کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: کدامیک از راهای مهاجرت را بیشتر می پسندید
پنا.هند.گی
1.47%
1 1.47%
سرمایه گذاری و بیزینس
11.76%
8 11.76%
لاتاری
41.18%
28 41.18%
مهاجرت تخصص
45.59%
31 45.59%
مجموع 68 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کدامیک از راههای مهاجرت را بیشتر می پسندید

فرصت شرکت در لاتاری تمام شد خیلی وقت بود می خواستم در مورد مهاجرت و مسایل مربوط به ان مواردی را مطرح کنم اما فکر کردم اگر بعد از ثبت نام لاتاری انجام دهم بهتر است چون ممکن است بعضی فکر کنند که من می خواهم انها را از ثبت نام لاتاری منصرف کنم و اینگونه شانس برنده شدن خود را افزایش دهم Big Grin
واقعیت این است که مهاجرت باید بر اساس برنامه ریزی باشد نه شانس و اقبال متاسفانه خیلی از افرادی که من می بینم هرسال ثبت نام می کنند بدون انکه برنامه ای برای مهاجرت داشته باشند و در اخر زمانی که برنده می شوند یا منصرف می شوند یا اینکه انچه که به سختی اینجا بدست اورده اند را خراب می کنند در حالی انجا هم پایه ای برای خود نساخته اند و چشم و گوش بسته رویای موفقیت را در ذهن می پرورانند در حالی که دنیای امروز به خصوص در غرب دنیای دانایی محوری است و کسانی که اهل مطالعه نیستند در دنیای غرب هیچ گاه به نتیجه دلخواه نمی رسند در مورد مهاجرت مطالب زیادی وجود دارد که از دوستان اهل فکر و اندیشه تقاضا می کنم حتما نظرات و راهکار های خود را بیان نمایند
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
از گزينه هايي كه شما گذاشتيد، من اوني رو كه بيشتر مي پسنديدم انتخاب كردم.

ولي كاش شرايطمون طوري بود كه اصلا فكر مهاجرت نبوديم. كاش خودي ها بيشتر از بيگانگان به ما بها مي دادند (در حالي كه مي بينيم عملا بيگانگان بيشتر دارند براي ما ارزش قائل مي شن).

ايرادي كه به Lottery گرفتي، كاملا منطقي هست. اما به نظر من ايراد بيشتر از نحوه برگزاري هست تا آدم هايي كه در اين برنامه شركت مي كنند. اگر براي ثبت نام هزينه اي مي گذاشتند (مثلا 20 دلار) خيلي از كسايي كه بي خودي ثبت نام مي كننف ثبت نام نمي كردن. اين پول رو مي شه براي بهتر برگزار شدن لاتاري هزينه كرد مثلا سايت پيشرفته تر، ارسال نامه ها و مكاتبات برندگان با سرويس هاي نامه رساني مطمئن تر، اطلاع رساني و اموزش بهتر، و ...
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
(2010-11-05 ساعت 14:06)Ashkan78 نوشته:  از گزينه هايي كه شما گذاشتيد، من اوني رو كه بيشتر مي پسنديدم انتخاب كردم.

1-ولي كاش شرايطمون طوري بود كه اصلا فكر مهاجرت نبوديم. كاش خودي ها بيشتر از بيگانگان به ما بها مي دادند (در حالي كه مي بينيم عملا بيگانگان بيشتر دارند براي ما ارزش قائل مي شن).

2-ايرادي كه به Lottery گرفتي، كاملا منطقي هست. اما به نظر من ايراد بيشتر از نحوه برگزاري هست تا آدم هايي كه در اين برنامه شركت مي كنند. اگر براي ثبت نام هزينه اي مي گذاشتند (مثلا 20 دلار) خيلي از كسايي كه بي خودي ثبت نام مي كننف ثبت نام نمي كردن. اين پول رو مي شه براي بهتر برگزار شدن لاتاري هزينه كرد مثلا سايت پيشرفته تر، ارسال نامه ها و مكاتبات برندگان با سرويس هاي نامه رساني مطمئن تر، اطلاع رساني و اموزش بهتر، و ...
1- من با این گفته شما کاملا موافقم و الانم اگر به فکر مهاجرت هستم به همون دلیلی هست که شما بهش اشاره کردید و البته چند عامل دیگه
2- با این ایده شما کاملا موافقم و حتی یادم هست تاپیکی در مورد شرایط لاتاری هم داشتیم که اکثرا افراد انجا با این مطلب موافق بودند
اما حتی اگر این اتفاق هم می افتد باز هم بحث لاتاری بودن ان از بین نمی رفت
البته من با شرکت در لاتاری مخالف نیستم و خودم هم امسال شرکت کردم اما اینکه بعضی از مهاجرت فقط لاتاری را می شناسند و حتی بعضی اوقات 10 سال ثبت نام میکند و بعد از 10 سال که حالا بچه دار شده است و زندگی تشکیل داده و به شرایطی رسیده یکدفعه بدون برنامه قبلی تصمیم به رفتن می گیرد من این را چندان نمی پسندم چون معتقدم که بدون برنامه و الله بختکی نمی توان موفق شد
حالا ممکن است یکنفر از طریق برادر و یا خواهر خودش اقدام کند و انهم 10 سال طول بکشد اما این فرد می داند تا 10 سال دیگر قرار است کجا باشد و برنامه خودش را بر این اساس می چیند
از پاسخ خوب شما سپاسگذارم

تشکر کنندگان: Linspire ، Snowman ، Hossein81 ، Hamid55 ، Iman-gta ، amir2640 ، dd7472003 ، afkar.margbar
اما یکی از راههای مهاجرت .مهاجرت از طریق پنا.هند.گی است که اگر عده ای که در شرایط خاصی قرار دهند را در نظر نگیریم متاسفانه اکثریت انان را گروهی از هموطنان تشکیل می دهند که
1- معمولا مدرک تحصیلی پایینی دارند
2- عشق خارج رفتن هستند
3- حاضر نیستند که برای اهداف خود در زندگی زحمت خاصی را در کشور خود و در کنار خانواده خود بکشند اما زمانی که در یک کشور دیگر هستند حاضر هستند هر خفت و خواری را تحمل کنند

در حالی که مثلا همینجا هم من دیده ام افرادی دارند صحبت از این می کنند که رفته اند انگلستان و با هفته ای 30 پوند احساس خوشبختی می کنند ویا سالها در ترکیه کار پایین انجام داده اند که شاید سازمان ملل دلش بسوزد و انها را به برخی کشور ها رهسپار کنند از ان نکته جالبتر این است که عده ای برای خود دکان باز کرده اند و مبلغ کلانی پول به عنوان مشاور در این زمینه طلب می کنند نمونه ای از این را برایتان اینجا می اورم :

""مهاجرت فوری به اروپا استرالیا کانادا نیوزلنددرکوتاهترین زمان ممکن

اخذ اقامت دائم از طریق ارائه مدرک پنا.هند.گی وکیس معتبر

هزینه خدمات به شرح زیر است

هزینه سفر توسط گروه خدماتی ما به قرار زیر است

که شامل هزینه بلیط ویزا و هتل تا مقصد می باشد

کلیه کشورهای اروپایی به غیر از انگلستان و سوئیس ۸ هزار یورو

انگلستان و سوئیس ۱۰ هزاریورو

استرالیا ۱۵ هزار یورو

نیوزلند ۱۵ هزاریورو

کانادا ۱۵ هزاریورو

ژاپن۱۲ هزار یورو

کلیه قیمتها مقطوع می باشد وشرایطی غیر از این ندارد""

برای مهاجرت به شکل ابرومندانه و از نگاه من خیلی اسانتر از این راهها به شرطی که ان فرد یک دهم زحمتی که قرار است در کشور بیگانه و دور از خانواده بکشد را در کشور خود تحمل نماید و عجول نباشد مطالعاتی انجام داده ام که در پست بعدی خدمت تمام دوستان عرض خواهم کرد
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، User ، Snowman ، hamedrouhi ، seravin ، Hamid55 ، Iman-gta ، SadMan
اشکان جان چه سوالای سختی میپرسی؟؟؟؟؟ Smile

البته مهاجرت یه امر خطیریه که زیاد به پسندیدن یا نپسندیدن ما کاری نداره و بیشتر به شرایط فرد ربط داره...
خوب این خیلی طبیعیه که کسی که تخصص داره مهاجرت از طریق تخصص رو میپسنده و کسی که سرمایه داره مهاجرت از طریق سرمایه رو.....
و کسانی هم که هیچکدوم رو ندارند و اگر هم داشته باشند وقت زیادی برای اقدام کردند ندارند و باید هر چه زودتر خارج بشن مهاجرت از طریق پناهندگی رو انتخاب میکنند.....
همه ی آدمها شرایط یکسانی ندارند که بخوان تصمیم یکسان بگیرند من خودم ترجیح میدم کسانی که تخصص دارند و سرمایه ی کافی هم دارند با لاتاری برن Smile چون هم وقتشون و پولشون رو تلف نکردند و هم اعصابشون کمتر از بقیه خورد میشه.....
کلا مهاجرت رو با تمام مشکلاتی که داره برای کسی که شرایطش رو از نظر مالی و روحی داشته باشن ترجیح میدم حالا میخواد تخصصی باشه یا سرمایه گذاری یا لاتاری یا فامیلی .............در مجموع مهاجرت خوبه و" حال همه ی ما خوب است اما تو باور نکن "Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: User ، ParsTrader ، frozen mind ، seravin ، Hamid55 ، Iman-gta ، wushu kung fu ، SEPIDEHHHH ، Behdad Peimani
مهاجرت از طریق تخصص را از این جهت ترجیح می دهم که فرد از قبل برای همه جوانب مهاجرتش برنامه ریزی کرده است. در حالیکه در مهاجرت از طریق قرعه کشی فرد هیچ برنامه ای نداشته و به ناگاه شانس به او رو می کند. و فرد تازه باید ظرف یک سال تمامی برنامه ریزی های لازم را انجام دهد. کاری که کمی زمان بیشتری نیاز دارد.
در مهاجرت از طریق تخصص فرد از قبل تصمیم می گیرد کجا برود، چه کاری انجام دهد، دنبال چه شغلی باشد، و برای همه این پرسش ها پاسخ پیدا می کند و بعد از اینکه مطمئن شد می تواند از پس مشکلات برآید اقدام به تشکیل پرونده می کند. حال آنکه در مهاجرت از ظریق لاتری فرد مهاجر پاسخ بسیاری از این پرسش ها را در وهله اول ندارد و زمان زیادی نیز در اختیار ندارد.

اما در نهایت برای کسانی که از قبل به دنبال مهاجرت بوده اند و برنامه و هدف دارند، فرقی نمی کند از چه روشی، آنها موفق اند!
تشکر کنندگان: laili ، یه مهاجر ، ParsTrader ، frozen mind ، Snowman ، Linspire ، seravin ، Iman-gta ، Behdad Peimani
(2010-11-06 ساعت 23:13)laili نوشته:  خوب این خیلی طبیعیه که کسی که تخصص داره مهاجرت از طریق تخصص رو میپسنده و کسی که سرمایه داره مهاجرت از طریق سرمایه رو.....
و کسانی هم که هیچکدوم رو ندارند و اگر هم داشته باشند وقت زیادی برای اقدام کردند ندارند و باید هر چه زودتر خارج بشن مهاجرت از طریق پناهندگی رو انتخاب میکنند.....

من خودم ترجیح میدم کسانی که تخصص دارند و سرمایه ی کافی هم دارند با لاتاری برن Smile چون هم وقتشون و پولشون رو تلف نکردند و هم اعصابشون کمتر از بقیه خورد میشه.....

در مورد اول بنظر من شخصی که تحصیلات یا سرمایه داره و فقط به این دلیل که وقت زیادی برای اقام نداره به پناهندگی فکر کنه ،کارش غیرمنطقیه.شرایط پناهندگی به هیچ وجه در خور هیچ انسانی نیست مگه اینکه دیگه شرایطش خیلی سخت و مشکلش از طرق دیگه غیرقابل حل باشه(که از نظر من غیر از خطر جانی هیچ مشکل دیگه ای برای انسانها غیرقابل حل نیست)فقط مسئله اینه بعضیا نمیخوان به خودشون سختی بدن و به خیال خودشون راحت ترین راه رو میخوان انتخاب کنن

درباره بخش دوم هم خب زمان برنده شدن در لاتاری افراد مشخص نیست(چه بسا هیچ وقت کسی که لاتاری شرکت میکنه برنده نشه پس نمیتونه به امید برنده شدن بقیه فرصتها رو از دست بده هرچند اون فرصتها مثل مهاجرت تجاری سخت تر و تلف کردن بخشی از سرمایه باشه) بنابراین اگه زمان برای شخصی مهم باشه نمیتونه اصلا روی این نوع مهاجرت حساب کنه
تشکر کنندگان: laili ، ParsTrader ، Linspire ، seravin ، Iman-gta ، maani ، dd7472003
شیما جون منم از اینکه گفتم باید هر چه زودتر خارج بشن یعنی اینکه خطر جانی تهدیدشون کنه دیگه........
سوال اینه که کدوم رو ترجیح میدین نه اینکه کدوم رو انتخاب میکنید برای همین من گفتم لاتاری ...ولی اگه قرار به انتخاب باشه خوب موضوع فرق میکنه و هر کسی بنا به شرایطی که داره انتخابش رو انجام میده.....
من جوابم رو بر پایه ی شرایط یکسان گذاشتم که کسانی که از نظر تخصصی و سرمایه گذاری و شانس در یه سطحی باشند و بخوان یکی رو انتخاب کنند کدوم رو انتخاب میکنند؟ خوب معلومه راحت ترین راه چیه؟
البته واقعا جواب دادن به این سوال سخته چون منم اگه قبول نشده بودم مطمئنا یا تخصصی رو انتخاب میکردم و یا سرمایه گذاری رو و لاتاری رو اصلا روش فکر هم نمیکردم و زندگیم رو روش نمیذاشتم ....
امیدوارم ایندفعه منظورم رو رسونده باشمSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، ParsTrader ، Snowman ، seravin ، Iman-gta ، Behdad Peimani
با سلام

در مورد مهاجرت باید خدمت دوستان عرض کنم که داستان مهاجرت برای اکثر ایرانیان متفاوت از سایر کشورهاست.یعنی اینکه یک فردی که در فرانسه یا مثلا برزیل زندگی میکند برای این دست به مهاجرت میزند که فلان رشته ای که او دوست دارد در کشور خودش چندان تعریفی ندارد و شناخته شده نیست.ولی مثلا در استرالیا اساتید مجرب و کار بلدی هستند که این رشته را تدریس میکنند و او فقط در ان کشور میتواند این رشته را پیدا کند. پس مهاجرت میکند.
یا در مورد کار این شغلی که فرد در کشور خودش دارد بازار کارخوبی ندارد و بازار کار در کشور دیگری بهتر است پس مهاجرت میکند.
اما ایا در ایران هم داستان همین است؟
خیر
اکثریت مهاجرتها یک نوع فرار است. فرار از شرایط. یک جور اعتراض است.فرار مغرها فرار سرمایه ها .اون کسی که از طریق تخصص مهاجرت میکنه اون داره فرار میکنه همین طور کسی که از راه سرمایه گذاری میره. اونیم که پناهنده شده که تکلیفش معلومه دیگه جونشو ورداشته و در رفته. پس همه اینها دارن فرار میکنن.چون مهاجرتشون به خاطر مسائل دیگه است نه شغل و کار و رشته.
بله دوستان داستان مهاجرت در ایران یکم غم انگیزه.
یه چیزیو دقت کردین که هر وقت تیم ملی ایران در هر کجای دنیا بازی داشته باشه از گینه بیسائو تا ژاپن و یا جزایر نمیدونم کجا نصف ورزشگاه ایرانین و تیمشونو تشویق میکنن. البته یه وقت فکر نکنین چون اینقدر درامد ایرانیها زیاد شده که همشون بلیط گرفته واز ایران اومدن تا بازیو از نزدیک بینن و بعدشم برگردن ایران ها نه اصلا از این فکرا نکنین. این بنده خداها یه عمر خاطره و زندگیشونو تو ایران گذاشتن همه با هم در رفتن.
اومدن حتا به گم و گور ترین کشور های دنیا.تا بتونن حداقل به اختیار خودشون زندگی کنن.
پس اگه اینجوری مینوشتین بیشتر با شرایط فعلی ایران هماهنگ بود:
کدامیک از راههای فرار را میپسندید:
فرار از طریق سرمایه گذاری
فرار از طریق لاتاری
فرار از طریق تخصص

انتظار خبری نیست مرا
نه ز یاری نه ز دیار و دیاری باری
برو آنجا که بود چشمی و گوشی با کس
برو آنجا که تو را منتظرند
قاصدک
در دل من
همه کورند و کرند
دست بردار ازین در وطن خویش غریب

موفق باشید
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
سلام این دوستمون خیلی خیلی درست میگه من ایرانیم و دقیقا بخاطر شرایط بدی که وجود داره می خوام برم شرایطی که واقعا سخته برای همه نتنها من حتی اگه بهترین زندگی و شغل رو تو ایران داشته باشم حاضرم یه زندگی معمولی تو هرجایی جز این کشور داشته باشم
امیدوارم همه دوستان بتونن از ایران برن البته اونهایی که می خوان برن
نتظار خبری نیست مرا
نه ز یاری نه ز دیار و دیاری باری
برو آنجا که بود چشمی و گوشی با کس
برو آنجا که تو را منتظرند
قاصدک
در دل من
همه کورند و کرند
دست بردار ازین در وطن خویش غریب

بسیار بسیار زیبا
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، Snowman ، ParsTrader ، soshiant ، Iman-gta ، 2013 ، SadMan ، aroko ، SEPIDEHHHH
سلام
در پست قبلی در این تاپیک قول داده بودم که راههای مهاجرت را برای افراد علاقه مند به مهاجرت را اینجا گرد اوری کنم تا کسانی که واقعا به دنبال مهاجرت هستند واهل برنامه ریزی و تلاش برای اینده خود هستند بتوانند راههای ساده برای مهاجرت را پیدا کنند و به دنبال شانس و اقبال بهترین سالهای عمر خود را هدر ندهند و یا در دام سود جویانی که در پست 4 همین تاپیک درباره انها صحبت کردم نیفتند
اما یکی از مسایلی که من در مورد این گروه از متقاضیان مهاجرت دیدم این بود که اکثرا سطح تحصیلات پایینی داشتند و به همین خاطر فکر می کردند که تا انها بخواهند تخصص خود را به حد کفایت برسانند نیاز به سالهای طولانی تحصیل در دانشگاه را دارند در حالی که امروز می خواهم به تمام کسانی که دیپلم و یا فوق دیپلم را دارند راه بسیار اسانی را برای مهاجرت به کانادا نشان دهم
دو رشته ای که در این سالها کانادا همواره به ان احتیاج داشته و در سالهای بعد هم به احتمال زیاد جزو مشاغل مورد نیاز ان کشور خواهد بود رشته برق و اشپزی می باشد کسانی که فوق دیپلم رشته دیگری را دارند و با ان رشته نمی توانند مهاجرت کنند که خیلی راحت می توانند در دوره های سازمان فنی حرفه ایی شرکت کنند و با گرفتن مدرک ان سازمان و بدست اوردن سابقه کار لازم در یک شرکت و کسب نمره ایلتس 6.5 خیلی راحتتر شرایط مهاجرت به کانادا را بدست اورند
اما افرادی که دیپلم دارند هم اکنون دانشگاه جامع علمی کاربردی در دوره های پودمانی بدون کنکور دو رشته برق و هتلداری ( اشپزی ) را برگزار می کند که باز هم افراد خیلی راحت می توانند با شرکت در این دوره ها مدرک مورد نیاز و امتیاز لازم را جمع کرده و سپس برای کانادا اقدام کنند
اما 2 نکته مفید دراین باره هم بگویم :1- 4 سال سابقه کار لازم نیست که حتما مرتبط باشد و 1 سال ان هم مرتبط باشد برای اقدام کافی است و ان 3 سال دیگر امتیازش برای شما حساب خواهد شد مثلا شما ممکن است 3 سال در یک شرکت منشی و یا شغل دیگری داشته باشید
2- کسانی که دارای فامیل ( عمو و خاله و پسر داییی و ....) در کانادا هستند کارشان برای جمع اوری امتیاز لازم راحتتر خواهد بود

با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
تشکر کنندگان: laili ، Snowman ، alibati ، gadfly ، Hossein81 ، Iman-gta ، User ، arash1986 ، یه مهاجر ، OverLord ، parhaam ، Behdad Peimani ، dd7472003
من کاملا با کاوه موافقم . و واقعا هم میخوام فرار کنم . ای کاش کسی بود که کمکم کنه . چه قدر باید جوونی رو اینجا هدر بدیم . اینجا اگه همه چیز داشته باشیم هم بازم خودمون نیستیم . من تنها راهی که دارم پناهندگیه . یعنی جونمو بگیرم تو دستمو در برم . کسی هست بتونه منو راهنمائی کنه یا راهش مثل راه من باشه ؟
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Iman-gta ، SadMan
سلام به همه دوستان

معتقدم دوستانیکه مایل به مهاجرت می باشند با تفکر بیشتر و سنجش کلیه مسائل و مشکلات و ارزیابی از دست داده ها و به دست آورده های بعد از مهاجرت ، به این مسئله اقدام کنند . دوست عزیزی که فقط فرار از شرایط موجود را دلیل انتخاب مهاجرت عنوان نموده بودید ، در جریان باشید بسیاری از شرایطی که شما برای خودتان سخت و غیرقابل تحمل در ایران می دانید بسیار شرایط راحتتر و سهلتری از زندگی در غربت است . من خودم سالیانی است که تجربه مهاجرت را دارم و بارها نیز به ایران برگشته ام و در ایران زندگی کرده ام . دلیل انتخاب مهاجرت برای من همیشه تجربه فرهنگهای متفاوت و زندگی در یک محیط جدید است نه فرار از شرایط موجود که در بسیاری از مواقع زندگی سخت در ایران ، به زعم خیلی از افراد، از زندگی در بهترین کشورها هم راحتتر است . من نمی گویم مهاجرت نکنید ، مهاجرت وسیله ای برای کسب تجربیات جدید است ولی با چشم باز و با برنامه ریزی کامل مهاجرت را انتخاب کنید .
موفق باشید
[font=Tahoma]باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست . [/font][font=Tahoma] کوروش کبیر[/font]
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Hossein81 ، soshiant ، Iman-gta ، User ، یه مهاجر ، frozen mind ، amir2640 ، SadMan ، SEPIDEHHHH
(2010-12-11 ساعت 23:48)soshiant نوشته:  من کاملا با کاوه موافقم . و واقعا هم میخوام فرار کنم . ای کاش کسی بود که کمکم کنه . چه قدر باید جوونی رو اینجا هدر بدیم . اینجا اگه همه چیز داشته باشیم هم بازم خودمون نیستیم . من تنها راهی که دارم پناهندگیه . یعنی جونمو بگیرم تو دستمو در برم . کسی هست بتونه منو راهنمائی کنه یا راهش مثل راه من باشه ؟

سلام دوست عزیز من همه این حرفها را زدم تا کسانی که جونشون در خطر نیست و راست راست دارن راه میرن و ....... به فکر پناهندگی نیفتند و بی خودی هم خودشون هم خانودشون را دچار مشکل نکنند و اینده خودشون را از بین نبرند چند وقت پیش مطلبی می خوندم که 86% کسانی که به ترکیه می روند در نهایت درخواستشان رد می شوند که اگر یک جستجوی کوچک کنید در اینترنت می توانید ان را پیدا کنید یا چند وقت پیش 25 نفر از ایرانیان که دریونان می خواستند دیپورتشان کنند لبهای خودشان را دوختند که می توانید ان را هم در اینترنت و یوتیوب فیلمهایش را ببینید من نمی دانم تحصیلات شما چقدر است اما امیدوارم فوق دیپلم داشته باشید لطف کنید پست 11 همین تاپیک را بخوانید خیلی راحت می توانید برای کانادا اقدام نمایید اگر باز هم راهنمایی خواستید من در خدمتم
تشکر کنندگان: gadfly ، admin ، laili ، mohammad.maleki ، seravin ، Iman-gta ، User ، یه مهاجر ، آرتين ، amir2640 ، SadMan
(((((سلام دوست عزیز من همه این حرفها را زدم تا کسانی که جونشون در خطر نیست و راست راست دارن راه میرن و ....... به فکر پناهندگی نیفتند و بی خودی هم خودشون هم خانودشون را دچار مشکل نکنند و اینده خودشون را از بین نبرند چند وقت پیش مطلبی می خوندم که 86% کسانی که به ترکیه می روند در نهایت درخواستشان رد می شوند که اگر یک جستجوی کوچک کنید در اینترنت می توانید ان را پیدا کنید یا چند وقت پیش 25 نفر از ایرانیان که دریونان می خواستند دیپورتشان کنند لبهای خودشان را دوختند که می توانید ان را هم در اینترنت و یوتیوب فیلمهایش را ببینید من نمی دانم تحصیلات شما چقدر است اما امیدوارم فوق دیپلم داشته باشید لطف کنید پست 11 همین تاپیک را بخوانید خیلی راحت می توانید برای کانادا اقدام نمایید اگر باز هم راهنمایی خواستید من در خدمتم )))))
--------------------------------------------------------------------------------

اره این خیلی خوبه اما از این جهت میگم تنها راهم اینه که پناهنده بشم چون سربازی نرفتم . یعنی فراری به حساب میام . مدرکمم دیپلم هست اما مدارکم همه دست دانشگاه و تا وقتی سربازی نرم مدارک تحویلم نمیدن . موندم چیکار کنم . کسی هم که سربازی نره تو ایران هویتی نداره . پس چه فرقی داره ایران باشم و بی هویت باشم یا جائی که حداقل از نظر ازادی و امنیت امکانش هست که بهتر از ایران باشه ! اگه شانس بیارم و پناهندگی بدن , که با این وضعی که من دیدم شانسم 1 در 1000 هست . دیگه نمیدونم چه راهی هست .... یکی 2تا سوال دیگه هم که ذهنمو مشغول کرده اینه که اگر کسی رو که توی اروپا زندگی میکنه بشناسم و بخواد کمکی کنه از چه راه هائی میتونه ؟؟ و اینکه کسی که اقامت اروپا داره بخواد بیاد ایران (زن) و با یک نفر که پاس نداره (سربازی نرفته) بخواد ازدواج کنه میتونه با پاس خودش اون شخص رو ببره ؟ البته فکر نکنم جای این سوالها اینجا باشه ولی هر چی گشتم که ببینم جائی واسه سوالات متفرقه و راهنمائی باشه نبود . ممنون میشم کمک کنید
تشکر کنندگان: Iman-gta ، maani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان