCSE
- یک مقاله ISI در زمینه مدرک فوق لیسانس / چاپ امسال
- دو کتاب در زمینه کامپیوتر / چاپ سالهای 85 و 87
- سابقه کار در زمینه عمران با بیمه : 7 ماه
- سابقه کار در زمینه عمران بدون بیمه ( برگه از شرکت ) : 1.5 سال
- سابقه کار در زمینه کامپیوتر با بیمه : 2.5 سال / سالهای 86 الی 89
- سابقه کار در زمینه کامپیوتر بدون بیمه ( برگه از شرکت ) : حدود 4 سال
- مدرک آیلتس ندارم ( و میدانم باید داشته باشم ! )

====

سوال :
1- با شرایط من ، اگر فرض را بگیریم که مدرک آیلتس دارم، کلا به جز حالت اقدام برای تحصیل در مقطع دکتری که احتمال پذیرشش زیاد است طبیعتا ، میتوانم شانسی برای خودم از طریق اقدام جهت اخذ اقامت فدرال یا استانی یا شهرستانی و دهستانی ! متصور باشم ؟
** یا می گویید مثلا چون رشته ی لیسانس و فوق لیسانست مثل هم نیست، یا مثلا چون فقط سابقه کار با بیمه می خواهند و تو مدت زیادی سابقه با بیمه نداری، یا مثلا چون سنم 31 سال است ، و ... اظهار خواهید داشت که کلا قید اقدام از طریق گرفتن اقامت را از سرت بیرون کن ؟

2- اگر فکر می کنید میشود از طریق فدرال و استان و دهستان و ... اقدام کنم، به شرط داشتن چه نمره ای از آیلتس می توانم به این مهم دست یابم و دیگر درگیر ویزای دانشجویی و تحصیل نشم ؟
** لطفا نفرمایید باید 7 بگیری !! نه حوصله ی یک سال روزی 10 ساعت زبان خوندن رو دارم و نه امید دارم که بشه نمره 7 گرفت. تصورم گرفتن آیلتس در حد 5.5 ، 6 هست با توجه به تنبلی و ناامیدی ام.

3- راه سومی که ممکنه شما بشناسید و من ندانم ؟ ( البته بجز سرمایه گذاری که همچین پولی رو ندارم )

طولانی شد
خواستم چیزی از قلم نیفته
پیشاپیش سپاس از راهنمایی دقیق شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من مدرک زبان ielts رو دارم میگیرم . سابقه کاری و بیمه دارم فقط الان بزرگترین مشکل من خدمت سربازی هست

یک سال پیش دفترچه پر کردم و ارسال کردم و رفت کمیسیون نظام پزشکی و اونجا موند . یعنی هنوز کارت سبز برام نیومده

با توجه به اینکه خدمتم دو تا سه سال طول میکشه راهی برای مهاجرت بدون خدمت وجود داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه دوستان
میخواستم بدونم واسه مهاجرت یک زوج از طدیق اکسپرس اینتری به کانادا فقط نمره آیلتس نفراصلی کیس مهم‌ هست یا نمره زبان همسر هم هرچی بالاتر باشه امتیاز داره؟ چون تو وبسایت که چک کردم یه مینیمم واسه نمره آیلتس همسر ذکر شده که اگه بیشتر از اون هم باشه امتیازی تعلق نمیگیره
مورد دوم‌ هم‌اینکه با مدرک لیسانس هم‌میشه به عنوان متقاضی اصلی تو کیس بود یا مدرک فوق لیسانس اجباریه؟
گروه F1
تاریخ اپلای June 2009
تاریخ مصاحبه: october 2016 ابوظبی
وضعیت: AP
معافیت کفالت و شغل غیردولتی
آپدیت: 5 دسامبر ۲۰۱۶و ۱۶ مارچ و ۲۸جون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-12 ساعت 02:45)siavashasg نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان
میخواستم بدونم واسه مهاجرت یک زوج از طدیق اکسپرس اینتری به کانادا فقط نمره آیلتس نفراصلی کیس مهم‌ هست یا نمره زبان همسر هم هرچی بالاتر باشه امتیاز داره؟ چون تو وبسایت که چک کردم یه مینیمم واسه نمره آیلتس همسر ذکر شده که اگه بیشتر از اون هم باشه امتیازی تعلق نمیگیره
مورد دوم‌ هم‌اینکه با مدرک لیسانس هم‌میشه به عنوان متقاضی اصلی تو کیس بود یا مدرک فوق لیسانس اجباریه؟

هر چه نمره ایلتس بالاتر باشد از اکسپرس امتیاز بیشتری میگیرید
فوق لیسانس الزامی نیست اما با توجه به نحوه امتیاز دهی و رقابت بالا شانس بسیار بسیار کمی خواهید داشت
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام و عرض ادب
دوستان عزيز موضوع مهمي بنظرم آمد كه بهتر است شما را نيز در جريان قرار دهم، دوسال پيش به خواهرم براي اعتراض و پيگيري پرونده مهاجرت به كانادا وكيل بنظر حاذق و باتجربه اي را معرفي كردند بنام آقاي دكتر مسعود ضيايي . ايشان دخترش بنام زينب ضيايي را معرفي كردند كه پس از مراجعه در ابتدا ١٠٠٠ دلار از خواهرم دريافت كردند.متعاقب آن كليه مدارك شامل TCF فرانسه ، بيمه ، سابقه كار ، كليه مدارك تحصيلي و كليه مداركي كه ايشان گفته بودند را مجددا برايشان ارسال شد . در اين مدت مرتب خواهرم پيگير پرونده اش بودمتاسفانه نه تنها هيچ اقدامي صورت نگرفت بلكه پس از دوسال همان پاسخ قبلي كه سفارت به خواهرم داده بود را خانم زينب ضيايي برايش ايميل كرد و گفت اگر ميخواهي پيگيري كنم بايد ١٥٠ دلار ديگر بدهيد.
خواهش ميكنم شما گول اين افراد را نخوريد و پول زبون بسته خود را به اين افراد  ندهيد.خواهشا با دقت اقدام كنيد. باسپاس
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، GreenRoad ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان