کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خروج از كشور مشمولان خدمت سربازي
کتاب قانون خدمت وضیفه
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
پاسخ
تشکر کنندگان: amin arefi ، Bald Eagle ، msar
سلام دوستان
یه سوال
اگه خدا خواست و ویزامون اومد باید بریم دوبی بگیریم.من دانشجو هستم.
به نظرتون اگه یه آزمون ثبت نام کنم دوبی و با وثیقه نیمه علمی برم دوبی از اونجا هم امریکا بهتره؟
یه کار دیگه هم میشه کرد.میشه برم دوبی و برگردم با وثیقه 15 ملیونی و بعد دوباره با 8 ملیونی برم دبی و بعدش امریکا.
سوالم اینه که آیا مامور فرودگاه با دیدن ویزای امریکا تو پاس من گیر نمیده که دارم با 8 ملیون میرم دوبی؟
سفارت ابوظبی/مصاحبه 15 نوامبر/3نفر/کلیرنس خوردیم/ کلیر شدیم 29 may دریافت ویزا = june // مقصد: مریلند
سفرنامه من
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-04-18 ساعت 16:22)farnama نوشته:  سلام دوستان
یه سوال
به نظرتون اگه یه آزمون ثبت نام کنم دوبی و با وثیقه نیمه علمی برم دوبی از اونجا هم آمریکا بهتره؟
یه کار دیگه هم میشه کرد.میشه برم دوبی و برگردم با وثیقه 15 ملیونی و بعد دوباره با 8 ملیونی برم دبی و بعدش آمریکا.
سوالم اینه که آیا مامور فرودگاه با دیدن ویزای آمریکا تو پاس من گیر نمیده که دارم با 8 ملیون میرم دوبی؟
سلام
احتمالا که مشکلی پیش نمیاد ولی وقتی رفتی باید قید برگشتنو بزنی. ضمنا اینم در نظر داشته باش که خود پاسپورت حداکثر 5 سال اعتبار دارد و برای تمدید آن باید وضعیت سربازیت روشن باشه. حالا هر جای دنیا که باشی.
پاسخ
(2014-05-02 ساعت 15:17)Bald Eagle نوشته:  
یه سوال
به نظرتون اگه یه آزمون ثبت نام کنم دوبی و با وثیقه نیمه علمی برم دوبی از اونجا هم آمریکا بهتره؟
یه کار دیگه هم میشه کرد.میشه برم دوبی و برگردم با وثیقه 15 ملیونی و بعد دوباره با 8 ملیونی برم دبی و بعدش آمریکا.
سوالم اینه که آیا مامور فرودگاه با دیدن ویزای آمریکا تو پاس من گیر نمیده که دارم با 8 ملیون میرم دوبی؟
سلام
احتمالا که مشکلی پیش نمیاد ولی وقتی رفتی باید قید برگشتنو بزنی. ضمنا اینم در نظر داشته باش که خود پاسپورت حداکثر 5 سال اعتبار دارد و برای تمدید آن باید وضعیت سربازیت روشن باشه. حالا هر جای دنیا که باشی.

یعنی اگه بعد 5 سال سیتیزن امریکا نشم نمی تونم از امریکا خارج شم؟
سفارت ابوظبی/مصاحبه 15 نوامبر/3نفر/کلیرنس خوردیم/ کلیر شدیم 29 may دریافت ویزا = june // مقصد: مریلند
سفرنامه من
پاسخ
(2014-05-03 ساعت 10:46)farnama نوشته:  
یه سوال
سلام

یعنی اگه بعد 5 سال سیتیزن آمریکا نشم نمی تونم از آمریکا خارج شم؟
این طور فکر می کنم. یعنی اگه بعد 5 سال سیتیزن آمریکا نشی از طرفی هم که گذرنامه ایرانیت منقضی می شه از لحاظ حقوق بین المللی دچار شرایط ویژه ای میشی. در حقیقت مثل یک آدم بی تابعیت میشی که فقط اقامت ایالات متحده رو داره. ولی خب اگه تو این 5 سال به قوانین احترام بذاری و قانون شکنی نکنی 100 درصد که سیتیزن آمریکا میشی. اصلا نگران نباش.
پاسخ
یه سوال
سلام

حرف من اینه که اگر تو فرودگاه به مشکل برخوردی که خب این طرح منتفی میشه. اگر هم که مشکلی نبود خب میری. ولی وقتی رفتی دیگه نباید بر گردی چون اگه برگردی مشکل برات پیش میاد. باید مدتی دوری از وطن رو تحمل کنی تا سنت نزدیک به 40 سال بشه ان شاء الله که دیگه خود به خود معاف رهبری میشی و هر وقت دلت خواست میای و میری.
پاسخ
(2014-05-04 ساعت 21:19)Bald Eagle نوشته:  این طور فکر می کنم. یعنی اگه بعد 5 سال سیتیزن آمریکا نشی از طرفی هم که گذرنامه ایرانیت منقضی می شه از لحاظ حقوق بین المللی دچار شرایط ویژه ای میشی. در حقیقت مثل یک آدم بی تابعیت میشی که فقط اقامت ایالات متحده رو داره. ولی خب اگه تو این 5 سال به قوانین احترام بذاری و قانون شکنی نکنی 100 درصد که سیتیزن آمریکا میشی. اصلا نگران نباش.
این حرفا چیه دوست عزیز
اصلا هم اینطوری نیست هرکسی که بصورت قانونی از ایران خارج شده باشه و در هر جایی به غیر از ایران اقامت داشته باشه حتی اگر سربازی هم نرفته باشه و اعتبار پاسپورتش تمام بشه ، می تونه به کنسولگری ایران در اون کشور یا مثلا برای امریکا به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن مراجعه کنه و اونا موظف هستند تا برای اون شخص پاسپورت جدیدی صادر کنند.

سیتیزن شدن هم به این راحتی ها که شما می گید نیست.
بحث بسیار وسیعی داره که در تایپیک خودش دوستان بطور کامل به بحث و گفتگو درباره اش پرداختند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Bald Eagle ، msar
(2014-05-04 ساعت 21:19)Bald Eagle نوشته:  
یه سوال
سلام

این طور فکر می کنم. یعنی اگه بعد 5 سال سیتیزن آمریکا نشی از طرفی هم که گذرنامه ایرانیت منقضی می شه از لحاظ حقوق بین المللی دچار شرایط ویژه ای میشی. در حقیقت مثل یک آدم بی تابعیت میشی که فقط اقامت ایالات متحده رو داره. ولی خب اگه تو این 5 سال به قوانین احترام بذاری و قانون شکنی نکنی 100 درصد که سیتیزن آمریکا میشی. اصلا نگران نباش.

شما پاسپورت رو با اجازه خروج اشتباه گرفتی. پاسپورت ربطی به سربازی رفتن و نرفتن نداره. حتی اگه غیرقانونی هم خارج شده باشید براتون در کنسولگری ایرن پاسپورت صادر میشه. باهاش به ایران هم میتونید سفر کنید ولی دیگه نمیتونید خارج بشید تا تکلیف سربازیتون یا خروج غیرقانونیتون مشخص بشه. اتمام یا معافیت از سربازی اجازه خروج دائمی به شما میده. قبلاً این اجازه خروج بصورت مهر در صفحه دوم پاسپورت بود ولی الان فکر کنم کامپیوتری شده.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: Bald Eagle ، mtcanada ، msar
این بالایی درست میگه. من اولین بار مشمول بودم و غیرقانونی از ایران اومدم بیرون. پاسپورتم هم جدا نبود و با والدین‌ام یکی‌ بود. چندسال پیش که تصمیم گرفتم بیام ایران یه سری فرم از دفتر پر کردم و برام پاسپورت صادر کردن یه مهر خروج مشمولین هم زدن تو پاسپورتم راحت و بدون دردسر با پاسپورت ایرانی‌ اومدم ایران و برگشتم، خیلی‌ هم محترمانه باهام برخورد کردن.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: mtcanada ، msar
(2014-05-05 ساعت 22:26)mtcanada نوشته:  
(2014-05-04 ساعت 21:19)Bald Eagle نوشته:  این طور فکر می کنم. یعنی اگه بعد 5 سال سیتیزن آمریکا نشی از طرفی هم که گذرنامه ایرانیت منقضی می شه از لحاظ حقوق بین المللی دچار شرایط ویژه ای میشی. در حقیقت مثل یک آدم بی تابعیت میشی که فقط اقامت ایالات متحده رو داره. ولی خب اگه تو این 5 سال به قوانین احترام بذاری و قانون شکنی نکنی 100 درصد که سیتیزن آمریکا میشی. اصلا نگران نباش.
این حرفا چیه دوست عزیز
اصلا هم اینطوری نیست هرکسی که بصورت قانونی از ایران خارج شده باشه و در هر جایی به غیر از ایران اقامت داشته باشه حتی اگر سربازی هم نرفته باشه و اعتبار پاسپورتش تمام بشه ، می تونه به کنسولگری ایران در اون کشور یا مثلا برای آمریکا به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن مراجعه کنه و اونا موظف هستند تا برای اون شخص پاسپورت جدیدی صادر کنند.

سیتیزن شدن هم به این راحتی ها که شما می گید نیست.
بحث بسیار وسیعی داره که در تایپیک خودش دوستان بطور کامل به بحث و گفتگو درباره اش پرداختند.
تشکر از تو دوست گرامی. منم عرض کردم این طور فکر می کنم. و اما یه سوال، این پاسپورتی که مجددا صادر می کنند، چه قدر اعتبار داره؟
This nation was founded by many men of many nations and backgrounds. It was founded on the principle that all men are created equal, and that the rights of every man are diminished when the rights of one man are threatened.
John F. Kennedy  
پاسخ
تشکر کنندگان: mtcanada ، msar
(2014-05-08 ساعت 18:30)Bald Eagle نوشته:  تشکر از تو دوست گرامی. منم عرض کردم این طور فکر می کنم. و اما یه سوال، این پاسپورتی که مجددا صادر می کنند، چه قدر اعتبار داره؟
درود بر شما
خواهش می کنم
5 سال اعتبار دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Bald Eagle ، msar
ببخشید یک سوال پیش امد نمی دانم اگر جایش نیست به بزرگی خودتون ببخشید من در سپاه خدمت کرده ام و سرباز معلم بوده ام ایا در مصاحبه این مورد را ذکر کنم تاثیری داره افیسر تعجب نمیکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-27 ساعت 21:24)ARSHIN007 نوشته:  ببخشید یک سوال پیش امد نمی دانم اگر جایش نیست به بزرگی خودتون ببخشید من در سپاه خدمت کرده ام و سرباز معلم بوده ام ایا در مصاحبه این مورد را ذکر کنم تاثیری داره افیسر تعجب نمیکنه؟

سلام. اتفاقا گاهی شده که خودافیسرپرسیده دقیقا درخدمت چکارمیکردید.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان با سلام سوالم اینه که اگر پاسپورت کسی که معافیت تحصیلی داره مدت اعتبارش تموم شده باشه اگر بخواد دوباره پاسپورتشو تمدید کنه باید حتما سفر به خارج انجام بده و وثیقه بزاره تا پاسپورت بدن ؟ و آیا درخواستش الکترونیکی شده یا میتونیم همون نظام وظیفه بریم پروسشو انجام بدیم؟ چقدر طول میکشه ؟و سوال بعد اینکه اگر برای سفر به کشوری درخواست بده و مقصد به کشور دیگه تغییر کنه باید به نظام وظیفه اعلام بشه که مقصد عوض شده یا نمیشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
یه سوال داشتم
آیا اگر کسی خدمتش رو امریه " تشخیص مصلحت نظام" باشه برای ادامه تحصیل در خارج یا اقامت گرفتن به مشکل برمیخوره ؟
و اینکه آیا شما توصیه میکنید که اگه هنوز میشه این امریه رو نگرفت این کار رو نکنه ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان