کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن تخفیف و مزایای خانواده های کم درآمد - خوب یا بد؟
همونطور که می دونید دولت فدرال و دولت های ایالتی تخفیف ها و برنامه های زیادی برای کمک به خانواده های کم درآمد دارند. طرح هایی مثل کوپن غذا ، خانه ارزان و تخفیف هایی مثل تخفیف در پول برق (لس آنجلس) برای کم کردن هزینه زندگی خصوصا وقتی ماه های اول اقامت رو سپری می کنیم می تونه خیلی کمک کنه.

اما از طرفی گفته شده این تخفیف ها باعث میشه بعدها برای گرفتن وام یا ساختن اعتبار بانکی به مشکل بخوریم.

نظر شما چیست؟
شما با گرفتن این تخفیف ها موافقید یا ترجیح میدید تو سابقه تون این چیزها وجود نداشته باشه؟
پاسخ
من شنیدم اگه از این مزایای مربوط به خانواده های کم درآمد استفاده کنیم، در صورتی که با Sponsor ویزا گرفته باشیم، برای Sponsor ما بد می شه و ممکنه مجبور بشه تمام یا بخشی از این هزینه ها رو پرداخت کنه. کسی در این مورد اطلاعات موثقی داره؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، Hamid55 ، tamanna ، ramin_ad ، afshinghwink ، آلیس-1980
خوب يعني مثلا من كه مجردم و بدون اسپانسر ويزا گرفتم اونجا چه كمكايي به مي كنن؟ميشه كامل توضيح بديد لطفا؟
كيس نامبر:2010AS00029xxx
تاريخ دريافت نامه اول:june 2009
كنسولگري:انكارا
تاريخ ارسال فرمهاي اول:august 2009
زمان دريافت نامه دوم:july 2010
تاريخ مصاحبه:اوايل,september 2010
تاريخ دريافت ويزا:دو روز بعد
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، ramin_ad ، SANI HAGHIGHI ، tamanna ، afshinghwink
روی لینک هایی که در پست اول قرار دادم کلیک کنید تا اطلاعات بیشتر کسب کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، حاجی واشنگتن
(2010-12-01 ساعت 11:06)msnazi نوشته:  همونطور که می دونید دولت فدرال و دولت های ایالتی تخفیف ها و برنامه های زیادی برای کمک به خانواده های کم درآمد دارند. طرح هایی مثل کوپن غذا ، خانه ارزان و تخفیف هایی مثل تخفیف در پول برق (لس آنجلس) برای کم کردن هزینه زندگی خصوصا وقتی ماه های اول اقامت رو سپری می کنیم می تونه خیلی کمک کنه.

اما از طرفی گفته شده این تخفیف ها باعث میشه بعدها برای گرفتن وام یا ساختن اعتبار بانکی به مشکل بخوریم.

نظر شما چیست؟
شما با گرفتن این تخفیف ها موافقید یا ترجیح میدید تو سابقه تون این چیزها وجود نداشته باشه؟

سلام
خیلی ممنون از توضیحاتتون. من یک سوال دارم: در مورد بیمه چطور، اگه فقط از مزایای بیمه رایگان برای خانواده های کم درآمد استفاده کنیم بازم برای اعتبار بانکی یا هر چیز دیگه ای مشکل پیش میاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، ramin_ad ، afshinghwink
سلام
ما الان در امریکا هستیم و بیمه نداریم
چطوری میشه این بیمه مربوط به کم درامد ها را بگیریم ؟
کجا باید بریم ؟
اسمه دقیقش چی ؟
شماره کیس : 2010AS2607X
تاریخ دریافت نامه قبولی: اصلا نيومد ، شانسي در ماه May 2010 فهميدم
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010 Jun 06
تاریخ کارنت شدن کیس: Aug 2010
وضعيت اسپانسر : دارم --- مدارك JUN 21 2010 رسيد
تاریخ مصاحبه: 02 September
گرفتن ويزا : همون روز مصاحبه

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، ramin_ad ، afshinghwink
همونطور که می دونید دولت فدرال و دولت های ایالتی تخفیف ها و برنامه های زیادی برای کمک به خانواده های کم درآمد دارند. طرح هایی مثل کوپن غذا ، خانه ارزان و تخفیف هایی مثل تخفیف در پول برق (لس آنجلس) برای کم کردن هزینه زندگی خصوصا وقتی ماه های اول اقامت رو سپری می کنیم می تونه خیلی کمک کنه.

نظر شما چیست؟

دوست عزیز شخصا با بعضی از این تخفیف ها میانه خیلی خوبی ندارم:
به نظر من اگر بیمه میتونید بگیرین .بسم الله دمتنونم گرم.....
اما تخفیف هایی مثل کوپن های غذایی و فود استمپ و ویک پروگرم و اموری از این قبیل غیر از اون اسیبی که شما گفتین
ممکنه به پروسه سیتیزن شیپیمون هم صدمه بزنه چرا که به نوعی ما را پابلیک چارج دولت امریکا نشان میده .
دلیل موثقی راجع به نظرم ندارم ولی دورادور این مطلب را از یک وکیل شنیدم
برای ما در اول مهاجرت این جور کمک ها خیلی جذابیت داره اما بدونین وقتی پاش بیفته ارگان های امریکایی جلسه اینترویو ممکنه براتون بذارن وپرینت حساب بانکیتون در امریکارا ازتون بخوان
اون وقته که بقول معروف:....ر و بیار و باقالی را بار کن.
باید پولاتونو قایم کنید وهزارو یک جور قایم موشک بازی
خلاصه اگر میخواین از این کارا کنیین به نظر من با دید باز و حداقل اینکه تحت نظر یا مشاوره یک وکیل مهاجرت در شهری که هستید اقدام کنین

سلام
کجا باید بریم ؟
اسمه دقیقش چی ؟

شما تشریف میبرید در اینترنت گرامی و لغت مدیکید را تایپ میفرمایید
سپس لوکال افیس مربوطه را پیدا میکنیین میروید فرم پر مینمایید و در فرم مینویسید که کار ندارید و تازه مهاجر هستین و در حساب بانکی تون هم پول نمیذارین زیاد که اگر ازتون بانک استیتمنت خواستن ضایع نشوید
احتمال بالا بعد از یک جلسه اینترویوی تلفنی یا حضوری چون تازه مهاجر هستین شما را رد میکنند یعنی دی نای میشوید
اما خونسردیتون را حفظ کنید چون در های برکت ممکنه از این به بعد بر روی گل شما باز شود بدین صورت که:
خود این اداره بیمه بسته به ایالتی که توش هستین انواع دیگری از بیمه های ممکنه که مشمول حالتون بشود را به شما پیشنهاد میکند وان وقته که شما در حال نزدیک شدن به هدف مبارکتان هستید
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
کمک گرفتن از اداره ی DSHS هم شامل این بحت میشه؟کسی در مورد این کمکها اطلاعی داره؟Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: nimar123 ، ramin_ad ، afshinghwink
(2010-12-03 ساعت 06:49)Kaveh792004 نوشته:  سلام
کجا باید بریم ؟
اسمه دقیقش چی ؟
باسلام
این لینک رو مطالعه کنید
http://www.socialsecurity.gov/multilangu...tm#special

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: leili ، tamanna ، nimar123 ، ramin_ad
سلام
بعضی وقتها نقل قولها این مشکل را ایجاد می کنند در اینگونه موارد دکمه ویرایش را بزنید و کدهای نقل قول را پاک کنید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، ramin_ad
در تعداد زیادی از فرم های کاریابی اینترنتی این سوال هست که آیا تا کنون از کمک های دولتی استفاده کردین یا نه؟ پس یه تاثیراتی در نقاطی باید داشته باشه

البته این دوستمون لینک جالبی گذاشته بودن که کمک های که ماها میتونیم در بدو ورود بگیریم ssi گفته میشه و ربطی به میزان کارکرد ما تو آمریکا نداره و از محل درآمد های عمومی سوشیال تامین میشه و شامل کمک های غذایی و دارویی و .. هست(بسته به وضعیت فرد) بهر حال من فکر میکنم تا وقتی که مجبور نشدید از این چیزها استفاده نکنید چون کسی که چند هزار دلارتو حسابش پول داشه باشه نمیتونه کمک گرفتن از دولت رو توجیه کنه مگه اینکه پولش واقعا تموم شده باشه...

مطالب فوق نظر شخصی اینجانب می باشد
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، soheilbadami ، ramin_ad ، afshinghwink ، sib 24 ، آلیس-1980
(2011-10-20 ساعت 03:52)nimar123 نوشته:  
(2011-10-15 ساعت 15:49)tamanna نوشته:  کمک گرفتن از اداره ی DSHS هم شامل این بحت میشه؟کسی در مورد این کمکها اطلاعی داره؟Shy

DSHS لطفا در مورد این موضوع هم یک توضیح بدهید که چه چیزهایی شامل میشه متشکرم

راستش منم چیز زیادی نمیدونم .خواهشن اگه کسی اطلاعاتی داره لطف کنهShyمرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nimar123 ، ramin_ad ، afshinghwink
با سلام چگونه می توانیم بیمه درمانی بشویم؟ مثل آنچه در ایران داریم؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، afshinghwink
(2011-11-25 ساعت 14:19)HOMAYON53 نوشته:  با سلام چگونه می توانیم بیمه درمانی بشویم؟ مثل آنچه در ایران داریم؟

با سلام
قبل از هر چیز یک نکته جالب (این برداشت منه) که در مورد امریکا وجود داره اینه که هر کار ساده ای توی امریکا به خاطر تنوع انتخاب بسیار پیچیده است که یکی از اونها انتخاب بیمه پزشکیه ولی به طور کلی میتونم اونهارو به سه بخش کلی تقسیم کنم
1- بیمه از طریق کارفرما : به این صورت که شما جائی استخدام میشید و از طریق اون کار بیمه پزشکی دریافت میکنید. این بیمه میتونه همه خدمات پزشکی یا تنها بخشی از اون رو کاور کنه به همین خاطر بایستی از متن قرارداد اطلاع کامل داشته باشید و در صورت نیاز با پرداخت مبلغی اضافه تر میزان تعهد بیمه رو افزایش بدید
2- بیمه شخصی : به این صورت که با یکی از شرکتهای بیمه گر قرارداد میبندید و ماهانه مبلغی رو برای این کار پرداخت میکنید.تنوع در این نوع بیمه ها بسیار زیاده و کلی هم واسته در این رابطه وجود داره که باعث میشه نرخ بیمه افزایش پیدا کنه . در صورتیکه مشکل زبان ندارید بهترین راه مراجعه و مکاتبه مستقیم با خود شرکت های بیمه است .
3- بیمه های دولتی : که به صورت مدیکل - مدیکر - مدیکید و یا اسامی دیگر بسته به ایالت های مختلف ، به افراد واجد شرایط تعلق میگیره . این بیمه ها برای کودکان و افراد بالای 65 سال راحتتر تعلق میگیرد.

در این رابطه لینک زیر میتونه شما رو در پیدا کردن راه کمک کنه

http://finder.healthcare.gov

پاسخ
کسی در مورد مزایایی که برای افراد مسن وجود داره اطلاعاتی داره و اینکه چه مدارکی می خوان؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان