کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای کامل تحصیل در سوئد
برای انگلیس 10 هزار دلار من داشتم اما ندادن اجازه رو (بخاطر جریانات اخیر...همون)

آهان پس پول تضمین هم میخواد...مرسی
خوب انگلیس هم دوست دارم اما همینجوری گفتم سوئد چون دیدم نژاد پرست نیستن و ...

در ارتباط با اقدام هم میشه توضیحاتی بدین ؟ باید برم کنسول گری ؟ سفارت ؟ خودم برم اونجا بعد اقدام کنم ؟
┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏
تو ایران بهمون میگن خارجی ؛ اینور هم که هستیم بهمون میگن خارجی.
┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗
پاسخ
تشکر کنندگان:
الان انگليس نژاد پرستن؟ خوب المان .خيلي خيلي سر تر از سوئده! اصلا سوئيس. حيف اين كشور هارو ول كني بري سوئد. سوئد خوبه اما نه ديگه در اين سطح
بايد بري تو سايت دانشگاه.مداركي رو كه لازم دارن رو براشون بفرستي. بد هم نيست از موسسات اعزام كمك بگيري. مي تونه كمك خوبي باشه.
www.applyabroad.org
اطلاعات خوبي توشه. خيلي كمكت مي كنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام من سوم دبیرستان رشته ریاضی-فیزیک هستم و زبانم هم بدک نیست یعنی دارم کتاب آبی interchange رو می خونم می خواستم بدونم که من می تونم سال سوم و پیش دانشگاهی رو بخونم و بدون اینکه کنکور بدم به مدت 1 سال زبانم رو تقویت کنم (یعنی همون IELTS رو بگیرم) و به سوئد برم؟
و یه سوال دیگه من بعد از اینکه IELTS ام رو گرفتم و رفتم اونجا باید دوباره پیش دانشگاهی اونارو بخونم یا نه یه راست می تونم برم دانشگاه و فوق دیپلمم رو اونجا بخونم؟
یه چیز دیگه من به رشته IT خیلی علاقه دارم!!!(در مورد دانشگاه خوب در سوئد برای رشته IT هم کمکم کنید)
در کل درباره ی رفتن به اونجا کمکم کنید. Smile
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: sara24
(2009-11-29 ساعت 14:46)حسین هنرور نوشته:  سلام.من دانشجوی ارشد در دانشگاه تبریز هستم.کارشناسیم را هم در تبریز بودم با معدل 17 گذروندم.میخوام در یکی از دانشگاهای اروپا ترجیحا سوئد ادامه بدم.من یک سال دیگه تموم میکنم ارشد.در ضمن در 3 مقاله به عنوان همکار مقاله دارم .لطفا بگید می توانم بورس بگیرم از سوئد ؟و اگر نتونستم هزینش چقدر میشه در دورهی دکتری؟ممنونم

[font=Tahoma]
سلام
برای ادامه‌ی تحصیل در دوره‌ی دکترا در سوئد نتنها شهریه پرداخت نمی‌کنی بلکه حقوق حدود 2500 دلار هم ماهانه بهت می‌دن Wink البته به رشته تحصیلیت هم خیلی ربط[/font]
داره
https://www.studera.nu/studera/4677.html
پاسخ
تشکر کنندگان:
الان که پولی شده حدودا هر ترم به دلار چقدره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یعنی تو سایتش که بریم نوشته هر دانشگاهی چقدر شهریه می خواد؟
برام عجیبه اگه سوئد از انگلستان گرونتر شده باشه!
پاسخ
تشکر کنندگان:

من کارشناسی ارشد برق_قدرت، از دانشگاه آزاد هستم.می خواستم واسه دکتری در سوئد اقدام کنم.لطفا راهنماییم کنید.امیدی هست؟چه جوری باید اقدام کنم؟در مقطع دکتری گویا حقوق میدن،درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،من دانشجوی کارشناسی برق دانشگاه امیر کبیر هستم.دارای معدل ۱۶ و نمره IBT خوبی هم هستم.می خواستم بدونم کدام دانشگاه ارزان قیمت برای ارشد مناسب است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من کارشناسی معماری هستم می خواستم برای ارشد سوئد اقدام کنم . چند تا سوال داشتم
1- هزینه تحصیل ارشد
2- میزان حقوق دریافتی پاسخ گوی هزینه های تحصیل و زندگی هست ؟
3 - می تونم به صورت مستقیم درخواست دکتری برای رشته خودم رو بدم ؟
4 - داشتن چه توانایی های به پیدا کردن شغل مناسب تر و در آمد بالاتر کمک می کند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
باعرض سلام وخسته نباشید
اینجانب دانشجوی کارشناسی ارشدرشته ژئوفیزیک دردانشگاه عثمانیاکشورهندوستان هستم که درسم روتااواخرجولای ویانهایتاآگوست 2012 تمام میکنم.باتوجه به اینکه تاپیک های شماروازصفحات اول بررسی کردم میخواستم کمکم کنیدتابتونم اطلاعات بیشتری راازتون دریافت کنم. پیشاپیش تشکرمیکنم وسوالات من بشرح زیراست:
1- دربین بحث های توی تاپیک خوندم که دوره دکترادرسوئدبصورت رایگان و شامل دریافت حقوقه آیااین درسته؟(یعنی ازهمون ماه اول شروع ریسرچمون مطمئنابماحقوق میدن؟ برخی ازدوستان گفته بودن این حقوق بمیزان 2500 دلاردرماهه شمااینروتائئیدمیکنین؟)
2-برای تحصیل دردوره دکتری همانندسایرکشورها میتونم درهرزمانی بعدازاتمام دوره ارشدم بزودی اقدام کنم یانه؟بطورکل تحصیل دردوره دکترادرسوئدبه چه شکل وزمانیه؟
3-باتوجه به اینکه من بیشتردوست دارم تودانشگاه های جنوب سوئدتحصیل کنم شماباتوجه به رشتم کدوم دانشگاه روبهم پیشنهادمیدین؟(من خودم نظرم رولونده)
4-میخوندم برخی بچه هاگفته بودن مزایای تحصیل درنروژنسبت به سوئدبیشتره آیادردوره دکتراهم همینطوراست اگرآری به چه دلایلی؟
5-عزیزان بگین من که ارشدم روتوی کشورهندمیخونم بازهم بایستی مشمول داشتن مدرک آیلزیاتافل باشم یانه؟
سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang
(2012-04-16 ساعت 16:55)mahdis joon نوشته:  خواهشمندم درصورت امکان به سوال هاپاسخ دهید.
سلام دوست عزیز
منم رشته تجارت تو دانشگاه پونا هستم. قصد دارم برای اسکاندیناوری اقدام کنم
طبق بررسیهایی که من کردم و در سایتهای بعضی دانشگاهها دیدم مقطع دکترا در اسکاندیناوی شغل محسوب میشه. یعنی مفهوم فاند یا بورس یا این مسایل نیست. شما بصورت کارمند با دانشگاه قرارداد کار می بندید و حتی مالیات حدود سی درصدی مثل بقیه از حقوقتون کم میشه.
طبق مطالب خونده شده من ظاهرا برای پوزیشن های موجود در کشور نروژ حدود 2200یورو برای شما باقی میمونه. در فنلاند حدود2000یوروو سوید حدود1800یورو
البته مخارج نروژ بیشتره که حقوقشم بیشتره. این حقوق پس از کسر مالیاته
که برای زندگی کاملا کافیه
در مورد رشته شما اطلاعاتی ندارم ولی میتونید براحتی به سایت دانشگاهها مراجعه کنید و تحقیق کنید
پاینده باشید

پاسخ
تشکر کنندگان:
من برای رفتن به سوئد مشکل خاصی ندارم..
و شرایطم جدا از بقیه ایرانی هایی هست که مهم ترین چیزشون ویزا باشه..
آیا هنوز دانشگاهای سوئد رایگان هست ؟
و اگر پولی شدند سالیانه چقدر هست هزینشون؟

برای ورد به دانشگاهای سوئد برای لیسانس.. چه نمره ی ایلتس چند باید باشه؟

کی ها شروع میشه دانشگاهاشون؟ از چند وقت قبل باید مدارکم و بدم تحولشون ؟

سپاس
┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏
تو ایران بهمون میگن خارجی ؛ اینور هم که هستیم بهمون میگن خارجی.
┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام من کاردانی انیمیشن دارم میخواستم بدونم کدوم کشور میتونم برم واسه تحصیل که کم هزینه باشه و مدرکش معتبر باشه ؟؟؟؟

لطفا ممنون میشم راهنماییم کند...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چونکه خیلی برام مهمه./من میخوام بعدازگرفتن دیبلم ی افوق دیبلم برم اروبا برای تحصیل وچندتا سوال داشتم ؟؟

1/دردبیرستان کدام رشته رو بخونم ؟؟فنی حرفه کامبیوتر خوبه ؟؟ هم شبکه هم نرم افزار ؟؟

2//انگلستان یاسوید برای رشته ام بهتر است؟؟

3//هزینه خیلی مهم نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.من سال آخر دبرستان هستم و می خواهم پزشکی بخوانم.برای خواندن پزشکی درسوئدحتما باید لیسانس بگیریم و بعد پزشکی را شروع کنیم؟یا مثل ایران از همان اول می توان شروع به خواندن پزشکی کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان