کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای کامل تحصیل در سوئد
دارم برای کنکور سال بعد اماده میشم.نمیدونم زوده یا نه ولی دارم برای تحصیل در اروپا تحقیق میکنم (مخصوصا سوئد).
الان در حال حاضر مشکل سربازی دارم.می خواستم بدونم میتونم از کنکور صرف نظر کنم و سربازی رو برم و بعد tofel رو هم بگیرم میتونم مهاجرت کنم؟ اطلاعاتم بسیار ضعیف هست.لطفا راهنمایی کنید.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
سلام.سال3 مهندسی صنایع(سراسری) میخونم.برا ارشد به فکر خارج ایران هستم.سوئد ارشد صنایع داره؟ایلتس هم باید داشته باشم؟میشه ی راهنمایی کلی کنید منو؟
پاسخ
سلام.
من میخوام بعد از اتمام پیش دانشگاهی برای تحصیل از ایران خارج شم. (کارشناسی)
میخواستم ببینم هزینه تحصیل در یک داشنگاه انگلیسی زبان در سوئد در رشته های مهندسی چقدره؟

ممنون .
پاسخ
سلام

من 19 سالمه . دیپلم ریاضی دارم . امسال کنکور دادم معماری قبول شدم یک ترم رفتم و بعد انصراف . الان واسه هنر (گرافیک ، طراحی صنعتی - سینما ) خوندم.
اما نظرم عوض شده که خارج کشور تحصیل کنم.
مساله سربازی رو دارم ولی خب با وثیقه و اینا میشه درستش کرد.
زبان هم مدرک ندارم ولی اگه بخوام برم با کلاس خصوصی و تمرین کمتر از یکسال
میتونم درستش کنم.

بیشتر دنبال سوید هستم! چون اونجا پسر خالم هستن شرکت گرافیک دارند که واسه کار هم موقعیت خوبیه .

الان می خوام بدونم دقیقا باید چیکار کنم ؟! چطوری میتونم برم ؟
+ اینکه آیا جاهای بهتری هم هست که بشه رفت با این وضعیت ؟ که هزینش کم باشه و معتبر باشه .

ممنون
پاسخ
متاسفانه از هر ده تاپیکی نه تاش سوال و یکیش جوابه... تقریبا همه سوالها شبیه هم هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، taherifar
سلام
ميخواستم بدونم اين هزينه هاي تحصيل ك توي سايت ها قرار داده براي كل دوره ي تحصيلي هست؟!
يا مثلا براي هر ترم بايد اين مبلغ رو پرداخت كني؟
پاسخ
(2012-10-10 ساعت 01:54)USA for LIFE نوشته:  سلام.
من میخوام بعد از اتمام پیش دانشگاهی برای تحصیل از ایران خارج شم. (کارشناسی)
میخواستم ببینم هزینه تحصیل در یک داشنگاه انگلیسی زبان در سوئد در رشته های مهندسی چقدره؟

ممنون .

هزینه تحصیل رشته های فنی شهر به شهر و دانشگاه به دانشگاه و رشته به رشته متغیره . هر ترم از 60000 کرون تا 80000 کرون با قیمت روز کرون 480 تومان متغیره . یعنی بین 30 تا 40 میلیون بازاء هر ترم . ماهانه بین 8000 تا 12000 کرون هم برای زندگی دانشجویی مناسبه . بسته به هزینه مسکن !!! که به هزینه ترم اضافه میشه. یعنی بعبارتی حداقل از 92000 کرون در کل شروع و ممکنه تا 130000 کرون در هر ترم ختم بشه . برای زبان هم دانشگاهها نمرات آیلتس و تافل متفاوتی رو میخوان که البته همشون زبان با سطح خوب و بالا میخوان . ریز نمرات تو سایت هر دانشگاهی آمده که میتونید تو گوگل سرچ کنید .

دانشگاه چالمرز جزو 5 دانشگاه برتر اروپا در رشته های فنی است.

مقطع دکترا در برخی رشته ها 5 سال و در برخی دیگر 4 ساله . شما بعد پذیرش ازطرف دانشگاه به هر شهری که نیاز به کار برای شما باشه زیر نظر استاد راهنماتون نقل مکان میکنید و در کنار کارتون که واقعا ازتون کار میکشن شما به تحقیقاتتونم میرسین و در ازاش حقوق دریافت میکنید که کفاف زندگی مجردی دانشجویی رو میده.. ممکنه این شهر بهترین جای سوئد باشه ( حتی ممکنه شهر محل دانشگاهتون باشه )و ممکنه دورافتاده ترین شهر سوئد باشه . برای گرفتن پذیرش در رشته دکترا دانستن زبان سوئدی اجباری نیست اما در اسرع وقت باید به زبان سوئدی مسلط بشید که اونم سختیای خودشو داره!!!

از دوستان عزیز تقاضا میکنم از سوالات تکراری و شبیه به هم خودداری کنن .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، sepandarA ، taherifar
سلام به دوستان عزیز

در صورتیکه زن و شوهری برای کالج زبان در سوئد اقدام کنند و آنجا بچه دارشوند آیا بچه متولد شده پاسپورت سوئد رو می گیره ؟ یعنی شهروند میشه ؟...

با سپاس
پاسخ
(2014-01-20 ساعت 15:14)sepandarA نوشته:  سلام به دوستان عزیز

در صورتیکه زن و شوهری برای کالج زبان در سوئد اقدام کنند و آنجا بچه دارشوند آیا بچه متولد شده پاسپورت سوئد رو می گیره ؟ یعنی شهروند میشه ؟...

با سپاس

خیر . جواب این سوال بارها و بارها تو فرومهای مختلف داده شده . متاسفانه جواب منفیه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sepandarA ، taherifar
سلام
لطفا می شود من را راهنمای کنید کالج یا کورس زبان اینگلیسی در سوئد چه صورت است چند سوال دارم
1 از چه طریقی می توانم اقدام کنم
2شرایط سنی دارد
3 بایداز دانشگاه اقدام کرد یا کالج جدا است
با تشکر
پاسخ
(2010-11-12 ساعت 13:27)mohammad.maleki نوشته:  مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی سوئد
طبق اطلاعاتی که در روی بورد سفارت سوئد وجود دارد و تجربیات دوستان مدارک زیر جهت درخواست برای اقامت دانشجویی نیاز است:
فرم 105031 (در دو نسخه)
تاریخ ورود و خروج را از ماه آگوست بنویسید.
دو قطعه عکس ۴×۶ تمام رخ، رنگی، بدون روتوش
عكاسی صاحبقرانیه نزدیك سفارت عكس مورد قبول سفارت را در كمتر از ۲۰ دقیقه تحویل می‌دهد، گرچه هیچ اجباری به گرفتن عكس در این عكاسی نیست.
فیش بانکی به مبلغ ۱٫۲۷۰٫۰۰۰ ریال به حساب جاری ۱۴۵۰ به نام سفارت سوئد نزد بانک صادرات شعبه صاحبقرانیه (كد شعبه ۳۱۳۵)
این شعبه بانك نزدیك سفارت است و تقریبا همیشه هم خلوت است. البته از شعب دیگر هم میتوانید پول را واریز كنید.
اصل پاسپورت و فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه به غیر از صفحات سفید (در دونسخه)
صفحات دارای مهر خروجی و صفحه ای كه در آن نوشته شما همسر و بچه ندارید را هم كپی كنید.
حتما پاسپورت امضا شده باشد.
اصل پاسپورت همان موقع به شما برگردانده خواهد شد.
مدرک مالی نشان دهنده توان مالی متقاضی معادل ۷۳۰۰۰ کرون برای هر سال تحصیل که برای دوره دوساله فوق لیسانس برابر ۱۴۶۰۰۰ کرون (حدود ۲۳ میلیون تومان) خواهد شد. (در دو نسخه)
یك نسخه اصل و یكی كپی هم قابل قبول است.
حتما معادل دلاری یا كرون موجودی در پایین گواهی بانکی موجود باشد. اگر نبود خودتان بنویسید.
نامه admission دانشگاه (از سایت studera.nu) به اضافه یک كپی.
فرم شماره 135011 فقط مختص افراد متاهل علاوه بر فرم 105031
بیمه مسافرتی برای آن دسته از دانشجویانی که مدت تحصیل آنها یک سال و یا کمتر از یک سال است.
این بیمه نامه نیز از نزدیك سفارت قابل تهیه است.

دو فرم گفنه شده در بالا را هم از خود سفارت نیز می‌توانید دریافت کنید.

چگونگی پیگیری ویزای دانشجویی

زمان دریافت ویزای دانشجویی سوئد بسیار متغیر است و به طور متوسط بین ۳ تا ۸ هفته از زمان تحویل مدارک طول خواهد کشید.

برای پیگیری ویزا سه راه عمده وجود دارد:
تماس تلفنی با سفارت: شما میتواند از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۲ تا ۴ بعدازظهر با سفارت سوئد با شماره زیر تماس بگیرید. برای این منظور شما باید شماره پرونده ۴ رقمی خود را بدانید.
تلفن: 23712200
تماس تلفن به اداره مهاجرت سوئد: شما ابتدا باید بدانید که پرونده شما توسط کدامیک از ادارات مهاجرت در سوئد بررسی می شود. با توجه به دانشگاهی که قبول شده اید، اداره مهاجرت مشخصی پرونده شما را بر عهده میگیرد.
شماره تلفن و آدرس آن اداره را می توانید از سایت زیر بیابید: http://www.migrationsverket.se/english/e...lagger.jsp
ارسال ایمیل به اداره مهاجرت سوئد: همچنین شما می توانید با اعلام نام و نام خوانوادگی و روز تولد، از طریق ایمیل از وضعیت ویزای خود با خبر شوید.

آدرس ایمیل: upplysningen@migrationsverket.se
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، maria2000
سلام
لطفا شرایط کالج یا کورس زبان اینگلیسی در سوئد توضیح دهید
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، barvos
(2014-11-29 ساعت 17:56)nda نوشته:  سلام
لطفا شرایط کالج یا کورس زبان اینگلیسی در سوئد توضیح دهید

شامل دوره ٦ ماهه با هزينه ثبت نام ٤٠٠٠٠ كرون و شامل يك اقامت يكساله بدون اجازه كار ميباشد . تا سال گذشته دانشگاه شهر وكخو ارائه ميداد اين كورس رو . امسال بنده اطلاع دقيقي ندارم . اگه كسي از دوستان اطلاع دقيقتري داره لطفا به اشتراك بگذاره .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Rock
سلام
دانشجوی رشته معماری مقطع کاردانی هستم
نمره ایلس ۷ مشکل سر بازی هم ندارم میخوام لیسانسمو تو نروژ یا سوئد بخونم مثله اینکه سوئد پولی شده آیا نروژ هم پولی شده یا هنوز رایگانه ؟
بعد خرجه ماهیانه یک زندگی ساده در اونجا چه قدر میشه؟
بعد من یک دوست دارم که به گفته اون میتونم از تریق اون اقامت بگیرم در اون صورت دانشگاه رایگان میشود؟ در ضمن دوسته من خونه ام داره و نیاز به خونه ندارم
لطفا کسانی ک تجربه یا اطلاعات کامل دارن پاسخ بدن، با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
هزينه بدون احتساب هزينه خانه و دانشجويي ٦٠٠٠تا ٥٠٠٠ كرون در ماه كرون كافي ميتونه باشه. كسانيكه اقامت دارن هزينه تحصيل شاملشون نميشه ولي گرفتن اقامت اون هم با تكيه بر دوست و آشنا زياد راه مطمئني نيست .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان