کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مردود شدن در FBI check (کلیر نشدن)!
(2011-08-26 ساعت 22:13)sinswimer نوشته:  وای, من خیلی زیادتر از آنچه فکر میکنید ناراحت شدم. ضمنا من برای کانادا یک بار قبلا رد شدم و میدونم این دوستمون چی میکشه تازه شما میگی دو سال - من برای کانادا 4 و نیم سال زجر کشیدم و حالا از کانادا متنفرم.......
سلام دوست گرامی.آمریکا روزگاری آمریکا بود و سالهاست که اونجا عمری کار هستش.بنظر من سالهاست که آمریکا اون چهره مثبتی که توی فیلماشون نشون می داد از دست داده ولی خوب تنها کشوری که شانس قرعه کشی و داره و ..... خوب آتیش از دور گرماش خوبه.موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، ghasoo ، ffrfar ، msar
(2011-08-26 ساعت 21:35)hi_2011 نوشته:  
(2011-08-26 ساعت 16:07)piboo نوشته:  سلام دوستان
من یک سئوال دارم اگر کسی ازدواج کرده باشه ولی اسمش در شناسنامه المثنی ثبت نشده باشه و با همون شناسنامه المثنی هم اقدام به گرفتن ویزای نامزدی کرده باشه باز هم سفارت امریکا متوجه میشه یا نه؟و ممکن توی اف بی ای چک رد بشه یعنی اینها میتونن از اداره ثبت احوال ایران استعلام بگیرن-اگر کسی اطلاع درست و موثقی داره لطفا بگید

سلام دوست عزیز.مگه شما اینکار و انجام دادید؟

دوست عزیز فقط جهت اطلاع شخص خودم بود چون یه جایی خونده بودم که خیلیها شناسنامه المثنی دارن برام جالب بود بدونم اونها میتونن از ثبت احوال اینجا استعلام بگیرن
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: ghasoo ، msar
(2011-08-27 ساعت 14:49)piboo نوشته:  
من یک سئوال دارم اگر کسی ازدواج کرده باشه ولی اسمش در شناسنامه المثنی ثبت نشده باشه و با همون شناسنامه المثنی هم اقدام به گرفتن ویزای نامزدی کرده باشه باز هم سفارت امریکا متوجه میشه یا نه؟و ممکن توی اف بی ای چک رد بشه یعنی اینها میتونن از اداره ثبت احوال ایران استعلام بگیرن-اگر کسی اطلاع درست و موثقی داره لطفا بگید

دوست عزیز فقط جهت اطلاع شخص خودم بود چون یه جایی خونده بودم که خیلیها شناسنامه المثنی دارن برام جالب بود بدونم اونها میتونن از ثبت احوال اینجا استعلام بگیرن
بله خیلی راحت میشه استعلام گرفت که مجرد هست یا متاهل

پاسخ
(2011-08-27 ساعت 14:49)piboo نوشته:  

درسته.ولی این حرفا خیلی عجیب که یه عده می گن در شناسنامه المثنی اگه نگی ازدواج کردی پس ازدواجت در شناسنامه جدید(المثنی) ثبت نمیشه چون چند سال پیش شناسنامه مادرم گم شده بود و وکیل ایشون واسش تقاضای شناسنامه المثنی داد و با اینکه نگفت مادرم متاهل است و این مسئله باعث نگرانی ما شده بود ولی وقتی شناسنامه المثنی مامان اومد قشنگ مسخصات بابام و همه چی توش بود.واسه همین واسم جالب که یه عده عین این حرفی و که به شما گفتن و می زنن.موفق باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، ghasoo ، baba manam sanaz ، msar
سلام
بعد از 105 روز انتظار امروز از انکارا این ایمیل برام اومده
your case is under process to be retarned to approving uscis office through nvc for farther review and a possible revocation
کسی میدونه یعنی چی؟
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-09-08 ساعت 20:33)piboo نوشته:  سلام. بعد از 105 روز انتظار امروز از انکارا این ایمیل برام اومده
your case is under process to be retarned to approving uscis office through nvc for farther review and a possible revocation
کسی میدونه یعنی چی؟

دوست عزيز سلام.
از ديدن اين جواب خيلي ناراحت شدم. NVC داره پرونده شما رو مي فرسته به USCIS تا بازبيني بشه و اين بررسي مجدد ممكنه حتي به لغو درخواست ويزاي شما منجر بشه.

يادم نيست كه كيس شما نامزديه يا ازدواج. شايد اگر كيس ازدواج بود كمتر سختگيري مي كردن. نمي دونم چي توي پرونده شما ديدن كه بهش مشكوك شدن. شما خودتون ببينين آيا ممكنه به چيزي مشكوك بشن؟
قدر مسلم اينه كه پرونده شما فعلا در مرحله اف بي آي چك قرار نداره.

به هر حال، يا جواب اف بي آي چك منفي اومده (كه اين احتمالش كمه چون اگر اينطور بود بي تعارف كيس شما رو مردود اعلام مي كردن و نيازي به بررسي مجدد USCIS نبود)، يا توي خود پرونده چيزي هست كه اونا رو مشكوك كرده.
به نظر من با يك وكيل مشورت كنين.

اميدوارم اون احتمال آخر (مردودي) هيچ وقت پيش نياد و همه اينها سوء تفاهم باشه و رفع بشه. اينو هم از نظر بگيرين كه كلا آمريكايي ها اشتباه توي كارشون زياده و ميشه آخر سر با كمك وكيل مجرب به حقتون برسين.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، Ali Sepehr ، sasan_rock ، ابی22 ، alireza62 ، battosai ، GBUSA ، ghasoo ، afshin4749 ، msar
دوستان من یه سوال دارم. اگر کسی پدرش ارتشی باشه ممکنه تو FBI check رد بشه؟ با اینکه خودش سابقه کار دولتی نداره؟
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
(2012-09-10 ساعت 13:00)shima1364 نوشته:  دوستان من یه سوال دارم. اگر کسی پدرش ارتشی باشه ممکنه تو FBI check رد بشه؟ با اینکه خودش سابقه کار دولتی نداره؟
والا جواب دادن به سوال شما نمیتونه جواب دقیقی باشه.چون ما که از همه قوانین خبر نداریم ولی با تاکید بر اینکه پاسخ من کاملن سلیقه ای هست به نظرم نمیاد چنین چیزی صادق باشه.
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، الهه سابق ، ghasoo ، msar
دوست عزیز اگه بخوان گیر بدن 1000 تا بهونه جور میکنن واسه این کار اگه بخوان چیزیرو نادیده بگیرنم باز این کارو میکنن.. کسیرو میشناسم که تو ارتش خدمت کرده و 1 ضرب ویزاشو گرفته. باید دعا کنی گیر ندن بهتون.. پدر من پست کشوری داره پرونده من هنوز تو nvc هستش و 1 بار به ما گفتن fbi میخواد چک کنه پروندرو. در حالی که من فکر میکردم اصلا کیس من ربطی به پدرم پیدا نمیکنه اگه هم بخوان گیر بدن روز مصاحبه میکنن این کارو! این کاراشون اصلا قابل پیش بینی نیستن.. خودتونو واسه اتفاقی که نیفتاده و ممکنه اصلا نیفته نگران نکنید.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، الهه سابق ، mercedeh2011 ، NedaE ، payamkj ، ghasoo ، ffrfar ، msar
(2012-09-10 ساعت 13:00)shima1364 نوشته:  دوستان من یه سوال دارم. اگر کسی پدرش ارتشی باشه ممکنه تو FBI check رد بشه؟ با اینکه خودش سابقه کار دولتی نداره؟

شما ميدونين كه طرز كلير كردن افراد براى ويزاهاى نامزدى و ازدواج كلا با بقيه شيوه هاى مهاجرتى فرق داره ديگه؟توى اين ويزاها سفارت هرجا صلاح بدونه و اين امر كه اين طرف ارتباطش واقعى نيست يا وابسته به ارگانهاى تروريسته ميتونه ويزا رو كنسل كنه،راحت تر از راه هاى ديگه مثل لاتارى يا گرين كارت فاميلى
استسوس از ويزاى نامزدى
دريافت پكيج:٣ ستامپر
دريافت ايميل از uscis : ٧ سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، mercedeh2011 ، ghasoo ، msar
(2010-10-29 ساعت 20:17)Beneficiary نوشته:  
(2010-10-29 ساعت 15:42)shani نوشته:  
(2010-10-28 ساعت 16:55)Baabak نوشته:  سلام.

به نظر میرسه که شما به صورت حق التدریس قراره تدریس کنید و عضو هیأت علمی نیستید به همین علت در حقیقت استخدام نیستید و بیمه و حق بازنشستگی و ... هم نخواهید داشت. در این صورت یه جورایی این کار شما شغل دائمی محسوب نمیشه و بیشتر مثل یک قرارداد کار پروژه ای میمونه. به خاطر همه این موارد منم پیشنهاد می کنم که این کارتون رو اصلاً تو فرم بهش اشاره نکنید چون اصلاً شغل دائم به حساب نمیاد.

خیالتون راحت باشه چون نام شما در هیچ سند و مدرک رسمی و دولتی هم ثبت نمیشه و فقط یک قرارداد با واحد علمی کاربردی محل تدریستان دارید که هر ترم تکرار میشه.

بابك جان
مرسي از جوابت
اگر توي مصاحبه از من بپرسند كه كار دولتي كوتاه مدت يا پرو‍ژه اي كردم بگم نه اون وقت ممكنه بفهمند كه راست نگفتم و مشكل درست بشه؟ و اگه بگم آره ممكنه طور ديگه اي دردسر ساز بشه؟ من يك دور مداركم تو مهاجرت گم شد و 10 ماه سر كار موندم، ديگه نمي خوام به دوباره به مشكل بخورمSad please helpppp

shamim جان شما كه fbi خوردين چقدر كارت رو تاخير انداخت؟

عزیز انگار تو متوجه نیستی FBI Check رو حتما بهت می دن و دو بار باید بری ترکیه. واسه دولت کار کردن هم اصلا مهم نیست هر چند باعث میشه سختگیر تر شن. اما در هر صورت مهندسای شرکت نفت و پرسنل بانک های دولتی دارن هر روز ویزا میگیرن و میرن. کاری به استاد دانشگاه ندارن اونم حق التدریس. البته به بعضیا هم در موارد خیلی نادری همون بار اول ویزا رو میدن. اما اصلا روش حساب نکن. چونکه یه دفعه مثل من سرت میاد. همیشه آدم باید خوشبین باشه اما احتمال شکست رو هم منتفی ندونه.
آقای beneficiary راست میگن. دیشب نه پریشب با همسرم که سیتیزن آمریکاست سر همین قضیه صحبت کردیم. میگفت fbi check ربطی به کار دولتی نداره و در اکثر موارد به افراد میخوره. حالا مال بعضی ها زود کلیر میشه و مال بعضی ها دیر. نگران شغل دولتی نباشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، mercedeh2011 ، payamkj ، ghasoo ، msar
سلام من در حال حاضر دانشجو هستم و من و دوست دختر من که آمریکایی هست وقت زیادی تا اقدام برای ویزای نامزدی یا ازدواج داریم.
من اطلاعات اولیه رو در مورد ویزای نامزدی و ازدواج دارم ولی هنوز انتخاب نکردیم از کدوم راه بریم.
آیا این درست که امکان رد شدن در مصاحبه برای کسانی که از راه نامزدی میرن بیشتر؟و این که امکان این که به متقاضیان ویزای نامزدی FBI Check بخوره بیشتر؟
پاسخ
راستی ایمیل من empiremc@ymail.com هست چون این صفحه کم بازدید میشه اگه شخصا به خودم هم ایمیل بدین اشکال نداره
ممنون
پاسخ
یک در میلیون پیش بیاد که کسی رد شه..اگر هم بخواد رد شه حتما کاری کرده که باید رد میشده... مثلا اگر ت ر و ر ی س ت باشه یا قاچاقچی و ادم خور ... تقریبا همه ی ایرانی ها چک میخورن و اگر اسم فامیل یک سان با یه ادم پرخطر و یا تحریمی داشته باشین این چک بیشتر طول میکشه.. البته طولانی شدن چک به موارد بسیاری بستگی داره.. من فقط منباب مثال عرض کردم ... یا رشته ی تحصیلی پر خطر مثل ا ن ر ژ ی های ه س ت ه ای هم در نتیجه ی چک تاثیر گذاره...در نهایت هم همه کلیر میشن و واقعا یک در میلیون میشه که کسی بی گناه باشه و کلیر نشه ..
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، empiremc ، valencia ، msar
(2010-10-27 ساعت 12:29)Beneficiary نوشته:  
(2010-10-27 ساعت 08:02)yami نوشته:  دوست عزیز
یعنی واقعا واقعا شما هیچ زمینه مشکل سازی نداشتین و اینجوری شد؟ Sad
حتی چیزی که به نظر خودتون بی اهمیت بیاد؟

من 29 سالمه، مرد، معلم زبان هستم، به امارات، فیلیپین، مالزی و ترکیه هم بین سالهای 2007 تا 2009 سفر کردم، خدمت رو تو سپاه انجام دادم متاسفانه اما حدود 10 سال پیش یعنی بین 18 تا 20 سالگی. هیچ رمز و راز یا زمینه مشکل ساز خاصی هم نداشتم. خانومی هم که باهام مصاحبه می کرد از جوابام راضی به نظر میومد و بهم گفت کیس نامبرت رو که دیدی پاشو بیا واسه ویزا. اصلا فکرشو هم نمی کردم. اولش گفتم شاید شوخیه ولی آیپی ایمیل رو چک کردم مال خود سفارت هست. همون ایمیلی هست که قبلا بهم نامه میزدن. خواهش می کنم راهنمایی کنید.

به نظر شما اگه این بار ازدواج کنیم باز هم ممکنه این جوری بشه؟ و اینکه چقدر طول میکشه

سلام دوستم مشخصه چرا رد شدین همین که اسم سپاه توی پروندتون هست کارو خراب میکنه ازدواج کنید بهتون میدن ویزارو اگه باز اون کلمه مشکل ساز نشه موفق باشید
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان