کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي
(2011-05-24 ساعت 09:39)frozen mind نوشته:  
(2011-05-24 ساعت 06:15)vivid نوشته:  [quote='Yas Banoo' pid='109952' dateline='1306019734']
[quote='vivid' pid='109858' dateline='1305989643']
[quote='vivid' pid='109554' dateline='1305872281']
[quote='vivid' pid='109324' dateline='1305782565']
سلام دوستان
چند تا سوال یا در حقیقت نگرانی برای من و خانمم پیش اومده که اگر کسی تجربه ش رو داره ما رو کمک کنه.
من الان خودم امریکا هستم و خانمم وقت مصاحبه داره برای 9 جون. واکسنهاش رو 16 می زده و وقت معاینه ش هم برای 6 جون هست. واکسنهایی که خانم زده ایناست: آنفلانزا، آبله مرغان، MMR (سرخک و سرخجه) و دوگانه (دیفتری کزاز)
اول اینکه توی سایت doctorun گفته باید بین واکسنهای ویروس زنده (live vaccine) تا معاینه بیشتر از 30 روز فاصله باشه و گر نه جواب با تأخیر داده میشه! مال ما کمتر از 30 روزه آیا این مشکلی برای کسی ایجاد کرده و اگر تأخیر ایجاد میکنه چقدره این تأخیر. اینطور که خانمم میگفت چند تا از این واکسنهایی که زده جزو این واکسنهای زنده تلقی میشه!
دوم اینکه آیا این فاصله دو سه روزه بین آزمایش و مصاحبه کفایت میکنه و کم نیست؟ اگر توی مورد بالا جواب آزمایش با تأخیر بیاد چی؟!

مرسی
من از واکسنهای دیگه خبر ندارم ولی واکسن آنفلوآنزا رو می دونم که دو نوع هست: ویروس زنده و غیرزنده. منم واکسن آنفلوآنزا رو کمتر از یک ماه مونده به مدیکال زدم. رفتم پاستور تجریش. موضوع رو به خانم دکتر آگاه و مهران اونجا گفتم. ایشون خیالمو راحت کرد که نوع ویروس غیرزنده رو به من زدن که موقع مدیکال مشکلی برام پیش نیاد.
خانم دکتر پاستور تجریش از این موضوع اطلاع داره و به همین خاطر خودش حواسش جمعه و می دونه چیکار کنه. قبل از تزریق هم می پرسه که مدیکالتون چه موقع هستش.
یعنی اگر 2 یا 3 ماه قبل مدیکال برای واکسیناسیون اقدام کنیم مشکل ساز میشه؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
اینجور که من فهمیدم آزمایش خون برای ایدز و هپاتیت هست . پس اصولا نباید مشکلی پیش بیاد . ضمن اینکه برای سایر واکسنهایی هم که دریافت میشه از اونجایی که همه از قبل اینا را دریافت کردیم اصولا نباید تو سرمهای خون تاثیری داشته باشه

اینم متن انگلیسیش .
Serologic (blood) test: All applicants 15 years of age and older are required to have serologic (blood) tests for HIV and for syphilis. Applicants under age 15 can be tested for HIV or syphilis if there is reason to suspect the possibility of infection. Civil Surgeons and Panel Physicians are required to provide pre-test counseling to all applicants who take the HIV test. If you are found to have HIV infection, the Civil Surgeon must provide you with post-test counseling
(2011-05-19 ساعت 09:52)vivid نوشته:  سلام دوستان
چند تا سوال یا در حقیقت نگرانی برای من و خانمم پیش اومده که اگر کسی تجربه ش رو داره ما رو کمک کنه.
من الان خودم امریکا هستم و خانمم وقت مصاحبه داره برای 9 جون. واکسنهاش رو 16 می زده و وقت معاینه ش هم برای 6 جون هست. واکسنهایی که خانم زده ایناست: آنفلانزا، آبله مرغان، MMR (سرخک و سرخجه) و دوگانه (دیفتری کزاز)
اول اینکه توی سایت doctorun گفته باید بین واکسنهای ویروس زنده (live vaccine) تا معاینه بیشتر از 30 روز فاصله باشه و گر نه جواب با تأخیر داده میشه! مال ما کمتر از 30 روزه آیا این مشکلی برای کسی ایجاد کرده و اگر تأخیر ایجاد میکنه چقدره این تأخیر. اینطور که خانمم میگفت چند تا از این واکسنهایی که زده جزو این واکسنهای زنده تلقی میشه!
دوم اینکه آیا این فاصله دو سه روزه بین آزمایش و مصاحبه کفایت میکنه و کم نیست؟ اگر توی مورد بالا جواب آزمایش با تأخیر بیاد چی؟!

مرسی

پاسخ
یعنی اگر 2 یا 3 ماه قبل مدیکال برای واکسیناسیون اقدام کنیم مشکل ساز میشه؟؟
[/quote]

نه ساسان جان.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، alireza62 ، emankh101 ، msar
سلام
من همونطور که قبلا گفته بودم به فاصله 15 روز تزریق را انجام دادم. یعنی 15 می پاستور رفتم و 30 می پیش دکتر رفتم.
خدا را شکر هیچ مشکلی پیش نیامد و دکتر هیچ تزریقی برام انجام نداد.
این پست را زدم که خیالتون را راحت کنم.
فرصت کنم سفرنامه را میزارم اینجا
(2011-05-19 ساعت 09:52)vivid نوشته:  سلام دوستان

مرسی

پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، Parniyan ، alireza62 ، emankh101 ، a6l3i ، msar
سلام به همه.
حدود 2 ماه دیگه من مصاحبه دارم.به نظر شما چند وقت قبلش برم پاستور واکسنامو بزنم محدودیت داره یا میتونم 1 ماه جلوتر برم؟من 2 نوبت هپاتیتو زدم نوبت اخر 2 ماه بعد از مصاحبمه میخواستم بدونم چه کار باید کرد؟البته تو 1 تایپیک خوندم مشکلی پیش نمیاد.
مرسی.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
(2011-06-09 ساعت 21:32)alireza62 نوشته:  سلام به همه.
حدود 2 ماه دیگه من مصاحبه دارم.به نظر شما چند وقت قبلش برم پاستور واکسنامو بزنم محدودیت داره یا میتونم 1 ماه جلوتر برم؟من 2 نوبت هپاتیتو زدم نوبت اخر 2 ماه بعد از مصاحبمه میخواستم بدونم چه کار باید کرد؟البته تو 1 تایپیک خوندم مشکلی پیش نمیاد.
مرسی.
شما باید اینو در نظر بگیرین که 1 ماه قبل از آزمایشات پزشکی واکسنی که ویروس زنده باشه تزریق نکنین.تا اون تاریخ هر واکسن که تزریق بشه در کارتتون ثبت میشه و باقیش رو میتونین بعدا تزریق کنید.جای هیچ نگرانی نیست.موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Parniyan ، alireza62 ، emankh101 ، a6l3i ، msar
سلام
شما یا بیشتر از یک ماه قبلش برو. چون بابت TD و MMR باید دوز دوم به فاصله یکماه باشه. اگه نزدیکش باشه دکتر اونور خودش بهت تزریق میکنه
اگه کمتر از یک ماه مونده هم دو هفته مونده به اینترویو برو که دوباره مجبور به پرداخت هزینه نشی

(2011-06-09 ساعت 21:32)alireza62 نوشته:  سلام به همه.
مرسی.

درباره واکسیناسیون نکته ای به ذهنم رسید که گفتم بد نیست خدمت دوستان بگم
اگر سفرنامه های دوستان را مطالعه کرده باشین اکثرا زمانی که مدیکالشون اکسپایر شده و برای بار دوم رفتن پیش دکتر، تزریق جدید بهشون داشته و مجبور به پرداخت هزینه شدن.
دلیلش هم دوز دوم برخی از واکسنهاست که بایستی تزریق بشه . پس به همه کسایی که کلیر خوردن پیشنهاد میکنم حتما برای دریافت دوز دوم یه سر به پاستور بزنن ( معمولا دوز دوم حداقل یک ماه باید با دوز اول فاصله داشته باشه)
چون مشخص نیست کی پروسه کلیر تمام بشه و ممکنه نیاز به معاینه پزشکی جدید باشه.

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، alireza62 ، emankh101 ، a6l3i ، msar
سلام stealth عزیز.
با توجه به اینکه دقیقا 2 ماه به تاریخ مصاحبه من مونده منظوره شما اینه که من الان برم پاستور واکسنامو بزنم 1 ماه دیگه بازم برم پاستور اونایی که 2 مرحله هستو بزنم؟که وقتی برای مصاحبه میرم پولی بابت واکسن ندم؟
واکسنایی که باید بزنم:هپاتیت (که 2 مرحلشو زدم)و mmr و مننژیت و دیفتری و کزاز و انفولانزا.من بچگی ابله مرغان گرفتم پس احتیاجی نیست بزنم.
اگه این مواردی که زدم اشتباهی هست یا نیاز به چیزه دیگه ای هست دوستان کمک کنن.
ممنون از همه.
پاسخ
سلام
من خودم چون ام ام آر را 25 سال پیش زده بودم مطمئن بودم برای همین 15 روز مونده به مصاحبه رفتم و ام ام آر را زدم.
تو پاستور مرکزی با اینکه کارت واکسن نوزادیم را هم داشتم اما گفتن تنها واکسنهای 10 سال اخیر را قبول دارن که تنها شامل واکسن هپاتیت من شد.
ضمنا احتمالا شما باید واکسن ام ام آر را تو طرح همگانی 82 دریافت کرده باشین . اگه اره و به پاستور بگین که اونها اونو وارد میکنند. اما یک دوز دیگه هم بعد از اینکه اونها وارد کردند بگیرین. بابت بوستر. برای هپاتیت هم اگر از اخرین تزریق 10 سال یا بیشتر گذشته باشه باید بوستر را دریافت کنید.
واکسن DT هم همینطوره . کلا اکثر واکسنها تو فاصله 10 سال یکبار باید بوستر تزریق بشه . با توجه به سفرنامه هایی که از دوستان خوندم و علاقه دکترها به تزریق واکسن تزریقش ضرر نداره صمنا برای سلامتیتون هم خوب هست.
من خودم برای مننژیت رفتم هلال احمر دیدم اونجا انفولنانزا را هم میزنه و زدم بعد کارتشو بردم پاستور و دوتاشو وارد کارتم کردند.
بقیه را هم روتین پاستور تزریق کردم . و شاید این باعث شد که اونگان هیچ واکسنی بهم نزد!
درباره آبله مرغان هم من امروز دوباره پاستور مرکزی بودم قبول نکردن که آزمایش آنتی بادی را وازد کارتم کنند اما اینطور که دوستان میگن تو تجریش این کارو انجام میدن. باز حالا خودتون میتونید سوال کنید.

(2011-06-20 ساعت 14:57)alireza62 نوشته:  سلام stealth عزیز.
با توجه به اینکه دقیقا 2 ماه به تاریخ مصاحبه من مونده منظوره شما اینه که من الان برم پاستور واکسنامو بزنم 1 ماه دیگه بازم برم پاستور اونایی که 2 مرحله هستو بزنم؟که وقتی برای مصاحبه میرم پولی بابت واکسن ندم؟
واکسنایی که باید بزنم:هپاتیت (که 2 مرحلشو زدم)و mmr و مننژیت و دیفتری و کزاز و انفولانزا.من بچگی ابله مرغان گرفتم پس احتیاجی نیست بزنم.
اگه این مواردی که زدم اشتباهی هست یا نیاز به چیزه دیگه ای هست دوستان کمک کنن.
ممنون از همه.

پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، emankh101 ، msar
من 9 ماه قبل از مصاحیه رفتم انستیتو پاستور تهران تمام واکسنها رو زدم.ایرادی هم نگرفتند.البته پزشک آزمایشگاه ایرامی بود و خوب.
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، پروانه ، emankh101 ، msar
سلام دوستان
مصاحبه من برای 12septamber هست ومن وقتی با پاستور تماس گرفتم به من گفتند که باید برای واکسن هپاتیت چون در چند مرحله انجام میشه از الان اقدام کنم و من نمید ونم که بهتره که کدوم واکسنهای دیگه را نزدیک به زمان مدیکالم بزنم و اینکه چه واکسنهایی اگراینجا تزریق بشه از نظر هزینه به صرفه تر خواهد بود .و در کل چه هزینه ای داره.اگر کسی میدونه لطفا منو راهنمائی کنه.
Tongue
پاسخ
(2011-07-12 ساعت 17:25)jasmine2953 نوشته:  من امروز رفتم پاستور تجریش (به همون آدرسی که توی پست ها هست). فقط اینکه ساختمون قبلی داره تعمیر میشه. خانم دکتر طاهرنژاد واکسن های قبلی رو وارد کارت زرد معروف کردند (کارتم پر از مهر شد!). برای دومین بار واکسن MMR زدم و چون آبله مرغون گرفته بودم آزمایش تیتر آنتی بادی VZV دادم که کلی خون ازم گرفتن! اون خانمی که ازم خون گرفت به شوخی گفت جشن داریم! جوابش هم حدود ۳ روز طول میکشه که حاضر بشه. هزینه صدور کارت بین المللی واکسن+MMR+آزمایش تیتر آنتی بادی شد ۱۶۹۰۰ تومن..

اون آزمایشی که واسه آبله مرغان میگیرن، جواب رو توی یه دونه برگه آ 4 بهت میدن، اون برگه رو حتما با خودت ببر، ما اون برگه رو بردیم مرکز NMC تو ابوظبی و تمام واکسن ها تو خود ایران قبول شد و اونجا هیچ واکسنی نزدن و فقط تست و عکس بود
پاسخ
تشکر کنندگان: jasmine2953 ، emankh101 ، san.b ، msar
سلام دوستان.
پاستور تجریش mmr تموم کرده خانم دکتره گفت فعلا ندارن و معلوم نیست کی میارن.
من رفتم کلینیک تخصصی به جای 3800 تومان 20000 تومان ازم گرفت و برگشتم پاستو ر و کارتمو گرفتم.
دوستانی که میخوان برن پاستور پیشنهاد میکنم mmr بزنن بعد برن که معطل نشن.
پاسخ
یک موضوعی که شاید در زمینه مدارک پزشکی به دردتون بخوره، در مورد واکسن آبله مرغان یا Varicella است. اگر قبلن این بیماری را گرفتید، باید دکتر سفارت حتمن در فرم تاریخچه بیماری ها و واکسیناسیونتون ذکر کنه. دکتر من در دبی فراموش کرد که قسمت مربوط به این واکسن رو برام پر کنه. برای همین روزی که برای مصاحبه گرین کارد رفتم، مامور پروندم گفت که یه اشکالی تو پرونده پزشکی تون هست که باید بیشتر بررسیش کنیم.
بنابراین گرین کاردم رو بلافاصله ندادن. بعد دو هفته برام از اداره مهاجرت نامه اومد که باید این واکسن رو بزنم. منم از یکی از دکتر هایی که مورد تایید اداره مهاجرت بود تلفنی پرسیدم که گفت 110 دلار هزینه واکسن و 50 دلار هم هزینه پرکردن فرم و امضای دکتر می شه. خوشبختانه وقتی به مطبش رجوع کردم، ازم پرسید که آیا قبلن بیماری رو گرفتم. منم گفتم که بله...که فهمیدم نیازی به واکسن زدن دوباره ندارم و برام توضیح داد که دکتری که در دوبی پرونده ات رو پر کرده ، فراموش کرد که این قسمت رو برای تو پر کنه. بهرحال من به جای 110 دلار، 50 دلار دادم...گفتم شاید این اطلاعات به دردتون بخوره
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، emankh101 ، stealth ، alireza62 ، masoudeses ، a6l3i ، msar
سلام من دارای بیماری هپاتیت از نوع ناقل سالم هستم یعنی هیچ مشکل کبدی ندارم میتونم واکسنشم بزنم ولی هیچ تاثیری برام نداره فقط آزمایش خون نشون میده میخوام بدونم این مسئله برام مشکل سازه؟واینکه آزمایش هپاتیتم گرفته میشه؟

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان