کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی
سلام... من دارنده مدال طلای المپیاد کشوری و دانشجوی سال دوم دکتری پیوسته بیوتکنولوژی هستم... می خواستم بدونم می تونم در صورت اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس، با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشم؟ ضمناً تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان هم هستم.
متأسفانه پاسخ واضحی به این سوال در جستجو از این سایت ندیدم که دوباره پرسیدم.
خیلی ممنون...
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid-hh ، msar ، p00ya2001 ، ELNAZ21
سلام.بله می توانید با گذاشتن وثیقه (حداکثر 15 میلیون) از کشور خارج شوید.
مهاجرت خانوادگی
گروه F4
ابوظبی 2 خرداد 1389
نتیجه مصاحبه AP
4 بهمن 1389 کلیر شدن بعد از 8 ماه و 2 روز
17 بهمن 89 تحويل پاسپورتها و آزمایشات جدید
تاريخ دريافت ويزا 21/11/ 89
تاریخ پرواز و ورود به آمریکا 22/12/ 89
تاریخ دریافت نامه خوشامدگویی 28/12/ 89
دریافت گرین کارت 2/1/90
22/1/90 دریافت SSN
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-11-04 ساعت 05:27)olampiad نوشته:  سلام... من دارنده مدال طلای المپیاد کشوری و دانشجوی سال دوم دکتری پیوسته بیوتکنولوژی هستم... می خواستم بدونم می تونم در صورت اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس، با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشم؟ ضمناً تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان هم هستم.
متأسفانه پاسخ واضحی به این سوال در جستجو از این سایت ندیدم که دوباره پرسیدم.
خیلی ممنون...

سلام
به نظرم دوستمون اشتباه جواب دادن. در حال حاضر برای تحصیل در مقطع لیسانس در خارج از کشور به هیچ وجه معافیت تحصیلی صادر نمیشود. در عین حال تو سایت نظام وظیفه گفته شده که معافیت تحصیلی در مقطعی که الان هم دارید درس میخوانید مجددا تعلق نمیگیرد.یعنی مثلا دانشجوی فوق در ایران اگر پذیرش برای فوق هم داشته باشه نمیتونه دانشگاه ایران رو انصراف بده و به دانشگاه خارج بره
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid-hh ، msar
سلام و عرض ادب
ادمین جان من علی هستم 27 سالمه
هیچ چیزی راجع به گرفتن پذیرش از دانشگاه های امریکا نمیدونم.ولی میخام اینکارو بکنم....فقط واسه این که بتونم ویزا بگیرم....لطفا اگه خودت میتونی یا اگه کسی میشناسی که کمکم کنه و مراحل بهم بگه واقعا ممنون میشم(البته هر هزینه ای داشته باشه تقبل میکنم)
فقط میخوام کارم سریع انجام بشه
ali_zxcv_67@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام برهمه
من يه سوال مهم داشتم وازكسانى كه كامل ودقيق اطلاع دارند ،عاجزانه درخواست جواب دارم .البته ياداور بشم كه تقريباً تمام مطالب تاپيك سربازى ومجوز خروج درتاپيك برندگان لاتارى روخواندم ولى جواب سوالم رو پيدانكردم .

پسرم دانشجوى دانشگاه دولتى هستش وبراى سفر به امريكا ازطريق ابوظبي بليط گرفتيم .باتوجه به اينكه ويزاى امريكا توپاس هستش وچون ترانزيت به ابوظبي ميريم ،ويزاى امارات نداريم ،براى درخواست مجوز خروج ازدانشگاه ونظام وظيفه ،چه كشورى دردرخواست قيد بشه كه به مشكل درهنگام خروج برخورد نكنيم ؟
پيشاپيش ازپاسختون سپاسگزارم وازاينكه اينجا سوال كردم عذرميخواهم چون توى تاپيك مربوطه كه سوال كردم كسى جواب نداد،خيلى سوت وكوره .
شماره کیس :2015AS39XX نفراصلی همسرم
تعدادنفرات کیس :3
تاریخ مصاحبه : 15مارچ 2015
محل مصاحبه: آنکارا___»خودشون تغییربه ابوظبی
آخرین آپدیتهای سیس:22مارچ،24مارچ، 1جولای (ایمیل27جون،جواب ایمیل ظهر 1جولای،آپدیت کل کیس شب1جولای)،24جولای نفراصلی,26جولای بعدازظهر کل نفرات کیس
27جولاى كل كيس اپديت وايميل كليرى
پاسخ
تشکر کنندگان: p00ya2001
(2015-07-31 ساعت 17:18)moj21 نوشته:  سلام برهمه
من يه سوال مهم داشتم وازكسانى كه كامل ودقيق اطلاع دارند ،عاجزانه درخواست جواب دارم .البته ياداور بشم كه تقريباً تمام مطالب تاپيك سربازى ومجوز خروج درتاپيك برندگان لاتارى روخواندم ولى جواب سوالم رو پيدانكردم .

پسرم دانشجوى دانشگاه دولتى هستش وبراى سفر به امريكا ازطريق ابوظبي بليط گرفتيم .باتوجه به اينكه ويزاى امريكا توپاس هستش وچون ترانزيت به ابوظبي ميريم ،ويزاى امارات نداريم ،براى درخواست مجوز خروج ازدانشگاه ونظام وظيفه ،چه كشورى دردرخواست قيد بشه كه به مشكل درهنگام خروج برخورد نكنيم ؟
پيشاپيش ازپاسختون سپاسگزارم وازاينكه اينجا سوال كردم عذرميخواهم چون توى تاپيك مربوطه كه سوال كردم كسى جواب نداد،خيلى سوت وكوره .

مشكلي نيست همون امارات رو بزنين
دليلشم اينه كه اول مجوز ميدن بعد شما ويزاي اماراتو ميگيري
تازه قرار نيست كه دوباره برگرده ايران؟
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
ممنون میشم اگه دوستان بتونن کمکم کنن

خانومم امریکایی هست و تقاضای ویزای مهاجرتی کرده ایم.

من حدود ۱۰ سال هست که در تایلند زندگی‌ می‌کنم و همین جا هم ازدواجم رو ثبت کردم و از سفارتِ آمریکا توی تایلند درخواستِ ویزا کردم. تمام مراحل از جمله مصاحبه با موفقیت انجام شد منتهی‌ سفارت از من درخواستِ وضعیتِ سربازی کرد(به قول خودشون میلیتری رکورد/اینفرمیشن). من بهشون گفتم که معافی تحصیلی‌ دارم و سربازی نرفتم(من وثیقه گذشتم و برای فوق لیسانس اومدم تایلند و دکترام رو هم دارم تو چند ماه دیگه میگیرم که البته چون به ایران وضعیتم رو اطلاع نداده بودم وثیقه‌ام که ۱۵ میلیون بود رو دولت برداشت). مدارکِ وثیقه و رو بهشون نشون دادم و حتی از سفارت ایران هم یه نامه گرفتم که میگفت این آقا همین جور که ادعا میکنه سربازی نرفته. ولی‌ باز هم قبول نمی‌‌کنن و میگن تو ایران اگه سربازی رو تموم کنی‌ کارت پایان خدمت میگیری و اگه معافی که کارت معافی میگیری. حالا کارت معافی تحصیلیت رو نشون بده. هرچی‌ بهشون میگم که بابا معافی تحصیلی‌ که کارت نداره بلکه فقط یه اجازست اینا برام همون ایمیلِ قبلی‌ رو می‌فرستن که کارتِ معافیت رو نشون بعده و رفرنسشون هم سایتِ وزارتِ امور خارجه آمریکاست که میگه هر ایرانی‌ بالای ۱۸ سال باید سربازی بره مگه اینکه معاف باشه. الان من ۷-۸ ماه هست که معطل این مساله هستم و چند ماه دیگه یه سال از باز کردن کیسم می‌گذره و خود به خود کنسل می‌شه. من حدسم اینه که این کانسلر آفیسر تاحالا کیس ایرانی‌ که سربازی نرفه و ویزای مهاجرتی می‌خواد از سفارتِ آمریکا تو تایلند نداشته و نمیفهمه که من چی‌ میگم.

اینم از شانس ما. حالا سؤالم اینه که باید چی‌ کار کنم یعنی‌ نمیتونم برم آمریکا و باید همین جا تا ابد بمونم چون مثل یه دور باطل میمونه. می‌خوام بدونم کسایی که تقاضای ویزای دانشجویی می‌کنن باید شرایطشون مثل من باشه یعنی‌ سربازی نرفتن و معافی دائم هم که ندارن. تو دوبی‌ یا ترکیه آفیسر وقتی‌ ازشون کارتِ پایان خدمت یا معافی میخواد چی‌ بهش نشون میدن؟ می‌تونم در این مرحله کیسم رو منتقل کنم ترکیه که اونجا آفیسر حرفم رو بفهمه؟ یعنی‌ واقعا دیگه نمیدونم چی‌ کار کنم. یعنی‌ باید برم ایران ۲ سال سربازی و کارت بگیرم و از نو برم این بار ترکیه درخواست بدم؟ این که منطقی‌ به نظر نمیرسه و در ضمن خانومِ من حاضر نیست ییاد ایران ۲ سال زندگی‌ کنه. اگه الان کنسل هم بکنم و دوباره از تایلند یا حتی آمریکا تقاضا بدیم چون من تو تایلند زندگی‌ می‌کنم دوباره کیسم صاف میاد زیرِ دست این آفیسر. تورو خدا اگه کسی‌ چیزی میدونه کمک کنه مخصوصاً اگه کسی‌ تجربهٔ دستِ اول ویزای دانشجویی و سوال در مورد معافیت رو از طرفِ آفیسر داره.

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان اگر در یک رشته در دانشگاه مجازی فارغ التحصیل بشوم ایا می توانم در خارج از کشور ارشد در دانشگاه حضوری پذیرش بگیرم؟ در امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من يه راهنمايى ميخواستم
من الان سال پيش دانشگاهى هستم در رشته ى رياضى ميخواستم ببينم چه شرايطى از نظر تحصيلى واسه ى من وجود دارده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من لیسانسه هستم و در حال خوندن تافل هستم برای ورود به یکی از دانشگاه امریکا
از کجا و چطوری باید پذیرش گرفت لطفم کمکم کنید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان