کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مردود شدن در FBI check (کلیر نشدن)!
دوستان عزیز, این لینک و داشته باشین. به نظر میرسه که قوانین مهاجرت ایالات متحده بسیار مهربانانه تر از اون چیزی هست که ما فکر میکنیم و همیشه راهی هست که در صورت محق بودن بتونین قانوناً وارد آمریکا بشین.

Classes of Aliens Ineligible to Receive Visas
Ineligibilities
Waiver of Ineligibility
Further Visa Inquiries

http://www.travel.state.gov/visa/frvi/in..._1364.html
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، shani ، mavarfan ، msar
(2010-10-29 ساعت 15:42)shani نوشته:  
(2010-10-28 ساعت 16:55)Baabak نوشته:  سلام.

به نظر میرسه که شما به صورت حق التدریس قراره تدریس کنید و عضو هیأت علمی نیستید به همین علت در حقیقت استخدام نیستید و بیمه و حق بازنشستگی و ... هم نخواهید داشت. در این صورت یه جورایی این کار شما شغل دائمی محسوب نمیشه و بیشتر مثل یک قرارداد کار پروژه ای میمونه. به خاطر همه این موارد منم پیشنهاد می کنم که این کارتون رو اصلاً تو فرم بهش اشاره نکنید چون اصلاً شغل دائم به حساب نمیاد.

خیالتون راحت باشه چون نام شما در هیچ سند و مدرک رسمی و دولتی هم ثبت نمیشه و فقط یک قرارداد با واحد علمی کاربردی محل تدریستان دارید که هر ترم تکرار میشه.

بابك جان
مرسي از جوابت
اگر توي مصاحبه از من بپرسند كه كار دولتي كوتاه مدت يا پرو‍ژه اي كردم بگم نه اون وقت ممكنه بفهمند كه راست نگفتم و مشكل درست بشه؟ و اگه بگم آره ممكنه طور ديگه اي دردسر ساز بشه؟ من يك دور مداركم تو مهاجرت گم شد و 10 ماه سر كار موندم، ديگه نمي خوام به دوباره به مشكل بخورمSad please helpppp

shamim جان شما كه fbi خوردين چقدر كارت رو تاخير انداخت؟

شانی عزیز،

قطعاً من نمی تونم در این باره تضمینی بدم ولی گفتم که چون عملاً بیمه و بازنشستگی و استخدام و رتبه شغلی و حقوق پرداختی ماهانه و اینجور مدارک و اسنادی که در شغل های دولتی وجود داره، شما ندارید. به همین دلیل گفتم که هیچ سند و مدرکی از کار شما تو نظام دولتی وجود نداره و مدارک شما فقط تو همون واحد علمی کاربردی میمونه. به خاطر همین فکر نمی کنم بشه کار شما رو پیگیری کرد.

ولی بازم تأکید می کنم که این فقط تحلیل منه و ممکنه اشتباه باشه و خودتون باید به تصمیم قطعی برسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، msar

به نظر میرسه که شما به صورت حق التدریس قراره تدریس کنید و عضو هیأت علمی نیستید به همین علت در حقیقت استخدام نیستید و بیمه و حق بازنشستگی و ... هم نخواهید داشت. در این صورت یه جورایی این کار شما شغل دائمی محسوب نمیشه و بیشتر مثل یک قرارداد کار پروژه ای میمونه. به خاطر همه این موارد منم پیشنهاد می کنم که این کارتون رو اصلاً تو فرم بهش اشاره نکنید چون اصلاً شغل دائم به حساب نمیاد.

خیالتون راحت باشه چون نام شما در هیچ سند و مدرک رسمی و دولتی هم ثبت نمیشه و فقط یک قرارداد با واحد علمی کاربردی محل تدریستان دارید که هر ترم تکرار میشه.

بابك جان
مرسي از جوابت
اگر توي مصاحبه از من بپرسند كه كار دولتي كوتاه مدت يا پرو‍ژه اي كردم بگم نه اون وقت ممكنه بفهمند كه راست نگفتم و مشكل درست بشه؟ و اگه بگم آره ممكنه طور ديگه اي دردسر ساز بشه؟ من يك دور مداركم تو مهاجرت گم شد و 10 ماه سر كار موندم، ديگه نمي خوام به دوباره به مشكل بخورمSad please helpppp

عزیز انگار تو متوجه نیستی FBI Check رو حتما بهت می دن و دو بار باید بری ترکیه. واسه دولت کار کردن هم اصلا مهم نیست هر چند باعث میشه سختگیر تر شن. اما در هر صورت مهندسای شرکت نفت و پرسنل بانک های دولتی دارن هر روز ویزا میگیرن و میرن. کاری به استاد دانشگاه ندارن اونم حق التدریس. البته به بعضیا هم در موارد خیلی نادری همون بار اول ویزا رو میدن. اما اصلا روش حساب نکن. چونکه یه دفعه مثل من سرت میاد. همیشه آدم باید خوشبین باشه اما احتمال شکست رو هم منتفی ندونه.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، vahidansari ، mavarfan ، msar
(2010-10-29 ساعت 20:17)Beneficiary نوشته:  

بابك جان
مرسي از جوابت

عزیز انگار تو متوجه نیستی FBI Check رو حتما بهت می دن و دو بار باید بری ترکیه. واسه دولت کار کردن هم اصلا مهم نیست هر چند باعث میشه سختگیر تر شن. اما در هر صورت مهندسای شرکت نفت و پرسنل بانک های دولتی دارن هر روز ویزا میگیرن و میرن. کاری به استاد دانشگاه ندارن اونم حق التدریس. البته به بعضیا هم در موارد خیلی نادری همون بار اول ویزا رو میدن. اما اصلا روش حساب نکن. چونکه یه دفعه مثل من سرت میاد. همیشه آدم باید خوشبین باشه اما احتمال شکست رو هم منتفی ندونه.

بنفیشری جان
میدونم حال احوال درست حسابی نداری با این اتفاق ولی حتما این قسمت دوم لینکی که بالا دادم رو بخون. شما میتونی متقاضی بشی که علیرغم مشکل بازم وارد آمریکا بشی. بالاخره به نتیجه ای رسیدی که چرا اینطوری شد؟

Waiver of Ineligibility
http://www.travel.state.gov/visa/frvi/in...364.html#2
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، Beneficiary ، mavarfan ، msar
(2010-10-29 ساعت 20:53)yami نوشته:  
(2010-10-29 ساعت 20:17)Beneficiary نوشته:  

بابك جان
مرسي از جوابت

بنفیشری جان
میدونم حال احوال درست حسابی نداری با این اتفاق ولی حتما این قسمت دوم لینکی که بالا دادم رو بخون. شما میتونی متقاضی بشی که علیرغم مشکل بازم وارد آمریکا بشی. بالاخره به نتیجه ای رسیدی که چرا اینطوری شد؟

Waiver of Ineligibility
http://www.travel.state.gov/visa/frvi/in...364.html#2

آره خوندم اما فکر نمی کنم شامل من بشه. اگه میخواستن بدن همون موقع میدادن. شکایت گذاشتن هم یه فرم داره که 550 دلار قیمتش هست و 24 هم طول میکشه تا به شکایت رسیدگی بشه. یعنی اینکه عملا بی فایدس.
پاسخ
سلام
دوستان سوالی داشتم
من 2 بار طلاق گرفتم و تو فرم ها پر کردم 1 بار
بنظرتون اونا می فهمند
تو اف بی آی چک اینجور مورد هم تحقیق میشه یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

بابك جان
مرسي از جوابت

سلام
من با شما یه کم فرق دارم من چندین سال سابقه حق التدریس در چندین دانشگاه مختلف داشتم و دو سال هم سابقه هیات علمی که همه رو توی فرمها نوشته بودم که اصلا هم پشیمان نیستم چون معتقدم آدم با راستی به نتیجه میرسه حالا ممکنه یه کم نتیجه دیرتر بشه ولی آرامشش مهمتره
کلیر شدن من 59 روز طول کشید که اینو هم بگم زمان مصاحبه من اوج مصاحبه و ویزای بچه های لاتاری بود که محدودیت زمانی دارن. شاید اگر یه زمان خلوتتر بود زودتر هم میشد البته شاید
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam_goli ، Lamborghini ، Beneficiary ، megaholding ، mavarfan ، msar

بچه ها کسی رو میشناسید که نیمه دوم آگوست مصاحبه شده باشه، نوع ویزاش K1 باشه و کلیر هم شده باشه؟ آخه منو رد کردن و دلیلش رو هم نوشتن طبق یه قانون جدید صدور ویزاهای غیر مهاجرتی به اتباع کشورهای حامی تروریست بین الملل ممنوع هست. نامزد من میگه حتما به هیچ کس K1 ندادن و من میگم نه بابا به من دادن فقط ولی اون قبول نمیکنه و خیلی ناامید شده از من. کسی هست که اینجوری بوده مثل من (K1) و کلیر هم شده؟ منظورم این اواخر هست.
پاسخ
دوست عزیز من به نوبه خودم و فکر کنم همه دوستان از اتفاق پیش آمده برای شما خیلی خیلی ناراحت هستیم. تو مهاجرسرا اطلاعات دوستان از تکرار موارد مشابه و بازگو کردن آن ها به همدیگه تکمیل شده و خواهد شد و چون این مشکلی که برای شما پیش اومده برای اولین بار (حدس می زنم) میون بچه های مهاجرسرا اتفاق افتاده، به خاطر همین کسی جواب روشنی برای شما نداره. در حقیقت کیس شما یه تجربه جدید رو به مهاجرسرا اضافه کرده و فعلاً پاسخ روشنی براش وجود نداره. به همین دلیل منم پیشنهاد دوستان رو تکرار می کنم که حتماً با یک وکیل مشورت کنید.

باز هم تأکید می کنم که همه از اتفاق پیش اومده ناراحت هستن و احتمال تکرار این جریان برای من یا بقیه دوستان هم هست. وقتی خودم رو جای شما میذارم وحشتناکه به خصوص اینکه خودم هم منتظر کلیر شدن هستم. اگه کمک خاصی در نظرتون هست بفرمایید در خدمت هستیم.

پاسخ
تشکر کنندگان: Beneficiary ، frozen mind ، shamim ، mavarfan ، msar
(2010-11-06 ساعت 01:47)Baabak نوشته:  دوست عزیز من به نوبه خودم و فکر کنم همه دوستان از اتفاق پیش آمده برای شما خیلی خیلی ناراحت هستیم. تو مهاجرسرا اطلاعات دوستان از تکرار موارد مشابه و بازگو کردن آن ها به همدیگه تکمیل شده و خواهد شد و چون این مشکلی که برای شما پیش اومده برای اولین بار (حدس می زنم) میون بچه های مهاجرسرا اتفاق افتاده، به خاطر همین کسی جواب روشنی برای شما نداره. در حقیقت کیس شما یه تجربه جدید رو به مهاجرسرا اضافه کرده و فعلاً پاسخ روشنی براش وجود نداره. به همین دلیل منم پیشنهاد دوستان رو تکرار می کنم که حتماً با یک وکیل مشورت کنید.

باز هم تأکید می کنم که همه از اتفاق پیش اومده ناراحت هستن و احتمال تکرار این جریان برای من یا بقیه دوستان هم هست. وقتی خودم رو جای شما میذارم وحشتناکه به خصوص اینکه خودم هم منتظر کلیر شدن هستم. اگه کمک خاصی در نظرتون هست بفرمایید در خدمت هستیم.

آقا بابک مرسی عزیزم که به فکرمی. اگه میخوای کمکی کنی به من وقتی که کلیر شدی لطف کن کیس نامبرتو بهم بده. این بهترین کاریه که میتونی بهم بکنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، mavarfan ، msar
یکیتون پیدا نمیشه جواب سوال من بده
پاسخ
(2010-11-06 ساعت 18:23)r_bahrami نوشته:  یکیتون پیدا نمیشه جواب سوال من بده

کاری به FBI‌ Check نداره. خیلی قبل ترش فتوکپی برابر اصل از تمام صفحات شناسنامه با مهر دادگستری ازت میخوان.
پاسخ
سلام بچه ها
کسی میدونه بگه fbi check شامل چه مواردی میشه یعنی آنها تا چه حدی میتونند اطلاعات یک شخص را چک کنند و تا چه حدی این کارو می کنند؟ مثلا" آیا email و حسابهای بانکی را هم چک میکنند. و یا اطلاعات اینترتی مثلا" کجا ثبت نام کرده و یا اینکه چه امتحاناتی داده و یا با چه کسانی ارتباطات تجاری یا شغلی داشته ؟
پاسخ
(2010-11-06 ساعت 21:48)leilanosa نوشته:  سلام بچه ها
کسی میدونه بگه fbi check شامل چه مواردی میشه یعنی آنها تا چه حدی میتونند اطلاعات یک شخص را چک کنند و تا چه حدی این کارو می کنند؟ مثلا" آیا email و حسابهای بانکی را هم چک میکنند. و یا اطلاعات اینترتی مثلا" کجا ثبت نام کرده و یا اینکه چه امتحاناتی داده و یا با چه کسانی ارتباطات تجاری یا شغلی داشته ؟

عزیز من مسلمه که میتونن. وقتی تو فیسبوک یا جیمیل یا هرجای دیگه اسم مینویسی اگه شرایط قراردادی رو قبول می کنی بخونی میبینی که نوشته اونها یه سیاست حفظ اسرار دارند که اجازه نمیدن کسی اطلاعاتت رو ببینه غیر از مراجه قانونی. FBI‌هم یکی از این مراجع قانونی می تونه باشی. مخصوصا اگه بخوان به یه ایرانی ویزای آمریکا بدن. ولی در کل FBI چک واسه فضولی نیست بیشتر برای مسایل امنیتی هست.

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mavarfan ، msar
من کار دولتی داشتم ، یعنی با جاهای دولتی شخصا برای انجام پروژه هاشون قرارداد می بستم کارمند نبودم.ممکنه ویزا ندن؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان