کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
(2013-03-12 ساعت 16:05)IN.USA@2013 نوشته:  خوب من یکی از این کالجها رو پیدا کردم و بهشون ایمیل زدم که براتون میگذارم : البته من این کالج رو از سایت MICROSOFT ACADEMY یافتم یعنی خود ماکروسافت تو سایتشون رفرنس داده بود.

Hello,

I am coming to Houston next June. I want to register in Microsoft IT academy in your college.
So will this courses get me a valid college degree? can i use FASFA aid for this program?

Best Regards,
و جواب اونها
I am sorry to disappoint you on several counts. Our department teaches IT course for continuing Education which is for non-credit. We issue certificates of completion for each course that is completed but these do not apply for a degree in IT. Additionally, there is no FAFSA aid for these programs.
The purpose of Continuing Education is to upgrade student's skill's in programming. The typical student is a professional who has other programming skills and wishes to acquire additional skills.

خوب همونطور که گفته نه مدرک میدن نه FASFA و فقط یک دوره آموزشی هستش و فکر میکنم بدرد من نمیخوره! و یک چیز دیگه منظور از non-credit چیه؟

کالجی که شما باهش تماس گرفتید ، دوره منتهی به مدرک نداره. خیلی کالجها دارند. شما در اینترنت برای مدرکی مثل Network Administrator سرچ کنید و دنبال degree باشید. کالجهای مختلفی رو پیدا خواهید کرد. اونهایی که معمولا دولتی و community college هستند اعتبار و سابقه بیشتری دارند ( البته نه همیشه). معمولا برای گرفتن چنین مدارکی که در سطح فوق دیپلم شاید بشه ارزیابی کرد، حدود 60 واحد باید بگذرونید. چند تایی عمومی داره که می تونید با ارائه مدرک تحصیلی ایران، اونها رو نگیرید. می مونه دروس شبکه.

non-credit هم معلومه ، یعنی واحد درسی محسوب نمیشه. اگه credit باشه و شما بخواهید بعدا در دانشگاه یا رشته دیگری در همون کالج درس بخونید، نمی تونید بگید من فلان تعداد واحد در این کالج پاس کردم.

معمولا دوره های منتهی به certificate ، به نوعی non credit هستند.
پاسخ
من لیسانس کامپیوتر دارم میخوام برای فوق بخونم ولی دوست دارم ادامه تحصیل در یک فیلد میان رشته ای باشه یعنی IT و مدیریت پروژهای نرم افزاری
میشه لطفا اسم این رشته رو به انگلیسی اگه هست بگید تا من بتونم سرچ بهتری داشته باشم.
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، mhb161 ، Daneshjo
(2013-03-12 ساعت 17:50)IN.USA@2013 نوشته:  من لیسانس کامپیوتر دارم میخوام برای فوق بخونم ولی دوست دارم ادامه تحصیل در یک فیلد میان رشته ای باشه یعنی IT و مدیریت پروژهای نرم افزاری
میشه لطفا اسم این رشته رو به انگلیسی اگه هست بگید تا من بتونم سرچ بهتری داشته باشم.

Information Technology (IT) Project Management

یک رشته شناخته شده برای استخدام هست ولی مشکل اینه که دانشگاههای و کالجهای بسیار انگشت شماری این رشته رو ارائه میدن. اونها هم اکثرا خصوصی آنلاین هستند با شهریه های بالا. من به شخصه نمی دونم چقدر این دانشگاههای آنلاین اعتبار دارند. تبلیغ براشون بسیار میشه و شعبات متعددی هم دارند، اما وقتی بحث استخدام پیش بیاد یه خورده مشکل میشه.

ببینید شما حتی تو ایران هم می بینید که دانشگاهها و موسسات غیر انتفاعی فراوان هست که کلی پول می گیرن و دوره های آنلاین و .. برگزار می کنند و یه مدرک فوق لیسانس و حتی دکتری هم میدن . ولی وقتی میرید استخدام بشید کارفرما خیلی خوشش نمیاد! این دوره ها به درد کسانی می خوره که موقعیت شغلی خوبی دارند و فقط می خوان عنوانشون بالا بره یا افزایش حقوق پیدا کنند. این در ایران.

اینجا هم دانشگاههایی مثل فونیکس، دِوری، کاپِلا ، کپلان و .. زیاد هست . تو بعضی از اونها این رشته ارائه میشه. شنیده های من حاکی از این است که بهتره زیر بار شهریه ها و قرضهای آنچنانی برای درس خوندن در این دانشگاهها و موسسات نروید ! دیگه تصمصم گیری با خودتون هست.

اما راه حل پیشنهادی من اینه که شما فوق لیسانس مدیریت پروژه بگیرید که همه دانشگاههای خوب و مطرح ارائه می کنند. مدرکتون رو که گرفتید می تونید course هایی خاص IT management رو آنلاین بردارید. اصل بنای مدرک شماست که بهتره از دانشگاه معتبری گرفته بشه.
پاسخ
hasti-banoo عزیز:
من لیسانس زبان و ریاضی دارم و به قصد پیدا کردن کار تصمیم دارم از طریق دانشگاه در زمینه کامپیوتر تحصیل کنم . حالا چند سئوال دارم که اگه لطف کنین و با ذکر شماره پاسخ بدین خیلی ممنون میشم:
1- با سابقه تحصیلی ( ریاضی ) که دارم و عدم سابقه در رشته کامپیوتر آیا موفق خواهم بود؟ ( سنخیتی با هم دارن؟)
2- بهترین گرایش کامپیوتر که بتونم از سابقه ریاضیم بهره بگیرم چییه؟ ( شبکه چطوره؟)
3- اگه یه سری دوره در ایران بگذرونم و بعد برم آمریکا کالج یا دانشگاه بهتره یا کلا دورهای ایران رو بی خیال شم و همون آمریکا هزینه کنم؟
4- و مهمترین سئوالم:
با توجه به عدم سابقه تحصیل در کامپیوتر اگه برای مستر کامپیوتر ساینس اپلای کنم( با دادن GRE ) آیا در آینده موفق خواهم بود ( یا اینکه که لیسانسم رو بیخیال شم و از صفر (کالج ) شروع کنم ؟ )
ممنون از راهنمائیتون.
ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
پاسخ
تشکر کنندگان: mhb161 ، مریم رف ، Daneshjo
مرسی ولی اگر من بگم در ایران مدرک لیسانس دازم ایا باز میتونم از fasfa استفاده کنم برای فوق دیپلم؟
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: mhb161 ، M_star1316 ، Daneshjo
(2013-03-13 ساعت 20:13)M_star1316 نوشته:  hasti-banoo عزیز:
من لیسانس زبان و ریاضی دارم و به قصد پیدا کردن کار تصمیم دارم از طریق دانشگاه در زمینه کامپیوتر تحصیل کنم . حالا چند سئوال دارم که اگه لطف کنین و با ذکر شماره پاسخ بدین خیلی ممنون میشم:
1- با سابقه تحصیلی ( ریاضی ) که دارم و عدم سابقه در رشته کامپیوتر آیا موفق خواهم بود؟ ( سنخیتی با هم دارن؟)
2- بهترین گرایش کامپیوتر که بتونم از سابقه ریاضیم بهره بگیرم چییه؟ ( شبکه چطوره؟)
3- اگه یه سری دوره در ایران بگذرونم و بعد برم آمریکا کالج یا دانشگاه بهتره یا کلا دورهای ایران رو بی خیال شم و همون آمریکا هزینه کنم؟
4- و مهمترین سئوالم:
با توجه به عدم سابقه تحصیل در کامپیوتر اگه برای مستر کامپیوتر ساینس اپلای کنم( با دادن GRE ) آیا در آینده موفق خواهم بود ( یا اینکه که لیسانسم رو بیخیال شم و از صفر (کالج ) شروع کنم ؟ )
ممنون از راهنمائیتون.

1- البته که می تونید موفق بشید. ریاضی و زبان پایه کامپیوتر هست. البته اگر منظورتون اینه که چقدر سواد کامپیوتری لازم داره، باید بگم رسما برای لیسانس پیش نیاز نیست اما هر چه بدونید جلوتر هستید. می تونید تو youtube کورسهای آنلاین بردارید تا با مفاهیم آشنا بشید. دانشگاهی هم که می خواهید اپلای کنید سر بزنید به سایتش و نام و سرفصل دروس رو دربیارید. راهنمای خوبی خواهد بود.

2- اگر ریاضی شما خوبه و قدرت تفکر و استدلال منطقی و حل مسائل خوبی دارید ، software engineering خوبه. اگر حوصله برنامه نویسی ندارید و بیشتر با کارهای سخت افزاری ارتباط می تونید برقرار کنید سراغ hardware بروید. computer science هم مخلوط اینهاست. اما کلی بگم تو دانشگاه مخصوصا دوره لیسانس امکان انتخاب گرایش چندان وجود نداره. رشته ها کلی است و شما رو با دانش زیربنایی و علم کامپیوتر آشنا می کنند . فوق لیسانس هم گرایشها عملا همینهاست، به خصوص در دانشگاههای دولتی. خصوصی ها گاهی وارد مباحث تخصصی تر و کاربردی تر هم میشن.

قانون کلی دیگه اینکه هیچوقت هیچ کجای دنیا انتظار نداشته باشید از دانشگاه که بیرون میاین وارد بازار کار بشید مستقیم. تو دانشگاه ها عموما شما رو برای کار تربیت نمی کنند. برای همینه که وقتی فارغ التحصیل میشن، حتی تو آمریکا، internship بر میدارن ( یا حتی حین تحصیل) ، و سراغ گرفتن certificate های کاربردی میرن. شما باید خودتون علاقمند به رشته تون باشید و دنبال یادگیری فن مربوطه بروید و انتظار معجزه از دانشگاه نداشته باشید.

3- شما هر چه که می تونید و وقت و حوصله دارید در ایران دوره بگذرونید و وقت تلف نکنید. هر جه بیشتر یاد بگیرید جلوتر خواهید بود.

4- بله امکانش هست. هر چند توصیه نمی کنم. ببینید اگر شما برنامه نویس خوبی بودید و از اصول طراحی نرم افزار، کامپایلر، آنالیز سیستمها و .. مطلع بودید، یا مثلا تو زمینه سخت افزار با اصول مدارات الکترونیک، مایکروپروسسورها و .. آشنا بودید می شد بگیم می تونید مستقیما فوق لیسانس شرکت کنید. اما اگر زمینه ندارید، اصلا توصیه نمی کنم. برای دانشگاهها عمدتا مشکلی از نظر پذیرش دادن وجود نداره ، اگر بتونید بهشون نشون بدید که توانایی لازم رو دارید. به نظر من از کالج شروع کنید که دروس عمومی و برخی تخصصی ها رو با هزینه کمتر بگذرونید ، بعد راحت تر می تونید پذیرش لیسانس هم بگیرید.
بعد از لیسانس هم اگر تمایل داشتید ادامه خواهید داد، اگر هم نه ، وارد بازار کار می شوید.

(2013-03-13 ساعت 22:32)IN.USA@2013 نوشته:  مرسی ولی اگر من بگم در ایران مدرک لیسانس دازم ایا باز میتونم از fasfa استفاده کنم برای فوق دیپلم؟

من متاسفانه یا خوشبختانه هیچوقت با فسفا سر و کار نداشتم و هیچ اطلاعی از روالش ندارم.
پاسخ
سلام دو تا سوال
- در مقطع master یا bachelor رشته ای هست که برنامه نویسی نداشته باشه یا حداقل کم داشته باشه و بیشتر در مورد Network یا Network Security باشه؟
- به جز برنامه نویسی و شبکه در ارتباط با کامپیوتر کار دیگه ای است که بشه راحت تر پیدا کرد؟ مثلا تایپیست، گرافیک، . . . . .
1/2013AS000071##نفر/ ابوظبی یکضرب May W1/ ساکن هیوستون از July
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، mhb161 ، Daneshjo
سلام دوستان
من تجارت الکترونیک میخونم، ترم آخر فوق لیسانس
موضوع تزم بازاریابی در شبکه های اجتماعی مجازیه، تجربه کمی هم در طراحی وب دارم
به نظر شما روی کدوم یک تمرکز کنم؟ طراحی وب یا بازاریابی؟
dv 2013, Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
من جدیدا یک دوره ciw رفتم تصمیم دارم طی چند ماه آینده برای مدرکش هم برم ترکیه و امتحان بدم.
(اگه زدو اسمم توی گرین کارد در اومد)می خواستم بدونم که با توجه به اینکه رشته تحصیلی من برق هست آیا این مدرک ciw می تونه کمکی برای من باشه تا بتونم کار پیدا کنم؟ چون شنیدم که برای مدارک تحصیلی ایران ارزش زیادی قائل نیستند.
در ضمن علاقه خود من به سیستم های مدیریت محتوا از قبیل جوملا و دورپال هست و دارم روی برنامه نویسی برای اونا کار می کنم.آیا برای این فیلد بازاری وجود داره؟
پاسخ
واسه کار پیدا کردن در زمینه کامپیوتر در زمینه برنامه نویسی : جاوا ، سی شارپ از بقیه زبان ها مناسب تر است. اینجا کلاً دات نت کارش خوبه.

واسه طراحی وب هم کار خوب پیدا میشه که باید asp یا php بلد باشی .

بازار اپلیکشن های تحت گوشی (اندروید) هم داغه که باید کار با Eclips را بلد باشید.

نحوه ارتباط وب سایت ها و دیتابیس را کار کنید و کمی هم گرافیک سایت ...

زبانتان خوب باشه و بتونید مصاحبه ها را خوب انجام بدید میتونید کار پیدا کنید،روزمه مناسب فراموش نشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: carpediem ، Saeedv13 ، مریم رف ، amin9018 ، copol ، Daneshjo
چند روزه توی سایت های کاریابی دارم دنبال کار میگردم .. میزان حقوق سالیانه شون اصلا به هم نمیخوره . مثلا یه جا اگه دات نت و اس کیو ال بلد باشی سالی هفتاد به بالا بهت میدن جای دیگه باید کنار این دات نت ده تا چیز دیگه هم بلد باشی و از شصت تا به بالا بهت میدن
خیلی همه چیز مبهمه ..
دوستانی که کار کامپیوتر میکنن توی امریکا ، بطور متوسط بعد از چند ماه ادم میتونه وارد بازار کار بشه ؟

من خودم asp.net کار کردم این چند سال . البته بیشترش تجربی بوده یکی دو تا دوره رفتم همون اوایل شروع کارم ..

توی اگهی ها خیلی دیدم که mvc میخواستن .. واقعا اینقدر گسترده شده که همه جا رو قبضه کرده ؟

یه چیزی که توی بازار کار ایران هست هر تکنولوژی جدیدی که بیاد همه شرکتها سریع سوییچ میکنن روی اون حالا چه به دردشون بخوره چه نخوره ، توی آمریکا هم همینطوره ؟

من بیشتر کد نویسی کردم و کار دیتابیس ، البته از پس UI بر میام ولی نمیتونم ادعا داشته باشم در این زمینه .. مثلا با جی کوئری آماده میتونم سر و کله بزنم و درستش کنم ولی نمیتونم از اول شروع کنم بنویسمش

امیدی به اینده من هست در کشور آرزوها ؟؟!!!!

پیشنهاد میدین روی چی تمرکز کنم این چند ماه باقی مونده ؟؟

آیا فایده ای داره اینجا کلاس برم و مدرک جمع کنم ؟ یا سلف استادی کنم و بیخیال مدارک موسسه های داخلی بشم ؟؟

خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین که روی چه اسکیل هایی تمرکز کنم ..
کیس نامبر : 2014AS000000XX - تعداد اعضا : دو نفر ( همسر) -کنسولگری آنکارا - مقصد : مریلند - ارسال فرمها : June 2013- 23th
پاسخ
سلام
من خودم برنامه نویس نیستم اما تو یک شرکت نرم افزاری کار میکنم.
اینکه شما چه کاری پیدا بکنید بستگی به این داره که کارفرما چی نیاز داشته باشه. ما الان تو شرکت خودمون دنبال کسی هستن که .net بلد باشه PHP هم کار کنه. senior هم میخوان و حدود سه ماه هست که کسی را که با استاندارهاشون بخوره پیدا نکردن. کلا به نظر من بیشتر به شانستون بر میگرده.
من تجربه خودم را تو یک پست جداگانه میگم اما من برنامه نویس نبودم .

(2013-05-15 ساعت 11:12)carpediem نوشته:  چند روزه توی سایت های کاریابی دارم دنبال کار میگردم .. میزان حقوق سالیانه شون اصلا به هم نمیخوره . مثلا یه جا اگه دات نت و اس کیو ال بلد باشی سالی هفتاد به بالا بهت میدن جای دیگه باید کنار این دات نت ده تا چیز دیگه هم بلد باشی و از شصت تا به بالا بهت میدن
خیلی همه چیز مبهمه ..
دوستانی که کار کامپیوتر میکنن توی آمریکا ، بطور متوسط بعد از چند ماه ادم میتونه وارد بازار کار بشه ؟

من خودم asp.net کار کردم این چند سال . البته بیشترش تجربی بوده یکی دو تا دوره رفتم همون اوایل شروع کارم ..

توی اگهی ها خیلی دیدم که mvc میخواستن .. واقعا اینقدر گسترده شده که همه جا رو قبضه کرده ؟

یه چیزی که توی بازار کار ایران هست هر تکنولوژی جدیدی که بیاد همه شرکتها سریع سوییچ میکنن روی اون حالا چه به دردشون بخوره چه نخوره ، توی آمریکا هم همینطوره ؟

من بیشتر کد نویسی کردم و کار دیتابیس ، البته از پس UI بر میام ولی نمیتونم ادعا داشته باشم در این زمینه .. مثلا با جی کوئری آماده میتونم سر و کله بزنم و درستش کنم ولی نمیتونم از اول شروع کنم بنویسمش

امیدی به اینده من هست در کشور آرزوها ؟؟!!!!

پیشنهاد میدین روی چی تمرکز کنم این چند ماه باقی مونده ؟؟

آیا فایده ای داره اینجا کلاس برم و مدرک جمع کنم ؟ یا سلف استادی کنم و بیخیال مدارک موسسه های داخلی بشم ؟؟

خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین که روی چه اسکیل هایی تمرکز کنم ..

پاسخ
تشکر کنندگان: carpediem ، copol ، Daneshjo
من از مطالب خیلی از دوستان اینجا استفاده کردم قصد دارم که تجربه خودم را هم با بقیه تقسیم کنم. درباره خودم بگم من تو ایران سه سال تو یک وزارتخانه کار کردم و سه سال بعدی کارشناس فناوری اطلاعات یک بانک دولتی بودم. تو بانک هم با خیلی چیزها آشنا شدم دوره های شبکه سیسکو ، AD & Exchange Microsft و VMWARE ESXI . قبل از اینکه امریکا بیام هم یه دوره تعمیر لپتاپ دیدم که خودم را برای بدترین شرایط آماده کنم.
تو سه هفته اول که به هرجا رزومه دادم حتی یک تلفن ساده هم نشد. انگار دارم رزومه ام را داخل چاه میندازم پس خودم شروع کردم به جستجو .... یک گوگل کردم و حدود 100 تا مغازه کامپیوتری تو فاصله 30 مایلی محل زندگیم پیدا کردم و به همه زنگ زدم ببینم کسی را میخوان یا نه. اولی دو مایل فاصله داشت اما وقتی رزومه ام را دید گفت چون سابقه کار تو امریکا نداری اصلا دیگه به من زنگ نزن.... فکر کن حتی برای نصب ویندوز هم ادمو نخوان..
اما بالاخره یکی تو سی مایلیم پیدا کردم. بد نبود هفته ای یکی دوبار میرفتم به صورت پورسانتی نصف نصف کار میکردم . کمتر از 60 دلار هم کسی را شارژ نمیکرد. ساده ترین کار که تعویض LCD بود و نصب ویندوز که دردسر نداشت.
یک ماهی که گذشت به صاحب مغازه که انصافا امریکایی خوبی بود گفتم می تونم تو رزومه اسم اینجا را بدم گفتم مشکل نداره و جالبه که از بعد از اون تماسها شروع شد و من برای مصاحبه رفتم که یکمی امیدوار کننده بود. اما پیدا کردن کار حدود دو ماه طول کشید. تو اون مدت هم تو اون مغازه یاد گرفتم که ایفون و ایپد هم تعمیر کنم و در آمدش بد نبود. علاوه بر این درآمد برای نگه داری سایتهای صاحب مغازه بهم هفته ای 400 دلار پیشنهاد کرد که با احتساب هزینه های تعمیر میشد راحت هفته ای 600 تا اونجا بسازم. اما دقیقا همون هفته ای که این پیشنهاد را بهم داد یکی از جاهایی که مصاحبه کرده بودم زنگ زد و گفت از دوشنبه میتونی بیای سر کار و منم گفتم بله. اما به عنوان تکنیسین. الان کاری که میکنم در حد همون تکنیسین هست اما من همیشه به این کار به عنوان یک پیشرفت و ساختن رزومه نگاه میکنم. اما توصیه هایی که میتونم به دوستانی که تو کار کامپیوتر هستن و برنامه نویس نیستن میتونم بکنم:
1- سعی کنید خودتون را برای امتحان دادن رسته هایی مثل CCNA , MCSA , MCSE آماده کنید.
2- من جایی که کار میکنم کارمون ساپورت مشتریهامون هست و با شرکتهای IT زیاد همکاری داریم . اگه با SMB WIndiows آشنایی داشته باشید و تکنولوژیهای مجازی سازی مثل VMWARE و Hyper-v p حد اقل انتظار هست.
3- این نکته را به یاد داشته باشید که ذهنیت اکثر آدمهایی که اینجا هست اینه که شما از کشوری میاید که هنوز شتر سوار میشن پس انتظار ندارن شما تکنولوژیهای جدید را اصلا بشناسید پس باید یجوری اثبات کنید که با این تکنولوژیها آشنایی دارید.
4- برای شروع انتظار چیزهایی که تو اینترنت درباره دستمزد میدن را نداشته باشید. اون شرایط برای کسی هست که زبان خوبی داره چند سال سابقه داره و همیشه این را به یاد داشته باشید که یک هندی با یک کیلو مدارک شبکه و مایکروسافت و .... ( که واقعا نمیدونم همه را چطور جمع میکنند ) برای اون موقعیت شغلی جلوتر از شما آمده است. پس تنها راهی که برای بار اول میتونه به شما کمک کنه پایین اوردن سطح توقعتون هست.

پاسخ
برای کسی که لیسانس کامپیوتر داره . چند سال هم هست که برنامه نویسی دات میکنه ، اونجا کالجی یا دوره ای هست که بتونه شرکت کنه و یه مدرکی چیزی بگیره که توی استخدام بهش کمک کنه ؟
من اصلا نمیدونم با چه عبارتی باید سرچ کنم دنبال چی باید باشم ..
قصدم ادامه تحصیل نیست بیشتر میخوام یه دوره بگذرونم
ما وقتی وارد امریکا بشیم میریم مریلند . حالا من با چه چیزی باید سرچ کنم برای این دوره ها .. از کجا بدونم شهریه ش رو میتونم وام بگیرم یا نه و .. و .. و...
آیا کسی هست که مرا یاری کند ؟
کیس نامبر : 2014AS000000XX - تعداد اعضا : دو نفر ( همسر) -کنسولگری آنکارا - مقصد : مریلند - ارسال فرمها : June 2013- 23th
پاسخ
(2013-05-27 ساعت 17:20)carpediem نوشته:  برای کسی که لیسانس کامپیوتر داره . چند سال هم هست که برنامه نویسی دات میکنه ، اونجا کالجی یا دوره ای هست که بتونه شرکت کنه و یه مدرکی چیزی بگیره که توی استخدام بهش کمک کنه ؟
من اصلا نمیدونم با چه عبارتی باید سرچ کنم دنبال چی باید باشم ..
قصدم ادامه تحصیل نیست بیشتر میخوام یه دوره بگذرونم
ما وقتی وارد آمریکا بشیم میریم مریلند . حالا من با چه چیزی باید سرچ کنم برای این دوره ها .. از کجا بدونم شهریه ش رو میتونم وام بگیرم یا نه و .. و .. و...
آیا کسی هست که مرا یاری کند ؟

بله دوره که زیاده. شما اگر در کالجهای اطراف محل سکونت یا شهرتون جستجو کنید معمولا دوره های برنامه نویسی متعددی دارند. شرکت در این دوره ها معمولا منتهی به certificate خاصی نمیشه. فقط مدرک کالج رو بهتون میدن که این دوره رو گذروندید. همین مدرک هم برای استخدام بسیار خوبه. اما اگر قصد گرفتن یک certificate رو دارید دوره هایی رو انتخاب کنید که برای آمادگی امتحانات مربوطه گذاشته میشه. بعد هم در صورت آمادگی می تونید امتحان اصلی رو بگذرونید و گواهینامه رو بگیرید. مهم برای کارفرماها در اینجا اینه که ثابت بشه شما دانش uptodate دارید. برای همین هم هست که داشتن تجربه + گذروندن یک دوره در یک کالج معتبر می تونه خیلی به استخدام کمک کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: carpediem ، laili ، Blaze ، ParsTrader ، Saeedv13 ، amir0_0amir ، mohsenmb ، we are one ، copol ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان