کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در لــهــسـتان
[font=Arial]شرایط تحصیل در لهستان ، به نسبت دیگر کشور های اروپایی بهتر و ارزان تر است.

به طوری که تحصیل در رشته های زبان از 1300 یورو ، رشته های مهندسی 3000 یورو و پزشکی هم 7000 یورو در سال است.

و هزینه زندگی دانشجویی هم از 300 یورو در ماه شروع می شود.
[/font]
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، emankh101 ، mavarfan ، aminghshiraz ، winx ، sanaz-kh ، ladanlove ، msar ، aristotel
مرسی از توضیحات
وضعیت دانشگاه ها در این کشور چگونه است
منظورم رتبه دانشگاه هاست
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، mavarfan ، msar

بهترین دانشگاه های لهستان عبارتند از:
1) دانشگاه ها
Jagellonian University in Kraków
Warsaw University
Wroclaw University
Adam Mickiewicz University
Kopernik University in Torun
University of Gdansk

(2 دانشگاه های فنی
Wroclaw University of technology
Warsaw University of Technology
Łódź University of Technology
Gdansk University of Technology
Poznan University of Technology

(3 دانشگاه های پزشکی
Medical University of Poznan
Medical University of Warsaw

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mavarfan ، farzad-it ، ladanlove ، sara24 ، msar ، aristotel
من شنیدم که خیلی به دانشجو ها می رسند و با هاشون کنار میایند... و خوش بر خورد هستند...(یکی از بچه های ایرانی که اونجا تحصیل می کنه گفت)

اتفاقا من خودم با Wroclaw University مکاتبه کردم ، که مدیر زیر گروه مدیریت و اقتصاد خیلی خوش بر خورد و خوب جوابم رو داد و معلوم شد که جوابشون ، مثل بیشتر دانشگاه ها تمپلتی و یا قالبی که برای همه می قرستند نیست.
خودتون ببینید :

Dear Sir,

You are welcome at our university. We have one Iranian among our students and his marks are the best in our program.
To study at the University of Wroclaw ( managerial economics )you should fulfil the application for which included your CV, licence diploma letter of motivation and send it to the International Office in our University, For all technical matters contact them.
I truly expect you to come to Wroclaw
Best Regards
Prof. Jaroslaw Kundera

همانطور که دید ، این آقای پرفسور اشاره کرد که یک دانشجوی ایرانی هم در این رشته مشغول به تحصیل است که ....

Smile
(2010-12-10 ساعت 12:36)mohammad.maleki نوشته:  مرسی از توضیحات
وضعیت دانشگاه ها در این کشور چگونه است
منظورم رتبه دانشگاه هاست

خواهش می کنم.

Wroclaw University of technology
Warsaw University of Technology

رنکینگ های خوبی دارند ، یعنی زیر 1000 هستند.

ولی کل دانشگاه هایی که جز اتحادیه اروپا است ، معتبر و قابل قبول در کل دنیا است.

در ضمن ، دانشگاه های پزشکی لهستان در اروپا و آمریکا بسیار معتبر است ، به طوری که دانشجویان آمریکایی برای تحصیل در زشته های پزشکی و روانشناسی به این کشور می آیند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mavarfan ، nastaran86 ، ladanlove ، faraz15 ، msar ، aristotel
و اینکه ، دوستان شرایط پذیرش گرفتن از لهستان ، به نسبت دیگر کشور های اروپایی ، همانند آلمان ، هلند ، فنلاند ، سوئد و .... بسیار بسیار آسان تر و سهل تر است. و کلا با دانشجو ها راه میایند...
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mavarfan ، saeed tz ، nastaran86 ، mory6 ، ladanlove ، msar ، aristotel
دوستان یک سری به این 3سایت مفید برای اطلاعات عمومی بزنید.

لــهستان2

لـهستان 3

لـهـستان 1
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mavarfan ، hamedrouhi ، sanaz-kh ، ladanlove ، msar ، aristotel
صفحه فارسی دانشگاه uitm و معرفی و امکانات این دانشگاه.
دوستان من برای ماه feb یا همون بهمن ماه می خواهم برای این داشنگاه اقدام کنم.

کسی اگر سوالی در رابطه با دانشگاه های لهستان داره...در صورت اطلاع داشتن، خوشحال می شوم جواب بدهم.SmileSmileWink

متاسفانه این تاپیک چقدر خلوتهSadSad

یعنی هیچ کس قصد سفر و تحصیل به این کشور رو نداره؟!!!Sad

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، sanaz-kh ، ladanlove ، msar ، aristotel
(2010-12-18 ساعت 13:21)xbox نوشته:  صفحه فارسی دانشگاه uitm و معرفی و امکانات این دانشگاه.
دوستان من برای ماه feb یا همون بهمن ماه می خواهم برای این داشنگاه اقدام کنم.

کسی اگر سوالی در رابطه با دانشگاه های لهستان داره...در صورت اطلاع داشتن، خوشحال می شوم جواب بدهم.SmileSmileWink

متاسفانه این تاپیک چقدر خلوتهSadSad

یعنی هیچ کس قصد سفر و تحصیل به این کشور رو نداره؟!!!Sad
مورد نداره فکر کنم چون اسمش لهستانه کسی باهاش حال نمیکنه ولی من که عکس هاشو دیدم خیلی حال کردم البته میدونم به عکس نیست ولی خوب میشه شرایط رو دید من هم که کلی مشکل دارم به این نتیجه رسیدم که بریم لهستان و شروع کردم جمع اوری مدارک ترجمه از این جور کارا .....
من کلی فکر کردم گفتم میرم اینجا لیسانس و که گرفتم میرم جایی که دوست دارم TongueSmileBig Grin

فقط این دانشگاه دقیقا تو کدوم شهر هست و هزینه زندگی چجوریاست به نظر پایین باید باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، msar ، aristotel
یه سوال دیگه uitm دقیقا از نظر سطح دانشگاه ها در کجا قرار داره و اینکه دانشگاه هاش مثل ایران دولتی و خصوصی داره یا نه؟
برای تهیه مسکن یا اجاره ان چه جوریه و اجاره بها از چه سطحی شروع میشه و ایا میشه از اینجا رزرو کرد یا نه شب اول هتل باید رفت و در کل بابت شرایط زندگی سوال زیاد هست چون یه جایی مثل لوکزامبورگه و کسی اطلاعات زیادی نداره
Big GrinCoolWinkSmileTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، msar
خوشحالم که برای این کشور اقدام کردیSmile

اتفاقا من هم از اسم این کشور و هم خود این کشور خوشم میادBig Grin

آفرین ، لهستان شروع خوبیه برای آینده ای بهتر....WinkSmile

راستی محمد جان ، پروسه انجام کار هایت رو هم اینجا بنویس تا دیگر علاقه مندان تحصیل در این کشور بیشتر آشنا بشند
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، ladanlove ، sara24 ، faraz15 ، msar ، aristotel
(2010-12-20 ساعت 16:04)mohammad.maleki نوشته:  یه سوال دیگه uitm دقیقا از نظر سطح دانشگاه ها در کجا قرار داره و اینکه دانشگاه هاش مثل ایران دولتی و خصوصی داره یا نه؟
برای تهیه مسکن یا اجاره ان چه جوریه و اجاره بها از چه سطحی شروع میشه و ایا میشه از اینجا رزرو کرد یا نه شب اول هتل باید رفت و در کل بابت شرایط زندگی سوال زیاد هست چون یه جایی مثل لوکزامبورگه و کسی اطلاعات زیادی نداره

متاسفانه از لحاظ رنکینگ دانشگاه اطلاعی ندارم ، ولی تعریف این دانشگاه ، با توجه به خدمات خوبی که دارد رو شنیده ام.

در مورد رنک این دانشگاه جستجو می کنم ، اطلاع میدم.

ببین هزینه ندگی با خوابگاه اگر بخواهیم حساب کنیم 200-250 یورو به گفته خود دانشگاه است... ولی بنظرم با همون 300 یورو میشه خوب زندگی کرد....

راستی یک ایمیل به آقای رضا رزاقی بزن(همون مسئول بخش ایرانی دانشگاه) ببین ایشون چی میگن...

Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، sanaz-kh ، ladanlove ، faraz15 ، msar
پروسه انجام کار :
دیروز رفتم برای گرفتن گواهی سلامت و گواهی سوء پیشینه گواهی سلامت رو گرفتم دادم برا ترجمه و سوء پیشینه رو امروز میگیرم این جز کارهای اولیه است من داشتم این دوتارو ولی مثل این که بیش تر از 5 ماه نباید از تاریخ صدورش بگذره این جز اولین کارهای بود که کردم و یه مکاتبه ای با دانشگاه داشتم که هنوز منتظر جواب اون هستم
باقی هم مرحله به مرحله میزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، nastaran86 ، sanaz-kh ، faraz15 ، msar
(2010-12-21 ساعت 04:23)xbox نوشته:  
(2010-12-20 ساعت 16:04)mohammad.maleki نوشته:  یه سوال دیگه uitm دقیقا از نظر سطح دانشگاه ها در کجا قرار داره و اینکه دانشگاه هاش مثل ایران دولتی و خصوصی داره یا نه؟

متاسفانه از لحاظ رنکینگ دانشگاه اطلاعی ندارم ، ولی تعریف این دانشگاه ، با توجه به خدمات خوبی که دارد رو شنیده ام.

در مورد رنک این دانشگاه جستجو می کنم ، اطلاع میدم.

ببین هزینه ندگی با خوابگاه اگر بخواهیم حساب کنیم 200-250 یورو به گفته خود دانشگاه است... ولی بنظرم با همون 300 یورو میشه خوب زندگی کرد....

راستی یک ایمیل به آقای رضا رزاقی بزن(همون مسئول بخش ایرانی دانشگاه) ببین ایشون چی میگن...

Wink
مرسی از پاسخ شما من دیروز ایمل زدم و منتظر جواب هستم ولی چون شما اطلاعات زیادی نسبت به لهستان دارید دوتا سوال دیگه هم بپرسم
1- ایا نیاز به مدرک زبان هست اگه هست با چه نمره ای چون من هنوز مدرک نگرفتم.
2-و دقیقا از چه زمانی باید برای کلاس ها تو لهستان بود البته بد از گرفتن پذیرش
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، sanaz-kh ، faraz15 ، msar
امیدوارم که کار ها همینجوری به خوبی پیش بره محمد جان. باز هم ممنون میشم ، پروسه کار هایی که رو انجام میدین در اینجا قرار بدین....

راستی برای کدوم دانشگاه اقدام کردین؟!

و در مورد مدرک زبان ، ببینید برای دانشگاه های مختلف هستش... به عنوان مثال دانشگاه ورشو مدرک زبان آیلتس 6 میخواد...

دانشگاه wroclawمدرک زبان می خواد.. یا اگر نداشته باشید... مدرک ربان تحصیلتون انگلیسی باشد احتیاجی نیست... و یا اگر زبان اصلی و مادری انگلیسی باشد... باز هم نیازی نیست.... و یا اینکه سطح زبانتون قابل قبول باشد....

در مورد دانشگاه uitm هم به همین منوال است.... و خود دانشگاه هم اگر در زبان کسی ضعفی داشته باشه...خود دانشگاه در کنار تحصیل کورس ها زبان برای دانشجویان میگذاره... اما این کلاس ها هزینه ای جدا گانه داره...

ببنید به گفته خود دانشگاه ها و یا همون ریکامندشون.... حدودا 1 ماه قبل از شروع کلاس ها در اونجا باشیم بهتر است... اما بنا به تجربه شخصی خودم ... من 2 ماه و یا بیشتر رو توصیه می کنم...(برای آشنایی بیشتر با محیط...مراکز خرید...رفت و آمد و ....)

محمد جان هر نکته و سوالی هست بپرس... در صورت دانستن حتما پاسخگو خواهم بود رفیق.

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، sanaz-kh ، Excitilla ، ladanlove ، sara24 ، faraz15 ، msar
من امروز زنگ زدم و با دونفری که اسمشون تو سایت بود کلی صحبت کردم گفتن شرایط من خیلی خوبه و خیلی دیره ولی چون شرایط خوبی داری شاید بشه کاری کرد برا feb اما 100% نیست جالب اینه که گفت همه چیز رو برات انجام میدم ولی رایگان
(2010-12-21 ساعت 17:23)xbox نوشته:  امیدوارم که کار ها همینجوری به خوبی پیش بره محمد جان. باز هم ممنون میشم ، پروسه کار هایی که رو انجام میدین در اینجا قرار بدین....

راستی برای کدوم دانشگاه اقدام کردین؟!

و در مورد مدرک زبان ، ببینید برای دانشگاه های مختلف هستش... به عنوان مثال دانشگاه ورشو مدرک زبان آیلتس 6 میخواد...

دانشگاه wroclawمدرک زبان می خواد.. یا اگر نداشته باشید... مدرک ربان تحصیلتون انگلیسی باشد احتیاجی نیست... و یا اگر زبان اصلی و مادری انگلیسی باشد... باز هم نیازی نیست.... و یا اینکه سطح زبانتون قابل قبول باشد....

در مورد دانشگاه uitm هم به همین منوال است.... و خود دانشگاه هم اگر در زبان کسی ضعفی داشته باشه...خود دانشگاه در کنار تحصیل کورس ها زبان برای دانشجویان میگذاره... اما این کلاس ها هزینه ای جدا گانه داره...

ببنید به گفته خود دانشگاه ها و یا همون ریکامندشون.... حدودا 1 ماه قبل از شروع کلاس ها در اونجا باشیم بهتر است... اما بنا به تجربه شخصی خودم ... من 2 ماه و یا بیشتر رو توصیه می کنم...(برای آشنایی بیشتر با محیط...مراکز خرید...رفت و آمد و ....)

محمد جان هر نکته و سوالی هست بپرس... در صورت دانستن حتما پاسخگو خواهم بود رفیق.
یه سوال گفت حتما یه cv خوب اماده کن من دقیقا نمیدونم چیه و چی باید توش نوشت

یه چیز دیگه این دونفر اولین کسانی بودن که تو پروسه مهاجرت خوب و کامل صحبت کردن چون من با هرکی تلفنی صحبت میکردم مثلا برا اتریش با دونفر صحبت کردم من موضوع های مختلف میدادم اونا جواب های یکسان و این نشون میده که لهستان به دانشجو هاش احترام میزاره و دانشجوهاش براش مهمه..
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، sanaz-kh ، ladanlove ، faraz15 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان