کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خروج از كشور مشمولان خدمت سربازي
ممنون از جوابتون. ببخشید محدودیتی که در تعداد دفعاتی که تو یه سال میریم وجود نداره؟ مثلا یکبار خروج منظورش یکبار تو یه سال نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-24 ساعت 16:05)zabihjavanbakht نوشته:  ممنون از جوابتون. ببخشید محدودیتی که در تعداد دفعاتی که تو یه سال میریم وجود نداره؟ مثلا یکبار خروج منظورش یکبار تو یه سال نیست؟
معمولا میگن که در هر ترم دانشگاه یک بار اجازه خروج دارین . ولی فک کنم این فقط در حد یک قانونه و اگه برین دنبالش اجازه خروج بهتون میدن.
خلاصه وضعیت در لینک زیر است.
اینجا
پاسخ
تشکر کنندگان: zabihjavanbakht
قانون جدید میگه شما می تونید در هر ترم تحصیلی ۲ بار اجازه خروج بگیرید. به ویکی مهاجرسرا که درباره این موضوع مفصل نوشتم سر بزنید حتما :
http://goo.gl/qnXmc
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، zabihjavanbakht ، Linspire ، alirezagh
با سلام. میخواستم بپرسم من که سربازی نرفتم و نمیتونم هم معافیت بگیرم اگه قبول بشم و بخوام برم واسه مصاحبه باید چیکار کنم که بتونم برم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-28 ساعت 15:40)hamed. نوشته:  با سلام. میخواستم بپرسم من که سربازی نرفتم و نمیتونم هم معافیت بگیرم اگه قبول بشم و بخوام برم واسه مصاحبه باید چیکار کنم که بتونم برم؟

شما باید 15 میلیون تومان وجه نقد ودیعه بگذارید و جهت خروج از کشور به قصد تفریحی اقدام نمایید.نظام وظیفه حدودا 3 روز کار دارد.بعد می رود برای گذر نامه.معمولا 2 روزه آماده می شود.اگر پاسپورت نداشته باشید یک سر هم باید پلیس به علاوه 10 بروید که یک روزه انجام می شود و حدودا دو تا سه هفته بعد پاسپورت می آید در خانه تان.(البته همه این ها مال زمانی است که معافیت تحصیلی داشته باشید و با کپی شناسنامه ، کارت ملی و گواهی اشتغال به تحصیل باید بروید نظام وظیفه)

با توجه به زمان های بالا اگر پاسپورت نداشته باشید نمی رسید که بروید.پس باید یکبار مثلا برای آزمون gmath برای خروج (ودیعه 8 میلیون تومان است بخاطر اینکه تحصیلی است) اقدام نمایید تا پاسپورت را دریافت کنید.(حالا اگر مسافرت نرفتید هم اشکالی ندارد به این شیوه پاسپورت برای شما صادر می شود).بعدا هر موقع که خواستید ، می توانید با ودیعه 15 میلیونی 1 هفته ای اجازه خروجتان را بگیرید.

ودیعه را بلافاصله بعد از بازگشت شما به شما برمی گردانند (1 روز کاری)
همچنین دقت کنید که اینجا ایران است و اگر بد شانس باشید ممکنه زمان های بالا تغییر کنند.ولی در اکثر موارد همین قدر طول می کشد

چرا گفتم برای گرفتن پاسپورت ، تحصیلی اقدام کنید ؟
- ببینید این ها در پرونده ی شما ثبت می شود و اصلا مهم نیست که قانون نظام وظیفه چه هست.اگر یکبار به صورت تفریحی خارج شده باشید ممکنه به شما گیر بدهند که تا عید نوروز سال آینده نمی توانید تفریحی خارج شوید.(حساب کتاب ندارد که).ولی وقتی تحصیلی خارج شده باشید (که در اصل قرار نیست خارج شوید و از این حربه فقط برای گرفتن پاسپورت استفاده می کنید) ، سابقه شما در پرونده جداگانه ثبت می شود و با خیال راحت می تونید کارتان را انجام دهید

موفق باشید
نوشته های من بر اساس اطلاعات شخصی است
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، peidaye penhan
دوست عزیز اجازه خروج در هر ترم تحصیلی دوبار است.
پاسخ
تشکر کنندگان: zabihjavanbakht ، Kaveh90 ، farzad-it ، alirezagh
(2011-04-29 ساعت 00:16)Ali-J نوشته:  دوست عزیز اجازه خروج در هر ترم تحصیلی دوبار است.

مرسی دوست خوبم از پاسختون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستان من هم خودم از طریق وثیقه 15 میلیونی اقدام کردم بهتره تو بانکی که حساب دارید بگید یه ضمانت نامه تعهد پرداخت به شما بده که از دادن پول نقد خیلی خیلی بهتره.
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسایی میرن و بر نمیگردن باید قید ایران رو به کل بزنن و صدالبته پولشون !!! ضمنا کسانی که مشکل سربازی دارن و دانشجو هستن با گذاشتن وثیقه اگر در تاریخ موعود به ایران برنگردن علاوه بر ضبط شدن پولشون در صورت برگشتن نه تنها پول رو بهشون نمی دن سربازی هم باید برن
بهروز عزیز شما هم نیازی نیست قاچاقی بری .. پاستون اگه تا پایان 90 اعتبار داره مشکلی پیش نمیاد
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، frozen mind
سلام

من دانشجو هستم..

من پول نقد ندارم بزارم. سفته هم قبول میکنن ؟
یا سند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-12 ساعت 22:11)kaveh11 نوشته:  سلام

من دانشجو هستم..

من پول نقد ندارم بزارم. سفته هم قبول میکنن ؟
یا سند

نه قبول نمیکنن یا باید نقد بدی یا ضمانت نامه تعهد پرداخت بزاری که باید شامل 15000000 میلیون تو حساب بانکی تون باشه(فرقی با نقدی نداره) تفاوتش با نقد اینه که وقتی برگشتی احتیاج نیست دنبال پولت بدوی.

We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: kaveh11
سلام به همه , میخواستمدیک سوال بپرسم و جواب درست و مطمعنی بگیرم , من الان دانشجو هستم میخوام از کشور خارج بشم.اصلا میتونم ؟برای رفتن باید چیکار کنم ؟ الان ترم 7 هستم مقطع کاردانی به کارشناسی ,متولد 1368 هستم . کشور اروپایی میخوام برم با مدرک دیپلم . معافیت تحصیلی دارم فعلا , شنیده بودم که میشه با وصیغه رفت , ولی یکی از دوستام به من دیروز گفت دیگه نمیتونی در حال تحصیل با وصیغه بری باید لیسانس بگیری بعد با وصیغه میتونی بری , چجوریه بالاخره ؟ میتونم الالن که لیسانس نگرفتم ولی در حال تحصیلم برم ؟؟؟؟؟ خیلییییییییی ممنون میشم 1 جواب قطعی بهم بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-06-22 ساعت 17:13)alki نوشته:  سلام به همه , میخواستمدیک سوال بپرسم و جواب درست و مطمعنی بگیرم , من الان دانشجو هستم میخوام از کشور خارج بشم.اصلا میتونم ؟برای رفتن باید چیکار کنم ؟ الان ترم 7 هستم مقطع کاردانی به کارشناسی ,متولد 1368 هستم . کشور اروپایی میخوام برم با مدرک دیپلم . معافیت تحصیلی دارم فعلا , شنیده بودم که میشه با وصیغه رفت , ولی یکی از دوستام به من دیروز گفت دیگه نمیتونی در حال تحصیل با وصیغه بری باید لیسانس بگیری بعد با وصیغه میتونی بری , چجوریه بالاخره ؟ میتونم الالن که لیسانس نگرفتم ولی در حال تحصیلم برم ؟؟؟؟؟ خیلییییییییی ممنون میشم 1 جواب قطعی بهم بدین

دوست عزیز شما می تونی با گذاشتن وثیقه ۱۵ میلیونی برای سفر تفریحی به مدت ۲۰ روز از کشور خارج شی.
برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کن Smile :
http://goo.gl/qnXmc
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
ممکن کسی از دوستان آگاه منوراهنمائی کنه که آیا نوجوانان پسرزیر 18 سال برای خروج از کشور مشکل نظام وظیفه دارند؟و باید وثیقه بگذارند؟
فرزندمن متولد10/07/1375 هست
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-06-29 ساعت 15:34)amjad نوشته:  با سلام
ممکن کسی از دوستان آگاه منوراهنمائی کنه که آیا نوجوانان پسرزیر 18 سال برای خروج از کشور مشکل نظام وظیفه دارند؟و باید وثیقه بگذارند؟
فرزندمن متولد10/07/1375 هست

نه دوست خوبم.مشکلي نيست.
روز اول فروردين سالي که پسرتون 19 ساله ميشه ايشون مشمولند و بايد وثيقه بگذارند.
موفق باشيد.
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان