کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خروج از كشور مشمولان خدمت سربازي
(2010-03-02 ساعت 02:58)faryer نوشته:  سلام دوستان عزیز.من سوالم اینه که اگه من پاس زیارتی بگیرم و برم سوریه و از اونجا برم یه کشور دیگه مثل فیلیپین و اونجا دانشجو بشم و ویزای دانشجویی و... ردیف کنم و بعد چند سال که می خوام بیام ایران زندگی کنم آیا بجز سوختن وثیقه مجازات دیگری هم داره؟آخه من شنیده بودم اگه بیام دیگه نمی ذارن از ایران خارج شم. پیشاپیش از همتون تشکر می کنم

شما وقتی پاس را گرفتید داخل پاس نوشته شده دارنده میتواند از تاریخ....تا...... یکبار به منظور سفر به کشور سوریه با پرداخت عوارض خروج از مرزهای قانونی کشور خارج شود

بنابراین قتی امدی اجازه خروج بهت نمی دن در مورد مجازات هم مجازاتی نداره غیر از اینکه به دلیل غیبت 3 ماه اضافه خدمت می خوری
اما اگر نظر من را می خوای یه پدیرش از یه دانشگاه اسان خارج کشور مثل هند یا مالزی بگیر بعد وقتی خارج شدی برو دانشگاهت را تغییر بده به دانشگاهی که رفتی و ثبت نام کردی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
یعنی بعد از 6-7 سال که میام ایران اونموقه هم دیگه نمی ذارن از ایران خارج شم؟ این که نمی تونم از ایران خارج شم همیشگیه یا بعد از اینکه اومدم و رفتم سربازی می تونم خارج شم؟ سوال بعدی هم اینه که اگه پذیرش از یک دانشگاهی باشه که وزارت علوم تاییدش نکنه من با اون پذیرش می تونم اینجا معافیت تحصیلی بگیرم و برم؟ اگه از اونجا برام دعوت نامه از یه دانشگاهی بیاد یا اینکه دعوت نامه توریستی برام بفرستن می تونم به بهونه ی اونا خارج شم؟
ببخشید که سوالا زیاد شد.مرسی آقا اشکان
پاسخ
(2010-03-02 ساعت 17:37)faryer نوشته:  یعنی بعد از 6-7 سال که میام ایران اونموقه هم دیگه نمی ذارن از ایران خارج شم؟ این که نمی تونم از ایران خارج شم همیشگیه یا بعد از اینکه اومدم و رفتم سربازی می تونم خارج شم؟ سوال بعدی هم اینه که اگه پذیرش از یک دانشگاهی باشه که وزارت علوم تاییدش نکنه من با اون پذیرش می تونم اینجا معافیت تحصیلی بگیرم و برم؟ اگه از اونجا برام دعوت نامه از یه دانشگاهی بیاد یا اینکه دعوت نامه توریستی برام بفرستن می تونم به بهونه ی اونا خارج شم؟
ببخشید که سوالا زیاد شد.مرسی آقا اشکان

سوال اول شما اینه که اگر بعد از 6 ،7 سال امدید تا زمانی که سربازی نرفتید اجازه خروج ندارید اما به محض اینکه سربازی رفتید دیگه به کسی ربطی نداره شما چیکار می خواهید بکنید و هر جا خواستید می توانید برید
سوال دوم اینکه برا معافیت تحصیلی حتما باید یه دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشه تا اجازه خروج بدن
پاسخ
خیلی ممنون آقا اشکان واقعا کمکم کردی
پاسخ
آها راستی یه سوال دیگه آقا اشکان.من شنیده بودم بعد از 2-3 سال وزارت علوم می ذاره که من مثل کسایی که قانونی خارج شدن بتونم بیام و برم.یعنی شنیدم اطلاعیش رو داخل وزارت علوم می زنن که مثلا افرادی که در سال 86 غیر قانونی خارج شدن اجازه دارن بیان و برن.و اونجور که می دونم به خاطر اصرار خونواده هاست که این کارو می کنن. شما از صحت این قضیه اطلاع داری؟یا اشتباهه؟
پاسخ
(2010-03-03 ساعت 00:07)faryer نوشته:  آها راستی یه سوال دیگه آقا اشکان.من شنیده بودم بعد از 2-3 سال وزارت علوم می ذاره که من مثل کسایی که قانونی خارج شدن بتونم بیام و برم.یعنی شنیدم اطلاعیش رو داخل وزارت علوم می زنن که مثلا افرادی که در سال 86 غیر قانونی خارج شدن اجازه دارن بیان و برن.و اونجور که می دونم به خاطر اصرار خونواده هاست که این کارو می کنن. شما از صحت این قضیه اطلاع داری؟یا اشتباهه؟

افرادی که سال 82 ده قبل خارج شدند می توانند طبق شرایطی این کار را بکنند اطلاغاتش داخل سایت پلیس دات ای ار هست
پاسخ
اگه میشه سوال من رو هم جواب بدین...
اگر من لاتاری امسال ثبت نام کنم و برنده بشم چقدر طول میکشه که ویزا رو به من بدن؟
چون اینطور که شما میگین شاید فقط یک بار پاس زیارتی بدن چقدر باید امید داشت دو یا سه روزه ویزا رو بدن دستت که دیگه نیاز نباشه برگردی و مستقیما بری امریکا؟؟؟؟؟؟؟
انتخاب های درست ماست که زمین و زمان را در ید قدرتمان قرار داده.
پاسخ
(2010-03-03 ساعت 11:43)espahbod نوشته:  اگه میشه سوال من رو هم جواب بدین...
اگر من لاتاری امسال ثبت نام کنم و برنده بشم چقدر طول میکشه که ویزا رو به من بدن؟
چون اینطور که شما میگین شاید فقط یک بار پاس زیارتی بدن چقدر باید امید داشت دو یا سه روزه ویزا رو بدن دستت که دیگه نیاز نباشه برگردی و مستقیما بری امریکا؟؟؟؟؟؟؟

ثبت نام لاتاری از اوایل مهرماه هر سال تا آذر ماه است .به مدت دوماه.
شما باید اکتبر 2010 ثبت نام کنید.جوابتون از ماه آپریل 2011 میاد بستگی به کیس نامبرتون داره.هر چقدر کیستون کمتر باشه زودتر میرید برای مصاحبه .در صورت بالا بودن کیس مثل من جون یا جولای 2012 باید برید برای مصاحبه.
از زمانی که ثبت نام میکنید تا زمانی که جوابتون بیاد و مصاحبه بشید و برید آمریکا تقریبا دو سال طول میکشه.
به نظر من الان زوده که بخواهید بهش فکر کنید .شما اول ثبت نام کنید در صورت قبولی بقیه ی راه رو برید
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، mohsen324 ، espahbod ، Donkey chance ، msar
ممنون از جواب شما.
یک سوال دیگه این هست که کارت پایان خدمت یا معافیت یا هر چیز یگه که مربوط به سربازی باشه جزو مدارک مورد نیاز کنسولگری امریکا هست یا نه؟
پاسخ
(2010-03-03 ساعت 13:08)espahbod نوشته:  ممنون از جواب شما.
یک سوال دیگه این هست که کارت پایان خدمت یا معافیت یا هر چیز یگه که مربوط به سربازی باشه جزو مدارک مورد نیاز کنسولگری امریکا هست یا نه؟

بله جزو مدارک ضروری هست
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، espahbod ، msar
یعنی کسی که غیر قانونی خودش رو به کنسولگری برسونه یا با پاس زیارتی بره بدون پایان خدمت بش ویزا نمیدن؟؟؟؟
آخه مدرک سربازیه ایران به چه دردشون می خوره؟
پاسخ
(2010-03-03 ساعت 13:58)sh-b نوشته:  
(2010-03-03 ساعت 13:08)espahbod نوشته:  ممنون از جواب شما.

بله جزو مدارک ضروری هست

نه این موضوع فقط برای کسانی صدق می کنه که سربازی رفته باشن یا معافی گرفته باشن ولی برای کسی که سربازی نرفته باشه جزو مدارک مورد نیاز نیست و بهشون میگی که سربازی نرفتی .
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، espahbod ، msar
با سلام
دوستان من در نظر دارم برای یک کنفرانس علمی در کشور سوئد ثبت نام کنم.من مشغول تحصیل در دوره ی کارشناسی عمران هستم.چه روالی رو باید طی کنم تا بتونم پاسپورت برای خروج از کشور بگیرم؟ممنون.
پاسخ
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2712
پاسخ
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز شرایط من به این شکل که 25 سالمه پایان خدمت ندارم و سربازی نرفتم به من کمک کنید چطوری میتونم به صورت غیر قانونی از کشور خارج بشم و به ترکیه برم با تشکر.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان